Užaugo rūgščios braškės? Štai kas tai galėjo lemti

Kodėl kai kurie braškių vaisiai yra saldūs, o dėl ko kai kurios būna rūgščios? Nors kai kurios veislės yra saldesnio skonio nei kitos, dauguma rūgščių braškių priežasčių gali būti priskirtos ne idealioms auginimo sąlygoms.

Saldžių braškių auginimas

Jei braškės nėra saldžios, pažiūrėkite į dabartines dirvožemio sąlygas. Braškės geriausiai auga nusausintame, derlingame ir silpnai rūgščiame dirvožemyje. Iš tikrųjų šie augalai paprastai duoda daugiau derliaus ir yra saldesni, kai auginami kompostu praturtintoje smėlingoje dirvoje.

Taip pat gera idėja yra braškių sodinimas pakeltose loveliuose, nes tai (kartu su tinkamu dirvožemiu) užtikrina geresnį drenažą. Pakeliamus lovelius taip pat lengviau prižiūrėti, rašo gardeningknowhow.com.

Kitas svarbus faktorius auginant šį vaisių yra vieta. Loveliai turėtų būti išdėstyti ten, kur gauna mažiausiai aštuonias  valandas saulės spindulių, o tai yra būtina saldžių braškių auginimui.

Be to, įsitikinkite, kad jūsų braškių krūmeliai turi pakankamai vietos augti. Tarp augalų turėtų būti bent 30,5 cm. Rečiau susodinti augalai yra linkę gaminti mažesnį rūgščių braškių derlių.

Papildomos saldžių braškių priežiūros priemonės

Braškes į lovelius sodinkite rudenį, o ne pavasarį, kad augalai turėtų pakankamai laiko sukurti gerą šaknų sistemą. Mulčiuokite augalus su šiaudais, kad būtų lengviau izoliuoti augančias braškes.

Esant šaltai žiemai, gali prireikti papildomos apsaugos. Braškių ligos –tai dar viena rūgščių braškių priežastis.

Be to, paprastai jūs neturėtumėte leisti braškių augalams duoti vaisių pirmuosius metus. Nuskinkite pirmąjį žydėjimą ir taip augalai sukaups daugiau energijos kitų metų derliui


Rašyti komentarą...
Z
Zx
2020-07-04 08:07:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konkretumo nulis
Atsakyti
-3

G
Gdarzas
2020-07-04 11:11:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Asilo patarimai
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų