REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien susitikime su Lietuvos mokslų akademijos atstovais Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kalbėjo apie ypatingą mokslo vaidmenį šiuolaikinėje Lietuvoje. „Mokslas, technologijos ir žinios yra išeitis iš sunkmečio, kurį per dvejus metus įveiksime dar labiau sustiprėję“ – Lietuvos akademikams sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos mokslų akademijos prezidentas Zenonas Rokus Rudzikas akcentavo akademijos svarbą šalies mokslui ir ūkiui.

REKLAMA

Lietuvos mokslų akademija per 2007 m. atliko apie 700 mokslinių ekspertizių, plėtojo mokslininkų mainus, skatino jų dalyvavimą aktualiuose tarptautiniuose mokslo projektuose.

Akademikas Z. R. Rudzikas taip pat pastebėjo, kad mokslininkai supranta sumažėjusias valstybės galimybes remti mokslų akademijos veiklą ir pabrėžė bazinio finansavimo būtinybę bei poreikį rengiamu Mokslo ir studijų įstatymu įteisinti Mokslų akademijos juridinį statusą.

REKLAMA
REKLAMA

Akademijos atstovų teigimu, nėra pagrindo ir svarių argumentų iš esmės keisti Lietuvos mokslų akademijos teisinį reglamentavimą ir tuo išsiskirti iš kaimynių Latvijos ir Estijos, kurių mokslų akademijų veikla reglamentuojama įstatymais arba atskirais jų straipsniais.

Atsakydamas į akademijos atstovų iškeltas problemas, Ministras Pirmininkas pastebėjo, jog dėl akademijos teisinio reglamentavimo galutinis sprendimas dar nepriimtas – Mokslo ir studijų įstatymo projektas svarstomas Seime, o sprendžiant finansavimo problemas, reikėtų aktyviau dalyvauti programose, kurios finansuojamos Europos Sąjungos fondų lėšomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Premjeras pasiūlė akademijai susitelkti ties šaliai svarbiausių problemų sprendimu, ieškoti efektyvesnių ekspertinio darbo formų, kaip galima geriau panaudoti didžiulį akademijos mokslo potencialą – Lietuvos mokslų akademijos ekspertinės išvados turėtų pasiekti tiek Seimą, tiek Vyriausybę.

Kaip rašoma pranešime spaudai, premjeras ir Mokslų akademijos prezidentas sutarė, kad akademikai rimtai svarstys Ekonomikos ir socialinių reikalų tarybos ar komiteto steigimo tikslingumą, ieškos kitų būdų megzti dialogą su įvairiomis šalies interesų grupėmis, socialiniais partneriais. „Be intelektualų dalyvavimo neįsivaizduojamas tas visuotinis dialogas, kuris turi padėti šaliai įveikti sunkmetį“, – sakė Ministras Pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų