rinkimai

Rinkimai

 

Rinkimai Lietuvoje – tai procesas, kai šalies piliečiai balsuodami išreiškia savo valią rinkdami atstovus į įvairias valdžios institucijas. Lietuvoje vyksta kelių tipų rinkimai: Seimo rinkimai, Prezidento rinkimai, Europos Parlamento rinkimai bei savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Šie rinkimai reguliariai vyksta pagal nustatytą grafiką ir yra pagrindinis demokratijos mechanizmas šalyje, leidžiantis piliečiams tiesiogiai dalyvauti valdžios formavime.

 

Seimo rinkimai vyksta kas ketverius metus, renkant 141 Seimo narį, kurie atstovauja tautai įstatymų leidžiamojoje institucijoje. Seimo rinkimai Lietuvoje yra mišrūs – 70 narių renkama pagal proporcinę sistemą, o likę 71 – vienmandatėse apygardose pagal daugumos balsavimo sistemą. 2024 m. spalio 13 d. vyks Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai.

„Labai nustebau. Nemaniau turįs šansų“ – kaip pensininkas Petras netikėtai tapo Seimo nariu

Šiemet naujasis Seimas bus labai spalvingas. Aiškėja, kad tarp išrinktųjų į Seimą yra gausu žinomų ir nežinomų asmenų, kurie ateinančius ketverius metus priiminės valstybei svarbius sprendimus. Kai kurie naujai išrinkti žmonės sako atvirai, kad tikrai nesitikėjo pakilti taip aukštai reitinge ir patekti į Seimą, bet džiaugiasi tokiu didžiuliu žmonių palaikymu. Iš viso į Seimą buvo išrinkti 78 asmenys vienmandatėse ir daugiamandatėse apygardose.

VRK pirmininkė prognozuoja mažesnes eiles antrajame Seimo rinkimų ture: balsavimo procedūra bus gerokai trumpesnė

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Lina Petronienė prognozuoja, kad antrajame Seimo rinkimų ture eilės prie balsadėžių bus mažesnės. Pasak jos, tam įtaką daro tiek paprastesnė antro rinkimų procedūra, tiek ir įprastai mažesnis aktyvumas. „Paprastai per antrą rinkimų aktyvumas būna mažesnis ir gerokai trumpesnė procedūra – tai yra, rinkėjas turi tik vieną biuletenį, renkasi tik iš dviejų kandidatų, jam nereikia reitinguoti.
Aktualijos Prieš 11 val.

Rinkimų drama Moldovoje: stojimo į ES šalininkai ir priešininkai pasidalijo į dvi lygias dalis

 Moldovos referendumo dėl narystės Europos Sąjungoje (ES) rezultatas pirmadienį vis dar lieka neaiškus, nors jau suskaičiuoti beveik visi balsai. Suskaičiavusi daugiau kaip 99 proc. balsų Rinkimų komisija skelbia, kad „taip“ balsavo 50,32 proc., o „ne“ – 49,68 proc. moldavų. Prieš tai skaičiuojant balsus ilgą laiką pirmavo stovykla „Ne“. Visgi paskutinėmis skaičiavimo valandomis gauta daug balsų iš užsienio, kurie persvėrė rezultatą „taip“ stovyklos naudai.
2024-10-21

Laikinasis Jonavos meras Sinkevičius rinksis darbą Seime: mandatą gavęs Gailius dar neskuba palikti Joniškio

Praėjusį sekmadienį vykusiuose rinkimuose į Seimą patekęs laikinasis Jonavos rajono meras, socialdemokratas Rimantas Sinkevičius apsisprendė, jog dirbs nacionalinėje politikoje – Jonavai teks ieškotis naujojo rajono vadovo. Tuo metu liberalas, Joniškio meras Vitalijus Gailius dar neskuba palikti posto savivaldybėje ir sako, jog dėl Seimo nario mandato spręs tik po antrojo rinkimų turo. Anot R. Sinkevičiaus, jam tapus Seimo nariu, Jonavos savivaldybės tarybai teks iš naujo rinkti laikinąjį merą.

Sąskaita už reklamą prieš rinkimus – štai, kiek išleido skirtingos partijos

Politinės partijos rinkimams jau surinko puspenkto milijono eurų. Pinigus, norintieji pakliūti į Seimą, leidžia kas kaip išmano – perka ne tik tradicinę reklamą, bet ir patys bando sužibėti sava kūryba. Vis tik milijonai eurų dar ne pabaiga – istorija rodo, kad norint laimėti rinkimus Lietuvoje, reikia išleisti gerokai daugiau, tad sumos neabejotinai augs. Tiesa, sumos augs ne tiek daug, kiek išleidžia kaimynų lenkų politikai, bet žymiai daugiau, nei rinkimai kainuoja latviams.

Moldovoje tvyro nerimas dėl Rusijos kišimosi į rinkimus

Moldovos valdžios institucijos baiminasi, kad sekmadienį vyksiančiuose prezidento rinkimuose, apjungtuose su referendumu dėl narystės Europos Sąjungoje (ES), iki ketvirtadalio potencialių rinkėjų balsų gali būti nupirkta už Rusijos pinigus, pareiškė Moldovos policijos viršininkas.
2024-10-18

VRK pirmininkė: nėra indikacijų, kad dar nesuskaičiuoti Pasaulio lietuvių balsai reikšmingai pakeis LVŽS poziciją

Kol kas nėra indikacijų, kad Pasaulio lietuvių apygardos paštu atkeliaujantys balsai reikšmingai pakeistų situaciją galutinėje pirmojo Seimo rinkimų turo lentelėje, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Lina Petronienė. Pasak jos, šiuo metu VRK yra sulaukusi kiek daugiau nei 3000 rinkėjų vokų iš jau balsavusių užsienio valstybių. „Nuo pirmo turo iki šiol yra sugrįžę šiek tiek daugiau nei 3000 rinkėjų vokų. Aišku, dar šiandien gali dalis sugrįžti.

Chaotiška koalicijos dėlionė: „spyriai“ Žemaitaičiui ir tai, ką politikai nutyli

Koalicijos dėlionė kol kas dėliojasi sunkiai. Po to, kai prezidentūra pareiškė, kad „Nemuno aušros“ lyderio retorika švelnėja, socialdemokratų ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ partijų atstovai kol kas nutyli ir jau baidosi tiesaus atsakymo, ar galėtų burti koaliciją su Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama partija.

Užfiksavo šalčiausią sezono naktį: štai kur temperatūra nukrito labiausiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) savo socialiniuose tinkluose praneša, kad praėjusi naktis kol kas buvo pati šalčiausia rudens naktis šalyje. Šiluma naktį išsilaikė tik vietomis, o didžiojoje šalies dalyje laikėsi minusas, o dirvos paviršiuje temperatūra buvo nukritusi net iki 8 laipsnių šalčio.

VRK atmetė Haase prašymą perskaičiuoti balsus Sūduvos šiaurinės apygardoje

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį nusprendė, kad nėra pagrindo perskaičiuoti rinkėjų balsų Sūduvos šiaurinės apygardoje. Už tokį sprendimą balsavo devyni VRK nariai, vienas buvo prieš. Minėtoje apygardoje į antrą Seimo rinkimų turą pateko socialdemokratas Darius Jakavičius su 25,94 proc. balsų ir „valstietis“ Giedrius Surplys su 18,82 proc. balsų.  Prašymą perskaičiuoti balsus pateikė konservatorė Irena Haase, nuo G. Surplio atsilikusi 62 rinkėjų balsais.
REKLAMA
REKLAMA

Po perskaičiavimo Centro-Žaliakalnio vienmandatėje rezultatai nepasikeitė: antrame ture varžysis Landsbergis ir Kairys

Po perskaičiavimo Centro-Žaliakalnio vienmandatėje rinkimų apygardoje į antrąjį rinkimų turą išėjusių kandidatų pozicijos liko tos pačios, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Primenama, kad antrajame ture spalio 27-ąją šios rinkimų apygardos rinkėjai rinks arba konservatorių lyderį Gabrielių Landsbergį, arba liberalą Simoną Kairį. Trečioje vietoje liko į antrąjį turą nepatekusi politinės partijos „Nemuno aušra“ atstovė Jolanta Juozapavičienė.

Daugėja prašymų perskaičiuoti balsus vienmandatėse apygardose

Po pirmojo Seimo rinkimų turo daugėja prašymų perskaičiuoti balsus vienmandatėse apygardose. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį rengia posėdį, kuriame nagrinės skundą dėl Sūduvos šiaurinės apygardos rinkimų komisijos sprendimo neperskaičiuoti šios apygardos rinkėjų balsų.  Čia į antrą turą pateko socialdemokratas Darius Jakavičius su 25,94 proc. balsų ir „valstietis“ Giedrius Surplys su 18,82 proc. balsų.

Dar vienoje apygardoje keičiasi rinkimų rezultatai: už brūkšnio lieka Edgaras Gudynas

Pokytis Panemunės vienmandatės rinkimų apygardos rezultatų lentelėje, praneša Vyriausioji rinkimų komisija. Trečiadienio naktį baigus perskaičiuoti rezultatus šioje apygardoje, paaiškėjo, kad su daugiausiai balsų surinkusia Gintare Skaiste (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai) antrajame rinkimų ture varžysis Audrius Radvilavičius (Lietuvos socialdemokratų partija), kuris į kitą rinkimų etapą patenka turėdamas 3 balsų persvarą ir trečioje vietoje palikęs Edgarą Gudyną iš politinės ...

Štai, kodėl Utenoje perskaičiuoti balsai: viskas dėl kandidatų pavardžių

Pirmoji Seimo rinkimų balsų perskaičiavimo auka: Gintautas Paluckas. Po sekmadienio socialdemokratas džiaugėsi patekęs į antrąjį rinkimų turą, tačiau po perskaičiavimo paaiškėjo, kad liko trečias. Vyriausioji rinkimų komisija dėl klaidų kaltina nuovargį ir per daug panašias politikų pavardes. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Vaitkaus partijos nariai po nesėkmės juo žavisi: „Aš tiesiog jo klausiausi, jis mano mūza“

Į Seimą besiveržusių prokremliškų partijų ambicijos laimėti rinkimus dužo į šipulius. Kolosalų fiasko patyrė reanimuoti „Darbo partiją“ pasišovęs Viktoras Uspaskichas, kuriam nepadėjo ir su kitais Rusijos gerbėjais suformuota koalicija. Savo dainomis Lietuvos neprikėlė ir, panašu, jau nebeprikels Petro Gražulio kompanija.

Štai su kuriais politikais teks atsisveikinti: atskleidė, ką veiks toliau

Naujajame Seime netrūks naujų veidų, o su kai kuriais politikais teks atsisveikinti. Po pirmojo Seimo rinkimų turo jau aišku, kad bent 42 dabartinio parlamento narių tikrai nebepamatysime naujajame Seime. Tarp jų – ir teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, Seimo vicepirmininko Vytauto Mitalo, buvusio žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, Antano Matulo, Mindaugo Puidoko, Valdemaro Valkiūno bei kitų. Kai kurie iš jų pasidalijo, ką veiks toliau.

Seime netrūks žinomų veidų – su daina žengia Nedzinskas, šansų nelaidoja ir galiūnas Savickas

Paaiškėjo, kad naujos kadencijos Seime netrūks ir gerai praeityje žinomų veidų. Po keliolikos metų pertraukos į Parlamentą, tikėtina, sugrįš Antanas Nedzinskas, šį kartą su socdemais. Nemaži šansai, kad į parlamentą grįš ir jame jau buvusi Birutė Vėsaitė. O štai su valstiečiais į Seimą patekti šansų dar nelaidoja ir galiūnas Žydrūnas Savickas. Viskas bus aišku po antro rinkimų turo.

Kaip ant adatų: valstiečiai laukia spendimo, ar patenka į Seimą

Ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tikrai perkopė reikiamą 7 proc. kartelę, paaiškės tik po penktadienio – kai bus suskaičiuoti visi Pasaulio lietuvių apygardos rinkėjų balsai. Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) teigimu, vis dar laukiama visų paštu atkeliaujančių rinkėjų balsų.

Prognozė: antrą Seimo rinkimų turą laimės socdemai, bet nežymiai

Po abiejų Seimo rinkimų turų daugiausia Seimo narių mandatų bus iškovoję socialdemokratai, tačiau panašaus skaičiaus vietų parlamente gali tikėtis ir konservatoriai. Ši BNS prognozė parengta apklausus keturis politikos žinovus apie antrojo turo baigtį kiekvienoje vienmandatėje apygardoje. Per pirmąjį rinkimų turą iš viso jau išrinkti 78 parlamento nariai – 70 daugiamandatėje apygardoje ir aštuoni – vienmandatėse. Po dviejų savaičių antrasis turas vyks 63 vienmandatėse apygardose.

Socialdemokratų šešėlyje likę konservatoriai dar tikisi laimėti Seimo rinkimus: „arbatos“ kviestų bent tris partijas

Nors sekmadienį baigėsi tik pirmasis Seimo rinkimų turas, socialdemokratai jau skelbia pergalę ir teigia formuojantys valdančiąją koaliciją kartu su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Tačiau kas galėtų būti kiti partneriai, vis dar neaišku – užkulisiuose minimi liberalai ir valstiečiai, bet ar jų pakaktų daugumai? Nuošalyje likę konservatoriai tiki – šios diskusijos vyksta per anksti, nes po dviejų savaičių dar gali viskas pakeisti.

Arūnas Valinskas prabilo apie rinkimus: „Galime kelti kryžių ant dviejų partijų kapelių“

Pasibaigus pirmajam Seimo rinkimų turui, rinkėjams vis dar kyla nemažai klausimų, ar antrasis turas gali atnešti dar daugiau netikėtų rezultatų. Buvęs Tautos prisikėlimo partijos pirmininkas ir televizijos laidų vedėjas Arūnas Valinskas pastebi, kad nors rinkimų pradžia atrodė gana nuobodi, įsibėgėjus rinkimų procesui, situacija tapo dinamiškesnė, o kai kurie rezultatai keliais aspektais pasirodė labai netikėti.
2024-10-14

Verslo atstovai, analitikai apie lūkesčius po Seimo rinkimų: svarbiausios citatos

Pasibaigus pirmajam Seimo rinkimų turui, BNS pateikia svarbiausias ekonomistų, analitikų, verslo ir profesinių sąjungų atstovų citatas apie tai, kokių lūkesčių jie turi kol kas lyderiaujančioms politinėms jėgoms.  Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas ir Lietuvos draudikų asociacijos vadovas Andrius Romanovskis: „Ramybė ir kalbėjimasis, kad sprendimai bus priimami apgalvotai, ramiai ir ne to šoko terapijos principu ir kad bus kalbamasi ir ieškoma sutarimo.
2024-10-14

Susipažinkite, štai 78 politikai, patekę į Seimą: yra naujų veidų

Seimo rinkimų pirmasis turas jau praėjo, visa Lietuva vakar įsitempę stebėjo rezultatus. Kviečiame susipažinti, kas vadovaus naujajam Seimui, kokios buvo išrinktos partijos kartu su savo lyderiais bei vienmandatėse išėję asmenys, pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenis.

Narkevičius: tautinių mažumų partijoms reikėtų nustatyti mažesnė nei 5 proc. kartelę

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) vicepirmininkas Jaroslavas Narkevičius sako, kad Lietuvoje tautinių mažumų partijoms turėtų būti nustatyta mažesnė nei 5 proc. kartelė, būtina patekti į parlamentą.  „Lietuvoje, deja, egzistuoja labai aukšta 5 proc. kartelė.

Tarp Karbauskio ir Vėgėlės – kibirkštys: pasipylė prieštaravimai vienas kitam

Paaiškėjus Seimo rinkimo pirmojo turo rezultatams, tapo aišku, kad daugiamandatėje apygardoje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) surinko 7,02 proc. Partijos lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad tai jungtinio partijų sąrašo nuopelnas, tačiau su tuo nesutinka Ignas Vėgėlė, anot kurio, be jo LVŽS nebūtų surinkusi ir 5 proc. Išaušus porinkiminiam rytui BNS spaudos konferencijoje vienas kitam nepritarimą išreiškė LVŽS pirmininkas R. Karbauskis ir I. Vėgėlė.

Šimonytė rėžė tvirtai: „Nematau jokio pagrindo skelbti kokio nors pralaimėjimo“

Rinkimų rezultatus spaudos konferencijoje aptarusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovė, premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad pasakyti, kieno iniciatyva bus formuojama valdančioji koalicija dar per anksti, o TS-LKD kapituliuoti neketina.

Remigijus Žemaitaitis prakalbo apie stebuklą: šampano tikrai dar išgersiu

Pirmadienį „Nemuno aušros“ atstovė Agnė Širinskienė tvirtino, kad lyderis Remigijus Žemaitaitis teigė, kad be „Nemuno aušros“ stabilios valdančiosios koalicijos suburti nepavyks.  „Įvairios koalicijos visada yra įmanomas, bet reikia sulaukti antrojo turo ir pasiskaičiuoti rezultatus tada“, – sakė A. Širinskienė. „Politikai žinutėmis ir vienokia ar kitokia informacija keičiasi nuolat, nepriklausomai nuo to, kaip viešoje erdvėje bendrauja.

Daugiamandatėje apygardoje socialdemokratai laimėjo 18 mandatų, konservatoriai –17, „Nemuno aušra“– 14 mandatų

Pasibaigus pirmajam Seimo rinkimų turui daugiamandatėje rinkimų apygardoje pergalę švenčia socialdemokratai, laimėję 18 mandatų. Šią partiją palaikė 19,36 proc. rinkėjų. Antri yra 17 mandatų iškovoję konservatoriai. Už šią partiją balsavo 17,96 proc. rinkėjų. Beveik 15 proc.

Įtaigiausi partijų lyderiai – Laisvės partijos, TS-LKD ir „Vardan Lietuvos“ vadovai

Laisvės partijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderiai per Seimo rinkimų kampaniją buvo įtakingiausi kalbėtojai, rodo naujausias Įtaigos indeksas.  „Šių partijų vadovų kalbų įtaiga aukštais balais įvertinta dėl gebėjimo argumentuoti, užtikrintumo bendraujant su visuomene ir temų išmanymo.

Įspūdingas šuolis: keli politikai iš sąrašo dugno pakilo itin aukštai

Skirtingų partijų kandidatų sąrašų pabaigoje buvę keturi politikai rinkėjų valia reitinguoti ir išrinkti į parlamentą. Bene įspūdingiausią šuolį padarė buvęs kandidatas į prezidentus advokatas Ignas Vėgėlė. Jis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše buvo įrašytas 141-uoju numeriu. Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, daugiau kaip 31 tūkst. rinkėjų jam atidavus pirmumo balsą I. Vėgėlė pakilo į antrą vietą ir užsitikrino vietą parlamente.

Štai, kaip sekėsi partijų lyderiams: Landsbergis ir kiti valdantieji pasirodė gerai

Trys iš 11 vienmandatėse apygardose Seimo rinkimuose kandidatavusių partijų lyderių iškovojo pergales jau pirmajame ture sekmadienį, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys. Kiti tenkinosi kuklesniais rezultatais – penki pirmininkai pateko į antruosius turus, o trys rinkimus vienmandatėse pralaimėjo.

Blinkevičiūtė atskleidė, kad imtųsi premjero posto: „Jokių abejonių nėra“

Valdovų rūmuose vykstančioje BNS spaudos konferencijoje, suskaičiavus pirmojo turo Seimo rinkimų rezultatus, juos aptarti šiandien ryte susirinko dalyvavusių partijų atstovai. Pirmieji žodį tarė vakar daugiausiai mandatų gavusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) ir jų atstovai – rinkimų štabo vadovas Robertas Duchenvičius ir partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

Raskevičius po pralaimėto pirmojo turo atskleidė, ką darys toliau: „Lengvas kelias – ne mano kelias“

Šiuo metu valdančiojoje koalicijoje dirbančiai Laisvės partijai nepavyko perkopti 5 proc. rinkimų barjero. Už ją balsavo 4,50 proc. rinkėjų. Laisviečių atstovas Tomas Vytautas Raskevičius kreipėsi į visus gyventojus. „Lengvas kelias – ne mano kelias. Labai ačiū 24,5 tūkst. žmonių, reitingavusiems mane sąraše, ir 3,5 tūkst. balsavusiems už mane Naujamiesčio-Vilkpėdės apygardoje.

Laisvės partija pirmame ture nepateko į Seimą: neperkopė 5 proc. barjero

Šiuo metu valdančiojoje koalicijoje dirbančiai Laisvės partijai nepavyko perkopti 5 proc. rinkimų barjero.  Už ją balsavo 4,50 proc. rinkėjų. Vidurnaktį į Laisvės partijos rinkimų štabą, esantį pačiame Vilniaus centre,  bare „:BELIKE taproom“, atvyko partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė. Tuomet ji buvo nusiteikusi pozityviai. „Patys matot, kokie rezultatai dega, mūsų laukia ilga naktis. Lengvas kelias, nėra mūsų kelias.

Išskirtiniai kadrai iš rinkimų nakties – štai kokie veidai užfiksuoti

Sekmadienį visos Lietuvos žvilgsniai nukreipti į Seimo rinkimus. Gyventojai ir politikai štabuose rinkimų naktį laukia rezultatų, kaip pasirinko žmonės. Dalinamės išskirtiniais kadrais iš rinkiminės nakties štabų. Sekmadienį vykusio pirmojo rinkimų turo aktyvumas – penktas didžiausias po 1992-ųjų, 1996-ųjų, 2000-ųjų ir 2012-ųjų balsavimų. 2024-ųjų aktyvumas siekia 52,06 procento, balsuoti iš viso atvyko per 1 mln. 212 tūkst. rinkėjų.

Karbauskis apie koaliciją dar nemąsto: atskleidė lūkesčius

Sekmadienį, vos užsidarius balsavimo apylinkėms, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), vadovaujama Ramūno Karbauskio, su nekantrumu laukia pirmųjų Seimo rinkimų rezultatų. Į rinkiminį štabą susirinko, palyginus, maža dalis kandidatų. Apie galimas koalicijas ir lūkesčius prakalbo R. Karbauskis ir Ignas Vėgėlė.

Tiesiogiai – TV3 speciali Seimo rinkimų laida 2024 m.

Lietuva renka parlamentą 2024-2028 m. kadencijai. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, I turo balsavimo aktyvumas yra didžiausias per pastaruosius 20 metų ir penktas didžiausias nuo nepriklausomybės atkūrimo. Savo balsą už kandidatus atidavė 52.06 proc. rinkėjų – 1 mln. 212 tūkst. 15 mln. Lietuvos piliečių.

Laisvės partija trykšta optimizmu, kad užtikrintai perkops 5 proc. barjerą: „Kovosime iki galo“

Laukiant Seimo rinkimų rezultatų, Laisvės partijos rinkiminiame štabe gausybė žinomų politikų, o partijos atstovai teigia pasitikintys, jog gali peržengti 5 proc. barjerą Seimo rinkimuose. O Atvykusius svečius Laisvės partijos atstovai taip pat aprūpino ir vaišėmis – netrūksta alkoholinių gėrimų, o tarp žmonių tvyro itin gera nuotaika – paminėtas ir gimtadienis.

Skvernelis rėžė, kad TS-LKD rankos neties: kirto ir valstiečiams

Sauliaus Skvernelio rinkimų štabe tvyro laukimas. Čia susirinkę partijos nariai aptaria šios nakties svarbą – ar Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ peržengs 5% ribą ir taps parlamentine partija. Skvernelis savo kalboje pabrėžė, jog šis sprendimas yra lemiamas ne tik partijai, bet ir jos ateities veiksmams. „Pirmiausia šiandien žmonės nuspręs, ar mes tapsime parlamentine partija. Tai yra labai svarbus žingsnis ir tikiuosi, kad mums pavyks jį peržengti“, – sako S. Skvernelis.

Politologai: rinkėją suaktyvino krizės, visoms pusėms galėjusi būti naudinga poliarizacija

Šių metų Seimo rinkimuose balsavus 52,06 proc. rinkėjų, ekspertai sako, kad didesnį nei per praėjusius rinkimus aktyvumą galėjo lemti geopolitinės krizės ir poliarizacija tarp parlamentinių partijų bei naujų alternatyvių politinių jėgų iškilimas. Ekspertų manymu, šis susipriešinimas galėjo mobilizuoti ir nesisteminių, ir joms patekti į valdžią nenorinčius leisti tradicinių partijų rėmėjus.
Aktualijos 2024-10-13

Skvernelis apie galimą bendrą darbą su „valstiečiais“: yra šešėlių valdovų, kurie gali įžengti po rinkimų

Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatų laukdamas Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis teigia, jog pergale laikytų galimybę turėti atskirą frakciją Seime. Visgi, akcentuoja politikas, jei turėtų galimybę tapti valdančiosios koalicijos dalimi, joje negalėtų būti nei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), nei Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS). „Nespėliosiu, kiek bus mandatų – greitai matysime.
Aktualijos 2024-10-13

„Baltųjų pirštinių“ stebėtojai rinkimų dieną užfiksavo 90 pažeidimų

Pagrindinę Seimo rinkimų dieną nepriklausomi rinkimų stebėtojai aplankė daugiau nei 200 apylinkių. Kone kas trečioje iš jų buvo užfiksuota įvairių pažeidimų, praneša „Baltosios pirštinės“. Suskaičiuota apie 30 atvejų, kai rinkėjai į balsavimo kabinas ėjo ne po vieną, o komisijos ne visais atvejais tokius rinkėjus sudrausmino. Taip pat pastebima, kad daug apylinkių netaisyklingai plombuoja balsadėžes. Apie tai informuoja ne tik stebėtojai, bet ir balsuoti atėję rinkėjai.

Naujausia VRK žinia, pasibaigus balsavimui Seimo rinkimuose: to nebuvo 20 metų

Balsavimas 2024 m. Seimo rinkimuose baigėsi. Savo balsą už kandidatus atidavė 52,06 proc. rinkėjų – tai daugiau nei 2004, 2008, 2016 bei 2020 metų Seimo rinkimų metu. Pagrindinę balsavimo dieną netrūko ir įvairių pažeidimų – jų fiksuota daugiau nei puššimtis. Nušalinta ir neblaivi komisijos narė.

TV3 Žinios. Vyksta Seimo rinkimai; Pričiupta girta komisijos narė; „Luminor“ klientai patyrė sutrikimus

Lietuva renka keturioliktąjį Seimą. Iki 17 valandos balsavo 44,44 procentų rinkėjų. Žmonės eina balsuoti kiek aktyviau nei rinkdami Parlamentą prieš 4 metus ir pasakoja, ko tikisi iš naujos valdžios. Tiesa, rinkimų stebėtojai fiksuoja pažeidimus – kai kurie atėję balsuoti prie savo pavardės randa kito asmens parašą, pranešama ir apie girtus rinkėjus. O štai Širvintų rajone į rinkimų apylinkę atėjęs girtas vyras išsitraukė žaislinį pistoletą ir antrankius.
2024-10-13

Seimo rinkimai. Socialdemokratai pirmi, į antrą vietą žengė konservatoriai: štai kas stumiami iš Seimo

Sekmadienį vyksta 2024 metų Seimo rinkimų pirmasis turas. Netrukus paaiškės, kas ateinančius ketverius metus dirbs Lietuvos parlamente ir pakeis 2020-aisiais išrinktą Seimą. Naujienų portalas tv3.lt pateikia svarbiausią su rinkimais susijusią informaciją. Užtikrintai nuo 21 val. pirmauja socialdemokratai, antri iki kelių minučių po vidurnakčio buvo „Nemuno aušra“, o treti – konservatoriai. Vis tik po vidurnakčio konservatoriai žengė į antrą poziciją.

Kilo skandalas dėl balsavimo Lietuvos mokyklose: sureagavo ir VRK

Reaguodama į socialiniuose tinkluose publikuotą informaciją, kad Lietuvos mokyklose surengtoje rinkimų simuliacijoje naudoti biuleteniai neva bus priskaičiuoti prie kai kurių politinių partijų balsų Seimo rinkimuose, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) neigia šią informaciją. „Moksleiviai mokėsi balsuoti su specialiais mokomaisiais biuleteniais, kurie buvo atspausdinti ant mažesnio formato ir kitokio popieriaus nei tikrieji Seimo rinkimų biuleteniai.

Seimo rinkimuose dirbs virš 3 tūkst. stebėtojų ir apie 16 tūkst. rinkimų komisijų narių

Šį sekmadienį vyksiančiuose Seimo rinkimuose dirbs apie 16 tūkst. rinkimų komisijų narių, skaidrumą prižiūrės daugiau kaip 3,1 tūkst. rinkimų stebėtojų, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Seimo rinkimų metu 70-yje rinkimų apygardų dirbs apie 1 tūkst. apygardų rinkimų komisijų narių, o 1895 rinkimų apylinkėse rinkėjus aptarnaus ir apylinkėms užsidarius balsus skaičiuos dar apie 15 tūkst. apylinkių rinkimų komisijų narių.

Vėgėlė po 5 metų stabilios Lietuvos nemato – klimpstame į totalitarizmą

Seimo rinkimų finišo tiesioji jau čia pat, tačiau politikos ekspertai rinkimų baigtį įvardiją kaip miglotą. Šiandien „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga“ reitinguose rikiuojasi penktoje vietoje, o prie partijos sąrašo prisijungęs Ignas Vėgėlė dar tikisi, kad partija šaus į viršų ir vardija, su kokiomis partijomis koalicijos tikrai nesudarytų.

Seimo rinkimuose jau balsavo daugiau kaip dešimtadalis rinkėjų

Seimo rinkimuose iki penktadienio vakaro balsavo 238 tūkst. 540 arba 10,25 proc. rinkėjų, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Prieš ketverius metus tokiu metu savo valią buvo pareiškę daugiau kaip 243 tūkst. 520 arba 10,1 proc. rinkėjų, tačiau tuomet dėl COVID-19 pandemijos išankstinio balsavimo laikas buvo pailgintas iki keturių dienų ir truko nuo pirmadienio iki ketvirtadienio.

Lietuvoje vyksta balsavimas namuose renkant naują Seimą

Lietuvoje šeštadienį vyksta balsavimas namuose renkant naują Seimą. Jis prasidėjo penktadienį. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų. Anksčiau šią savaitę buvo galima balsuoti savivaldybėse ir specialiuose punktuose – kariuomenės vienetuose, bausmės atlikimo, sveikatos priežiūros, socialinės globos įstaigose. Iš viso rinkėjų sąrašuose įrašyta 2 mln. 375 tūkst. 800 Lietuvos piliečių.
Į viršų