REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Japonijoje su „Hitachi“ dėl atominės elektrinės statybos detalių nesitarta, tiesiog Japonijai pristatyta Lietuva, trečiadienį „Žinių radijui“ sakė iš vizito Japonijoje grįžusi Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Vizito tikslas nebuvo vien tik susitikti su “Hitachi„ ir aiškintis. Tikslai buvo platesni - pristatyti Lietuvą, atverti duris verslui Japonijoje, pakviesti šiuos šalies įmones investuoti Lietuvoje, pasidomėti parlamentine energetikos sektoriaus kontrole ir branduolinės energetikos perspektyvomis“ , - dėstė ji.

REKLAMA

I. Degutienė teigė, kad po oficialių vizitų buvo žengti dideli žingsniai į priekį dėl dvigubo apmokestinimo panaikinimo ir investicijų skatinimo sutarties, derinamos dar nuo 1993 m. Ši sutartis, anot jos, reikštų, kad Lietuvoje būtų galima pigiau įsigyti japoniškos produkcijos, o Lietuvos gamintojai Japonijoje parduotų daugiau prekių. Pasak jos, japonai, seniau nerodę didelio entuziazmo, dabar sako, kad tai tik „laiko klausimas“.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų ekonominė diplomatija dar tikrai turi darbo, turi ko siekti, nes po susitikimų ne kartą girdėjau tokį atsakymą: jeigu būtume žinoję, kad pas jus yra tokios plačios galimybės, būtume jau anksčiau domėjęsi investavimu į Lietuvą“, - sakė I. Degutienė.

Pasak Seimo Pirmininkės, Japonijoje, kalbant apie atominę elektrinę, jai buvo svarbiausia tik išsakyti Lietuvos poziciją, kad statoma elektrinė būtų tikrai saugi. Ji teigė gavusi patvirtinimus tiek iš politikų, tiek iš „Hitachi“ vadovybės, kad Japonija į Visagino atominę elektrinę žiūri kaip į galimybę reabilituotis po Fukušimos, taigi bus diegiami naujausi saugumo reaktoriai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Noriu, kad būtų aiškiai suprasta: Japonijoje nesiderėjau su “Hitachi„ ir nesprendžiau jokių atominės elektrinės statybos klausimų, nes tai daro Vyriausybės darbo grupė“ , - pabrėžė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė teigė, kad kol kas „Hitachi“ negali pateikti skaičių, kiek kainuos elektra pastačius elektrinę. Jos teigimu, Japonijoje buvo kalbėta tik apie tai, kad branduolinė energija yra 4-8 kartus pigesnė už saulės energiją, hidroenergiją ar kitas atsinaujinančių išteklių energijas. Šiuos skaičius jai pateikė ne pati „Hitachi“ kompanija, kuri galėtų būti suinteresuota pateikti šališką informaciją, bet Japonijos politikai.

REKLAMA

I. Degutienės manymu, referendumai ir tolimesni svarstymai, ar Lietuvai nauja atominė elektrinė būtina, nereikalingi, nes svarstymai jau vyko ir principinis sprendimas jau priimtas. Ji pažymėjo, kad tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėse valstybėse esama suinteresuotų, kad elektrinė nebūtų pastatyta, bet blaškytis neverta.

„Dabar jau turi vykti konkretūs darbai. Jeigu mes ir toliau blaškysimės, “Hitachi„ kaip strateginis investuotojas gali ir pasitraukti, sakydamas “jūs patys nežinot, ko norit„. Man atrodo, mes jau prieš 2-3 metus aiškiai pasakėm, ko norim“, - akcentavo Seimo Pirmininkė.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų