• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki prezidento rinkimų liekant vis mažiau laiko, atrodo, kad jie dar net neįsibėgėjo. Politologė Rima Urbonaitė sako, kad rinkimų kampanija vangi dėl to, nes daugelis tiki prezidento Gitano Nausėdos pergale – net jo konkurentai. 

Iki prezidento rinkimų liekant vis mažiau laiko, atrodo, kad jie dar net neįsibėgėjo. Politologė Rima Urbonaitė sako, kad rinkimų kampanija vangi dėl to, nes daugelis tiki prezidento Gitano Nausėdos pergale – net jo konkurentai. 

REKLAMA

Visą Gitano Nausėdos kadenciją ir jo rinkiminę kampaniją politologė aptarė naujienų portalo tv3.lt laidoje 33 min. su Artūru Anužiu“.

Nors Lietuvos prezidento rinkimai jau ant nosies, daugelis pasigenda kandidatų aktyvumo. Kalbėdama apie antros kadencijos siekiantį Gitaną Nausėdą, Rima Urbonaitė prisiminė politologo Mažvydo Jastramskio žodžius, kad dabar vyksta perrinkimo kampanija. 

„Nausėda turi labai geras pozicijas ir siekia būtent perrinkimo. Galbūt dėl to kai kurie kandidatai kandidatuoja, pavadinkime, labiau dalyvavimo principu, nei dėl to, kad tikrai tikėtų savo pergale. 

REKLAMA
REKLAMA

Bet nepaisant visko, tai nereiškia, kad viskas tuo ir turi užsibaigti. Ignas Vėgėlė nori laimėti ir šitos ambicijos tikrai neslepia, ir pakankamai nemažai į tai investuoja. Vadinasi, yra tam tikra kitų kandidatų ambicija, kurios jie tikrai nenori nuslėpti, ir kurie į šiuos rinkimus atėjo labai sąmoningai“, – kalbėjo politologė. 

REKLAMA

Nausėda rinkimus ignoruoja

R. Urbonaitė pabrėžia, kad dabartinis šalies vadovas nėra tas kandidatas, kuris patiktų visiems, todėl jo varžovų uždavinys buvo padaryti taip, jog šie rinkimai netaptų perrinkimo rinkimais. Tačiau, anot politologės, apart I. Vėgėlės, tokių kandidatų nėra daug. 

„Dabar Nausėda, tiesą sakant, šituos rinkimus apskritai ignoruoja, Nausėda kartais net nesutinka save pristatyti kaip kandidatą – kur akivaizdi rinkimų kampanija, o jis aiškina, kad tai ne rinkimų kampanija, bet akivaizdu, kad visi matome tą rinkimų kampaniją. 

REKLAMA
REKLAMA

Galų gale jis negalvoja nei apie šūkius, nei apie programas, nes tų programų aš taip ir nematau. Net jo puslapis, skirtas kampanijai, vadinasi „prezidentas Nausėda“. Šūkio nėra, bet šūkio vietoje yra tiesiog užrašas „jūsų prezidentas“. 

Jis sukūrė šios kampanijos įvaizdį, kad aš jau esu prezidentas. Dėl to, manau, kad ta kampanija nuo tokio starto ir neįsibėgėjo. Dėl to ir keliame klausimą, kur ta kampanija, o ji vyksta, bet turbūt ne tokioje konkurencinėje erdvėje, kurios mes galbūt norėtume“, – svarstė R. Urbonaitė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentavimas tapo Nausėdos problema 

Aptardama G. Nausėdos valdymo laikotarpį, R. Urbonaitė atkreipė dėmesį į nuo kadencijos pradžios išlikusias prezidento problemas. Viena jų – jis neišėjo iš komentatoriaus vaidmens. 

„Jis kartais paleidžia tokias frazes, kurios, mano supratimu, yra tikrai neapgalvotos ir kurios netgi kenkia. Tas kliuvimas už tų metaforų yra tai, ką mes nuolat gauname ir iš ko paskui kyla krūvos memų socialiniuose tinkluose. <...> 

REKLAMA

Kiek buvo problemų su komunikacija, mes turbūt nebesuskaičiuosime. Turbūt galima rašyti knygą, nes čia vis dar yra Nausėdos, kuris paradoksaliai per savo viešą komentavimą atėjo į šitą postą, problema. 

Atėjo į postą per komentavimą, o komentavimas, viešas kalbėjimas tapo labai rimta problema, kai tapo prezidentu. Dėl to, kad nebuvo suvokta, jog tai, ką tu gali kalbėti komentuodamas ekonomiką, nebetinka tie patys principai, kai tu esi prezidentas“, – teigė politologė. 

REKLAMA

Nesukūrė anonsuoto įvaizdžio 

Anot R. Urbonaitės, G. Nausėda yra prezidentas, rodantis daug savo nuotaikų ir emocijų, o tai taip pat kenkia jo įvaizdžiui. 

„Tie konfliktai ir santykių aiškinimasis su ministrais ar dar kažkuo viešojoje erdvėje – reikia pripažinti, kad Nausėda nesukūrė to įvaizdžio, kurį mums anonsavo. To tilto, to vienytojo. Mes kaip tik dažniausiai jį matėme konfliktų epicentre. Ir tie konfliktai jį tikrai lydėjo visą kadenciją, ir tam tikras priešų susikūrimas viduje tikrai buvo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žiūrėsime, kaip jam seksis vėliau. Nes jei atitinkamai keisis valdžia Seime, ir jei jis pats bus perrinktas, tai aš manau, kad jis tikisi, jog su, pavyzdžiui, socialdemokratais, kurie po Seimo rinkimų gali būti dominuojanti politinė jėga Seime, jam bus lengviau. Bet ar tikrai, čia dar klausimas“, – kalbėjo R. Urbonaitė. 

Visą naujienų portalo tv3.lt vyr. redaktoriaus Artūro Anužio pokalbį su Rima Urbonaite žiūrėkite straipsnio pradžioje.

33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

tv3.lt

Gal but Nauseda ir nera idealus,bet atsimenant kaip kadencijos pradzioje braidziojo po Alytaus padangu degesius,tai per tuos metus padare didziule pazanga ir tapo is tiesu rimtu politiku,gerbiamu ir cituojamu vakaruose.Tuo tarpu Simonyte,jau tiek metu praleidusi politikoje ir rimtose pareigose,pradedant finansu ministre,baigiant visai netgi premjere,ne progresuoja,bet regresuoja ir jau tapo tokia apgailetina,kad jei butu savo kandidatura iskeles koks televizijos soumenas,tai net ir tas ja rinkimuose pralenktu.
Cha,cha...Kuo nusikalto dabartinis Prezidentas!?Nebent,Šimonytei...Tai Šimonytė paleido į Gedimino prospektą visus iškrypėlius-lesbes ir homikus...Paskui skundžiamės, kad Lietuvoj mažėja gimstamumas...Šaunuolis P.Gražulis-sutrypęs jų vėliavą...
Tai poniai panelei simoniule prie širdies .. taip ir sakykite.. bet pagalvojus , kokį balagana padare būdama premjere.., tai jeigu bus prezidente..? Baisu ir pagalvoti .. Aš už geresni prezidenta.. o baisiau už Šimoniu likimą Lietuvai..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų