REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvusio Valstybės turto fondo (VTF) generalinio direktoriaus byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi grąžinama apeliacine tvarka nagrinėti iš naujo. Tai antradienį paskelbė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, panaikinęs išteisinamąjį Povilo Milašausko nuosprendį.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas konstatavo, kad nagrinėdamas bylą apeliacinės instancijos teismas esmingai pažeidė baudžiamojo proceso įstatymo reikalavimus, todėl priimtas nuosprendis negali būti pripažįstamas teisėtu.

REKLAMA

AT Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija pažymėjo, kad piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi yra tyčinis nusikaltimas, kuris gali būti padaromas tiek tiesiogine, tiek netiesiogine tyčia.

Teismo nuomone, apeliacinės instancijos teismas, pripažinęs, kad pirmosios instancijos teismo įrodymai įvertinti neteisingai, pažeisdamas baudžiamojo proceso įstatymo reikalavimus, įrodymų iš esmės neanalizavo, motyvų, pagal kuriuos atmetė ar kitaip vertino apskųsto nuosprendžio įrodymus, neišdėstė.

REKLAMA
REKLAMA

Padaryti baudžiamojo proceso įstatymo pažeidimai, anot LAT, yra esminiai, sukliudę apeliacinės instancijos teismui išsamiai išnagrinėti bylą ir priimti teisingą nuosprendį ar nutartį.

Buvęs Valstybės turto fondo generalinis direktorius P. Milašauskas nuteistas už tai, kad būdamas valstybės tarnautojas pasirašė įsakymą, kuriuo nepagrįstai ir neteisėtai panaikino AB "Alita" akcijų paketo privatizavimo konkurso rezultatus. Dėl to vėliau valstybė patyrė didelę turtinę žalą, o dėl sumenkintų Valstybės turto fondo tarnautojo vardo ir Lietuvos įvaizdžio užsienio investuotojų akyse - didelę neturtinę žalą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Vilniaus apygardos teismas (VAT) praėjusių metų pabaigoje visiškai išteisino buvusį VTF direktorių P. Milašauską dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba alkoholio gamintojos AB "Alita" privatizavimo procese, primena ELTA.

Teismas nutarė, kad P. Milašauskas nepadarė nusikalstamos veikos, kuria buvo kaltinamas. Todėl jam nereiks sumokėti ankstesnių teisminių procesų metu skirtų baudų - Vilniaus miesto trečiasis apylinkės buvo paskelbęs, kad P. Milašauskas turės valstybei grąžinti bendrovei "Bosca" sumokėtus beveik 2 mln. litų.

REKLAMA

Aukščiausiasis Teismas 2006-aisiais galutinai ir neskundžiamai nusprendė, kad italų verslininkas iš "Alitos" privatizavimo konkurso pašalintas neteisėtai, ir Valstybės turto fondas privalės atlyginti jam dėl to patirtus 1,7 mln. litų nuostolius.

Į teismą dėl nesąžiningo pašalinimo Italijos verslininkas kreipėsi 2003 metais. Tuomet jis dalyvavo privatizuojant kontrolinį "Alitos" akcijų paketą, už kurį siūlė didžiausią - 90 mln. litų - kainą, tai yra 40 mln. litų daugiau už pradinę akcijų paketo kainą.

Tačiau VTF sprendimu Luidžitercas Boska (Luigiterz Bosca) buvo pašalintas iš privatizavimo konkurso, nes laiku neatvyko parafuoti privatizavimo sutarties. Nors verslininkas šį kaltinimą neigė, kontrolinį akcijų paketą įsigijo "Alitos" vadovų grupė, pasiūliusi už akcijas mažiausią - 58,05 mln. litų - sumą.

REKLAMA

2007-ųjų gegužę Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Vyriausybė, 2003-iųjų pabaigoje pritarusi "Alitos" valstybei nuosavybės teise priklausančių akcijų pardavimui, pažeidė Konstituciją, Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymą.

"Alitos" privatizavimą tyrusios specialios Seimo komisijos išvadose teigiama, kad privatizuojant "Alitą" valstybei buvo padaryta beveik 36 mln. litų žalos, iš jų daugiau nei 34 mln. litų negautų pajamų valstybei buvo padaryta Valstybės turto fondui, vadovaujamam P. Milašausko, atsisakius pasirašyti pirkimo ir pardavimo sutartį su pirmuoju viešojo konkurso laimėtoju Italijos verslininku L. Boska.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų