REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atidaryti atstovybę Taivano vardu buvo viena iš pagrindinių Lietuvos užsienio politikos klaidų, sukūrusi „visą kaskadą problemų“, sako kandidatas į prezidentus Aurelijus Veryga.

Atidaryti atstovybę Taivano vardu buvo viena iš pagrindinių Lietuvos užsienio politikos klaidų, sukūrusi „visą kaskadą problemų“, sako kandidatas į prezidentus Aurelijus Veryga.

REKLAMA

Lietuvos prezidento rinkimuose dalyvausiantis A. Veryga antradienį Rytų Europos studijų centro organizuojamoje diskusijoje pristatė savo įžvalgas užsienio ir vidaus politikos klausimais. Diskusijos moderatorius politologas Linas Kojala paklausė, ką politikas įvardytų kaip geriausią per pastaruosius 4–5 metus Lietuvoje padarytą darbą ir didžiausią klaidą.

„Geriausias darbas – NATO viršūnių susitikimas ir ten priimti sprendimai dėl gynybos“, – sakė A. Veryga.

„Klaida – Taivano atstovybės pavadinimas, kuris sukūrė „visą kaskadą problemų. Čia, mano manymu, buvo klaida“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

A. Veryga apie ryšių su Kinija nutraukimą: „Mano manymu, mes pralaimėjom“

Buvusio sveikatos apsaugos ministro teigimu, Lietuva, atidarydama Taivano atstovybę, pralaimėjo – ji pablogino ekonominius santykius su Kinija, o Taivano pažadai mūsų šalyje investuoti ir statyti lustų gamyklas neišsipildė.

REKLAMA

„Žiūrint į skaičius, mūsų importas iš Kinijos auga. Išvežti savo produkcijos mes nebegalim visai. Ir kokia mums iš viso to nauda? Tai reiškia, kad mes kaip pirkom, taip ir perkam, ir tos apimtys auga. Reiškia, mes į Kiniją išvežame savo pinigus – balansas yra neigiamas“, – kalbėjo A. Veryga.

Jis pridūrė, kad nereikėtų tapti priklausomais nei nuo Kinijos, nei nuo Taivano. Tiesa, vystyti santykius technologijų lyderiu Taivanu būtina, tačiau nepamirštant savo interesų. Dabar, kandidato į prezidentus manymu, Lietuva pataikauja Taivanui.

„Dabar Lietuvos delegacijos vyksta į Taivaną už didžiulius tos valstybės pinigus vystyti kažkokių santykių. Man atrodo, kad jeigu reikia su Taivanu vystyti santykius (o juos reikia vystyti), tai turi būti daroma už mūsų pačių pinigus. Nes tada mes ir sprendžiame, kur, kaip ir kiek skrendame. Dabar man tai panašu į tam tikrą mūsų politikų papirkinėjimą. Jie nuskrįdę ten už tos valstybės pinigus, grįžę čia veikia jos naudai“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad mes daugiau pralošiame negu išlošiame, nes tos naudos, kurias įsivaizdavome, mano manymu, nė viena nepasiteisino. Taip, mes ryškiai pasirodėme politinėje erdvėje, kai kurie politikai nuskambėjo kaip Drakono nugalėtojai, bet ką mes iš tikrųjų nugalėjom? <...> Mano manymu, mes pralaimėjom“, – teigė A. Veryga.

Taivano vardo atstovybės atidarymą vadina klaida

Tad, politiko nuomone, atidaryti Taivano atstovybę buvo klaida. A. Veryga sako, kad dėl to pyktis su Taivanu dabar nereikia, tačiau verta kalbėtis su šios valstybės atstovais, ką jie iš tiesų gali pasiūlyti Lietuvai už jos geranoriškumą.

„Pirmiausia reikėtų bandyti įtikinti Taivano atstovus, kad tai buvo tam tikra klaida, kuri labai brangiai kainavo Lietuvai. Manau, kad jeigu mes [su Taivanu] esame partneriai, jie neturėtų būti suinteresuoti Lietuvai daryti žalą“, – teigė A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mums nereikia priešų. Mums reikėtų kalbėtis su Taivanu. Jeigu iš tikrųjų vadinamės draugais, draugai turėtų suprasti tam tikrą kontekstą: yra valstybė, kuri leido tokį pavadinimą – o kas jiems iš to?“ – kalbėjo jis.

Rytų Europos studijų centras (RESC) tęsia pokalbių ciklą su kandidatais į Lietuvos Respublikos Prezidentus. Pirmajame renginyje dalyvavo antros prezidento kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda. 

Kandidatai į prezidentus

Šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras prezidento rinkimuose yra paskelbusios ir politinės partijos: Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai iškėlė premjerės Ingridos Šimonytės kandidatūrą, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškėlė buvusio NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko, o Laisvės partija – buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

REKLAMA

Krikščionių sąjunga, partija „Laisvė ir teisingumas“, Lietuvos regionų partija išreiškė paramą savarankiškam kandidatui, advokatui Ignui Vėgėlei.

G. Nausėda sieks antrosios kadencijo (nuotr. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus)

Taip pat yra žinomi dar 4 save išsikėlę kandidatai: gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus bei anksčiau į LRT generalinius direktorius kandidatavęs Zenonas Andrulėnas bei antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, kurį remti nutarė ir Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP).

Praėjusią savaitę Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gavo Remigijaus Žemaitaičio prašymą registruoti jį prezidento rinkimų kampanijai.

Prezidento rinkimai vyks šių metų gegužės 12 dieną.

Jis teisus. Pedopartija kenkia Lietuvai.
tai vienareiksmiskai kad buvo URM klaida
Nereikėjo anukelio išleisti iš palatos....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų