REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne pėsčiųjų perėjoje tuščią gatvę kirtęs ir už tai nubaustas gimnazistas pažeidimą pripažįsta, tačiau mano, kad baudos gali turėti ir atvirkštinį poveikį.

REKLAMA
REKLAMA

Gimnazisto Karolio Varžinsko nuomonė apie policijos darbą pasikeitė po susidūrimo su itin uoliais pareigūnais.

REKLAMA

Eismo intensyvumu nepasižyminčią gatvę draudžiamoje vietoje perėjusio devyniolikmečio charakteristikoje nuo šiol bus žymima, kad asmuo yra baustas už kelių eismo taisyklių pažeidimus. Administracinėn atsakomybėn patraukto gimnazisto Karolio Varžinsko bendramoksliai bičiulio gautą baudą vertina kaip netikėtą ir nevykusį pokštą. Tačiau pažeidėju tapusiam vaikinui ir jo artimiesiems įvykis kelia ne juoką, o apmaudą.

Drauge su sūnumi į redakciją atėjusi Karolio mama Vita Varžinskienė sako, kad galbūt ir nebūtų sužinojusi, kas nutiko, jei į namus nebūtų atkeliavęs administracinio teisės pažeidimo protokolas ir nurodymas sumokėti 40 litų baudą.

REKLAMA
REKLAMA

„Karolis pilnametis, tačiau kol kas jis yra išlaikomas šeimos“, - paaiškino V. Varžinskienė. Verslą rajone turinti moteris išdėstė ir savo nuomonę apie itin uolių pareigūnų principingumą, kurio Biržuose pasigendama rimtų pažeidėjų atžvilgiu.

Anot V. Varžinskienės, Biržuose policija eina lengviausiu keliu – baudžia tvarkingus žmones.

Tuščią Kilučių gatvę ne pėsčiųjų perėjoje kirtęs tvarkingas ir iki šiol nuobaudų neturėjęs devyniolikmetis tėvams „uždirbo“ keturiasdešimties litų baudą.

Skubėdamas gatvę kirto ne perėjoje

„Saulės“ gimnazijos abiturientą Karolį Varžinską Biržų policijos pareigūnai nubaudė balandžio 15 – osios popietę. Skratiškių gatvėje esančiuose daugiabučiuose gyvenantis moksleivis sako po pamokų skubėjęs namo persirengti. Aktyvaus gimnazisto laukė sporto varžybos ir nekantraujantys komandos draugai, todėl Apaščios upę baltuoju tiltu perėjęs gimnazistas pasiekė Kilučių gatvę ir į kitą jos pusę pateko nepasiekęs tolėliau esančios pėsčiųjų perėjos. „Mašinų nebuvo, todėl perėjau gatvę. Netrukus prie manęs priėjo policijos pareigūnas ir paklausęs, ar „tau nėra perėjos“, liepė eiti prie policijos mašinos“, - pasakojo pažeidėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karolis nesiginčijęs, tačiau patruliui pasakęs, jog turintis teisę paprašyti, kad pareigūnas prisistatytų.

„Pareigūnas atsakė, kad jis prisistatęs. Nieko man daugiau neaiškino, tik, kai nusivedė prie mašinos, supratau, jog rengiasi rašyti protokolą“, - sakė moksleivis. Jis teigia pats pareigūnų teiravęsis, kas jam už pažeidimą gresia, kaip reikės elgtis po protokolo surašymo ir t. t.

Iš pareigūno Karolis teigia išgirdęs žodžius: „Tai pasakok.“ „Atsakiau, jog neturiu, ką pasakoti, todėl parašiau tai, ką man policininkas pasiūlė – frazę „labai gailiuosi“. Kai baigė rašyti protokolą, aš jiems padėkojau ir nuėjau. Nors viduje virte virė apmaudas, patylėjau“, - sako gimnazistas.

REKLAMA

Papasakojus draugams, kas nutiko, šie negalėję patikėti, kad šitaip lengvai žmogus gali gauti baudą nebūdamas nei įžūlus, nei potencialus pažeidėjas.

Sudrausminimas būtų efektingesnis

Kalbėti apie baudą viešai Karolis ir jo mama nusprendė norėdami atkreipti dėmesį į policijos ir rajono gyventojų santykius.

Pasak V. Varžinskienės, policija dejuoja neturinti laiko nei lėšų kovoti su rimtais pažeidėjais, laiku reaguoti į kriminalinius įvykius. Anot moters, principingumą pareigūnai demonstruoja tiems, kurių nebijo, ir iš kurių lengviausia išsireikalauti baudas. V. Varžinskienės sūnus gerai mokosi, sportuoja, lanko šokius - žodžiu, yra tvarkingas, užsiėmęs ir rūpesčių nekeliantis jaunas žmogus.

REKLAMA

Karolis iki šiol manęs, kad policija pasižymi geranoriškumu ir rūpinasi įvaizdžiu.

Deja, devyniolikmečio nuomonė pasikeitė po susidūrimo su uoliais policijos pareigūnais.

Anot vaikino, dėl smulkaus pažeidimo tvarkingą žmogų policininkai tik sudrausminę, o ne puolę rašyti protokolo, užsitarnautų pagarbą. O dabar įvyko atvirkščias veiksmas. „Tikrai nebebūsiu policininku, nors labai stengiausi gerai mokytis ir tapti išsilavinusiu pareigūnu“, - stengėsi juokauti puikiai besimokantis jaunuolis.

Anot Karolio, jo apmaudą sustiprino ir tai, kad protokolą rašantys pareigūnai net dėmesio nekreipė į būrį tuo metu ne pėsčiųjų perėja ėjusių vyrukų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot Karolio, akivaizdu, kad drausminti ir bausti pareigūnams norisi ne visus.

„Jaunus žmones ir bobutes nubausti lengviausia“, - daro išvadą Karolio mama.

Elgėsi pagal kodeksą

Biržų rajono policijos komisariato atstovės spaudai Zitos Žalinkevičienės „Šiaurės rytai“ prašė perduoti klausimus administracinio teisės pažeidimo protokolą surašiusiam pareigūnui. Pateikti klausimai:

1. Ar tiesa, kad jūs neprisistatėte vaikinui, kuris per gatvę ėjo ne pėsčiųjų perėjoje?

2. Vaikinas per gatvę ėjo dideliu judrumu nepasižyminčioje Kilučių gatvėje. Pasak pažeidėjo, tuo metu gatvėje nebuvo mašinų. Ar nemanote, kad minėtu atveju galėjote apsiriboti draugišku pažeidėjo perspėjimu - sudrausminimu?

REKLAMA

Iš Biržų rajono policijos komisariato gauti tokie atsakymai:

1. Pareigūnas prisistatė.

2. Patruliai dirbo Kilučių gatvėje prie pėsčiųjų perėjos. Abu patruliai buvo prie automobilio. Pareigūnas, pamatęs, kad K. V. ruošiasi eiti per gatvę, mostelėjo transporto stabdymo disku ir parodė, kad yra perėja, tačiau jaunuolis nepakluso ir perėjo gatvę neleistinoje vietoje. Tuo jis pažeidė kelių eismo taisykles. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas nenumato žodinio įspėjimo, todėl jaunuoliui buvo surašytas protokolas.

Alfreda Gudienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų