Braškių kainų dugnas: ar jau geriausias metas pirkti uogas šaldymui?

Ir kas išdrįs paneigti, kad Kėdainiuose šiuo metu yra pats braškių nokimo pikas ir vienos žemiausių kainų? Turbūt tokių neatsiras. Kėdainiuose šiuo metu braškių galima įsigyti ne tik turguose, turgeliuose, bet ir beveik prie kiekvieno prekybos centro.

Braškės (nuotr. stop kadras)

Yra net siūlančių atvykti braškių pasiskinti tiesiai į ūkius, esą taip galima dar labiau sutaupyti. Tačiau augintojai atviri – jei norit pasmaguriauti raudonskruosčių – laukti nėra kada, kainos žemiau jau nekris.  

Turgus – raudonuoja 

„Rinkos aikštė“ pakalbino keletą prekybininkų, kurie pardavinėja ne atvežtines lenkiškas ar graikiškas uogas, tačiau augintas savo pačių rankomis ir būtent Kėdainių krašte. 

Ūkininkas Nerijus Baranauskas sako, kad derlius šiemet vėlavo. Tačiau ūkininkas braškių dar turės, mat augina įvairių veislių uogytes. 

„Visas turgus rausta nuo braškių. Kainos svyruoja nuo 1,5 iki 2,5 euro. Dabar pats laikas pirkti braškes ne tik valgymui, bet ir žiemai šaldymui, vakavimui ar uogienių virimui. Dabar pats braškių pikas, pigiau uogų jau nebus. Vėliau jos tik gali brangti, nes šaltos naktys, lietūs, derlius prastės, uogos prasčiau noks ir tiek jų nebebus“, – aiškino turguje kiekvieną šeštadienį ir tračiadienį prekiaujanti sodininkė Ramutė Stanionienė. 

REKLAMA

Derlius vėlavo

Tuo metu Kėdainių rajone, Gudžiūnuose, braškių plantaciją įkūrę Nerijus ir Lina Baranauskai sako, kad derlius šiemet vėlavo. Tačiau ūkininkai braškių dar turės, mat augina įvairių veislių uogytes.

„Šie metai labai geri. Derlius geras, tik vėlyvas. Pradėjom skinti dviem savaitėm veliau nei įprastai.

Dabar, manyčiau, kad past braškių nokimo pikas,  gal net jau link pabaigos, nes uogos mažėja. Bet mes dar turėsim uogų, nes auginam nuo ankstyvų iki labai velyvų veislių. Kaina dabar vidutinė yra 2 eurai už kilogramą. Didelės ir labai gražios po 2,50 euro. Kai priskinam mažesnių, jas parduodam pigiau. Džiaugiamės, kad turim pastovių klientų, kurie kas kart grižta mūsų uogų“, – sakė ūkininkas Nerijus Baranauskas, braškėmis prekiaujantis prie Chemikų gatvės „Maximos“.

Lietus daro savo

Linas Satkus iš Daumantų sako, kad braškių derliui labai kenkia lietus, mat braškės pūva tiesiiog darže.

„Reikia arba šiaudų po braškėmis, dėti, arba jas dengti kokia agro plėvele. Uogas jau reikia gelbėti, nes lietaus tikrai per daug jau. Pas mus atvažiuoja žmonės pasiskinti uogų į sodą, prašome po 1,5  euro už kilogramą. Žmonmėms reiktų jau suskubti, nes braškių tik mažės. Jua reikia ruoštis žiemai“, – ragino daržininkas L. Satkus.

Straipsnio autorius: Dimitrjus KUPRIJANOVAS.


Rašyti komentarą...
I
Irena
2020-07-07 14:45:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ach,net seilės tįsta,nes šiemet negaliu pasilepinti braškėmis,kadangi esu Vokietijoje,kurioje nebūna turgaus,o parduotuvėje,aišku jau nelabai šviežios,kainuoja 1 kg 7 €!!!
Atsakyti
0

V
Vluoga
2020-07-08 12:30:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas pats straipsnis buvo prieš kokias 10dienų... Kartojatės :)
Atsakyti
0

S
Stasė
2020-07-08 23:51:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu tokiu pigių nesu mačiusi 3,5 arba4eurai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų