Pavilnyje teko vaduoti kačiukus: išmesti į gatvę jie užstrigo ir negalėjo pajudėti

Neeilinė gelbėjimo operacija Pavilnyje. Iš Lietuvos pašto terminalo ugniagesiams gelbėtojams bei gyvūnų globėjams teko vaduoti kačiukus. Spėjama, kad alkani ir sušalę gyvūnai galėjo būti išmesti į gatvę prieš parą. O bėgdami nuo pavojaus užstrigo tarp terminalo ir sienos. Iš šešių gyvi liko tik du mažyliai.

Neįprastas vaizdas smalsuolių žvilgsnį traukia Pavilnyje. Šalia Lietuvos pašto esančio terminalo darbuojasi ugniagesiai gelbėtojai bei gyvūnų globėjai. Devintą ryto jie gavo pranešimą, kad iš terminalo sklinda gailus kačiukų kniaukimas. Praeiviai ir maistu viliojo mažylius, ir kviesdami įvairias tarnybas. Tačiau panašu, kad kačiukai įstrigo tarp terminalo ir sienos.

„Kaip įtariame, kad greičiausiai buvo išmesti pačioje teritorijoje. Ir išsilakstė, nes du rasti kačiukai pakliuvę po mašinom, du kačiukai įbėgę į parduotuvę ir žmonės pagavo, o du, išgirdom, kad įlindę. Tai greičiausiai iš išgąsčio“, – sako „Naminukų“ savanorė Simona Sakalauskaitė.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pavilny teko vaduoti kačiukus: išmesti į gatvę jie užstrigo ir negalėjo pajudėti

Operacija užtrunka apie valandą. Tenka kviesti terminalą aptarnaujančios įmonės atstovą, mat svarstoma net pjauti vamzdį.

Ugniagesiai gelbėtojai neslepia matę visko, bet šis atvejis neeilinis.

„Čia maži tarpai, ir tokiems va mažiems kačiukams, galima sakyti, kad kaip ir spąstai“, – pasakoja ugniagesys gelbėtojas Juozas Banuškevičius.

REKLAMA

Svarbi kiekviena minutė, mat kačiukai, kaip nuogąstauja gyvūnų globėjai, vis labiau silpsta.

Kaip sako gelbėtojai, svarbu traukiant neprispausti mažylių. Savanorės tuoj pat kačiukus vynioja į šiltus drabužius. Paaiškėja, kad mažyliams vos mėnuo ar pusantro. Ar jiems pavyks išgyventi, kol kas neaišku. Jie labai sušalę ir nusilpę.

„SOS gyvūnuose jie bus. Ten yra veterinarijos klinika, jie bus šildomi, gaivinami. Ir gal pavyks“, – teigia S. Sakalauskaitė.

„Bus apžiūrėti veterinarijos gydytojos, karantinuojami. Gydomi ir ieškomi nauji namai“, – kalbėjo „SOS gyvūnai“ savanorė Nadežda Makuševa.

Pasibaigus gelbėjimo operacijai, atsipučia ne tik gelbėtojai, gyvūnų globėjai, bet ir pašto atstovai. Niekada su panašia situacija nebuvo susidūrę. Tiesa, ne už terminalo, bet pačioje siuntoje gyvių buvo radę.

„Yra pasitaikę, kad bites, man regis, siuntė, tai siųsti galima. Tikrai tokio atvejo tai nėra buvę, kad kažkas gyvas būtų užlindęs už terminalo ar į terminalą“, – sako „Lietuvos pašto“ atstovė Gintarė Kitovė.

O štai gelbėtojai paprašo pranešti, koks bus tolesnis šių mažylių likimas.

Mat sako, nuo medžio katinus nukelti tenka dažnai, iš rūsio irgi katinai traukti, bet iš terminalo teko gelbėti pirmą kartą. Na, o jeigu gyvūnų globėjams pavyks atsekti, kas galėjo išmesti kačiukus, mat šalia yra vaizdo filmavimo kameros, kačiukų skriaudėjams gresia bauda arba net ir baudžiamoji atsakomybė.


Rašyti komentarą...
A
Aušra
2020-09-24 09:02:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikiuosi suras pareigūnai tuos antžmogius... Na ir išsigimėlių pilna pas mus... Izoliuoti juos už grotų. Ten jiems vieta...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų