naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tradicinių šeimų sąjūdis, šeštadienį organizuojantis „Didįjį šeimos gynimo maršą“, bando įregistruoti savo prekės ženklą. Tačiau pasirodo, kad paraišką registracijai pateikė visai ne renginio organizatoriai. Jie dėl to suglumę, tačiau leistis į kalbas atsisako.

Tradicinių šeimų sąjūdis, šeštadienį organizuojantis „Didįjį šeimos gynimo maršą“, bando įregistruoti savo prekės ženklą. Tačiau pasirodo, kad paraišką registracijai pateikė visai ne renginio organizatoriai. Jie dėl to suglumę, tačiau leistis į kalbas atsisako.

REKLAMA

Prekių ženklų duomenų bazėje matyti, kad šių metų gegužės 5-ąją paduota paraiška registruoti grafinį prekės ženklą Tradicinių šeimų sąjūdis. 

Renginio organizatoriai slapukauja

Tačiau ženklo savininku nurodoma VšĮ „Maksimalistinės psichoterapijos draugija“. Jos steigėjas ir direktorius – Marius Gabrilavičius.

Būtent jo bandomas įregistruoti logotipas matomas „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatorių puslapyje. Tiesa, pats M. Gabrilavičius nenurodomas kaip vienas iš renginio organizatorių. Bet jis – portalo Minfo įkūrėjas ir savininkas, o šis portalas skelbia daug informacijos apie planuojamą renginį.

REKLAMA

Maža to, M. Gabrilavičiaus dukra Milana – neoficialus renginio veidas. Ji atlieka dainas, raginančias palaikyti tradicinę šeimą. Jos dainomis savo puslapyje dalinasi „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatoriai.

REKLAMA

Šeimų sąjūdžio atstovas spaudai Arvydas Daunys pripažino, kad jų organizacija žino apie bandymą registruoti jų naudojamą logotipą kaip prekės ženklą.

„Jo, žinome, žinome. Nenorėčiau dabar į tai gilintis, žinokite, mes šitą klausimą sprendžiame“, – tv3.lt kalbėjo A. Daunys.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad prekės ženklą bandoma registruoti be organizacijos žinios, A. Daunys sakė:

„Sakysiu taip, jūs gi matote, kieno vardu registruota, taip? Tai... Aš sakau, nenorėčiau to komentuoti kol kas, šitą klausimą mes sprendžiame savo viduje. Nieko negaliu pasakyti, žinokite. 

REKLAMA

Mes šitą klausimą sprendžiame. Sakau, komentarų čia negausite šituo klausimu. Mes tiesiog nenorime apie tai dabar kalbėti, tai nėra mums tinkamas laikas, suprantate“.

Portalui tv3.lt nė vienu viešai nurodytu M. Gabrilavičiaus numeriu su juo susisiekti nepavyko. Kreipėmės į jį elektroniniu paštu, tikimės tekstą papildyti jo komentaru.

Seimo nariai neatmeta, kad bus bandoma steigti partiją

Vis dėlto dalis Seimo narių neabejoja, kad Didysis šeimos gynimo maršas rengiamas kaip politinė reklama sąjungai, kuri ilgainiui taps partija.

REKLAMA
REKLAMA

„Šeimų marše turbūt yra labai daug žmonių, kurie yra nuoširdūs šeimos gerbėjai ir dalyvaus ten, bet nesupranta, kad organizatoriai galvoja apie savo partijos kūrimą. Ir taip žmonėmis manipuliuoja. Nežinančiais žmonėmis lengva manipuliuoti“, – tv3.lt kalbėjo Liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Jis pridūrė, kad apie tai, jog judėjimas ilgainiui gali tapti partija, yra girdėjęs pats.

„Žiūrėjau dar vasario mėnesį, kai buvo renkami parašai prieš Tomą Vytautą Raskevičių, ir buvo pasakyta, kad bus organizuojamas „Didysis šeimos gynimo maršas“, po kurio laiko jau buvo užsiminta apie partiją. 

REKLAMA

Ten Kristupas Krivickas konkrečiai gi pasakė, kad sukursime partiją, kuri išsireikalaus pirmalaikių Seimo rinkimų ir nušluos Seimą. Tai jie net nebeslepia jau“, – kalbėjo E. Gentvilas. 

Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas taip pat įžvelgia galimybę, kad Šeimų sąjūdis bandys steigti partiją.

„Man šiek tiek nejauku galvoti apie tuos organizatorius, kurie, mano supratimu, turi šiek tiek kitokius kėslus paversti šitą sujudimą į tam tikrą pilietinį judėjimą, politinį judėjimą, galbūt sukurti naują partiją. Šitie veiksmai yra kruopščiai orkestruoti, atskiros žiniasklaidos grupės prie to prisideda“, – tv3.lt kalbėjo V. Mitalas.

REKLAMA

Tuo metu Seimo narė, valstietė Agnė Širinskienė abejoja, ar renginio organizatoriai imsis burti politinę jėgą. Jos manymu, tokiu žingsniu judėjimo organizatoriai nuviltų savo palaikytojus. 

„Aš manyčiau, kad vargu, ar būtų galima čia įžvelgti politinių partijų užuomazgų. Ir vargu, ar organizatoriams, jeigu jie paskui sugalvotų iš tos savo pilietinės akcijos daryti politinį veikimą, abejoju, ar tas būtų gilumine prasme naudinga. Nes manyčiau, kad tokiu atveju dalis tų dalyvių, kurie dabar dalyvaus šeimų marše, jaustųsi ir apgauti, ir kažkiek išnaudoti“, – tv3.lt sakė A. Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Renginio organizatorius ne kartą sėkmę bandė rinkimuose

Gegužės 15 d., šeštadienį, įvyks protesto akcija „Didysis šeimos gynimo maršas 2021“. Šeštadienį protesto dalyviai iš visos Lietuvos pajudės link Vilniaus, kur vakare Vingio parke vyks baigiamasis maršo renginys.

Nors Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą susirinkti 7 tūkst. protestuotojų, patys maršo organizatoriai skelbia, kad dalyvių skaičius gali būti gerokai didesnis, kadangi į Vilnių sugūžėti planuoja 5–8 tūkst. automobilių, maršo dalyvius veš ir 40 autobusų.

REKLAMA

Portalas tv3.lt kiek anksčiau išsamiai aprašė, kas stovi už renginio organizavimo. Tarp organizatorių – ir ne kartą į politiką bandę papulti, ir teisti asmenys.

Didžiojo šeimos gynimo maršo iniciatoriumi ir vadovu įvardijamas Raimondas Grinevičius. Transporto įmonės „Autoridas“ direktorius ir visuomenininku prisistatantis vyras prieš kurį laiką organizavo peticiją, kuria buvo siekiama iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų pašalinti Laisvės partijos narį Tomą Vytautą Raskevičių.

REKLAMA

R. Grinevičius ne kartą savo laimę bandė rinkimuose. 2008 m. jis į Seimą mėgino patekti kartu su Pilietinės demokratijos partija. Bandė savo laimę ir savivaldos rinkimuose, 2007 m. su ta pačia Pilietinės demokratijos partija, 2011 m. ir 2015 m. kartu su partija „Tvarka ir teisingumas“.

Praėjusių metų rinkimuose R. Grinevičius vėl bandė patekti į parlamentą, šį kartą su Rimanto Jono Dagio vadovaujama Krikščionių sąjunga. Ir šį kartą laimėti rinkimų R. Grinevičiui nepavyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų