Galbūt jūs manote, kad pats svarbiausias Lietuvos užsienio politikos uždavinys yra stojimas į NATO ar Europos Sąjungą. Nebūkite naivuoliai! Svarbiausia - gero Lietuvos įvaizdžio formavimas. Politika - dar ne viskas. Įvaizdis yra viskas. O Lietuvos nei yra, nei buvo itin geras. Tad kaip Lietuvą įsivaizduoja dabar ir įsivaizdavo praeityje? Apie tai skaitykite kiekvieną šios vasaros penktadienį “Omnitel Laike”. Mėgaukitės!Jei jau prabilome apie įvaizdžius ir stereotipus, tai pirmiausia iškyla klausima - kur yra Lietuva? Arba tiksliau - kur ją esant įsivaizduoja užsieniečiai. Jei nors truputį važinėjate po pasaulį ir nors truputį pasišnekučiuojate laužyta anglų, prancūzų ar vokiečių kalba su visažiniais ir geraširdžiais vietiniais gyventojais, tuomet turėtumėte žinoti, jog Lietuva jiems kažkas girdėta, tik neaišku kur. Štai kokie mano kelerių metų asmeniniai pastebėjimai.

Pakankamai daug žino, jog Lietuva - prie Baltijos jūros. Tačiau nuosekliai maišo Lietuvos, Latvijos ir Estijos sostines. Kiti intuityviai spėja, jog tai Vidurio Europos šalis, tačiau taktiškai šypsodamiesi nekonkretizuoja, kur būtent. Daugelis mano sutiktųjų atkakliai Lietuvos ieškotų Balkanuose. Ir ne sykį man tai užsidegę įrodinėjo. Teko juos nuvilti. Tačiau vienas įdomiausių atradimų buvo tas, kai Lietuvą lokalizavo itin tiksliai: tarp Prancūzijos ir Ispanijos. Normalūs žmonės žino, jog ten nieko nėra. Truputį praprusę mokytojai, geografai mėgėjai, kryžiažodžių fanai žino, jog ten yra nykštukinė valstybė Andora, kuri iki šiol moka duoklę Prancūzijai. Jei neklystu - porą gaidžių.

REKLAMA

Tad ar nuostabu, kad net ir tuomet, kai praeitais metais Lietuvos krepšinio rinktinė vos nelaimėjo prieš JAV svajonių komandą, sindikuotame žurnalistų susivienijime “Pardigm TSA” dirbantis ir su olimpines žaidynes transliavusia MSNBC kabeline televizijos kompanija bendradarbiavęs Mike’as Celizicas Lietuvos krepšininkus savo komentare pavadino “būriu vaikinų iš šalies, kurios niekas negali rasti žemėlapyje, ir turinčius vardus, kurių negali ištarti net jų motinos”. O vėliau sąmoningai iškraipė Lietuvos vardą, vienur vadindamas “Lith-a-whatchamacallit”, kitur “Lithiumania”.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų