Lietuvos medikų sąjūdžio iniciatyvinės grupės parengtą peticiją jau pasirašė beveik 30 tūkstančių asmenų. Joje reikalaujama didinti atlyginimus bei pakeisti tam tikrą darbo tvarką. Tačiau ne visi skuba peticiją pasirašyti. Tvirtinama, kad medikų algos būtų keliamos pacientų sąskaita, be to atlyginimai jau augo tiek pernai, tiek ir šiemet. Tuo tarpu, medikai dalinasi algalapiais ir juose įrašytos sumos – šokiruoja.

Gydytojai rungiasi, kuris uždirba mažiausiai (TV3 koliažas)

Gydytojai rungiasi, kuris uždirba mažiausiai (TV3 koliažas)

Gydytojų peticijoje reikalauja nuo sausio 1 dienos visų sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų atlyginimai būtų padidinti 30 procentų, o per artimiausius metus – 50 procentų. 2020 metais tikimasi, jog medikų algos pasieks vidutinį ES šalių atlyginimą. Lietuvos medikų sąjūdžio apskaičiavimais, peticijoje nurodytas medikų atlyginimų didinimas atsieitų beveik 210 milijonų eurų.

Kalbos apie gydytojų algų kėlimą - neteisingos

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu gydytojai vidutiniškai uždirba atskaičiavus mokesčius, apie 1 140 eurų, slaugytojai apie 590 eurų.

Anot medikų, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, reaguodamas į peticiją priminė, kad paskutinį kartą Lietuvoje gydytojų ir slaugytojų darbo užmokestis buvo didinamas vidutiniškai 8 procentais liepos pradžioje ir tiek pat – pernai. Tačiau medikų atstovai sako, jog ši informacija netiksli.

REKLAMA

„Paskutinis eskalavimas, kad atlyginimas buvo keltas 8 procentais yra neteisingas. Kadangi finansų buvo skirta tik 4 procentams, o įstaigos neturėjo sąlygų iš savo resursų algas pekelti 8 procentais. Tad kai kurios visai nekėlė ir ta paskleista informacija apie algų didinimą tik sukiršino visuomenę. Labai mažai įstaigų iš savo resursų kėlė 8 procentais. O visuomenei deklaruojama, kad medikų atlyginimai kilo,“ - situaciją komentavo medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos "Solidarumas" vadovė Jolanta Keburienė.

Iškreiptų faktų esą yra ir šakinėje sutartyje, kuri neva turėjo taip pat iš dalies pagerinti medikų atlyginimus.

„Pati šakinė sutartis skamba gražiai, turėjom ženkliai pagerinti medikų padėtį. Pavyzdžiui, už nenumatytą pagal grafiką išėjimą į darbą, bus mokama pusantro karto daugiau, už budėjimą poilsio ir šventinėmis dienomis irgi buvo sutartyje parašyta, kad bus mokama dvigubai, bet pinigų šitai sutarčiai vykdyti niekas neskyrė. Kai dabar kalbame su vyr. gydytojais, jie klausia: iš ko taip mokėti? Sako, jeigu taip pradėsime mokėti, nebeliks lėšų iš ko gydyti pacientus, nes papildomų pinigų jie negavo. Ir vėl gaunasi konfliktas ir ta šakinė sutartis netenka savo gerosios pusės,“ - kalbėjo J. Keburienė.

Kas uždirba mažiausiai?

Tuo tarpu esami medikai bei rezidentai, socialinėje erdvėje dalijasi algalapiais, sarkastiškai rungdamiesi, kuris uždirba mažiau Štai Šakiuose dirbančios medikės dukra, sako neturinti ko slėpti – esą mamos darbovietėje atlyginimai nuo liepos 1 dienos nekilo.

REKLAMA

„Šakių PSPC darbuotojai jau kelis mėnesius kovoja dėl atlyginimo ir jis nėra pakeltas nuo liepos 1 dienos. Tikrai nėra lengva kovoti už tai, kas priklauso. Aš pati dirbu medike Klaipėdoje, gaudavau 1100 eurų. Prieš mėnesį išsireikalavome, kad pakeltų iki 1300 eurų. bet gaunasi, kad eini prašau ir reikalauji direktoriaus, Tai nėra smagu. Tas pats ir mano mamai medikei. Tik jų poliklinikoje jau daug metų reikalai nejuda,” - kalbėjo medikė.

Medikų peticijoje daug neaiškumų

Pasirašyti medikų inicijuotą peticiją skuba ne visi. Neva joje daug neaiškumų.

„Visų pirma neaiškios sąvokos. Reikalaujama kelti atlyginimą sveikatos įstaigos darbuotojams. Juk ten ir slaugytojai dirba, ir valytojai. Be to, neaišku kaip tą 30 procentų atlyginimo kelti: nuo ko skaičiuoti? Nuo bendro vidurkio ar nuo kiekvieno asmens atlyginimo? Svarbu žinoti, kas tą atlyginimą moka. Juk tai pačios gydymo įstaigos, o ne Sveikatos apsaugos ministerija. Tačiau atlyginimus reikalaujama kelti ministerijos. Tai juk adresatas ne visai tas,“ - kalbėjo Lietuvos pacientų forumo vicepirmininkas Šarūnas Narbutas.

Esą pacientų bendruomenė nėra prieš atlyginimų didinimą, tačiau reikia žiūrėti kokios yra galimybės, o ne reikalauti kelti algas čia ir dabar. Taip esą nukentės kitos žmonių grupės, šiuo atveju – pacientai.

„Tai daryti reikia sistemingai, o ne čia ir dabar. Todėl kai sako visi pakelkim medikams atlyginimus, vadinasi pacientai nepajaus pinigų padidėjimo biudžete. Nes nepaisant planų, medikų algos tapo valstybės prioritetu per kelias savaites ir pacientų bendruomenė vėl atstumiama, nes pinigų gydytojams reikia duoti čia ir dabar,“ - sakė Š. Narbutas.

REKLAMA

Pakėlus medikams algas nukentės pacientai

Esą nesąžininga šiuo atveju ir tai, kad kone dešimtmetį pacientai negauna jiems būtinų kompensuojamų medicininių priemonių ar vaistų. Vis atsakoma, kad tam nėra lėšų.

„Klausimas keliamas dėl šlapimo nelaikymo, kai valstybė kompensuoja tik po vieną sauskelnę per dieną, o kitos Europos valstybės, kad ir 3. Mes kalbam, kad reikia kelių milijonų, kurių valstybė sako neturinti. Apie specialius ortopedinius batus vaikams ar neįgaliesiems, kurių reikia laukti po 9 mėnesius. Tai kol pagamina basutes jau ir žiema ateina. Ir tokiems paprastiems dalykams, o ne prabangos prekėms ar geriausiems vaistams – nėra lėšų jau daugiau kaip 10 metų. Gerbiam medikus, tačiau vienos gal ir garsiai kalbančios grupės interesai neturėtų nusverti pacientų,“ - tikino Š. Narbutas.

Tuo tarpu medikai sako, jog baigę darbą ir pravėrę namų duris jie taip pat tampa pacientais. Bet šiuo metu esą visiems reikia suremti pečius ir pakovoti už gydytojus, nes ilgainiui tų pacientų nebebus kam gydyti.

„Tol kol dirbu esu medikas, kai įeinu į namus esu pacientas. Visiems reikia suklusti ir pakovoti už tą mediką, nes tuoj nebus kas gydo arba nežinia kokia kalba turėsim kalbėti su mediku: turkas jis bus ar baltarusis, ar dar koks. Šiuo metu daug universitete studentų iš užsienio, kurie mielai čia liktų. Tačiau skiriasi kultūros, jie daug ko nesupras ir puikiai išmokę kalbą. Turime susiimti ir stabdyti emigraciją, čia nereikia grandiozinių tikslų kelti, kad sugrįžtų emigrantai, reikia bent jau kontroliuoti situaciją, emigraciją,“ - teigė J. Keburienė.

Į sąjūdį susibūrę šalies medikai taip pat pareiškė reikalavimą nedelsiant priimti dokumentus, ribojančius maksimalų darbo krūvį sveikatos priežiūros įstaigose, nustatyti minimalią pacientų konsultacijos trukmę, sustabdyti finansinių sankcijų ar išieškojimų taikymą sveikatos priežiūros įstaigoms ar jų darbuotojams už netyčines klaidas, jeigu pacientams nebuvo padaryta žala jų sveikatai ar gyvybei.

Luka
2017-11-16 11:09:48
O seimas savo algoms ir begalė padėjėjų turi pinigų. Apgailėtina, ne tik medikų, bet ir dauvumos dirbančiųjų situacija. Gyvename Europoje, bet gauname ne europines algas. O susirgus rimtesne liga dar ir gydytojams mokėk...Seimas tik savo gerovės žiūri. Tuoj visa Lt. emigruos.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Atsakymas 2017-11-17 06:44:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Citata > Apgailetina Lietuvos situacija < Kokia Valdzia, tokia ir situacija !   ATSAKYTI
Kodel ? 2017-11-17 06:37:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gaina 1000 - 1300 euru ir jiems dar mazai ??? Pensininkai gauna 150 euru ir tyli, o kodel tyli ? Ogi todel, kad jau nieko pasakyti nebegali.    ATSAKYTI
Stase 2018-04-18 19:52:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kos pensininkas tiek gauna tik tas kuris nedirbo   
Darbo emigrante 2017-11-16 23:09:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paskaitai komentarus ir supranti- nieko iš to neišeis, nėra kur grišti. Emigruokit, kolegos, jus nepatikėsit, ne tik alga skiriasi bet ir darbo santykiai visai kiti. Niekada Lietuvoj taip gerai nesijaučiau darbe, kaip dabar svetur (3metai jau)    ATSAKYTI
VAIDA 2017-11-16 19:29:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Veryga galvojome kad esi protingas,o pasirodo tau reikia daug receptų Durnius LIETUVOS, Skverneli , pasiraityk rankoves ir padaryk tvarka šioje srityje ar jums negėda turėti tokį ministrą   ATSAKYTI
PETRAS 2017-11-16 19:01:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Atlyginimai per dideli ,reikia mokėti už išgydimą o ne už ligonių skaičių . O jeigu įvestu chalato kišenės apskaitą ir mokesčius atlyginimas viršytu ir nieko nedirbančių seimo narių atlyginimą....   ATSAKYTI
Lietuvis 2017-11-16 16:08:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skaudu ir apmaudu skaityti tokius kvailus komentarus. Net kyla mintis, kad tie ir tokie komentarų "rašytojai" - tiesiog TITUŠKOS. Mieli broliai ir sesės, argi nematote, kad tas naujasis SAM vadas - kažkoks nesusipratimas, ir tai sakau, kad dar per švelniai pasakyta. Esu įsitikinęs, kad jis aklai vykdo CENTRO instrukciją - naikinti lietuvių tautą. Tik pažiūrėkite, kas per kvailystės nuo 2018.01.01 šeimos gydytojai privalo priimti per 7 d. pacientą, jei ne - bus baudžiamas, ir tuo pat metu VISUS VAISTUS bus galima pirkti tik su receptais. Tai kiek ligonių išaugs per dieną? O dar - taip vadinamų elektroninių receptų išrašymo sistema neveikia. Tai kaip bus, PONE VERYGA? Ką karsime? Tamstą, ar gydytojus ir pacientus?   ATSAKYTI
vladas 2017-11-16 14:55:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
nusikalstamas neva gydytoju zirzimas apie mažas algas ar atlyginimus, kuriuos jie gauna ne už atlikta darbą, o paprasčiausia už nusipirkta diplomą, kurio ankstesniais laikais u- pinigus negalėjai įsigyti..., tą puikiai parodo ir žmonių mirtingumo rodikliai ir kokios kelios ligos nuo kurių nėra vaistų, nes juos gydo tik pirkti diplomai..., gydytojai klastoja medicinines diagnozes aišku tai atlieka ne visi, tačiau visgi tokių yra ir ne vienas.., tad už kokius nuopelnus jie gali zysti dėl neva jiems mokamu bomžišku atlyginimų, o parodytas atlyginimo algalapis su užtušuota tariamo gydytojo pavarde reiškia ne ką kitą, kaip baime atidengti save parodant, kad diplomas šiam tariamam gydytojui yra išduotas pagal tėvų kišenės turinį ir kad šis iškeptas gydytojas yra absoliutus nulis savo profesinėje veikloje
   ATSAKYTI
Onute 2017-11-16 14:46:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Gal atlyginimai ir ne per didžiausi, bet , kad jie ( gal būt ne visi bet dauguma) užsidirba antrą atlyginimą iš š alies , tai tikra tiesa. Operavo apendicitą mano anūkėlei( 10 metų turejo) ir gavom duoti į kišenę, nes kol nedavėm jis su mumis visai nekalbėjo .Tai baisu!!!    ATSAKYTI
Raudona 2017-11-16 21:35:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu tikrai ne visi. Mano sunui operavo apendicita skubos tvarba,nedaviau nei lito. Ir seseles ziurejo po operacijos. Isleidziant atsidekodama,nupirkau sesutems saldainiu deze. Kai buvo ranka susilauzes irgi nedaviau nieko.   
klaustukas 2017-11-16 13:51:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jei atlyginimas mazas, kodel ten dirba? Kodel pasirinko ta specialybe, mokejo uz mokslus? Kas buvo motyvatorius? Nekurybiskumas? Tinginyste? Pedantiskumas? Kysiai? Valstybe pasirupins? Prestizas? Karines tarnybos vengimas?
Man, kaip pilieciui, kyla smalsumas, kas tada veda I darba, tokius mazai apmokamus specialistus? Greiciausiai, gryni pinigai I kisene ("arbata").
Jei taip, tada kam skustis? Jei ne, tada kam rinktis tokia negerbiama specialybe, arba ne specialybe, o SPECIALIZACIJA.?
Dazniausiai taip jau buna, kad mums moka tiek, kiek esame verti.
Jei reikia 3 terapiautu, o ateina darbintis 20, tai kaip jiems moketi po 2000eur?
Tai ir moka triju fonda 6000eur:20=300eur.
Retai uzsuku I kokias klinikas, bet kai tenka, tai tenka matyt ilga koridoriu, kur kokia 20 kabinetu, o eile prie vieno! Ilga ilga eile... laukt valanda.
Tai kaip cia viskas organizuota? Is kitu kabinetu, buna, islenda motereles su kavos virduliu...
...gal dabar jau kitaip? Nenoreciau aisku patekt...   ATSAKYTI
ata 2017-11-16 15:06:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ką gi, jus sekantis eilėje, priimsime be pinigų...  
Alma 2017-11-16 23:54:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pirma rašyt išmok. Komentatorius. Pyktis ima nuo tokių piliečių.  
Milda 2017-11-16 13:15:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aš už gydytojus. Teisingai. Kiek metų mokosi, kokią atsakomybę prisiima. Turi atlaikyti visos šeimos spaudimą, jeigu kuris nors šeimos narys susirgo. Bemiegės naktys, nes nėra kam dirbti, daug kas emigravo. Pabaigė mokslus ir emigravo, nes kam dirbti už juokingą algą. Kur programuotojai, kurie uždirba 1200-2000€ (kai kurie net daugiau) sėdėdami užsidarę ir kur gydytojai, kurie ant kojų dirba, prisiima atsakomybę už žmogaus gyvybę ir dar sulaukia psichologinio spaudimo   ATSAKYTI
Amdrius 2017-11-16 12:42:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Arba jie yra debilai, arba kretinai, arba idiotai jei is tiesu dirba uz tokia algele ir iki siol neemigruoja. Jei ne debilai, tuomet - kysininkai. Kito varianto paprasciausiai nera.   ATSAKYTI
Kristina 2017-11-16 12:32:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Sveiki, nuolatiniai gydytojų nepasitenkinimai dėl mažų atlyginimų, bet kažkodėl jei nekalba apie blogus savo darbo rezultatus. Gal tik retas Lietuvos gyventojas patenkintas gydymo kokybe, bet kai susiduri su abejingumu, ilgomis eilėmis ar tiesiog nenoru padėti žmogui, tada kyla klausimas kaip toks gydytojas drįsta kelti nepasitenkinimą dėl atlygio už neatlikta ar atmestinai atliktą darbą.    ATSAKYTI
Ricardas 2017-11-16 11:54:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O kiek jie gauna juodais tai nieks neraso.   ATSAKYTI
Petras 2017-11-16 11:43:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Neteisingas BVP paskirstymas Lietuvoj. Per didelės valdymo išlaidos Seimo narių ir ministerijų skaičius. Valdymo sistemoj neveikia grįžtamasis ryšis. Reikia įstatymo ,kad nedirbančią valdžią bet kada galėtų atleisti rinkėjų daugumos valia, o nuo Naujų Metų sumažinti valdymo išlaidas 30proc ir liks pinigų Sveikatos ir Mokslo reikmėms. Be botago valdininkų bandos nesuvaldysi.   ATSAKYTI
ir jiems ir tau ir man... 2017-11-16 13:56:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visur reikia botago..ir tau reikia botago!
tu renki valdzia, tu nemoki mokesciu, tu daug kalbi ir nieko nedarai.  
Petras 2017-11-16 11:41:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neteisingas BVP paskirstymas Lietuvoj. Per didelės valdymo išlaidos Seimo narių ir ministerijų skaičius. Valdymo sistemoj neveikia grįžtamasis ryšis. Reikia įstatymo ,kad nedirbančią valdžią bet kada galėtų atleisti rinkėjų daugumos valia, o Nuo Naujų Metų sumažinti valdymo išlaidas 30proc ir liks pinigų Sveikatos ir mokslo reikmėms. Be botago valdininkų bandos nesuvaldysi.   ATSAKYTI
2017-11-16 11:41:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
mažos algos o visi namus turi    ATSAKYTI
Taigi 2017-11-16 13:05:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taigi, kad Medikų Sąjūdis gina savo ,o ne sergančiųjų interesus. Kažkodėl nėra užuominų apie gydytojų kyšius ir šiandien veikiančias "taksas" operacijai gydytojams,seselėms. Nemanau, kad pagerės padėtis Lietuvos ligoninėse sergantiems. Nepatenkinti dabar nei ligoniai ,nei gydytojai. Aplaidi valdymo sistema.  
algis 2017-11-16 11:10:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jie tik iš žmogaus paskutinį kasnį atima o žmogui nieko neduoda.   ATSAKYTI
Luka 2017-11-16 11:09:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O seimas savo algoms ir begalė padėjėjų turi pinigų. Apgailėtina, ne tik medikų, bet ir dauvumos dirbančiųjų situacija. Gyvename Europoje, bet gauname ne europines algas. O susirgus rimtesne liga dar ir gydytojams mokėk...Seimas tik savo gerovės žiūri. Tuoj visa Lt. emigruos.
   ATSAKYTI
Je 2017-11-16 12:08:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Je, emigravo jau apie trečdalį Lietuvos (apie 1milijoną) o valdymo biurokratų armija tik didėja. Reikia mažinti valdymo išlaidas  

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Valstybės įmonė „Regitra“ (nuotr. Regitra)
„Regitra“ dėl šalyje įvesto karantino pusmečiui pratęsė terminą, per kurį išsilaikiusieji vairavimo teorijos egzaminus turės teisę laikyti praktikos egzaminą. Kaip pranešė ...
Valdemaras Tomaševskis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) nustatė, kad lauko tualetas ir malkinė europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio šeimos valdose Vilniaus rajone ...
Asociatyvi (nuotr. 123rf.com)
Socialinės rizikos šeimose gyvenantys vaikai ir senoliai karantino metu tapo dar labiau pažeidžiami, o jiems paramą teikiantiems nevyriausybininkams ima trūkti tiek lėšų, tiek ...
Kompiuteris (nuotr. Fotodiena.lt)
Penktadienį savivaldybes pasieks pirmieji 2 tūkst. kompiuterių, skirtų  nuotoliniam mokymuisi, sako Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas. ...
Lietuvos kariuomenė (nuotr. Fotodiena.lt/Mato Baranausko)
Griežtėjant karantino sąlygoms, nuo penktadienio ryto kariai pradės patruliuoti miestų gatvėse. Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas Andrius Dilda tv3.lt pranešė, kad nuo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų