„Sovietų Sąjungos žlugimas – didžiausia geopolitinė XX amžiaus tragedija“ – ne be reikalo tarti mums jau daug kartų girdėti žymiausio šiandienio Rusijos politiko Vladimiro Putino žodžiai. Karas Gruzijoje – ryškiausias jų prasmės liudininkas. Nepagailėta net tankų šiai tikrovei įrodyti, nepaisant net galimų tolimesnių pasekmių. Imperijai atkurti laiko negaišdamas, Putino įpėdinis Dmitrijus Medvedevas skuba išnaudoti pasitaikiusią progą iš naujo okupuoti Gruziją. Nors atrodo, kad užmojis kol kas nepasiseks, bet dvi jos provincijos, Pietų Osetija ir Abchazija, šiam karui pasibaigus taps „nepriklausomomis“ valstybėmis, „saugiomis“ po Maskvos sparneliu, nepaisant kaip Vakarai bespurdėtų. Ir lyg susigyvenęs su tokia padėtimi, Seimo narys Petras Gražulis klausia: kas toliau?

Beje, ne jis vienas toks. Klausia visa Lietuva? Negi taip ir bus leista Rusijai pasilaikyti jėga okupuotus tuos mažyčius žemės gabalėlius, turinčių juos nuo šių kėslų saugoti Europos Sąjungos ir NATO akivaizdoje? Taip pat kaip 1921 metais, sukomunistintos ir veikiančios jau Sovietų Sąjungos pavidalu, jai buvo leista okupuoti nuo IV amžiaus buvusią nepriklausomą Gruziją, prieš pat Antrąjį pasaulinį karą – Besarabiją, Bukoviną, Baltijos valstybes, o po karo prie jų pridedant dar ir visą Rytų Europą ir paliekant jos globoje, tiksliau – vergijoje, iki imperijos subyrėjimo.

REKLAMA

Atrodo, kad tokiam Europai nelemtam istorijos pasikartojimui bandoma užkirsti kelią. Sujudo Europos Sąjunga. Pustuzinio valstybių vadovai skrido į Gruziją, norėdami iš arčiau susipažinti su padėtimi, pasirinkti žinių iš pirmųjų šaltinių. Tarp jų – Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas, o paskui – ir pats Prezidentas Valdas Adamkus. Tuo pačiu laiku Gruzijoje lankėsi ir Europos Sąjungai dabar vadovaujančios Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy. Tarėsi jie tarp savęs, su Gruzijos prezidentu Mikchailu Saakašviliu ir kitais vadovaujančiais politikais. Po poros dienų – vėl ES vadovaujančių politikų pasitarimas Briuselyje, ir kas toliau?

Ir jau per nugarą šiurpulys. Šaltas, drebinantis. Kalta ne tik Rusija, sako Prancūzija, Vokietija, Ispanija. Tai gal ne Rusija Gruziją, bet Gruzija Rusiją bando okupuoti, klausia Baltijos kraštų, Belgijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos vadovai? Prancūzijos prezidentas mane labai nuvylė – viešai trinktelėjo tokiose padėtyse visada atsargus būdamas Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus. Ar Jums tai naujiena, gerbiamas Prezidente? Negi pamiršote, kaip Prancūzijos ir Vokietijos vadovai, vienas po kito pasikvietę ką tik Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą paskelbusios Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininką Vytautą Landsbergį, mokė: „šuneli, tupėk ir tylėk“ (stay put), ir su savo nepriklausomybėm neerzink mūsų garbaus bičiulio Mikhailo. Liepia atšaukti, tai ir paklausyk.


Rašyti komentarą...
n
na ką
2008-08-18 11:58:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Priplaukė proteliai. Ant melo pripratote gerove statytis? Nieko neišeis.Dievas mato ir būtinai nubaus.
Atsakyti
0

x
xx
2008-08-18 13:51:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisinga analizė. Kai tik Vokietija ir Rusija susikukuoja - nelauk gero.
Atsakyti
0

V
VOXPOPULUS
2008-08-18 15:09:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai, kad įstojome į NATO ir ES. Teks pamiršti Kremliui Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes. Nors labai niežti nagai po jas tankais pasivažinėti. Kadangi tiesioginės karinės agresijos Kremlius prieš Lietuvą panaudoti negali Lietuvai reikia rūpintis ne tik kariniais pajėgumais, bet ir politiniu, kultūriniu, ekonominiu saugumu.
Nebalsuoti už prorusiškus politikus(už visokius ten gero savaitgalio, nežinia kaip praturtėjusius suvirintojus bei nusipelnėme gyventi gėriau), nežiūrėti ir klausyti brukamo rusiško šlamšto.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų