donaldo trumpo

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „donaldo trumpo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „donaldo trumpo“.

Bideno administracija prieš apribojimo pakeitimą: JAV siena nėra atvira

Jungtinių Valstijų siena su Meksika nebus atverta, kai kitą savaitę pasikeis Donaldo Trumpo nustatyti apribojimai, penktadienį pareiškė prezidento Joe Bideno administracija. Apsilankęs Teksaso pasienio Braunsvilio mieste, krašto saugumo sekretorius Alejandro Mayorkasas  teigė, kad buvo imtasi apsaugos priemonių, kad būtų išvengta migrantų antplūdžio, kai ketvirtadienį nustos galioti 42 antraštinė dalis.
2023-05-06

Į posėdį nesusirinkus prisiekusiųjų žiuri, sprendimas dėl kaltinimų Trumpui atidėtas

Drama dėl galimo buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo apkaltinimo, susijusio su pornografijos žvaigždei sumokėtais pinigais už tylėjimą apie jųdviejų romaną, trečiadienį įgavo naują atspalvį, kai Niujorko didžioji prisiekusiųjų žiuri nesusirinko į planuotą posėdį. Sprendimas gali būti atidėtas iki kitos savaitės. Spekuliacijos, kad istorinis kaltinimasis aktas buvusiam prezidentui gali būti neišvengiamas, auga nuo tada, kai pats D. Trumpas paskelbė, kad tikisi būti suimtas.
2023-03-23

Po 2 metų draudimo Donaldas Trumpas galės grįžti į „Facebook“ ir „Instagram“

Socialinių tinklų milžinė „Meta“ trečiadienį paskelbė, kad netrukus su „naujomis apsaugos priemonėmis“ atkurs buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo paskyras socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“. Tai įvyks praėjus dvejiems metams po to, kai jo paskyros buvo suspenduotos dėl 2021-ųjų sukilimo JAV sostinėje.
2023-01-26

JAV ir Japonija pasiekė susitarimą dėl jautienos importo

JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija ketvirtadienį pranešė pasiekusi susitarimą su Tokiju dėl jautienos eksporto į Japoniją didinimo išvengiant automatiškai taikomų didesnių muitų. „Jungtinės Valstijos ir Japonija pasiekė susitarimą“, – sakoma JAV prekybos atstovės (USTR) Katherine Tai (Ketrin Tai) ir Žemės ūkio sekretoriaus Tomo Vilsacko (Tomo Vilsako) pareiškime.
2022-03-24

Bidenas išvyksta į Europą: tvirtins Vakarų vienybę ir griežtins sankcijas Rusijai

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį išvyko į Europą, siekdamas sustiprinti Vakarų vienybę ir sugriežtinti precedento neturinčias sankcijas Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą ir brutalaus bandymo sugriauti jėgų pusiausvyrą po Šaltojo karo. J. Bidenas lipdamas į sraigtasparnį „Marine One“ prie Baltųjų rūmų žurnalistams pabrėžė Rytų Europoje kilusios krizės rimtumą ir perspėjo, kad mato „realią grėsmę“, jog Rusija gali panaudoti cheminį ginklą Ukrainoje.
2022-03-23

„Simpsonai“ išreiškė palaikymą Ukrainai: serialo kūrėjas prabilo apie ypatingą seriją

Su Ukraina solidarizuojasi ne tik garsenybės. Ilgiausiai JAV istorijoje rodomas animacinis serialas „Simpsonai“ taip pat pasidalijo palaikymo žinute karo krečiamai šaliai. Animacinio serialo kūrėjai pasidalijo specialiai šiai progai nupieštu paveikslėliu, kuriame garsioji Simpsonų šeima rankose laiko Ukrainos vėliavas.  Simpsonų vaikai Lisa ir Bartas paveikslėlyje vėliavą laiko už abiejų galų, o mažoji Megė rankytėse gniaužia net dvi vėliavėles.
2022-02-26

Izraelis: branduolinis susitarimas gali būti pasiektas netrukus, bet jis bus silpnesnis

Izraelio ministras pirmininkas Naftali Bennettas (Naftalis Benetas) sekmadienį pareiškė, kad Iranas gali „netrukus“ susitarti dėl naujo branduolinio susitarimo su didžiosiomis valstybėmis, bet perspėjo, kad jis bus „silpnesnis“ nei pradinis 2015 metų susitarimas. „Galime netrukus pamatyti susitarimą. Naujasis susitarimas, kuris, atrodo, bus sudarytas, yra trumpesnis ir silpnesnis nei ankstesnis“, – sakė N. Bennettas prieš savaitinį ministrų kabineto posėdį.
2022-02-20

Trumpo patarėjui pareikšti kaltinimai dėl atsisakymo liudyti Kapitolijaus šturmo byloje

Buvusiam ilgamečiam JAV eksprezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) patarėjui Steve'ui Bannonui (Stivui Banonui) penktadienį buvo pareikšti kaltinimai dėl atsisakymo duoti parodymus Kongreso komitetui, tiriančiam šių metų pradžioje įvykusias riaušes Kapitolijuje, pranešė Teisingumo departamentas.
2021-11-13

Įspėja apie Šiaurės Korėjai gresiantį badmetį

Labiausiai pažeidžiamiems Šiaurės Korėjos gyventojams gresia badas, dėl uždarytų sienų blogėjant jos ekonomikos padėčiai, todėl reikia sušvelninti Jungtinių Tautų sankcijas, taikomas šiai šaliai dėl draudžiamų branduolinių ginklų ir balistinių raketų programų, trečiadienį sakė JT žmogaus teisių ekspertas.
2021-10-13

Šiurpios aiškiaregės Vangos pranašystės: žmones suskaldys jų tikėjimas, islamo ekstremistų armija įsiverš į Europą

Apie prieš beveik dešimtmetį mirusią bulgarę aiškiaregę Vangą žino beveik visas pasaulis. Dar gyva būdama ši akla moteris stebino savo pranašystėmis ir sugebėjimu gydyti. Aiškiaregė išpranašavo rugsėjo 11-osios teroro aktą ir tai, kad Didžioji Britanija pasitraukti iš Europos sąjungos. Moteris pamatė Donaldo Trumpo klastingą ligą, galima sakyti, kad ji buvo teisi, nes buvusį JAV prezidentą užklupo koronavirusas.
2021-09-18
REKLAMA
REKLAMA

Pentagono vadovas: „al Qaeda“ gali pamėginti vėl įsitvirtinti Afganistane

JAV gynybos sekretorius Lloydas Ostinas ketvirtadienį pareiškė, kad ekstremistų tinklas „al Qaeda“, prieš 20 metų pasinaudojęs Afganistanu kaip placdarmu atakoms prieš Ameriką surengti, gali vėl pamėginti įsitvirtinti šioje Vidurio Azijos šalyje, kur pasitraukus NATO pajėgoms į valdžią sugrįžo Talibanas. „Tokia organizacijos prigimtis“, – sakė L. Austinas nedidelei žurnalistų grupei Kuveite, baigdamas keturių dienų trukmės kelionę po Persijos įlankos valstybes.
2021-09-09

Atvirais pasisakymais garsėjančiai komikei Kathy Griffin diagnozuotas plaučių vėžys

Atvirais pasisakymais garsėjanti JAV komikė Kathy Griffin, kurios dešimtmečius trukusi karjera 2017 metais vos nežlugo po makabriško pokšto su prezidento Donaldo Trumpo nukirstą galvą vaizduojančiu muliažu, pirmadienį prisipažino, kad serga plaučių vėžiu. „Man bus atlikta operacija, per kurią bus pašalinta pusė kairiojo plaučio.
2021-08-02

Senovės persai pripažino mažiausiai 3 lytis

Daugiau nei 3000 metų senumo senovės persų civilizacijos kapų tyrimas atskleidė, kad ten palaidoti žmonės nesilaikė griežto binarinio lyties suvokimo, kuriuo mes pradėjome abejoti tik visai neseniai. Išties, tyrimo autorė mano, kad ankstesniems archeologiniams tyrimams stiprų poveikį turėjo vakarietiškas lyties suvokimas. Diskusijos apie socialinę lytį ir žmonių, atmetančių lytį, su kuria gimė, mąstymo pagrįstumą tampa tikru kultūriniu mūšio lauku.

Pirmasis „Twitter“ įrašas mini 15 metų sukaktį

Prieš penkiolika metų „Twitter“ vadovas Jackas Dorsey surinko banalią žinutę – „nustatau savo tviterį“ – kuri tapo pirmuoju socialinio tinklo „Twitter“ pranešimu, davusiu pradžią pasaulinei platformai, tapusiai prieštaringa ir dominuojančia jėga pilietinėje visuomenėje. Trumpas J. Dorsey 2006 metų kovo 21 dieną surinktas įrašas šiuo metu parduodamas aukcione, o už jį gali būti gauta 2,5 mln. JAV dolerių suma.
2021-03-21

Trumpo privatus klubas Palm Biče iš dalies uždarytas dėl COVID-19 protrūkio

Buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo privatus kurortas „Mar-a-Lago“ Palm Biče buvo iš dalies uždarytas dėl COVID-19 protrūkio. Apie tai pranešė keli padėtį žinantys žmonės, įskaitant klubo narį, kuris penktadienį sulaukė telefono skambučio, įspėjančio apie klubo uždarymą.  „Mar-a-Lago“ klubo registratūra patvirtino naujieną ir nurodė, kad klubas liks uždarytas iki atskiro pranešimo, bet platesnio komentaro nepateikė.
2021-03-20

Trumpo teismo baigtis: ranką ištiesę respublikonai sužlugdė demokratų planą

Už Atlanto baigėsi kelias dienas trukęs buvusio Amerikos prezidento Donaldo Trumpo teismas, kurio metu Senatoriai sprendė ar jis kaltas dėl sausio 6-ąją įvykdyto Kapitolijaus šturmo. Kaip ir galima buvo tikėtis – dauguma respublikonų ištiesė Donaldui Trumpui ranką ir jis buvo išteisintas. „Mes laimėjome rinkimus.
2021-02-14

„Simpsonai“ vėl išpranašavo ateitį? Internautai pradėjo diskusijas dėl Kamalos Harris inauguracijos įvaizdžio

Atrodo, kad „Simpsonai“ dar kartą išprognozavo ateitį, o naujoji JAV viceprezidentė Kamala Harris vilkėjo inauguracijos aprangą, labai panašią į Lisos Simpson prezidentės kostiumą. Lisa dėvi ko ne identiškus drabužius su Kamala, kai tampa prezidente 2000 metų „Bart to the Future“ epizode, kurį perima iš Donaldo Trumpo, rašė uk.movies.yahoo.com.
2021-01-21

Ypatingas dėmesys Lopez ir Gagai: dalyvaus prezidento inauguracijoje

Per išrinktojo JAV prezidento Joe Bideno inauguracijos ceremoniją sausio 20-ąją nacionalinį himną giedos popmuzikos superžvaigždė Lady Gaga, o renginyje, kurį daugelis kviečiami stebėti virtualiai, taip pat pasirodys Jennifer Lopez, paskelbta ketvirtadienį.
2021-01-14

Schwarzeneggeris rėžė kritikos Trumpui: „Jis pateks į istoriją kaip blogiausias visų laikų prezidentas“

Buvęs Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris sekmadienį paragino šalį susivienyti po gyvybių nusinešusio demonstrantų įsiveržimo į Kapitolijų. Spalio 6 dienos įvykius A. Schwarzeneggeris apibūdino kaip kadenciją baigiančio prezidento Donaldo Trumpo bandymą įvykdyti perversmą ir prilygino juos nacių Vokietijos pogromams.
2021-01-11

Amerikos pareigūnų rankose – vis daugiau Kapitolijaus rūmus šturmavusių maištininkų

Amerikos pareigūnų rankose vis daugiau Kapitolijaus rūmus šturmavusių maištininkų. Šiandien kaltinimai pateikti su ietimi ir ragais į Kapitolijų įsiveržusiam sąmokslo teorijų šalininkui. Tuo metu demokratai jau išplatino apkaltos, kurią Trumpui ketina inicijuoti rytoj, dokumentą. Kapitolijaus rūmus šturmavę kadenciją baigiančio Donaldo Trumpo rėmėjai Amerikos demokratijos lopšyje pasirodė visu gražumu, tačiau dabar jie vienas po kito atsiduria pareigūnų rankose.
2021-01-10

Trumpo dukra Ivanka įsigijo prabangų turtą: negailėjo net 30 mln. JAV dolerių

Donaldo Trumpo dukra Ivanka drauge su vyru visai neseniai nusipirko itin prabangų turtą, kuriam negailėjo pakloti net 30 milijonų JAV dolerių. Kaip teigiama užsienio žiniasklaidoje, moteris su vyru įsigijo salos gabalėlį.
2020-12-09

Karališkoji šeima – apvogta: beveik metus nieko neįtarė

Apie karališkąją šeimą daugelis norėtų sužinoti kone viską, vis dėlto jų gyvenimus kai kada vis dar gaubia didžiulė paslaptis. Tačiau visai neseniai karališkoji šeima pateko į itin nemalonią situaciją. Vienas darbuotojas rimtai pažeidė jų privatumą. Kaip rašoma užsienio žiniasklaidoje, Buckinghamo rūmų darbuotojas Adamo Canto buvo pagautas bevogiantis daiktus iš karališkosios šeimos, o negana to, dalį jų pardavinėjantis per „eBay“ platformą.
2020-12-04

Trumpo vyriausiam sūnui patvirtinta Covid-19

JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) vyriausiam sūnui Donaldui Trumpui jaunesniajam testu patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19, todėl jis izoliavosi, nors jokių simptomų kol kas nepasireiškė, penktadienį pranešė jo atstovas. „Dono testas savaitės pradžioje buvo teigiamas, gavęs šį rezultatą jis karantinuojasi savo namelyje“, – sakė atstovas.
2020-11-21

Melanios Trump plaukų stilistas atskleidė kitą jos pusę: santykiai su Donaldu yra ne tokie, kokie atrodo

Visai neseniai Donaldo Trumpo žmonos Melanios Trump plaukų stilistė užsienio žiniasklaidai pažėrė pikantiškų detalių ne tik apie pirmąją JAV damą, bet ir apie jos bei Donaldo ryšį. Pasirodo, daugelis žmonių apie jų santykius yra susidarę klaidingą įspūdį. Britas plaukų stilistas Lino Carbosiero su M. Trump ėmė dirbti dar 2019-ųjų birželį. Melaniai plaukų stilistą pažįstami rekomdavo tada, kai ši apsilankė Jungtinėje Karalystėje.
2020-11-08

Kalpokaitė – apie užklumpantį menopauzės periodą: tam tikru laikotarpiu man buvo sunku

Viena žymiausių Lietuvos teatro, televizijos ir kino aktorių Larisa Kalpokaitė su bėgančiais metais nepraranda savo žavesio, charizmos ir energijos.  Visa to paslaptis – susitaikymas su neišvengiamais gyvenimo pokyčiais, pozityvus mąstymas ir laisvė, atrasta praėjus menopauzės laikotarpiui. Menopauzė – neišvengiamas moters organizmo senėjimo etapas. Jau nuo 40-ies metų kiaušidėse ima mažėti moteriškų hormonų gamyba, o sulaukus 45-55 metų – visai sustoja.
2020-10-18

Šiemet „Emmy“ ceremonija – visiškai kitokia nei įprastai: be raudonojo kilimo ir daugybės garsenybių

Šių metų prestižinių „Emmy“ televizijos apdovanojimų teikimo ceremonija bus visiškai kitokia nei įprastai – joje nebus nei raudonojo kilimo, nei daugybės garsenybių, nei „Sostų karų“. Tai bus pirmoji Holivudo apdovanojimų ceremonija nuo koronaviruso pandemijos pradžios. Dėl pandemijos gyvenimas Holivude radikaliai pasikeitė, sustojo daugybės televizijos laidų ir serialų gamyba, nors daugelio pasaulio šalių žiūrovai dėl karantino praleido daug laiko juos žiūrėdami.
2020-09-19

Trumpo sūnaus draugė užsikrėtė koronavirusu

Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo vyriausiojo sūnaus draugė užsikrėtė koronavirusu, penktadienį pranešė Amerikos žiniasklaida. Buvusi „Fox News“ garsenybė Kimberly Guilfoyle, susitikinėjanti su Donaldu Trumpu jaunesniuoju, vyko į Pietų Dakotą klausytis JAV prezidento liepos 4-osios kalbos ir stebėti fejerverkų prie Rašmoro kalno.
2020-07-04

Didieji reklamos užsakovai skelbia boikotą „Facebook“

Didžiausios JAV kompanijos atsisako reklamuotis per „Facebook“ dėl nepakankamos pažangos kovojant su neapykantą kurstančiais pasisakymais socialiniame tinkle, skelbia JAV žiniasklaida.
2020-06-29

Neramumai Indijos ir Kinijos pasienyje – auganti įtampa kelia baimę pasauliui

Indija neleis, kad, vėl padidėjus įtampai pasienyje su Kinija, jos „išdidumas nukentėtų“, tačiau šalis yra pasiryžusi išspręsti konfliktą tarp didžiųjų kaimynių, pareiškė Indijos gynybos ministras Rajnathas Singhas. Per televiziją vėlų šeštadienio vakarą transliuotą interviu ministras taip pat pareiškė, jog Indija atmetė Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo pasiūlymą tarpininkauti sprendžiant konfliktą.
2020-05-31

Amerikoje dar labiau auga rasinė įtampa, dėl riaušių įvedamos komendanto valandos

Jungtinių Valstijų gyventojams protestuojant prieš policijos brutalumą, didžiuosiuose miestuose dėl vykstančių susirėmimų su policija įvestos komendanto valandos, o žmonės ignoruoja prezidento Donaldo Trumpo perspėjimus, kad jo vyriausybė netrukus imsis veiksmų nutraukti smurtingus protestus. Neramumų epicentru tapo Mineapolis, kur šeštadienį jau penktą naktį iš eilės vyko susirėmimai su policija.
2020-05-31

Trumpo šeimoje – šventė: prezidentas didžiuojasi dukra nepaisant to, kad jo pėdomis ji neseka

JAV prezidento Donaldo Trumpo jauniausioji dukra Tiffany Trump baigė Džordžtauno universiteto teisės mokyklą.  „Man šeimoje kaip tik reikia teisininko. Didžiuojuosi tavimi, Tiff!“ – parašė D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“, sveikindamas dukrą baigus mokslus.  26 metų Tiffany yra prezidento ir jo antrosios žmonos, aktorės Marlos Maples dukra.
2020-05-21

Europos šalys švelnina karantiną: žmonėms leista išeiti į gatves

Milijonai europiečių nuo pirmadienį gali naudotis karantino priemonių sušvelninimu, įskaitant labiausiai koronaviruso epidemijos Europoje paveiktą Italiją, po dviejų mėnesių atšaukusią dalį izoliacijos priemonių. Romos gyventojai galėjo pasidžiaugti saulėta diena, pagaliau išėję iš namų į pasaulį, visiems laikams pasikeitusį dėl pandemijos, per kurią koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 3,5 mln. žmonių.

ES sureagavo į Trumpo sumanymo atšaukti skrydžius: įspėja apie būtinybę išvengti „ekonominės suirutės“

Europos Sąjunga ketvirtadienį įvertins JAV prezidento Donaldo Trumpo paskelbtą kelionių iš Europos į JAV draudimą, pareiškė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis ir pridūrė, jog turi būti „vengiama ekonominės suirutės“. Ch.
2020-03-12

Izraelis po apšaudymo raketomis surengė antskrydžių Gazos Ruože

Izraelio karo aviacija šeštadienį sudavė smūgių Gazos Ruože, pranešė šalies kariuomenė, kuri nurodė, jog tai buvo atsakas į raketas, paleistas iš šio „Hamas“ kontroliuojamo palestiniečių anklavo. Po to, kai JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija pristatė savo taikos Artimuosiuose Rytuose planą, kurį palestiniečiai piktai atmetė, įtampa regione gerokai padidėjo.
2020-02-16

Aktoriui Smollettui pareikšti šeši kaltinimai: teks sumokėti 119 tūkst. eurų

JAV televizijos aktoriui, kaltintam inscenizavus prieš jį nukreiptą neapykantos nusikaltimą, antradienį buvo oficialiai pareikšti šeši kaltinimai, susiję su šiuo incidentu. Buvęs serialo „Imperija“ aktorius Jussie Smollettas dar pernai buvo apkaltintas dėl šio incidento, tačiau vėliau kaltinimai buvo panaikinti.     Kaltinimus J. Smolletui pareiškė Kuko apygardos didžioji žiuri. Aktorius kaltinamas chuliganišku elgesiu dėl to, kad melagingai pranešė apie nebūtą nusikaltimą.
2020-02-12

Ukrainos prezidentas siekia daugiau nepriklausomybės: atleido svarbų patarėją

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį atleido iš pareigų savo administracijos vadovą, akivaizdžiai augant įtampai jo aplinkoje ir valstybės vadovui galbūt siekiant atsiriboti nuo vieno įtakingo milijardieriaus. Vyriausybė paskelbė dekretą, kuriuo atleidžiamas Andrijus Bohdanas, o jį pakeis patarėjas užsienio reikalų klausimais Andrijus Jermakas. Ukrainos žiniasklaida jau ilgą laiką praneša apie politinę kovą tarp A. Jermako ir A. Bohdano.
2020-02-11

Apklausa: pasitikėjimas NATO Lietuvoje augo, Vokietijoje ir Prancūzijoje – smuko

Pasitikėjimas NATO Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį augo, kai tuo metu Vokietijoje ir Prancūzijoje – smuko, teigiama šią savaitę paskelbtoje „Pew Research Center“ analizėje. Tyrimų centro duomenimis, 2019 metais Lietuvoje Aljansą palankiai vertino 77 proc. apklaustųjų, 2007 metais tokių žmonių buvo 59 procentai.

Spauda: blokuotas e. laiškų apie Trumpo sulaikytą paramą Ukrainai detalių paviešinimas

Jungtinių Valstijų pareigūnai, remdamiesi prezidento privilegija, blokavo 24 elektroninių laiškų, susijusių su prezidento Donaldo Trumpo sulaikyta karine parama Ukrainai, detalių paviešinimą, šeštadienį paskelbė JAV žiniasklaida. Tai buvo nurodyta kreipimesi į teismą, kuris buvo pateiktas maždaug vidurnaktį penktadienį.
2020-02-02

Trumpo apkaltos straipsniai perduoti Senatui

Du Donaldo Trumpo apkaltos straipsniai, kuriais prezidentas kaltinamas piktnaudžiavimu įgaliojimais ir trukdymu Kongreso tyrimui, trečiadienį buvo perduoti Senatui, taip inicijuojant istorinį teismą, per kurį JAV lyderis galėtų būti pašalintas iš posto. Senato respublikonų daugumos lyderis Mitchas McConnellas paskelbė, kad apkaltos straipsniai senatoriams bus oficialiai perskaityti ketvirtadienio vidurdienį (19 val.
2020-01-16

Lietuvos kariai Irake apšaudytą bazę paliko 7 valandos prieš išpuolį

Lietuvos kariuomenė trečiadienį pranešė, kad Irake tarnaujantys šalies kariai Irano apšaudytą bazę paliko maždaug septynios valandos prieš išpuolį. „Visi kariai vakar vakare paliko bazę, persidislokavo į atsarginį rajoną, nes buvo gauta informacija dėl balistinių raketų grėsmės“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Gintautas Zenkevičius. „Nurodymas palikti bazę vakar atkeliavo apie 17.30 val. Lietuvos laiku“, – teigė jis.
Aktualijos 2020-01-08

Irano prezidentas apie JAV ataką: jos negali išvengti šio nusikaltimo pasekmių

Irano prezidentas Hassanas Rouhani antradienį kalbėdamasis telefonu su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu pareiškė, kad Amerikos interesams Vidurio Rytų regione „iškilęs pavojus“, pranešė jo biuras. Šis pareiškimas nuskambėjo Vidurio Rytuose smarkiai padidėjus įtampai po amerikiečių praeitą savaitę surengto karinio smūgio Bagdade, per kurį buvo nukautas įtakingas Irano generolas.
2020-01-07

Dėl Soleimani žūties Izraelis rekomendavo savo diplomatinėms atstovybėms sustiprinti apsaugą

Izraelio pasiuntinybėse ir konsulatuose buvo sustiprintos saugumo priemonės po JAV įvykdyto įtakingo Irano generolo Qasemo Soleimani likvidavimo Bagdade, pirmadienį rašo Izraelio laikraštis „Israel Hayom“. Izraelio diplomatams rekomenduota imtis ypatingų saugumo priemonių ir sekti kiekvieną žingsnį. Remiantis leidiniu, vėliau pirmadienį numatytas Izraelio saugumo kabineto posėdis, kur bus peržiūrėtos galimos Irano grėsmės.
2020-01-06

Berlynas: Trumpo grasinimai Irakui sankcijomis „nepadeda“

JAV prezidento Donaldo Trumpo grasinimas imtis sankcijų prieš Iraką, jei Bagdadas išsiųs šalyje dislokuotus amerikiečių karius, nepadeda, pirmadienį pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas.
2020-01-06

Pasaulis pasitinka naują istorijos dešimtmetį: štai, kurios valstybės jau leidžia saliutus

Švenčiantys žmonės visame pasaulyje atsisveikina su dešimtmečiu, kuris bus prisimenamas dėl socialinės žiniasklaidos iškilimo, Arabų pavasario, judėjimo „#MeToo“ ir, žinoma, prezidento Donaldo Trumpo. Trumpai apžvelgiame, kaip pasaulis pasitinka 2020 metus. Kiribatis Ramiojo vandenyno salų valstybė Kiribatis buvo tarp pirmųjų šalių, pasitikusių naują dešimtmetį. Kiribatis užima 3,2 tūkst. koralinių atolų, išsidėsčiusių daugiau kaip 7 769 900 kv. km plote abiejose pusiaujo pusėse.
2019-12-31

JAV Kongresas oficialiai pripažino armėnų genocidą

JAV Kongresas ketvirtadienį oficialiai pripažino genocidu 1915–1917 metais iki 1,5 mln. armėnų gyvybių nusinešusius žiaurumus Osmanų imperijoje. Senato sprendimas priimti rezoliuciją, kurios tvirtinimas anksčiau ne kartą strigo, sukėlė Turkijos įtūžį. Ankara neigia, kad buvo vykdomos sistemingos masinės žudynės, ir tvirtina, kad armėnų žūtį nulėmė itin sunki padėtis šalyje Pirmojo pasaulinio karo metais.
2019-12-12

„Luminor“ įsigijęs Trumpo draugas: dirbo Rusijoje, tačiau ryšiai su Kremliumi nepasitvirtino

Baltijos šalyse veikiantis bankas „Luminor“ parduotas amerikiečių investicijų bendrovei „Blackstone Group“. Geras Donaldo Trumpo draugas Stephenas Schwarzmanas – korporacijos „Blackstone“ vadovas ir vienas iš savininkų – JAV prezidento ryšių su Kremliumi tyrimo metu buvo pakliuvęs ir į JAV žiniasklaidos dėmesį.
2019-11-03

JAV žiniasklaida: antras asmuo teikia informaciją dėl D. Trumpo spaudimo Ukrainai

Jau antras žmogus nusprendė pateikti informacijos iš pirmų rankų apie numanomus JAV prezidento Donaldo Trumpo bandymus spausti Ukrainą dėl asmeninės politinės naudos, sekmadienį pranešė televizija „ABC News“. Pranešime cituojami advokato Marko Zaido žodžiai, kad antrasis informatorius yra žvalgybos pareigūnas, „turintis tiesioginių žinių apie kai kuriuos iš pradinio skundo teiginių“. Šį pareigūną „apklausė žvalgybos bendruomenės vidaus priežiūros institucijos vadovas“. ...
2019-10-06

Iš Baltųjų rūmų – Trumpo keiksmai ir užuominos apie lyties organų apsaugas

Trečiadienis buvo keista diena būti vizito atvykusiu Suomijos prezidentu Baltuosiuose rūmuose: iškilmingas sutikimas, pokalbis Ovaliajame kabinete ir... Donaldo Trumpo keiksmai priešams bei užuominos apie lyties organų apsauginius raiščius. Sėdėdami priešais puošnų Ovaliojo kabineto židinį, prezidentas Sauli Niinisto ir D. Trumpas išoriškai priminė bet kokius du lyderius, pradedančius dvišalį susitikimą.
2019-10-04

Ukrainoje pradėtas tyrimas dėl Trumpo skandale minimo buvusio prokuroro

Ukraina pradėjo tyrimą dėl buvusio generalinio prokuroro Jurijaus Lucenkos, figūruojančio informatoriaus skunde dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo. J. Lucenka, kuris rugpjūtį buvo atleistas iš generalinio prokuroro posto, įtariamas „pagalba nelegaliam lošimo verslui“, antradienį naujienų agentūrai AFP sakė Ukrainos valstybinio tyrimų biuro atstovė Anželika Ivanova. Tyrimas buvo pradėtas paprašius Ukrainos įstatymų leidėjams, sakė atstovė, bet įtarimų plačiau nekomentavo.
2019-10-02

Linas Kojala. Iš to, ką žinome, argumentų Trumpo apkaltai nėra

Paviešinus prezidento Donaldo Trumpo ir Ukrainos vadovo Volodymyro Zelenskio telefoninio pokalbio stenogramą Amerikoje kilo skandalas. Demokratai inicijuoja apkaltą Trumpui, tačiau ar yra jai pagrindo? Apie tai „Dienos komentare“ kalbamasi su Rytų Europos studijų centro vadovu Linu Kojala. Atrodote labai patenkintas. Gal atsirado naujų duomenų Donaldo Trumpo „impičmentui“ (liet.
Į viršų