Darbo partija kaip feniksas kyla iš pelenų. Bent tokią nuomonę galima susidaryti peržvelgus visuomenės nuomonės apklausas, kur ši partija patenka į ketvertuką tų, už kurias žmonės pasiryžę balsuoti. Tiesa, taip buvo ne visada. Prieš beveik ketverius metus Darbo partija rinkimuose neperkopė 5 proc. barjero ir rymodama prie suskilusios geldos liko laukti geresnių laikų. Specialistai įsitikinę, kad geresni laikai jau atėjo, juos atnešė senasis partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, dar kitaip vadinamas žmogumi-teflonu, prie kurio nelimpa jokios negandos. 

Viktoras Uspaskichas (tv3.lt fotomontažas)

Viktoras Uspaskichas (tv3.lt fotomontažas)

Ir štai neprabėgo nė ketveri metai, socialdemokratai susilpnėjo, Tvarkos ir teisingumo partija nyksta nuo politinio paviršiaus, o valstiečiai kovodami su vidaus ir išorės demonais praranda balsus. Būtent čia ir dabar darbiečiai mato savo šansą, tiesa, tik V. Uspaskicho vedami. Tai, pasak politologų, vienintelė sąlyga, kuri padėtų laimėti rinkimus.

O permainos jau ateina. Štai savivaldos rinkimuose Darbo partija gavo 5,2 procentus balsų ir vieną merą. Europos parlamento rinkimuose jau 8,5 procento ir ketvirtą vietą. Į ketvertuką partija patenka ir naujausiuose reitinguose.

REKLAMA

Rinkimų kampanijos ir kitų silpnumas – sėkmės priežastis

Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Algis Krupavičius sako, kad Darbo partija atsigauna, nes konkurencija centro-kairėje yra susilpnėjusi. Sumažėjo socialdemokratų ir valstiečių populiarumas visuomenėje, nors šios partijos dar perkopia 10 proc. populiarumo laiptelį apklausose. 

„Darbo partijai svarbiausias veiksnys yra Tvarkos ir teisingumo partijos nuosmukis. Šių partijų elektoratai persidengia, jei staiga stiprėja viena partija, tai kitos populiarumas mažėja. Šias partijas renkasi tie patys rinkėjai. Konkurencinis laukas Darbo partijai tapo palankesnis, tai ir yra priežastis, kodėl ji rodo atsigavimo ženklus. Antra priežastis, žinoma, yra partijos lyderis Viktoras Uspaskichas. Jam sekasi išlaikyti įtaką dalyje visuomenės. Jis vis dar patrauklus, turi charizmatiško lyderio bruožų. Sugrįžimas į partijos veiklą yra antroji priežastis, kodėl partijos reitingai kyla“, – kalbėjo profesorius. 

Algis Krupavičius (VDU nuotr.)

Algis Krupavičius (VDU nuotr.)

Anot jo, centro-kairės partijoms ši partija yra rimtas konkurentas. Ne tik todėl, kad rinkėjai panašūs, bet ir todėl, kad tai yra partija, mokanti rengti įtikinamas rinkimų kampanijas. 

„Valstiečių rinkimų kampanija 2016 metais buvo intensyvi ir pradėta iš anksto, bet šiais metais taip nėra. Bus daugiau kliūčių pakartoti tokią kampaniją, jie yra valdantieji, iš jų bus reikalaujama daugiau, užduodami klausimai, kas pavyko, o kas – ne? Bus gerokai sunkiau nei 2016 metais. O vienintelė nepavykusi rinkimų kampanija Darbo partijai ir buvo 2016 metai, kai V. Uspaskichas nedalyvavo. Jei V. Uspaskichas bus aktyvus šioje rinkimų kampanijoje, tai Darbo partija turi šansų, nes tikrai turi gebėjimų rengti įspūdingas rinkimų kampaniją“, – sakė A. Krupavičius, pripažinęs, kad socialdemokratų Achilo kulnas ir jų rinkimų kampanijos, kurių šie rengti paprasčiausiai nemoka. 

REKLAMA

„Sunku prisiminti, kada socialdemokratai turėjo gerą rinkimų kampaniją“, – svarstė KTU profesorius.

Jis tikina, kad Darbo partija rinkimų vadžias turi V. Uspaskicho rankose. Tai – protesto partija, populiari rajonuose, regionuose.

Darbo partija nepaisant visų krizių, kurias pergyveno, turi plačią partinę organizaciją ir ilgą laiką buvo didžiausia partija pagal narių skaičių. Net dabar ši partija yra viena didesnių. 

V. Uspaskichas – žmogus orkestras

Politologe Ieva Petronytė sako, kad Darbo partija yra tampriai susijusi su savo lyderiu, o partijos pakilimai ir nuosmukiai atkartoja V. Uspaskicho buvimą arčiau arba toliau partijos vairo. 

„2016 metais V. Uspaskichas nedalyvavo rinkiminėje kampanijoje ir matėme, kad partijai sekėsi prasčiau. Tai labai į vieną asmenį sukoncentruota jėga. Panašu, kad partijos perspektyvos priklauso nuo V. Uspaskicho aktyvumo, noro ir motyvacijos. O šio fenomeno priežastys, matyt, charizma ir rinkėjų meilė jai“, – sakė politologė. 

Ieva Petronytė

Ieva Petronytė

Anot politologės, nepaisant pastangų išplėsti partijos lyderių grupę, V. Uspaskichas turi tai, ko neturi kiti – nuo jo viskas slysta, kaip nuo teflono. 

„Jie turi šansų praeiti pro rinkiminę kartelę. Ar tai kelia grėsmę kitoms politinėms jėgoms? Konservatoriams mažiau nei socialdemokratams, bet didžiausią grėsmę, matyt, kelia valstiečiams. Darbo partija susižvejos dalį Tvarkos ir teisingumo bei valstiečių rinkėjų balsų. Tiesa, gali išsigąsti ir kiti, nors kol kas didelės grėsmės ir nesimato. Visgi turime dar laiko iki rinkimų, o per kelis mėnesius daug kas gali pasikeisti. Aktyviai dirbant galima tapti dominuojančia jėga“, – mano I. Petronytė. 

REKLAMA

Charizma veda partiją

Komunikacijos specialistas Arijus Katauskas sako, kad visi skandalai, kurie buvo susiję su Darbo partija ir jos lyderiu, tam pačiam lyderiui neprilipo. V. Uspaskichas yra labai charizmatiškas ir lenkia tradicinių partijų lyderius savo gebėjimu komunikuoti, kalbėti paprastai. Net tada, kai jis kalba gana juokingus dalykus. 

„Tam tikrai auditorijai jis yra tinkamas lyderis, jo išskirtinumas ne tik charizma, bet ir unikalus gebėjimas padaryti taip, kad prie tavęs nepiltų niekas, kas bloga. Tam tikroje auditorijoje jis lieka lyderis, yra nemažai jo rėmėjų“, – sakė komunikacijos specialistas. 

Pasak jo, užteko vizualiai į partiją grįžti V. Uspaskichui ir mes jau matome juos atsigaunančius. Partija jau vykdo vietos komunikaciją, vyksta susitikimai ir tai jau pradeda duoti vaisių. 

„Kalbant apie komunikacines žinutes ir rinkimines strategijas, jos nuo pat pradžių buvo labai stiprios, aiškios ir į esmines problemas nutaikytos. Tai veikė kartu tik su V. Uspaskichu. Be jo mes matome tos pačios partijos krachus. Tai V. Uspaskicho asmenybės fenomenas“, – kalbėjo A. Katauskas. 

Arijus Katauskas

Arijus Katauskas

Specialistas įsitikinęs, kad V. Uspaskichas moka išsikovoti dėmesį bet kokiomis sąlygomis.

„Jei jis pradeda kalbėti, gauna eterį. Tokių politikų Lietuvoje nėra daug. Apie save jis taip pat yra suformavęs mitą: sėkmingo, turtingo ir nepažeidžiamo žmogaus mitą. Tai dalykai, kurie jam tinka. O ir politiniame pasaulyje jis yra daug metų“, – kalbėjo komunikacijos specialistas A. Katauskas. 

REKLAMA

V. Uspaskichas taip pat turi gebėjimą įžvelgti populistinius akcentus, kuriuos privalu sudėti. Matome tai ir tiesioginėse kalbose ir partijos programose. 

Stebuklų nemato

Visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys sako, kad Darbo partijos reitingai banguoja priklausomai nuo V. Uspaskicho veiksmų. 

„Praeitą pavasarį jis sugrįžo tai ir reitingai pakilo. Kai kitų nelabai matosi, tai Darbo partija yra treti-ketvirti. Reitingus tiesiogiai galima sieti su organizatoriumi ir menedžeriu V. Uspaskichu. Tai partijoms labai svarbu“, – sakė V. Gaidys. 

Darbo partijos nesėkmę 2016 metų rinkimuose jis sietų būtent su V. Uspaskicho nebuvimu. 

„Tame flange [centro-kairės] yra grupė partijų: socialdemokratai, valstiečiai. Tai susisiekiantys indai, jei vieni kažką praranda, tai kiti – gauna. Prieš praeitus rinkimus valstiečiai intensyviai dirbo bent du metus. Tiesa, dabar V. Uspaskicho įvaizdis pasikeitė, jis tapo veganu ir blaivininku. Visgi energija nebe ta, kuri buvo anksčiau“, – svarstė V. Gaidys, pridūręs, kad stebuklų, matyt, ateinančiuose rinkimuose visgi nepamatysime.

Ale va
2020-01-29 07:22:26
Durnių laivas tebeplaukia...? Viktoras išsuko audegą ir nesėdo už grotų , tai dabar vadovaus politinei partijai Lietuvoj.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Edmantas 2020-02-13 17:55:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai Viktoras sakė kad reik kelt atlyginimus visos partijos sakė kad kliedesei o ši valdze unagais paleis   ATSAKYTI
Kodėl, 2020-02-02 23:11:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jis ne kalėjime!   ATSAKYTI
zuzana 2020-02-02 17:19:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ko cia tas pirdila po Lietuva trinasi, jau vaziuotu geriau i Arkangelska   ATSAKYTI
kgb vergas 2020-02-01 15:10:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
vagis daro ka kremlius isako.   ATSAKYTI
Aiškiaregis 2020-02-01 11:12:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
dar neatidirbo... Štai ir duotas įsąkymas...   ATSAKYTI
valio 2020-01-31 06:44:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
grizo Uspaskichas, na ir gerai. balsuosiu uz DP   ATSAKYTI
sudvatei 2020-02-01 15:20:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
pirma galva susigydyk kvaily  
kovinis jurgis 2020-01-31 05:50:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
skaudžiausia lietuviui/"išteisintas" politinis vagis,o ir klajoklis,metęs dvi šeimas ir vaikus,"dlia zadanija," maskvos bėglys/lietuvai rodęs špygą,seime liepęs "čiumpti"/"i tak dale"   ATSAKYTI
Lenkas 2020-01-31 00:42:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jūs nesvaikit tik...toj partijon vieni lochai ir šliundros!!!mergos iš provincijos be skupulų, duoda,gulasi ir ,,veikia,,,kaip vyktaroukas darė anksčiau...pakalbinkit išėjusius..sužinosit tokių,,stebuklų,,apie šitą veganą- blaivininką-mergišių..
DAR KARTĄ ĮRODO LIEUVOJ PINIGŲ GALIA   ATSAKYTI
Darbo zmogus 2020-01-30 22:22:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Siemui vel grazinsime Auksciausios Tarybos pavadinima taip miela ausiai   ATSAKYTI
Lietuvis 2020-01-30 22:14:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Turesime darbininku ir valstieciu valdzia. Jei dar prisides lenkai konservatoriai be sansu vel.   ATSAKYTI
Už Viktara 2020-01-30 18:49:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kelia baime vagiams ir korumpuotems valdininkams!    ATSAKYTI
vatiniui vasiokui 2020-02-01 15:12:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
siaip tamstai reiktu gydytis  
N 2020-01-30 17:12:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tiek susikompromitavusių partijų kad nebebus už ką tautai balsuoti. Ir eis atiduoti balsus už viktoro partiją. Baisu.   ATSAKYTI
Petras 2020-01-30 15:33:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Tilk uz viktora rimta partija   ATSAKYTI
dirbi 2020-02-01 15:12:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ar job.nutas ?  
jonas lokenas 2020-01-30 07:18:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
"politikui"/uspaski chui/tinka durna tautos dalis/ją ir supirkinėja mediniu rubliu   ATSAKYTI
Pusamžis 2020-01-30 06:17:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tik visiškai smegenų neturintis sutvėrimas gali balsuoti už agurkihą ir į jį panašius.    ATSAKYTI
jo 2020-01-30 10:07:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
mes balsuosim uz ji ...jau geriau nei koncervatoriai ,vis kitaip na dar valstieciu partija pasirodo nebloga bet tik ne Simonyte su Gabriuku  
Oj 2020-01-30 00:53:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Į darbo partiją dedama daug vilčių. Duok dieve tai partijai pateisinti žmonių lūkesčius ,V.Uspaskich geros sveikatos ir sėkmės.   ATSAKYTI
rajoninis balas 2020-01-30 01:03:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Jie savo lukescius pateisins, nors priesai visada lys ir trukdys. Bet tai turi nusvisti paprastas zmogus ir matyti tuos priesus. Rinkimuose turi buti padetas taskas ir galvoti blaiviai vardan Viktoro zmogiskumo, apsvietimo visuomene, kuri sude maudosi 30 metu ir neranda siaudo.  
vienas 2020-02-01 15:13:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
du vatnykai pasisnekejo  
Darbietė 2020-01-29 21:01:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Sėkmės... Laukiam rimtų pokyčių, o ne vaikų žaidimų smėlio dėžėje... Nusibodo bereikšmei skuboti sprendimai išrinktųjų labui   ATSAKYTI
vagilkai 2020-02-01 15:14:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
vagys patinka  
Ronis 2020-01-29 20:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Bijo . Manau jei Darbo partija laimėtų daug kam iš dabartinės valdžios būtų nekas !!! Užteks apgaudinėti žmones !!!   ATSAKYTI
Nu jooo 2020-01-29 16:22:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Galima balsuot nors ir uz beszdzione tik ne uz zaliuosius, kurie istate neigalius ministrus ir dar tie ministrai atnese zalos tiek materialines tiek moralines, visai valstybei. Veryga isleido neigaliys ir bukus istatymus nuo kuriu finansiskai nukentejo valstybes pajamos, o zmines kurie nepirko kad ir silpno alhogolio, tai dabar ir tie perka, gal prireiks juodai dienai kaip sakoma. O uzsenieciai juokiasi kad sekmadieniais po piet nieko nenusipirksi is alhogolio, i prie baru kur pigus alus, pilna girtu kiauliu.   ATSAKYTI
Lankytojas 2020-01-30 22:17:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Uzeinu i barus bet girtu kiauliu matyt neteko  
Lietuvis 2020-01-29 15:47:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Ant Blindos pušies pakart už Kia......... Uspaskicha   ATSAKYTI

Top Video

Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
DABAR RODOMA
Gražuolės bandymas atkreipti sportininkų dėmesį virto sensacija – visai nesidrovėjo
DABAR RODOMA
Princas Williamas su žmona Kate vos sulaikė juoką po žurnalistų komentarų
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: vaizdas danguje priminė baisiausią siaubo filmą
DABAR RODOMA
Tokio padaro žvejai dar nebuvo regėję: nesuprato, kas per mutantas
REKLAMA
Alytus (nuotr. stop kadras)
Ekstremalių situacijų valdymo specialistai vėl sukelti ant kojų – Alytuje medikai skubiai iškviesti pas vyrą, kuris neseniai grįžo iš Kinijos. Pacientas skubiai išvežtas į ...
Kęstutis Navakas (nuotr. Fotodiena.lt)
Nors išgarsėjo kaip poetas, eseistas, literatūros kritikas ir vertėjas, Kęstutis Navakas save vadino nuotykių ieškotoju. Į nuotykius K. Navakas leidosi ne tik tūkstančių knygų ...
STT  (nuotr. Fotodiena.lt)
Giminystės ar draugystės ryšiai tarp dirbančiųjų vienoje įstaigoje savaime nėra blogai, tačiau apie juos turi būti žinoma sprendimų priėmėjams, teigia Specialiųjų tyrimų ...
Žvakutės (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuvos rašytojų sąjunga su giliu liūdesiu praneša, kad vasario 16 dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė rašytojas Petras Naraškevičius. Su Velioniu galima bus atsisveikinti ...
Stumbrai (nuotr. Fotobankas)
Pašilių stumbryne praėjusią savaitę nugaišęs stumbriukas – sausio pradžioje Utenos rajono savivaldybės tarybos nario „valstiečio“ Jono Slapšinsko nušautos stumbrės jauniklis. ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų