Portalas tv3.lt siekia apžvelgti silpnąsias visų kandidatų į prezidentus puses, kad rinkėjai galėtų išsirinkti būdami informuoti ne tik apie gerąsias politikų savybes, bet ir įvertinę jų silpnybes. Straipsnių ciklą pavadinome „Kandidatų nuodėmėmis“, o ar šios nuodėmės yra trukdis eiti prezidento pareigas – spręs Lietuvos rinkėjai.
Andrius Mazuronis nusivylė skandalais Darbo partijoje: „Iš vieno „š“ į kitą „š“
Visai neseniai Darbo partiją supurtė skandalas. Kovo 26 d. „darbiečių“ būstinėje Vilniuje apsilankė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai dėl Europos prokuratūros atliekamo tyrimo, galimai susijusio su partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho veikla Europos Parlamente. Paaiškėjo, kad V. Uspaskichas galimai grobstė pinigus už neegzistuojančius patarėjus ir galėjo pasisavinti apie pusę milijono eurų.
Kai pasigirdo Darbo frakcijos Seime seniūno Viktoro Fiodorovo svarstymams partijai „pasileisti“, A. Mazuronis pripažino, jog apie tai galvojančių yra ir daugiau.
„Pavargome aiškintis dėl kitų žmonių prikurtų problemų, kuriose mes nei mes dalyvavome, nei mes žinome ir išgirdome tik prieš dvi dienas“, – kalbėjo jis.
A. Mazuronis teigė, kad istorijos apie Darbo partiją vargina ir jį.
„Labai pavargau. Iš vieno „š“ į kitą „š“, kuriame aš net nedalyvavau. Ir pats pavargau, man ir vaikų gaila, kurie į mokyklą eina ir turi aiškintis. (...) Ne aš vienas ar vienas Fiodorovas pavargęs. Skyriuose žmonės demotyvuoti, pavargę, girdi komentarus iš kaimynų, iš bendradarbių, iš pažįstamų, iš laiptinėje gyvenančių žmonių, iš meilužių. Visiems nėra malonus tas dalykas“, – sakė partijos pirmininkas.
Andrius Mazuronis rėžė: arba Viktoras Uspaskichas, arba jis
Po to, kai Darbo partijos būstinėje teisėsauga atliko procesinius veiksmus, A. Mazuronis pareiškė ketinantis „darbiečiams“ siūlyti trauktis iš EP rinkimų. Vis dėlto trauktis iš prezidento rinkimų A. Mazuronis neketino.
Jis patikino, kad FNTT atliko procesinius veiksmai dėl tyrimo, kuriame pati Darbo partija nefigūruoja ir kuris nėra susijęs su kuo nors iš dabartinės partijos vadovybės arba kitas pareigas šiuo metu partijoje einančių asmenų.
Vis dėlto jis neatmetė, kad dėl šios situacijos gali tekti keisti Europos Parlamento sąrašo lyderius arba partijos pirmininką.
EP rinkimų sąrašą vesti turėjęs V. Uspaskichas savo narystę partijoje sustabdė.
Darbo partija ne kartą buvo atsidūrusi teisėsaugos akiratyje. Vadinamojoje „juodosios buhalterijos“ byloje partijai mesti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Tuo metu partijos vadovas V. Uspaskichas ir šiuo metu kalintis parlamentaras Vytautas Gapšys bei kiti asmenys buvo nuteisti baudomis.
„Skaidrinam“ duomenys: Andrius Mazuronis įsigijo tris kompiuterius, per kadenciją technikai skyrė apie 9 tūkst. eurų
Visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyva „Skaidrinam“, atskleidusi parlamentinių lėšų grobstymo mastą, neaplenkė ir A. Mazuronio. Vasario mėnesį paviešinta, kad Darbo partijos pirmininkas už parlamentinei veiklai skirtas lėšas įsigijo kompiuterį Apple Macbook Pro 16, kurio vertė siekia 2,7 tūkst. eurų. Pastarąjį kompiuterį politikas įsigijo iš mobiliųjų telefonų taisyklos savininko Daniel Lapin.
2021 m. „darbietis“ nusipirko planšetinį kompiuterį Ipad Pro su Magic Keyboard už 1908 eurus, nešiojamąjį kompiuterį MSI Stealth. Po metų – Samsung monitorių, tos pačios firmos telefoną, kompiuterį ASUS Expert Book.
Per keturis kadencijos metus Seimo vicepirmininkas įsigijo keturias skirtingas ausines – Bose, Sony, Marshall ir Aftershokz. Iš viso politikas kompiuterinei technikai šią kadenciją paskyrė 9 tūkst. eurų.
Kaip feisbuke skelbė A. Tapinas, A. Mazuronis nekomentavo, kodėl ir kam pirko kompiuterį už beveik 3000 eurų.
„Darbo partijos pirmininkas ir Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis apskritai tyčiojosi kalbinamas kolegos iš 15min portalo ir aiškino, kad paskutinėmis dienomis kompiuterį už beveik 3000 eurų pirko tam, kad Tapino laidas geriau žiūrėtų, paklaustas, kam jį naudoja, atkirto, kad paukščiukams lesinti, o perklaustas dėl dar vieno žaidimams skirto laptopo pirkimo, pareiškė, kad į detales nesivels ir nieko nesiaiškins“, – .rašė A. Tapinas .
Lietuvą supurčiusioje byloje – nuteista Darbo partija ir jos narys Vytautas Gapšys
Pernai rudenį Lietuvos apeliacinis teismas dėl korupcinių nusikaltimų „darbiečiui“ V. Gapšiui skyrė 4,5 metų laisvės atėmimo bausmę, jis šiuo metu kali Kauno kalėjime.
Politikui taip pat penkeriems metams atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.
Teismas konstatavo, kad buvęs koncerno „MG Baltic“ (dabar „MG grupė“) viceprezidentas Raimondas Kurlianskis prašė V. Gapšio, pasinaudojant Seimo nario padėtimi ir įtaka bendrapartiečiams, paveikti kitus valstybės tarnautojus – tuometinę Seimo pirmininkę, Darbo partijos frakcijos Seime narius, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovybę ir narius bei žemės ūkio ministrę, – kad šie vykdydami įgaliojimus teisėtai ir neteisėtai veiktų taip, kaip prašė R. Kurlianskis.
Anot teismo, už tai susitarta dėl neteisėto atlygio – užmaskuotų kyšių, kurie, V. Gapšiui pažadėjus paveikti prašomus asmenis ir pačiam atlikus R. Kurlianskio pageidaujamus veiksmus, gauti kaip papildoma 12,1 tūkst. eurų nuolaida Darbo partijos politinei reklamai bei 15 tūkst. eurų parama viešajai įstaigai „Meno ir sporto projektai“.
Šioje politinės korupcijos byloje kaltais pripažinta ir Darbo partija, Liberalų sąjūdis, koncernas „MG grupė“, R. Kurlianskis, buvę Seimo nariai Eligijus Masiulis, Gintaras Steponavičius, Šarūnas Gustainis.
Andrius Mazuronis apie Darbo partijos nusikaltimus: „Nepripažinau, nepripažįstu ir nepripažinsiu, kad mes padarėme kažką blogo“
Kai Seimas pradėjo apkaltą šiuo metu kalinčiam „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui ir rengėsi slaptam balsavimui dėl jo mandato panaikinimo, A. Mazuronis tikino, kad V. Gapšys nekaltas.
„Nedalyvausim balsavime, manom, kad apkalta nereikalinga. – Kodėl, jis įkalinimo įstaigoje? – Bet jis nekaltas“, – teigia Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.
Jis taip pat teigė nemanantis, kad V. Gapšio mandatą reikėtų naikinti.
Apeliacinis teismas paskelbė, kad Gapšys siekė paveikti politikus balsuoti dėl koncernui „MG grupė“ palankių sprendimų, gavo 12 tūkstančių eurų nuolaidą Darbo partijos reklamai ir 15 tūkstančių eurų paramą viešajai įstaigai.
„Šituose epizoduose Darbo partijos, noriu atskirti – ne Masiulio pinigus, butelius, kalbam išskirtinai apie Gapšio ir Darbo partijos epizodą, aš niekada nepripažinau, nepripažįstu ir nepripažinsiu, kad mes ten padarėme kažką blogo ar neteisėto“, – sako A. Mazuronis.
Andrius Mazuronis įkalintam Vytautui Gapšiui išlaikius mandatą: teismo sprendimas – dar ne galutinis
Darbo partija pripažinta kalta dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu „MG Baltic“ byloje – jai skirta daugiau kaip 300 tūkst. eurų siekianti bauda, o buvęs partietis V. Gapšys nuteistas 4 su puse metų laisvės atėmimo bausme.
Tačiau Seimo nariai V. Gapšio mandato nepanaikino. Balsuojant dėl keturių atskirų nusikalstamos veikos epizodų, nė už vieną nesurinkta privalomo mažiausio – 85 – Seimo narių balsų skaičiaus, kurio reikia mandatui panaikinti.
Po balsavimo valdančiųjų ir opozicijos atstovai apkaltino vieni kitus slaptais susitarimais, veidmainiavimu, o Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė bei Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Vytautas Bakas siūlė paleisti šį Seimą ir rengti pirmalaikius rinkimus.
A. Mazuronis tokią idėją vadino absurdiška, bandymu „sau susikrauti politinį kapitalą“.
„Nei čia opozicijoje bręsta (pirmalaikių rinkimų idėja – BNS), nei čia ką. Čia yra atskirų teisuolių, kaip aš juos vadinu, individualios iniciatyvos, kurios yra visiškai absurdiškos, neveda į niekur ir kurių pagrindinis tikslas yra bandyti ant šitos istorijos sau susikrauti kažkokį politinį kapitalą“, – Žinių radijui sakė Darbo partijos lyderis.
A. Mazuronis kartojo manantis, kad Apeliacinio teismo sprendimas nėra galutinis, todėl lauks Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimo.
„Apeliacinio teismo sprendimas, koks jis saldus ir mielas bebūtų daugeliui teisumo šauklių ir šokėjų ant skaidrumo laužo, nėra galutinis“, – teigė politikas.
Andriaus Mazuronio biografija
Andrius Mazuronis gimė 1979 m. liepos 13 d. Jo tėtis – politikas, buvęs Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.
1986 m. pradėjo lankyti Šiaulių 18-ąją vidurinę mokyklą, kuri vėliau pakeitė pavadinimą į „Aido“ vidurinę. Baigęs mokslus vidurinėje mokykloje įstojo į Vilniaus Gedimino technikos universitetą ir įgijo statybinių konstrukcijų projektavimo specialybę.Inžinerines žinias gilino magistrantūros studijose. Universitetą baigė 2003 m.
Antrajame magistro studijų kurse vedė, po metų susilaukė sūnaus.
Antrajame kurse įsidarbino „Hrono“ kompanijoje, kur ėjo projektų vadovo pareigas.2003 m. pabaigoje perėjo dirbti į UAB „Middle Europe Investments Baltija“. 2006–2007 m. buvo UAB „Kirtimų logistikos centras“ generalinis direktorius, 2007–2008 m. – UAB „Kindis“ statybos direktorius.
2018–2016 m. ir nuo 2019 m. dirba Seimo nariu.
2006–2015 m. partijos Tvarka ir teisingumas, 2015–2019 m. – Liberalų sąjūdžio, nuo 2019 m. – Darbo partijos narys.
2022 m., atsistatydinus Darbo partijos steigėjui Viktorui Uspaskichui, tapo partijos pirmininku.
2023-ųjų kovą vykę savivaldos rinkimai A. Mazuronio vedamai Darbo partijai buvo nesėkmingi – partija iškovojo 46 mandatus, nė vienas jos keltas kandidatas nelaimėjo mero rinkimų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!