Naujausių kandidatų į prezidentus reitingų, kurių lydere tapo, Ingrida Šimonytė nesureikšmina ir teigia, kad tikruosius „reitingus“ pamatysime būtent rinkimų dieną. Vis tik kandidatė neigimai vertina politikus, kurie „bando būti viskuo vienu metu“ ir taip, jos teigimu, tik užsiima populizmu.

Portalas tv3.lt pristato kandidatės į prezidentes Seimo narės Šimonytės interviu su Vladimiru Laučiumi TV3 žinioms.

Tapote prezidento rinkimų reitingų lydere šį savaitgalį. Kaip manote, ar dar turite šansų antrame ture susitikti su Sauliumi Skverneliu, ar jau rengiate savo rinkimų kampaniją prieš Gitaną Nausėdą?

Manau, kad tikrą visų reitingą pamatysime gegužės 12 dieną. Nė vieno iš oponentų ar konkurentų nenoriu nurašyti. Tokie reitingų pokyčiai, net jeigu yra malonūs tuo momentu, vis dėlto tai yra maratonas ir tą maratoną reikia pribėgti iki finišo. Ruošiuosi visiems variantams, su bet kuriuo oponentu, su kuriuos tektų kautis, kausiuosi garbingai.

Analitikai sako, kad antrame ture prieš bet kurį kandidatą laimi G. Nausėda. Ar turite sociologiškai pagrįstų argumentų, kad jums viskas gali būti ne taip blogai antrame ture?

REKLAMA

Aš manau, kad pamatysime tame antrame ture, ką žmonės išties labiau vertina – bandymą visiems įtikti, neužimant jokių konkrečių pozicijų daugeliu visuomenei svarbių klausimų, ar atvirą, sąžiningą, galbūt ne visiškai iki galo patinkantį kalbėjimą ir poziciją. Aš nenoriu savo gyvenimo formuoti pagal reitingus, formuoju savo gyvenimą, strategiją ir kampaniją pagal tai, kuo pati tikiu. Ketinu taip elgtis iki rinkimų pabaigos.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė klausė, kurią konstitucinę vertybę labiausiai reikėtų ginti ir saugoti. Jūs atsakėte, kad liberaliąją demokratiją ir paaiškinote – yra tokių politikų Europoje, kitur, kurie mano, kad demokratija gali būti neliberali, o jūs kaip tik gintumėte jos liberalumą. Šitaip mąstydama jūs nesijaučiate labiau esanti liberalų, o ne konservatorių atstovė?

Nesijaučiu, nes, manau, kad liberali demokratija yra vertybė, vienodai artima ir konservatoriams, ir liberalams, ir socialdemokratams, kadangi tai yra tam tikri pamatiniai principai, kurie yra svarbus, kad mes išsaugotume pamatines tam tikras vertybes – žodžio laisvę, žmogaus teises, privačią nuosavybę. Ir tuos principus, kuriais remiantis buvo sukurta mūsų valstybė.

Nematau čia visiškai jokios prieštaros. Aš apskritai nemanau, kad demokratija gali būti neliberali, aš manau, kad tai yra tarpinė stotelė į tašką, kada yra viena kažkokia teisinga nuomonė.

Kas pirmiau – individas ar visuomenė, pareiga ar teisė?

Aš manau, kad svarbu yra ir tai, ir tai. Mes negalime kelti nei valstybės prieš žmogų, nei žmogaus prieš visuomenę. Pagrindinis klausimas yra, kaip mes suderiname savo teises ir pareigas, kad turėdami savo teises ir jas gerbdami, lygiai taip pat suprastume savo pareigą prieš visuomenę ir pareigą prieš įstatymą.

REKLAMA

Ir įstatymo viršenybė yra vienas iš liberalios demokratijos svarbiausių postulatų ir lygiai taip pat vertingas, kaip žmogaus teisės. Jeigu yra įstatymas, tam tikros sutartos žaidimo taisyklės, mes visi tų sutartų žaidimo taisyklių turime laikytis.

Kandidatų į prezidentus Nausėdos, Šimonytės ir Skvernelio debatai (nuotr. Fotodiena.lt)

Kandidatų į prezidentus Nausėdos, Šimonytės ir Skvernelio debatai (nuotr. Fotodiena.lt)

Bet jau porą trejetą dešimtmečių analitikai pabrėžia, kad liberalioji demokratija išgyvena krizę kaip tik todėl, kad žmogaus teisėms yra suteikiama per daug tos pirmenybės. Jūs matote šią liberaliosios demokratijos krizę?

Aš matau problemą, kad iššūkių liberaliojoje demokratijoje yra, bet ne dėl pačios liberaliosios demokratijos apibrėžimo, turinio, o būtent dėl to, kad kartais mes perlenkiame į vieną arba į kitą pusę.

Lygiai taip pat pavojinga perlenkti į valstybės ar „didžiojo brolio“ vyravimo virš individo pusę. Tai bet kokie perlenkimai yra pavojingi.

Ar šiandien liberalizmo Lietuvos liberaliojoje demokratijoje yra per daug ar per mažai?

Aš manau, kad Lietuvoje iš viso liberalizmas yra suprantamas tik vienu požiūriu, kad svarbu, kad būtų maži mokesčiai. Tai tikrai nėra liberalizmas. Ir Lietuvoje toks idėjinis diskursas turbūt nevyksta.

Jūs prisidėtumėte prie to, kad jis atsirastų?

Aš manau, kad tai yra labai svarbu, Todėl, kad didžiausia problema mūsų politinio diskurso yra tokia, kad politikai bando būti viskuo vienu metu. Jie bando būti dešinieji, kalbant apie socialinius klausimus, žmogaus teises, ir tuo pačiu kairieji, kalbant apie ekonominį modelį, apie valstybės dalyvavimą ir viešuosius gėrius. Akivaizdu, kad tai yra tiesiog populizmas.

REKLAMA

Nes catch all (angl. pagauk visus) principas yra labai maloniai skambantis ausiai, bet tai yra tiesiog žaidimas žmonių baimėmis. Ir man atrodo, kad man nėra didelės problemos diskutuoti su nuosekliai savo vertybes išpažįstančiais liberalais ir socialdemokratais, bet tada, kada jie abiem kojomis stovi kažkurioje pusėje.

O Tėvynės sąjungos naujasis šūkis „žmonių partija“ yra populizmas ar ne?

Aš nemanau, kadangi jis, tiesą sakant, atspindi europines partijos idėjas, kad tai yra... Na, tas žodis „liaudis“ mūsų kalboje turi neigiamą aspektą. Bet man atrodo, kad jokio populizmo aš tame nematau.

Žiūrėjote pono Ulvydo filmą apie D. Grybauskaitę? Turite nuomonę apie jį?

Ne, nežiūrėjau. Negaliu turėti nuomonės apie dalyką, kurio nemačiau.

Estijos prezidentės vizitas į Maskvą. Kaip jūs manote, reikėjo jai važiuoti ar ne?

Aš manau, kad mes daug ko nežinome apie šitą vizitą. Viena išvada, kurią iš to padaryčiau – akivaizdu, kad Baltijos šalims pristigo koordinuoto ir bendro požiūrio į šitą situaciją. Todėl labai gali būti, kad šitas vizitas bus išnaudotas tam, kam Rusija dažnai išnaudoja vieną šalį, pasirinkdama kaip gerą ir bandydama priešinti su kitoms dviem blogomis.

Nesu girdėjusi jokio labai aiškaus paaiškinimo, kodėl šito vizito reikėjo, kokia buvo to nauda. Abstraktus pasakymas, kad kalbėti geriau, negu nekalbėti, manęs neįtikina. Gali nuvažiavęs su Putinu pakalbėti apie Ukrainą, Krymą, Sakartvelą, gausi atsakymą, kad jūs patys dėl visko kalti ir padarėte daug blogų dalykų.

Kokia tokio pakalbėjimo prasmė? Kas dėl to pasikeitė? Aš nematau, kad kas nors dėl to pasikeitė ar pasikeistų. Tai mano vertinimas ir toliau išlieka skeptiškas. Gali būti, kad vėliau mes sužinosime kažką, ko dar nežinome, galėsime vertinti kitaip. Bet dabar kitaip vertinti nematau pagrindo.

REKLAMA

Vladimiras Laučius ir Ingrida Šimonytė (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Vladimiras Laučius ir Ingrida Šimonytė (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Jūs, jei taptumėte prezidente, nebandytumėte ieškoti kontakto su Vladimiru Putinu ir gerinti santykius su Rusija?

Tikrai nematau, vardan ko tai reikėtų daryti. Dažnai yra klausiama, kaip jūs keisite? Bet man yra klausimas, ar tikrai reikia keisti, ar tikrai turime ką pakeisti, nepažeisdami savo įsitikinimų ir savo vertybių?

Po Ukrainos prezidento rinkimų turime daugiau vilčių, kad kažkas keisis į gerą ar į blogą?

Aš nenoriu daryti išankstinių vertinimų, nes Ukraina turbūt yra labiausiai panaši į Vakarus tuo, kad ten žmonių valia yra žmonių valia, skirtingai nei mūsų prieš tai minėtoje Rusijoje.

Akivaizdu, kad situacija yra neordinari, prezidentas Zelenskis išrinktas, bet Radoje visiškai kitos politinės jėgos, rudenį yra Rados rinkimai. Jau įregistruota kažkokia būsima partija, kurios kontūrų mes nežinome. Galbūt atsitiks taip pat, kaip Prancūzijoje, kur Emmanuelio Macrono partija sugebėjo laimėti ir parlamento rinkimus, o tada prezidentui bus veikti gerokai lengviau.

Jeigu ne, tai tuomet bus kitos aplinkybės. Bet norėčiau tikėti, kad išrinktas prezidentas supranta vieną labai paprastą dalyką – jeigu Ukraina nori išlikti kaip valstybė, jos kelias yra Vakarų integracija, integracija į euroatlantines struktūras.

Kaip manote, ar jis tai supranta, ar nelabai?

Iš pareiškimų atrodo, kad supranta. Toliau pažinsime visus iš darbų.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel politika, kuriai visokeriopai pritaria D. Grybauskaitė. Jūs jai taip pat pritariate ar turite kokių nors esminių pastabų?

REKLAMA

Aš manau, kad mes negalime sakyti, kad visokeriopai pritariame vienai ar kitai politikai, kieno ji bebūtų – Donaldo Trumpo, E. Macrono ar A. Merkel. Be jokios abejonės, bendradarbiavimas su Vokietija mums yra labai svarbus, svarbu, kad Vokietijos kompanijų investicijų Lietuvoje turėjome daugiau, kad turime vokiečių karius ant žemės ir jie mus saugo.

Ir visa tai stiprina mūsų dvišalius santykius. Bet turime ir „Nord Stream 2“. Ir to nematyti ir galvoti, kad visi sprendimai, kurie priimami Vokietijos, yra automatiškai geri, nes tai yra tiesiog mums draugiška šalis, kuri padeda mums spręsti aktualius klausimus, žinoma, kad ne.

Ingrida Šimonytė (A. Strumila/Fotodiena.lt)

Ingrida Šimonytė (A. Strumila/Fotodiena.lt)

Tapusi prezidente jūs mėgintumėte aiškintis su Vokietija dėl jos „Nord Stream 2“ nuostatų, dėl jos požiūrio į kariuomenę, kuriai skiriama dabar 1,2 proc. nuo BVP. Ar jūs visa tai paliktumėte su mintimi, kad geriau nesikiškime, jie geriau žino, ką daro?

Aš manau, kad diskutuoti vis tiek reikia net ir su draugais, o su draugais ypač reikia diskutuoti, kada manai, kad jų sprendimai nėra iki galo pagrįsti arba iš viso nepagrįsti.

Kalbant apie tą patį kariuomenės finansavimą, man teko asmeniškai susitikti su ponios Merkel įpėdine partijos pirmininko poste, kuri gali ją pakeisti ir Vokietijos kanclerio poste, ir mes apie tai labai nuoširdžiai kalbėjomės. Man atrodo, kad jos asmeninis požiūris yra gerokai rimtesnis į tai, kad Vokietija taip pat privalo laikytis NATO sutartų įsipareigojimų, o ne tik kitos šalys privalo tą daryti.

REKLAMA

Kaip manote, ar Zelenskio pergalė neliudija, kad vis dėlto, tai, kas vyko Ukrainoje, valdant Porošenkai, nebuvo tas kelias, kuris gali atvesti Ukrainą į Vakarus, kad klaidos buvo padarytos labai didelės ir Ukraina nepadarė namų darbų absoliučiai?

Turint minty, kiek daug žmonių balsavo už poną Zelenskį, kaip plačiai tas palaikymas pasiskirstęs per visą Ukrainą nuo Vakarų iki Rytų, nuo Šiaurės iki Pietų ir per skirtingas amžiaus grupes bei rinkėjų kategorijas, tai gali liudyti įvairius dalykus.

Viena vertus, ir žmonių nekantrumą, kas šitai erdvei yra gana būdinga – kantrybė ir supratimas, kad pokyčiai reikalauja laiko, kad pokyčiai negali greitai įvykti ir mes negalime tapti Skandinavija nei per dvejus, nei per 20 metų, turbūt ne visus žmones įtikina ir kartais norisi tos kaitos labai greitai.

Bet, be jokios abejonės, su visa pagarba ponui Porošenkai dėl to, ką jis padarė ir dėl kariuomenės, dėl Ukrainos cerkvės ir taip toliau, vis dėlto tie vidinių pokyčių dalykai buvo arba pavėluoti, arba nepakankami, arba kartais net ir išvis nepadaryti.

O žmonių noras ir tokios nuomonės gatvėje labai aiškiai buvo susijusios su neteisingumo jausmu ir požiūriu į korupcija. Čia prezidentas neparodė pakankamai noro ar ryžto šitas problemas išspręsti.

Ačiū už pokalbį.

Lietuvė mama
2019-04-23 16:31:28
Vien už mintį, idėją šaukti moteris į kariuomenę - už Šimonytę niekada nebalsuosiu. NIEKADA
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ausrinė 2019-04-25 23:03:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šitai aklai vištai tik į laukus baidyti žvirblis o ne sapnuoti kaip tapti prezidentė.   ATSAKYTI
Gintarė 2019-04-25 18:08:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei laimės Simonyte, tik kai baigsiu mokslus, pasitaikius progai leksiu į užsienį. Nesuprantu kaip už ją gali balsuoti. Nu fu. Negaliu patikėt.    ATSAKYTI
Vitė 2019-04-25 18:06:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Jie žaidžia žmonių baimėmis"... Tai geriau nei žmonių likimais, kuriais abu su Kubiliumi
žaidėte, o dabar žaidi jausmais ir naivumu dalindama pažadukus į kairę ir dešinę, kol pagaliau nuvairuosi velniai žino į kokį krantą. Tavo pažadai nepastovus, nes daug patarėjų - verslo magnatų nevienodai patarinėja...Žinoma ne veltui patarimai žodžiu ir pinigine išraiška....   ATSAKYTI
Arunas 2019-04-25 08:00:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ingrid Šymon yra žydė, apie ją info nulis internete, wikipedijoje. Už ją balsuojantys gaus dovanų Anūką, korupciją ir skurdą !!!   ATSAKYTI
Grigorij 2019-04-27 06:13:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Arunas,
is kur istraukei, kad ji yra zyde??? Zydas Potrosenko bent ismane, kaip, griaunant Ukraina, sugebeti gerai praturteti. Zydas V.Zelenskis yra LABAI gabus, protingas, nors neturi politiko patirties, ir ukrainieciai, nepaisant subujojusio ten banderovietisko nacionalizmo, masiskai uz ji nubalsavo! Kur pastebejai Symonytes prota? Kaip ji prisidejo prie lietuviu apiplesimo, gelbejant valstybe, t.y. landsbergini rezima 2008 krizes metu? Gal ji nuo to labai praturtejo?
Na, tiek to. Tegul buna zyde. Ir kas? Nelietuviai - ne zmones, Lietuvos priesai? Sakai, kad uz V.Tomasevski todel balsuoti negalima, net uz Juozaiti, Puteiki, kadangi ju zmonos yra ruses (ar rusakalbes)??? Ne, nei uz Symonyte, nei uz tuos veikejus as nebalsuosiu, bet reikia buti teisingu! O balsuosiu uz lietuvi Andriukaiti (toli grazu ne idealus pasirinkimas, bet geresnio neturim), nors ne laso lietuvisko kraujo neturiu. Kokia gi tu esi niekinga nacionalistine bjaurybe!!! Gyveni kreivu veidrodziu Karalysteje. Tau niekad nedaeis, kad, kuo daugiau rekiat bei siekiat "Lietuva - lietuviams!" - tuo daugiau siekiat "Lietuva - be lietuviu!". Tau niekad nedaeis, kad arsiausi RU priesai yra didziausi LR priesai (ziurek Grybauskaite). Kad tikri LR patriotai yra ne nacionalistai, landsberginiai, JAV uzpakalio myletojai, o... vatnikai. Del tokiu, kaip tamsta, taip ir nusigyvenom, taip Lietuvele ir nuvaret.  
Ko cia lendi 2019-04-25 02:18:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ko cia lendi i prezidentus, Simonyte, ka gero padarei Lietuvai? - Vien tik skolas.Geda!   ATSAKYTI
xxL 2019-04-24 12:54:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Liberalizmas nera artimas konservatizmui, lygiai kaip transvestitas nera moteris, net jei pavarde yra moteriskos gimines. Partiniai valdziazmogiai pries Nuaseda. Palaikau Nauseda, nes jis uz Lietuva, sukures seima, issilavines ir nepriklauso jokiai partinei gaujai.    ATSAKYTI
Lietuvis tėvas 2019-04-24 12:20:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Vien už mintį, idėją šaukti moteris į kariuomenę - tik Šimonytę ir balsuosiu. VISADA
   ATSAKYTI
Nu jo 2019-04-24 08:27:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jau tai, kad neturi seimos, vaiku, man iskalbinga... o kad moteris nori isvaryt i kariuomene, tai visai pasiklydusi... Moterys turi gimdyt, jei poniute to nezinojo, o ne pilvais sliauziot po purva su ekipuote.... kas nori, tegu eina - bus aiskiai motyvuota kare, bet visas sukist i kerzus....   ATSAKYTI
Arunas 2019-04-23 23:35:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Šymon yra žydė, be praeities ir be ateities, nebent Lietuva akla!!!!   ATSAKYTI
Monika 2019-04-23 21:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aš šiai personai negaliu atleisti vien už Lietuvai užkrautą skolų naštą. Estai teturi 2milrd. skolos, o Lietuva net 17 tai antrasis biudžetas. Tai kiek metų reikės tą skolą mokėti plius palūkanos. Jeigu ji bus prezidentė, manau dar pridirbs Lietuvai šunybių...   ATSAKYTI
Bankininkas 2019-04-25 02:21:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nelabai supranti makroekonomikos

Skolinames juokingomis palūkanomis, mažesnėm už infliacija. Kuo daugiau skolinsis tuo daugiau uždirbsi jei bent vienišas šiandien investuotos eur atneš bent vieną po 10 metu.

Aišku viskam yra ribos bet kad 17 milijardu skolos yra tai čia protinga normali politika   
Jo 2019-04-23 18:42:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Smirdagrybes pakalikas ne vyras ne. moteris mūsų. bendruomenė už vagis nebalsuos. atsimink praeities klaidas kubilines klaidas brudas transvestitas !!!!!!!!!!?    ATSAKYTI
Vygis 2019-04-23 18:35:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O kuo tu nori būti. Atsirado mat geroji fėja, jau geriau balsuosiu už Puteikį, žinau kad žmogui čia tarp šitų ryklių šansų labai mažai. Tau ledi mano NEBUS NIEKADA.    ATSAKYTI
Vai vai 2019-04-23 17:33:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Manau perrašyt testamentą katinui, nes dukra galvoja už ją balsuot.   ATSAKYTI
Estas 2019-04-23 17:13:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
juokingai atrodo, kad Lietuva nori kistis i kitos respublikos reikalus. Koks jusu rekalas, kur nori ten ir vaziuoja Estijos prezidente, ji ziuri savo salies interesu, kad saliai butu geriau. Juokingai atrodo, jei Linkevicius skambintu i Estija ir klaustu: ar as galiu nuvaziuoti i Maskva? Cirkas. Estija visad buvo arciau skandinavu (suomiu, svedu) As uz nepriklausoma kandidata i prezidentus, kad nebutu partijos marionete , as uz Nauseda   ATSAKYTI
Tv3 2019-04-24 13:14:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jis toks pat kaip panele Š,juk konservatoriai ji palaiko,jis- ju dar vienas kandidatas  
Klounada 2019-04-23 16:34:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu cirkai vyjsta kaip su Valinsku.Klounai   ATSAKYTI
Lietuvė mama 2019-04-23 16:31:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Vien už mintį, idėją šaukti moteris į kariuomenę - už Šimonytę niekada nebalsuosiu. NIEKADA   ATSAKYTI
Vida 2019-04-23 16:29:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pretendente, esame vienoje mastymo erdveje . Bet nenoreciau, kad taptumete Prezidente.Man Jusu gaila. MAN GAILA TAUTOS VISOS...   ATSAKYTI
maryte 2019-04-23 16:23:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
gal simonyte pasakyk rinkejams kaip juos esi nuskriaudus kaip praskolinai lietuva ir ar gali dar kitus kritikuoti pasiziurek i save   ATSAKYTI
Laima 2019-04-23 16:05:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Na nepatinka man ši persona. Ji- melagė ir baisi kaip maras. Negi Lietuva nenusipelnė bent kiek padoresnio veido, susitvarkiusios, stilingos moters.Man tai gėda į ją žiūrėti.   ATSAKYTI
Retė 2019-04-23 17:12:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Šventi Jūsų žodžiai  

Top Video

Pikantiškas moters elgesys ant automobilio: netrukus buvo sulaikyta
DABAR RODOMA
Pikantiškas moters elgesys ant automobilio: netrukus buvo sulaikyta
DABAR RODOMA
Užfiksavo šlykšų pabėgioti išėjusios moters poelgį: paviešino, kad sugėdintų
DABAR RODOMA
Po paviešinto įrašo iš darbo mergina buvo atleista – klientai pašėlo
DABAR RODOMA
Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Išgyveno nemaloniausią incidentą lėktuve: keleivei prireikė palydovų pagalbos
DABAR RODOMA
Paviešintas įrašas, kaip siuntų darbuotojais apsimetę vyrai surišo šeimą ir ją apvogė
DABAR RODOMA
Moteris patyrė gyvenimo sukrėtimą: su taksi nevažiuos dar ilgai
DABAR RODOMA
Nufilmuota tragedijos akimirka: neišsiskleidęs nei vienas parašiutas pražudė vyrą
DABAR RODOMA
Paliko vienam kartui su tėčiu: mama išvydusi savo mažylę paklaiko
DABAR RODOMA
Nepaprasta akimirka: draugystė ištirpdė milijonų internautų širdis
REKLAMA
Moterys rūko (nuotr. stop kadras)
Vyriausybė atskleidė planą, kokią biudžeto piniginę planuoja Lietuvai ir mokesčius gyventojams. Artėjančius metus vyriausybė siūlo sutikti su trimis naujais mokesčiais. Naujas ...
Vaikai (nuotr. Sauliaus Žiūros)
Lietuva nėra pigiausia šalis, planuojantiems vaikus. Čia porai, norinčiai užauginti du vaikus, tenka atriekti nemažą dalį savo atlyginimo. Nors lietuviams priklauso daug ...
Darželis  (nuotr. Sauliaus Žiūros)
Kauno valdžia nusitaikė į vaikų tėvus, kurie savo atžalas leidžia į miesto darželius, bet yra prisiregistravę ne mieste, o rajone. Tokiems tėvams keliamas ugdymo mokestis net ...
Vytautas Landsbergis (nuotr. LRVK | Darius Janutis)
Antradienį vakare per neeilinį Seimo posėdį buvo sprendžiamas Viktoro Pranckiečio likimas. Nors valdančioji dauguma tą vakarą ir paliko Seimo tribūnas, likę 11 seimūnų ...
Juozas Imbrasas (nuotr. Eimanto Genio)
Partiją „Tvarka ir teisingumas“ paliko du parlamentarai Juozas Imbrasas ir Algimantas Dumbrava, prieš mėnesį pasitraukę iš tvarkiečių frakcijos ir prisijungę prie ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų