Ministrė Dobrovolska nuo šiol – Ewelina Dobrowolska: „Aš esu Lietuvos lenkė“

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska dalijasi džiugia žinia. Ji oficialiai pasikeitė savo vardą ir pavardę ir nuo šiol juos rašys originalia forma – su W raide – Ewelina Dobrowolska. Šia žinia ministrė pasidalijo „Facebook“ paskyroje. „33 metai, virš 130 laimėtų teisminių bylų, 2 metai politikoje.

Policija įspėja: ilgapirščiai iš privačių kiemų neša net lauko baldus

Ilgapirščiai atidarė vasaros sezoną – iš privačių kiemų neša ne tik kepsnines, paspirtukus, bet ir lauko baldus. Per naktį nukentėjo ir vienos ramios gatvelės Panevėžio rajone gyventojai. Nuostolius skaičiuojantys žmonės sako, kad vagys pasitaikė buki. Tempė vos pakeliamas kelių metų senumo kėdes, o daug vertingesnius paspirtukus paliko. Policijos pareigūnai įspėja, kad atšilus orams tokių vagysčių tik daugės.

Lukiškių aikštėje Vilniuje – Ukrainoje žuvusių žmonių pagerbimo ceremonija

Vilniuje, Lukiškių aikštėje, antradienio vakarą apie šimtas žmonių surengė pirmąją Ukrainoje žuvusių karių ir civilių pagerbimo ceremoniją – Lydėtuves. „Nuolatinės grėsmės akivaizdoje dauguma ukrainiečių niekada negavo progos atsisveikinti su tais, kuriuos mylėjo, kurie iki paskutinio savo atodūsio juos gynė“, – sakė viena iš renginio organizatorių, viešosios įstaigos „Laimingas žmogus“ atstovė Elena Patamsė.

Gimdymų skyriai liks tik didžiuosiuose miestuose? Viceministrė atkerta – Lietuvai reikia Skandinavijos lygio paslaugų

Jau kuris laikas opozicijai ir medikų bendruomenei keliant triukšmą dėl ruošiamos sveikatos pertvarkos galimų pasekmių, sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė atkirto, kad jų baimės yra nepagrįstos. Ji priminė, kad dabar uoliai stabdyti reformą nusiteikę opozicijos atstovai, negailintys kritikos ir dėl uždaromų gimdymo skyrių, patys nustatė šių paslaugų kartelę. Tiesa, viceministrė kartu neatmetė, kad rodikliai ne tik akušerijos paslaugoms dar aukštės.

Saudargas kritikuoja embrionų saugojimą dvejus metus: reiktų ne trumpiau nei 80 metų

Seimas naikina prievolę tėvams amžinai saugoti pagalbiniam apvaisinimui sukurtus embrionus amžinai mokant už jų saugojimą. Saugoti embrionus tėvai galės, kiek norės, jeigu už tai patys susimokės. Valdžia nuo šiol reikalaus embrionus saugoti tik dvejus metus, o vėliau juos bus galima išmesti. Pataisas remiantys parlamentarai teigia, kad toks sprendimas atitinka pasaulinę praktiką, tačiau apie trečdalis seimūnų tam prieštaravo – jie embrionų sunaikinimą prilygina gyvybės žudymui.

Kaune apsivertusio automobilio vairuotoja: „Aš įsivaizdavau, kad važiuoju per žalią“

Kaune, supainiojusi šviesoforus, moteris apdaužė du automobilius, o jos pačios mašina po smūgio net apsivertė aukštyn ratais. Laimė, rimtų sužeidimų avarijos dalyviams pavyko išvengti. Unikalus avarijos Kaune Šilainiuose momentas, kurį pavyko gauti TV3 žinių žurnalistams. Jį užfiksavo liudininkų vaizdo registratorius.

Aiškėja avarijos prie Nemenčinės pasekmės: amerikiečių kariai nukentėjo sunkiai, vairuotojas – kritinės būklės

Vilniaus rajone per avariją sunkiai nukentėjo du kariuomenėje dirbantys amerikiečiai. Jų visureigis susidūrė su Lietuvos kario vairuojamu sunkvežimiu. Vairuotoją iš visureigio teko vaduoti gelbėtojams, amerikietis į ligoninę išvežtas kritinės būklės. Netoli Nemenčinės, kelyje Vilnius–Pabradė–Švenčionys, po kariniu sunkvežimiu kone palindo visureigis. Keleivis jau ištrauktas iš visureigio, o vairuotoją gelbėtojai traukė.

Gaižausko kritika Šimonytei ir Čmilytei-Nielsen dėl asmens apsaugos: tai skiriama tam, kad nesugalvotumėt žolės parūkyt

Seime – aistros dėl premjerės ir Seimo pirmininkės apsaugos laisvalaikiu. Šimonytei stojus į parlamento tribūną, diskusija vėl virto chaosu. Valstietis Gaižauskas idėją aiškino valstybės vadovių noru mergaitiškai pakalbėti, rėžė, kad apsauga prižiūri, jog Šimonytė ir Čmilytė-Nielsen neimtų kyšių ir nerūkytų žolės, o konservatorių moterys neva visai prarado moteriškumą. Po tokių kalbų valdantieji kaltina politiką seksizmu ir net svarsto kreiptis į Seimo etikos sargus.

Gentvilas apie Karbauskio šantažą: „Labai primityvu, kaip ir daug kas jo veikloje“

Jeigu valdantieji toliau stums partnerystės, narkotikų klausimus ir sieks valstybės vadovo statuso Vytautui Landsbergiui, valstiečiai nepasirašys nacionalinio partijų susitarimo dėl gynybos. Toks Ramūno Karbauskio ultimatumas kaip reikiat įpykdė ne tik valdančiuosius, bet ir dalį opozicijos.

Nausėda apie galimybę vežti Ukrainos grūdus: Lietuva pasirengusi imtis lyderystės

Baltijos šalys ir Lenkija yra pasirengusios imtis lyderystės vežant grūdus iš Ukrainos, tačiau svarbu išspręsti logistikos, pirmiausia, tiekimo geležinkeliu, problemas, sako prezidentas Gitanas Nausėda.  „Esame pasirengę imtis šios lyderystės, nes tiek Baltijos šalių uostai – Lietuvos, Lenkijos uostai – yra pasirengę priimti Ukrainos grūdus. Tik labai svarbu išspręsti logistikos problemas, kurių yra tikrai nemažai.

Pirmieji tautiečiai jau ilsisi Klaipėdos paplūdimyje: kai kurie jau brenda ir į jūrą

Klaipėdos pajūryje oro temperatūra 23 laipsniai, o Baltijos vandens – 11 laipsnių šilumos. Tad pliažuose žmonės jau kloja rankšluosčius ir dekius bei bene pirmą kartą šiemet masiškai mėgaujasi lietuviško pajūrio saule. Nedaug, tačiau jau yra ir besimaudančių, sako, vanduo pats tas. Klaipėdietis Silvestras pirmą kartą šiais metais brenda į jūrą. Jaunuolis pasitreniruoja, paplaukioja ir lipa lauk. Kaip pirmam kartui užteks – sako. „Nu, šiltas vanduo, nežinau, grūdinuosi, man normaliai.

Skvernelis Šimonytės ir Čmilytės-Nielsen siekius dėl apsaugos palygino su saugos diržais: „Tai nepriklauso nuo tavo norų“

Asmeniniai interesai negali būti iškelti aukščiau valstybės pareigūnų, kalbėdamas apie Seimo pirmininkės ir premjerės norą nebūti saugomomis visą laiką sakė Saulius Skvernelis. TV3 žinių „Dienos komentare“ buvęs ministras pirmininkas aiškino, kad toks jų noras gali baigtis labai liūdnomis pasekmėmis tiek šalies tarnautojoms, tiek valstybei. Seimo pirmininkė ir premjerė teigė, kad nenori būti visą laiką saugomos. Ką jūs, kaip buvęs premjeras, apie tai manote? Tai nepriklauso nuo tavo norų.

Radviliškyje liepsnoja namas

Antradienį, apie 16.55 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Radviliškio r. sav., Radviliškyje, J. Basanavičiaus g. dega namas.

Į Lietuvą atkeliauja orų permainos: perspėja, kad malonu nebus

Antradienį Lietuvoje buvo saulėti orai, dangus daug kur buvo giedras. Artimiausią naktį debesų apklotas uždengs visą Lietuvą, debesys žemės, storės, šalies vakaruose kai kur palis. Dieną debesys taps dar sunkesni, daug kur palis, vietomis smarkiai ir su perkūnija. Artimiausią naktį debesys pridengs Lietuvą ir orai atvėsti neskubės, paryčiais vyraus 11–13, rytinėje Lietuvos dalyje 9–11 laipsnių šilumos.

Teismas už grotų 5-eriems metams siunčia klaipėdietį: būdamas girtas draugą pražudė šiam davus revolverį

Klaipėdos apygardos teismas kalėti penkerius metus nuteisė vyrą, kuris, būdamas neblaivus, taip pat neblaiviam draugui davė revolverį. Ginklui iššovus, draugas žuvo.  Klaipėdietis Sergejus Safonovas antradienį paskelbtu nuosprendžiu pripažintas kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo, pažeidžiant ginklų naudojimosi taisykles bei neteisėto sprogstamosios medžiagos – trotilo laikymo, pranešė teismas. Nelaimė įvyko bute Klaipėdoje, 2020 metų balandį.

Kaune susidūrus 3 automobiliams vienas jų atsidūrė ant stogo

Antradienį Kaune – incidentas. Netoli „Megos“ prekybos centro susidūrė 3 automobiliai, vienas jų apvirto. Maždaug 13:30 val. gutas pranešimas apie eismo įvykį. Buvo susidūrę 3 lengvieji automobiliai: „Toyota Rav4“, „KIA CID“  ir „Toyota Yaris“ . Pastarasis po smūgio apvirto. Įvykio vietoje atjungti visų automobilių akumuliatoriai. Prispaustų žmonių nebuvo, vairuotojai medikų apžiūrėti vietoje. Apvirtęs automobilis patrauktas nuo važiuojamosios kelio dalies.

Vilniuje esantį reabilitacijos centrą tikisi parduoti dar šiemet: vertė – 4,2 mln. eurų

Vilniuje esantį reabilitacijos centrą „Pušyno kelias“ tikimasi parduoti dar šiemet, jo vertė siekia 4,2 mln. eurų. „Šiemet bus paskelbta. Kaip viskas įvyks, labai sunku pasakyti, bet tikimės, kad tai bus šiais metais“, – antradienį žurnalistams sakė sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė. Ji taip pat sakė, kad centrą pardavinės jo savininkė – Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė (RVUL), o ne Turto bankas.

Žada pokyčius Neringoje: nuo vasaros pradžios ribotų kemperių eismą

Neringoje tam tikrose vietose ketinama uždrausti kemperių eismą, antradienį pranešė Neringos savivaldybė. Tokį sprendimą priėmė Neringos savivaldybės saugaus eismo komisija.  Kaip informavo savivaldybė, kemperių eismą nuo birželio 1-osios ketinama uždrausti tam tikrose, jautria gamtine aplinka pasižyminčiose, Neringos pajūrio automobilių stovėjimo aikštelėse.

Alytus atsinaujins: svarbiu gatvių rekonstrukcijai – 2 mln. eurų

Alytuje šiemet bus rekonstruotos trys gatvės, jungiančios miesto centrą su pagrindinėmis šalies magistralėmis bei rajoniniais keliais. Alytaus savivaldybė ir Lietuvos automobilių kelių direkcija antradienį pasirašė tai numatančią sutartį, pranešė Susisiekimo ministerija. Vyriausybė projektui yra skyrusi 1,9 mln. eurų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.

Ministrė Bilotaitė: jautriausia Lietuvos teritorija jau apsaugota

Lietuvos siena gana saugi, nes 70 proc. jos jau yra stebima moderniomis technologijomis. Siena statoma greitai ir, pasak Vyriausybės atstovų, jau rugsėjo pradžioje būsime visiškai atsitvėrę nuo Baltarusijos. Šiuo metu jau yra apsaugoti 110 kilometrų jautriausios teritorijos, daugiausia aplink Druskininkus ir Kapčiamiestį.  Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tikina, kad Europos Sąjungos išorės siena dabar yra saugesnis nei kada buvo.
Į viršų