Po Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus ir Lietuvos Bankų asociacijos prezidento Manto Zalatoriaus bei dar keturių asmenų sulaikymo dėl įtariamo neteisėto lobizmo „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad yra įsitikinęs, jog tai nesusiję su jų frakcijos ar partijos nariais. Pasak R. Karbauskio, priimant šiuos įstatymus iš opozicijos pusės buvo jaučiamas didžiulis spaudimas.

Ramūnas Karbauskis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Ramūnas Karbauskis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Esu visiškai tikras ir ramus, kad pas mus korupcijos nei frakcijoje nei partijoje nėra. Dėl opozicijos man būtų labai liūdna, kad jie nepasimokė iš 2016 metų istorijų ir vėl įsivėlė į tai, kas būtų atvira korupcija.

Mūsų niekaip negalėjo paveikti. Mes iki pat galo ir iki paskutinės minutės darėme viską, kad tuos įstatymus priimtume ir tas akivaizdu iš visų balsavimų ir pasisakymų. Pas mus nebuvo jokių nuomonės skirtumų.

Tačiau mes susidūrėme su totaliu pasipriešinimu, laiko užtempimu, procedūrinių dalykų tempimu. Opozicija tai darė. Tas įstatymas dėl bankų apmokestinimo buvo ne toks, koks galėtų būti. Dėl to spaudimas mums buvo milžiniškas. Kad mes darytume nuolaidas kažkokias, kad mus paspaustų“, – sakė R. Karbauskis.

REKLAMA

LVŽS lyderis vėl priminė liberalų ir konservatorių ryšį su verslo koncernu „MG Baltic“, kurio korporatyvinių reikalų direktoriumi yra dirbęs sulaikytas V. Sutkus.

„Pats V. Sutkus yra buvęs „MG Baltic“, o liberalų ir konservatorių tiesioginiai ryšiai su „MG Baltic“ visiems puikiai žinomi, tai gal tas ryšys ir atsiranda. Bet aš nesu teisėsaugos institucijų atstovas, ir negaliu to 100 proc. teigti“, – sakė R. Karbauskis.

Valdančiųjų lyderis svarstė, kad čia gali būti įsivėlę kiti konservatorių nariai: „Dėl bankų buvo Majausko registruotas pasiūlymas, kuris per pusę mažino tą mokestį. Bet, ar tai buvo kaip nors susiję su korupcija, negaliu pasakyti.“

Pasak R. Karbauskio, valdantieji bandė priimti įstatymą dėl prekybos centrų apmokestinimo, bet taip pat nesugebėjo to padaryti, nes buvo daromas spaudimas.

„Buvo visais būdais, kaip tik įmanoma torpeduojama, trukdoma. Ministerijose gali būti tie patys liberalai ar konservatoriai. Mes ir kitais klausimais susiduriame su sabotažu, kai ministerijose dirbantys valdininkai daro visiškai priešingai nei Seime yra išreikšta politinė valia. Šioje situacijoje, aišku, kad norėtųsi žinoti tiksliau.

Mes tai jautėme ir matėme, bet negalvojome, kad tai daroma už kažkokius pinigus ar ką nors. Mes prie to pripratę, kad mus torpeduoja opozicija – tai kasdienybė. Jei paaiškėtų, kad už tai kažkas iš jų gavo kažkokius pinigus ar pažadus kokius, tai tokiu atveju bus didelis ir politinis skandalas“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Teisėsaugos duomenimis, tarp įstatymų projektų, dėl kurių galėjo būti darytas neteisėtas poveikis – 2019 metų pabaigoje svarstytas 2020 metų biudžeto įstatymų paketas, įstatymai dėl bankų turto ir pelno mokesčių bei kiti.

REKLAMA

„Tas viešas spaudimas buvo labai didelis. Dėl (neteisėto – aut. past.) atlygio ir įtarimų teisėsaugos pareigūnai turėtų pasakyti, ar tai buvo daroma, aš tik,kaip komiteto pirmininkas mačiau, kas vyko klausymuose, darbo grupėse ir komitete, kaip buvo siekiama apginti ir apsaugoti, kad to mokesčio nebūtų“, – BNS citavo antradienį Seime komentavusį Biudžeto ir finansų komiteto vadovą „valstietį“ Valių Ąžuolą.

„Tas aršus gynimas, aršus puolimas, gal iš to ir išeina, kad ne veltui tai daroma. Jie (V. Sutkus ir M. Zalatorius – BNS) labai energingai gina savo pozicijas, žinoma, visi lobistai gina savo pozicijas, viskas priklauso nuo to, kokiomis priemonėmis tu tai darai, ar tai darai argumentų kalba, ar visais kitokiais aplinkiniais būdais“, – kalbėjo V. Ąžuolas.

E. Gentvilas: susitikinėju ir susitikinėsiu

Liberalas ir Ekonomikos komiteto narys Eugenijus Gentvilas teigė, kad pagal teisėkūros pagrindų įstatymą, priimant įstatymus privalu įvertinti suinteresuotų struktūrų, suinteresuotų interesų grupių, tarp jų ir verslo struktūrų, nuomones.

„Tai reiškia, kad Seimo nariai, frakcijos susitikinėja su verslo struktūrų atstovais, ar tai būtų Lietuvos verslo konfederacija ar Lietuvos Bankų asociacija, tai tas nuolatinis susitikinėjimas yra. Galiu pasidžiaugti, kad „Transparancy international“ nuolat pabrėžia, kad Liberalų sąjūdis daugiausiai deklaruoja ir neslepia tų susitikimų su verslo struktūrų atstovais arba su lobistais. Tai nuolatinis darbas.

Jeigu pasižiūrėtume įstatymo projekto svarstymą komitete, tai ten yra net atskira privaloma grafa – verslo asociacijų pasiūlymai. Toje vietoje reikia pasakyti, kad Seimo narys turi susitikinėti tiek su pedagogais, tiek su profsąjungomis, tiek su medikais, tiek su verslininkais. Čia nereikia įžvelginėti ko nors, nes man tampa baisu, kad pradedama sakyti, kad susitikinėti su verslininkais ne valia. Tai privalu, nes tai taip pat yra asocijuotos interesų grupės“, – kalbėjo E. Gentvilas.

REKLAMA

Jis pažymėjo, kad prokuratūra nurodė, jog „nėra nustatytų neteisėtų poveikių Seimo nariams: „Jei dabar bandoma pateikti, kad Seimo nariai turi pasiaiškinti, kodėl susitikinėjo, tai aš džiaugiuosi, kad vykdau Seimo nario darbą ir neturiu atgailauti, kad susitikinėju su verslo struktūrų atstovais, nes prokuratūra čia neįžvelgia jokių nuodėmių. Kaip aš suprantu, prokuratūra ir STT, atlikusi veiksmus mato galimai nusikalstamas veikas Sutkaus atžvilgiu, kai jis iš kažkokių interesantų gavęs pinigus vykdo lobistinę veiklą Seimo nariams. Kad Seimo nariams jis dalintų pinigus – tai tokių dalykų nėra nustatyta. Jei klausiate manęs, aš kaip pavyzdingas Seimo narys susitikinėju su interesų grupėmis, deklaruoju susitikimus. Ir neturiu jokių neigiamų poveikių ar prekybos poveikiu aš niekada nepastebėjau.“

E. Gentvilas pažymėjo, kad verslo atstovai jam nėra siūlę pinigų dirbant Seimo nariu, tačiau su jais susitinka ir išklauso jų pozicijos.

„Ar aš turėčiau kam nors aiškintis, jei susitinku su V. Sutkumi, M. Zalatoriumi ar Robertu Dargiu? Susitikinėju ir susitikinėsiu. O jeigu jie bandys daryti neleistinus nusikalstamus veiksmus, tai primenu Pranciškų Jurgutį, kuris buvo nuteistas. Aš neatsisakysiu susitikti nei su pedagogais, nei su neįgaliųjų organizacijomis, nei su bankininkais, nei su pramoninkais, nei su verslininkais. Aštunti metais esu Seime ir neturėjau jokių problemų.

Jeigu čia populizmu bando užsiimti, kaip Karbauskis: „čia opozicija susitikinėjo“. Tai ir susitikinėsiu, o jei jūs esate mulkiai ir turėdami vieno ar dviejų balsų persvarą neįsiklausote į interesų grupes – tai atsitinka kaip su pedagogų streiku, kurie sulipo per langus. Tegul jie iš savo klaidų mokosi, o ne baksnoja tai, kas parašyta teisėkūros pagrindų įstatyme“, – sakė pašnekovas.

REKLAMA

E. Gentvilas: kodėl valdantieji persimetė?

Teisėsaugos duomenimis, tarp įstatymų projektų, dėl kurių galėjo būti darytas neteisėtas poveikis – 2019 metų pabaigoje svarstytas 2020 metų Lietuvos biudžeto įstatymų paketas, įstatymai dėl bankų turto ir pelno mokesčių bei kiti.

„Natūralu, kad mes kaip liberalai, žiūrėdami į savo programą, visada pasisakome prieš mokesčių didinimą. Jeigu, kam ir turėjo daryti poveikį V. Sutkus ar M. Zalatorius, tai tikrai ne mums. Mūsų išankstinė nuostata buvo, kad mes nepalaikysime ir nepalaikėme papildomo mokesčio.

Kodėl valdantieji nuo finansinių įstaigų papildomo apmokestinimo persimetė link komercinių bankų pelno mokesčio padidinimo, čia jų reikia klausti, ar jiems įtaką padarė, ar jie patys persigalvojo, nenoriu čia įtarinėti“, – pažymėjo E. Gentvilas.

Majauskas: ne tuo adresu kritika

Konservatorius Mykolas Majauskas BNS tvirtino, kad jis pasisakęs už didesnius mokesčius bankams, tik siekęs, kad jie įsigaliotų pagal Mokesčių administravimo įstatymą – po pusmečio. Parlamentaras buvo registravęs siūlymą mokestį atidėti pusmečiui, bet paties valdančiųjų pasiūlyto tarifo dydžio keisti nesiūlė.

„Ne tuo adresu kritika. R. Karbauskis, matyt, pamiršo, kad visuomet pasisakiau už šį mokestį. Ir dabar, manau, kad jis yra reikalingas. Man nepatiko, jog įvedama skubos tvarka, todėl pritardamas teikiau siūlymą, kad jis įsigaliotų taip, kaip tai numato Mokesčių administravimo įstatymas, ne anksčiau kaip po šešių mėnesių nuo jo priėmimo“, – sakė M. Majauskas.

Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius Dainius Kreivys teigė nepatyręs spaudimo priimant šiuos teisės aktus, o artėjant rinkimams „norėtųsi kuo daugiau skaidrumo ir viešumo, tyrimo ribose, kad  rinkimuose nebūtų jokių insinuacijų“.

REKLAMA

Poveikis galėjo būti daromas dėl bankų mokesčių

Teisėsaugos duomenimis, tarp įstatymų projektų, dėl kurių galėjo būti darytas neteisėtas poveikis – 2019 metų pabaigoje svarstytas 2020 metų Lietuvos biudžeto įstatymų paketas, įstatymai dėl bankų turto ir pelno mokesčių bei kiti.

„Kai kalbame apie M. Zalatorių, įvardijame praėjusių metų pabaigoje Seime svarstytą su bankų apmokestinimu susijusį įstatymo projektą“, – sakė STT vadovas.

Seimas praėjusių metų pabaigoje, kartu su 2020 metų biudžetu, nuo šių metų pradžios penkiais procentiniais punktais iki 20 proc. padidino bankų ir kredito unijų pelno apmokestinimą. 20 proc. mokesčio tarifas taikomas tik didesniam nei 2 mln. eurų pelnui ir galioja tik trejus metus – apskaičiuojant 2020-2022 metų pelno mokestį.

Svarstymo metu apie tai, kad didesnis mokestis bus taikomas tik trejus metus, diskutuota nebuvo. Kodėl taikomas būtent trejų metų laikotarpis nebuvo atskleista ir projekto aiškinamajame rašte. Vienas iš įstatymo iniciatorių, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas „valstietis“ Valius Ąžuolas vėliau aiškino, kad trejų metų terminą rekomendavo Finansų ministerija.

M. Zalatorius tuomet teigė, kad LBA su Seimo nariais apie didesnį pelno mokesčio tarifo taikymą tik trejiems metams nesitarė.

Seimui taip pat  buvo teiktas siūlymas apmokestinti didesnį kaip 300 mln. eurų bankų turtą, tačiau Seimo pasamdytiems ekspertams sukritikavus siūlymą, šio projekto svarstymas buvo atidėtas. Pasiūlymą apmokestinti bankų turtą kritiškai vertino ir Europos Centrinis Bankas bei Lietuvos bankas.

REKLAMA

Pasiūlymą dėl bankų turto apmokestinimo pateikusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga tuomet tvirtino jo neatsisakanti ir ketinanti siekti, kad jis būtų priimtas.

LBA kritikavo tiek siūlymą dėl bankų turto apmokestinimo, tiek dėl didesnio pelno mokesčio tarifo, taip pat nesėkmingai prašė prezidento Gitano Nausėdos vetuoti Seimo sprendimą dėl didesnio bankų pelno apmokestinimo.

Kyšininkavimo skandale sulaikyti šeši asmenys

Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo ir kitų nusikalstamų veikų teisėsauga antradienį ryte sulaikė šešis asmenis: tarp jų – Lietuvos verslo konfederacijos prezidentą Valdą Sutkų ir Lietuvos Bankų asociacijos prezidentą Mantą Zalatorių bei dar keturis privačius asmenis. Šiuo metu įvairiose Lietuvos vietose įtariamųjų namuose, darbo vietose bei kitur vyksta apie 70 kratų ir poėmių.

Generalinė prokuratūra pranešė, kad jie sulaikyti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) ir Generalinei prokuratūrai atliekant ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, įtariant neteisėtu poveikiu teisėkūros procesams. Kartu sulaikyti keturi privatūs asmenys, tačiau teisėsauga jų pavardžių neatskleidžia. Teigia, kad tai verslo pasaulio asmenys.

Pasak E. Pašilio, verslo konfederacijos prezidentas, pasinaudodamas savo padėtimi, pažintimis ir santykiais, atstovaudamas jos narių ir kitų subjektų interesus galimai už neteisėtą piniginį atlygį darė poveikį priimant svarbius teisės aktus ir sprendimus.

REKLAMA

„Žalą galėjo padaryti visai valstybei, valstybės biudžetui ir pasidėti mokestinė prievolė visiems Lietuvos piliečiams. [...] Akivaizdu, kad bet kokia neskaidri, abejonių kelianti veikla teisėkūros procesams, konkretūs teisės aktai negali tarnauti atskiroms grupėms, o ne visai visuomenei“, – spaudos konferencijoje sakė generalinis prokuroras E. Pašilis.

Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Žydrūnas Bartkus teigė, kad šie asmenys bandė paveikti 2019 metų pabaigoje svarstytą 2020 metų Lietuvos biudžeto įstatymų paketą, įstatymus dėl bankų turto ir pelno mokesčių bei kitus. Pasiteiravus, ar pasiekė savo tikslą: „Dažniausiai taip, tai buvo rezultatyvus“, – atsakė Ž. Bartkus.

STT vadovo teigimu, tyrime nėra duomenų apie neteisėtai priimtus teisės aktus, nes asocijuotos verslo struktūros gali užsiimti lobizmu nesiregistravusios. Tačiau, kalbant apie jų nagrinėjamus atvejus, buvo peržengta galimo teisėto lobizmo linija.

„Jie tai galėjo daryti, tačiau šito tyrimo metu matome, kad linija tarp teisėto lobizmo ir prekybos poveikiu yra labai siaura ir, šiuo atveju, galimas teisėtas lobizmas virto prekyba poveikiu“, – teigė Ž. Bartkus.

Tiriama, kad už piniginį atlygį V. Sutkus galėjo daryti poveikį ne tik Seimo nariams, bet ir priimant sprendimus kitose institucijose, tačiau duomenų apie tai, kad Seimo nariai būtų dalyvavę neteisėtoje veikloje, neturima.

M. Zalatorius įtariamas dalyvavęs keliuose nusikalstamos schemos epizoduose: „Galėdamas veikti asociacijos vardu kaip lobistas, tą jis ir darė, gindamas interesus bankų, tačiau kreipdamasis į Verslo konfederacijos prezidentą, buvo įtrauktas į galimai nusikalstamą schemą.“

REKLAMA

STT vadovas teigė, kad pareigūnai šiuo metu aiškinasi apie 400 tūkst. eurų pinigų kilmę. „Šiandien per ankstyva būtų konstatuoti, kad visa šita suma buvo gauta iš neteisėtos veiklos, tačiau jų kilmė yra tiriama. [...] Tai nėra kyšis, kaip vienas atsiskaitymas už kažkokią paslaugą, tai yra pinigų suma, kuria disponavimas yra apribotas, ir tų pinigų kilmė yra tiriama“, – sakė Ž. Bartkus ir pažymėjo, kad kalbama apie pinigus, kurie vienaip ar kitaip priklauso V. Sutkui.

LBA atstovė spaudai Valerija Kiguolienė BNS sakė, kad M. Zalatorius sulaikytas namuose, nes asociacijos darbuotojai šiuo metu dirba nuotoliniu būdu. Ji teigė daugiau jokios informacijos neturinti, išskyrus tai, kas pranešta viešai.

„Mums tai buvo visiškai netikėtas įvykis, lyg perkūnas iš giedro dangaus. Dabartinėje situacijoje norime patikinti, kad skaidrumas yra vienas esminių mūsų asociacijos veiklos standartų, mes bendradarbiausime su institucijomis ir pateiksime visus jiems reikalingus duomenis ir informaciją“, – BNS sakė V. Kiguolienė. 

Jos žiniomis, asociacijos patalpose nebuvo atlikta kratų.

LVK komunikacijos specialistas Tomas Zmitrevičius BNS teigė situacijos kol kas komentuoti negalintis.

„Viskas yra labai netikėta, todėl šiuo metu iš konfederacijos pusės mes komentuoti nelabai galime ir norime. Tą galėtume padaryti vėliau, kai pasirodys kažkokia tikslesnė informacija“, – BNS sakė T. Zmitrevičius.

47-erių M. Zalatorius LBA vadovauja nuo 2017-ųjų gegužės, jis tuomet pakeitė nuo 2008-ųjų asociacijai vadovavusį Stasį Kropą. Nuo 2018 metų jis taip pat eina Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidento pareigas.

REKLAMA

Iki darbo LBA M. Zalatorius buvo laimėjęs eksporto skatinimo agentūros „Versli Lietuva“ vadovo konkursą, tačiau šių pareigų atsisakė, nes, kaip pats teigė, konkurso metu gavo pasiūlymą dirbti LBA.

Filologijos, ekonomikos ir verslo administravimo mokslus baigęs M.Zalatorius, be Švedijos prekybos tarybos, yra dirbęs bendrovės Visagino atominė elektrinė (2012-2013 metais), „Unicef Lietuvos“, „Lietuvos energijos“, „KB Components“, „Scandic Hotels“ valdybose, dirbo su didžiausiomis Šiaurės Europos kompanijomis, padėdamas joms ateiti į Baltijos rinką, patarė, privatizuojant tuometinį „Lietuvos telekomą“, parduodant komercines televizijas bei viešbučius.

2015 metais M. Zalatorius gavo ordiną už nuopelnus Švedijos Karalystei.

V. Sutkus Lietuvos verslo konfederacijos prezidentu dirba nuo 2010 metų. Anksčiau jis yra dirbęs Lietuvos pramonininkų konfederacijoje, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose bei bendrovėse „Achemos grupė“ ir „Fima“.

V. Sutkus praeityje taip pat yra dirbęs „MG Baltic“ korporatyvinių reikalų direktoriumi, o jam privatizuojant alkoholinių gėrimų gamintoją „Stumbras“, dirbo tuometinio prezidento Rolando Pakso visuomeniniu patarėju ekonomikos klausimais.

Pernai prezidento rinkimų kampanijos metu V. Sutkus tarpininkavo tuometinio Lietuvos kariuomenės vado Jono Vytauto Žuko ir kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos susitikimui, šios aplinkybės tuomet sulaukė kritikos dėl galimo kariuomenės politizavimo. G. Nausėdai tapus prezidentu, J. V. Žukas paskirtas jo patarėju nacionalinio saugumo klausimais.

REKLAMA

J. V. Žukas tąkart teigė, kad V. Sutkus pasiūlė jam susitikti su G. Nausėda kaip senas pažįstamas, o ne verslininkų atstovas. 

Ikiteisminį tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba, kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas.

Brone
2020-06-02 13:26:00
O KUR KORUPCIJA JEI NE SEIME:
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naisys 2020-06-03 09:59:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šitas kolūkinis fruktas korupciją supranta savaip,tai jam jos ir nėra.Jis be vargo atima ir pasisavina iš žmonių žemes ir skaito tai normalu.Sugalvojo karantiną išsidalino milijonus ir jis skaito tai normalu.Seime priiminėja įstatymus atitinkančiom struktūrom naudingas bet ne Lietuvai ir jam tai yra normalu.   ATSAKYTI
Pluke 2020-06-02 15:44:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip tai nera korupcijos. Yra niekur ji nedingo. Is kur milijonus valdzia kraunasi. Ka reiskia vien narkevicius   ATSAKYTI
Pranas 2020-06-02 14:55:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Prie šios kompanijos trūksta Danuko Arlauskio, Dargio, Skyrienes, statybų ir transporto asociacijų vadų kurie pastoviai verkė kad alga darbininkui virš 400 eur per didelė ir ne konkurencingą va ir išlindo ila iš maišo minimali alga 400 eur į rankas per didelė, o kaip ta 400000 eur reiškė per maža na asociacijos verslo vadai ir rykliai pasisakikyte ko tylite   ATSAKYTI
Pranas 2020-06-02 14:53:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Prie šios kompanijos trūksta Danuko Arlauskio, Dargio, Skyrienes, statybų ir transporto asociacijų vadų kurie pastoviai verkė kad alga darbininkui virš 400 eur per didelė ir ne konkurencingą va ir išlindo ila iš maišo minimali alga 400 eur į rankas per didelė, o kaip ta 400000 eur reiškė per maža na asociacijos verslo vadai ir rykliai pasisakikyte ko tylite   ATSAKYTI
JUOZAS 2020-06-02 14:38:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
TEGU NEMELUOJA KAIP PAS PAVELDETOJUS NEBUS JAU NUO 50 UJU JI YRA JUOKAS   ATSAKYTI
Taip 2020-06-02 14:33:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ši vyriausybė oprivalėjo pasikolint 3 milijardus konservatorių padarytoms skoloms padengti paskolita 10 milijardų ,kur pinigai pensijos sumažintos atlyginmai sumažinti ,vieninteliai ES kiek būtų galima padiditi pensijas ir atlyginimus Butkevičiaus bei šiai vyriausybei ,jei nereiktų miokėti procetus šimtais milijonų   ATSAKYTI
Likai 2020-06-02 14:18:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
tas tavo '' dabar'' vyksta 30 metų , kai sukčiams iškovojom LAISVĘ , tai nuo tada už laisvę tie laisvieji stengiasi tautą palikti nuoga, basa ir alkana, ir dar apšmeižia , esam jiems šunauja, runkeliai, kirmėlynas ir visais kitais gyvūnais .
DABARTINIAI VALDANTIEJI iš pirmos dienos neįtiko , tapo ''ne tais''. Dabar jau visiškai aišku, kodėl.   ATSAKYTI
pilietis 2020-06-02 14:10:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kaip visada atejo i valdzia karbauskis ir dingo korupcija gal jis tikrai durnas kad apimtas didybes manijos pats nebezino ka paisto visi stambus zemvaldziai miskininkai ir visi prie lovio didziausia korupcija   ATSAKYTI
piliečiui, 2020-06-02 14:26:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
pone, surask bent vieną miškininką ar ūkininką milijonierių. Karbauskis yra ne vienas savininkas , ne jo vieno , o kelių bendrovių turtas , taip mato tie, kuriems taip norisi arba ''toks'' protelis.  
Vytas 2020-06-02 14:03:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
0pozija balsavo prieš mokesčių įstatymą tuo tarpu pasaulio ekonomikos forumo nuomone mokesčuų poveikį investicijoms skatinti iš 114 į 7 .,TVF Europos departamento nuomone einama teisingu keliu tas prisidėjo prie investicijų vien tik startuoliai investavo 503 milijonus per paskutinius 3 metus ,taipat verslo sąlygos iš 25 į 15, darbo lankstumo iš 2013 m iš 130 į 14 juk visi įstatymai priimti seimo bei vyriausybės nuopelnas ,,o seimui diriguoja Karbauskis o vyriausybei Skvernelis , daugelis keikia nepateikdami jokių faktų juk to dėka padidinti atlyginimai ir pensijos tai kas teisus   ATSAKYTI
nuo kada 2020-06-02 14:29:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
seimui vadovauja Karbauskis ?  
Ana 2020-06-02 13:54:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Užtai ir verzetes i seima kad nera korupcijos , tik kisenes ir namai ,dvarai auga kaip an mielių   ATSAKYTI
Nauji jo 2020-06-02 13:49:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Blt kas per šviesus žmogus, korupcijos nėra 30 metu buvo o dabar nėra, nėra ką vogti ar prakalti, ką jūs čia lazankes trinant, tai kokio hrieno tenai ilindote tik davai nereikia čia tu patriotinių baikių nuvalkiotu. Kai yra pinigų pirmam inašui pakliūti į seimą ir savo avių banda kuri yra vien glušiai ir debilai tai atsimyšti pinigus per 4 metus galima 10 kartu    ATSAKYTI
Nuomonė 2020-06-02 13:49:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nuo 1990 iki 2020 užmerktom akim pirštu besk į bet ką, neprašausi- visi iki ausų korupcininkai ir nusikaltėliai.   ATSAKYTI
Vitalijus. 2020-06-02 13:34:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Ramunas Karbauskis jūs esate nesąžiningas vulgarus vagis, kuris pats sėdi vyriausybėje, todėl pats laikas išstumti tave suprask tai.   ATSAKYTI
Inetta 2020-06-02 15:21:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tokio beprotidko komentaro dar nebuvo.Na jis atspindi komentatorių.  
As 2020-06-02 13:32:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Islindo ir propogandos ruporas pasisakyti...    ATSAKYTI
Vanda 2020-06-02 13:28:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kada nustos kaip tuzikas grielka tanpyti,tą varkse Lietuva ,ir jos žmones nes tik ką mokate tai liežuviu malti ir savo pinigines prisipildyti,bet ištikrųjų taijus nevertas nei vienas ten dirbti jus visus reikia susodinti,ir laikas paragauti kalėjimo duonos gal tada protas ateis šlykštu žiūrėti į jus ir klausyti,būtų mano valia jus visus į Sibirą išveščiau ,kad suprastumete kaip reikia gyventi besmegeniai   ATSAKYTI
Genka 2020-06-02 13:27:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Korupcijos trąšų medžių kirtimo karalius   ATSAKYTI
Brone 2020-06-02 13:26:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O KUR KORUPCIJA JEI NE SEIME:   ATSAKYTI
Lika 2020-06-02 13:24:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ka tas besmeginis peza. Tegul galva persisviecia tokios korupcijos turbut niekada nebuvo kaip dabar   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Į Lietuvą grįžo medikų pagalbos misija, padėjusi kovoti su COVID-19 Armėnijoje (nuotr. Organizatorių)
Pasibaigus dviejų savaičių humanitarinei misijai Armėnijoje, šalies medikų ir ekspertų komanda grįžo į Lietuvą.  Aštuonis medikus ir tris ekspertus parskraidinęs Karinių ...
Asociatyvi (nuotr. Shutterstock.com)
Ilgąjį liepos savaitgalį ir Mindaugo karūnavimo dieną lietuviai ilsisi ir turi net tris nedarbo dienas. Vaiko teisių specialistai primena, kad auginant vaikus, visiškai ...
Kaune pas gyventojus užsuko netikėtas svečias (nuotr. stop kadras)
Į vieno kauniečio kiemą ankstyvą rytą užsuko nekviestas svečias. Vaizdo kameros užfiksavo drąsiai vaikštinėjantį briedį. Specialistai sako, kad stebėtis tuo nereikėtų, mat ...
Operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė (nuotr. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro) (nuotr. asm. archyvo)
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras su liūdesiu praneša, jog eidama 78-uosius mirė buvusi šio teatro operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė. Gimusi 1942 ...
Vilnių nuplovė liūtis (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Sinoptikai prognozuoja, kad sekmadienio naktį debesys apklos didžiąją šalies dalį, palis daug kur, bet daugiausia – vakarų Lietuvoje. Pūs vidutinio stiprumo vėjas, o ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų