Skvernelis apie naują praktiką: vaišinimai kotletais ir kava bus reglamentuoti Papildyta 15:25 val.

Ministras pirmininkas spaudos konferencijoje komentuodamas Vyriausioji tarnybinės etikos komisijos sprendimą susisiekimo ministrui, kuris, pasak VTEK, pažeidė įstatymą, sakė, kad jam reikia laiko apgalvoti, sprendimo dar nematė. Visgi jis aiškino, kad teks keisti teisinį reglamentavimą, nes kiekvienas kotletas ir kava jau tapo dovana. Tai, pasak premjero, tapo rimtu klausimu. 

„Sprendimo dar nemačiau, kai gausiu, įvertinsiu konkrečiai“, – sakė premjeras. Jis pridūrė, kad dabar net kotletas staiga tapo dovana. 

„Reikės sudarinėti darbo grupę, nes kotletas tapo dovana. Ir kotletas dovana, ir kavos puodelis dovana, reikia išsiaiškinti, priimti sprendimus, reglamentuoti“, – sakė S. Skvernelis.

Premjeras aiškino, kad iki dar nebuvo taip, kad pietus vertintų kaip dovaną.

„Turėsime turbūt naują teisinį reglamentavimą, reikės sudarinėti darbo grupę. <..> Tai ar tik kotletas dovana, ar ir kavos puodelis dovana – reikia išsiaiškinti ir, matyt, priimti sprendimus, reglamentuoti dėl reprezentacinių lėšų, susijusių su atstovavimu“, – žurnalistams trečiadienį sakė premjeras.

Jis tikino, kad po šios dienos VTEK sprendimo atsirado nauja situacija, precedentas, kurį privalu analizuoti.

„Situacija tokia, kuri 20 metų buvo šiek tiek kitokia. Dabar pavaišinimai, kavos išgėrimai iš pavaldžių institucijų laikoma problema, tada tai yra problema nuo prezidento, premjero, ministro iki kitų. Visi tą darė, nes tai yra įprasta praktika, sudaromos sąmatos. Tai nėra kažkoks susitarimas dėl vakarienės, tai – oficialūs renginiai. <..> Labai įdėmiai analizuosime, matyt turėsime ir teisinę praktiką aptarti. Tikrai reikės reglamentavimą iš esmės keisti“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pažeidė įstatymą, pietavęs pavaldžių įstaigų ir įmonių sąskaita, trečiadienį konstatavo VTEK. 

Pats J. Narkevičius sako, kad pažeidimas yra mažareikšmis, ir žada svarstyti galimybes skųsti sprendimą teismui.

REKLAMA

Komisija nusprendė, jog ministrui kilo interesų konfliktas, kai jo pietus pernai komandiruotės Minske metu apmokėjo ministerijai pavaldi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, o išlaidas Abu Dabyje padengė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

VTEK tyrimų skyriaus vyresnioji patarėja Jurgita Jurkienė per posėdį sakė, kad įstatymas neleidžia valstybės tarnautojams priimti dovanų, jeigu dėl jų gali kilti interesų konfliktas.

Portalas tv3.lt primena, kad už susisiekimo ministro pietus  Abu Dabyje mokėjo Lietuvos automobilių kelių direkcija, o Lietuvos paštas 2018 metų pavasarį mokėjo ne tik už tuometinio Seimo nario J. Narkevičiaus, bet ir už jos dukros, tuometinės Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Karolinos Narkevič pietus. 

J. Narkevičius kartu su Lietuvos verslo konfederacijos vadovu Valdu Sutkumi ir Klaipėdos uosto atstovais skaniai ir nemokamai pietavo 2019 metų spalio pradžioje Minske, už pietus mokėjo uosto vadovai. „Lietuvos geležinkeliai“ patvirtino taip pat mokėję už ministro ir dar trijų ministerijos atstovų pietus Minske. 

Devynių žmonių pietūs, tarp kurių buvo trys ministerijos atstovai, Abu Dabyje kainavo 713 eurų. Pietūs Minske kainavo 217 eurų. 


Rašyti komentarą...
X
Xxl
2020-01-22 15:44:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konservatoriai su savo nesamonem pasieke debilumo dugna
Atsakyti
-1

I
Idomu
2020-01-22 15:35:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai,kas bus dabar su Roku,Anuku ir kitais politikais juk dauguma kazkas vaisino,reiskia valge dykai??
Atsakyti
-3

P
Prieš nemokamus valgymus
2020-01-23 09:58:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na manau bet kokiu atveju chaliavos neturi būti, juk visokie pietūs, kavos ir kotletai apmokami iš mūsų visų suneštų į biudžetą pinigų, o gerbiamas ministras, kad pavlgyti ir pagerti gauna nemenką atlyginima, aš manau, kad valstybės institucijose kavos pertraukėlių ir pavalgymų, sausainukų neturi būti, tam duodamas atlyginimas, valgymas iš biudžeto pinigų tei ne darbas valstybės tarnyboje. Paimkita visas valstybės institucijas ir paskaičiuokit kiek tonų sausainuku suvalgoma ir išgeriama kavos už moesčių mokėtojų pinigus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų