jolanta keburienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jolanta keburienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jolanta keburienė“.

Greitojoje dirbanti medikė: iš gero gyvenimo žmonės pamiršo, kas yra skubi pagalba – kai kuriems reiktų susimokėti

Šilto ir šalto mačiusi kone 30 metų greitosios medicinos pagalbos tarnyboje dirbanti Jolanta Keburienė atvira – iš gero gyvenimo dalis gyventojų nebežino, kam skirta skubi pagalba. Jos teigimu, tuomet nereikėtų stebėtis, kad jei medikus atrodo normalu kviestis dėl katės įdrėskimo, rimtą traumą patyręs žmogus gali laiku nesulaukti pagalbos.

Gyventojams siūlo pratintis – netrukus vis daugiau greitosios automobilių atrodys kitaip

Prie ne vienoje užsienio šalyje jau įprastos greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilių išvaizdos teks pratintis ir lietuviams. Vietoj ilgą laiką buvusių įprastų raudonai baltų automobilių vis dažniau bus galima išvysto ryškiai geltonos spalvos GMP mašinas. Nuotrauka su naujojo tipo GMP automobiliu pasidalinusi portalo tv3.lt skaitytoja stebėjosi, kad anksčiau neteko matyti tokios greitosios.

Nors algos kils, krūviai žlugdo: rajonuose uždaromi skyriai ir gydytojų stygius kelia nerimą „greitukių“ darbuotojams

Kaip diena ir naktis besiskirianti greitosios automobilių būklė, didelės atlyginimų žirklės, ne visiems pacientams Lietuvoje užtikrinama vienodai skubi pagalba – šias ir kitas problemas pasiryžta išspręsti greitosios medicinos pagalbos (GMP) tinklo reforma. Nors darbuotojai netveria džiaugsmu, kad dar šiemet turėtų būti suvienodintos algos, nuogąstaujama, kad mažinant tam tikrų sveikatos paslaugų apimtis regionuose tik dažniau tenka atlikti taksi funkcijas.

Pavojaus signalas nuo liepos 1 dienos: gali sumažėti greitosios darbuotojų regionuose

Nors Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) ėmusis greitosios medicinos pagalbos (GMP) reformos niekam nekilo abejonių dėl jos poreikio, pripažįstama, kad dalis darbuotojų po liepos 1 d. neišvengiamai paliks darbą. Patys GMP stočių vadovai veiksmų ragina imtis jau dabar, mat kai kur situacija gali tapti kritinė.  Šiuo metu GMP paslaugas mūsų šalyje teikia net 48 atskiros įstaigos.

Nuo liepos 1 d. laukia milžiniški pokyčiai: žada, kad skubios pagalbos gyventojai sulauks dar greičiau

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) bendruomenė kupina lūkesčių – viliamasi, kad nuo liepos 1 d. pradėjus veikti vieningai GMP tarnybai tiek gerės darbuotojų darbo sąlygos, tiek gyventojai operatyviau sulauks būtinosios pagalbos. Nors nerimo dar nemažai, sutariama, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuojama reforma būtina, mat dabartiniai netolygumai šokiruoja – darbuotojų atlyginimas gali skirtis ir kone tūkstančiu.

Greitosios medikė prabilo apie didžiausius skaudulius: „Mums yra lipdoma labiau nebe gelbėtojo, o žudiko etiketė“

Ne tik užgauliojimų, grasinimų užmušti ar reikalavimų vežti į vieną ar kitą gydymo įstaigą kone kasdien prisiklausantys greitosios pagalbos medikai šiandien kaip niekada garsiai kalba apie tai, jog skubėdami padėti kitiems patys saugūs nesijaučia.  Visuomenę sukrėtusi paauglį gelbėjusio paramediko mirtis, neadekvataus paciento sužalotas greitosios vairuotojas – šie neseni įvykiai atvėrė seniai pūliuojančias sistemos žaizdas.

Greitosios medikai prašo girtus ir agresyvius pacientus bausti: „Turime etatinių pacientų, kurie piktnaudžiauja“

Kone kasdien sulaukiantys grasinimų ir įžeidinėjimų greitosios pagalbos medikai reikalauja už įžeidimus pacientus bausti piniginėmis baudomis. O jei pagalbos reikalauja neblaivus pacientas – taip pat už pagalbą jam susimokėti. Dar praėjusią savaitę sostinę sukrėtė keli įvykiai: greitosios pagalbos vairuotoją sumušė greitąją išsikvietęs asmuo, o kitas darbuotojas žuvo nuo elektros iškrovos gelbėdamas jaunuolį, kuris užsilipęs ant traukinio vagono darėsi asmenukę.

Siūlo mokytis iš Latvijos: už neskubų greitosios pagalbos kvietimą – 70 eurų mokestis

Po ką tik nuskambėjusių skaudžių įvykių, kai gelbėdamas paauglį mirė greitosios medicinos pagalbos paramedikas ir buvo sumuštas greitosios vairuotojas kaip niekada garsiai pradėta kalbėti apie šios tarnybos bėdas. Kaip vieną būtinųjų pokyčių patys profesinės sąjungos atstovai nurodo skubiosios pagalbos išties nereikalaujančių iškvietimų apmokestinimą.

Išpuolis prieš greitosios vairuotoją parodė rimtą bėdą: apsaugos priemonių medikams apginti nėra

Vilniuje – kraupus išpuolis prieš greitosios pagalbos vairuotoją. Gelbėti degalinėje gulintį ir nejudėjusį pilietį padėjęs vairuotojas sulaukė žiauraus pastarojo smurto. Nuo smūgių greitosios vairuotojui lūžo skruostikaulis, praskeltas antakis ir galva, įtariamas šonkaulio lūžis. Pabėgusio įtariamojo ieško policija, aiškėja ir rimta medikų saugumo problema.

Greitosios pagalbos medikė – atvirai apie COVID-19 pacientus: jei pasirinkai persirgti, tai prie ko čia mes?

Ukmergės greitosios medicinos pagalbos (GMP) medikė Jolanta Keburienė konstatuoja, kad rūpesčiai dėl medikus ir taip išvarginusios pandemijos nesibaigia. Nepaisant atsiradusių skiepų, vis dar tenka skubėti pas ūmius COVID-19 pacientus, kurie nevengia ir „pašokdinti“ gydytojus, taip pat – verstis per galvą ieškant, kokioje ligoninėje kokiam pacientui atsiras vietos.
REKLAMA
REKLAMA

Pakraupo net medikai: pacientus verčia vežti kaip kokį krovinį

Rajonų „greitukėse“ dirbantys medikai negaili kritikos naujajai Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintai Greitosios medicinos pagalbos (GMP) teikimo tvarkai. Jie tvirtina, kad perguldyti pacientus iš vieno GMP automobilio į kitą priversti tiesiog greitkelyje. „Jei iki universitetinės ligoninės važiuoti lieka 10–15 minučių, kokia nauda bus pacientui, jei dar tiek pat laiko reikės laukti iš miesto pasitikti atvykstančios brigados?“ – neslepia nuostabos GMP dirbantys medikai.

Apgailėtina Lietuvos situacija: gydytojai rungiasi, kuris uždirba mažiausiai

Lietuvos medikų sąjūdžio iniciatyvinės grupės parengtą peticiją jau pasirašė beveik 30 tūkstančių asmenų. Joje reikalaujama didinti atlyginimus bei pakeisti tam tikrą darbo tvarką. Tačiau ne visi skuba peticiją pasirašyti. Tvirtinama, kad medikų algos būtų keliamos pacientų sąskaita, be to atlyginimai jau augo tiek pernai, tiek ir šiemet. Tuo tarpu, medikai dalinasi algalapiais ir juose įrašytos sumos – šokiruoja.
Į viršų