VTEK: Narkevičius pažeidė įstatymą

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pažeidė įstatymą, pietavęs pavaldžių įstaigų ir įmonių sąskaita, trečiadienį konstatavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Etikos sargai taip pat nutraukė tyrimą dėl netinkamo ministro žmonos vykdomos nekilnojamojo turto nuomos deklaravimo bei nenurodymo, kad J. Narkevičius yra Lietuvos lenkų sąjungos Trakų skyriaus vadovas.

Pats J. Narkevičius sako, kad pažeidimas yra mažareikšmis, ir žada svarstyti galimybes skųsti sprendimą teismui.

Komisija nusprendė, jog ministrui kilo interesų konfliktas, kai jo pietus pernai komandiruotės Minske metu apmokėjo ministerijai pavaldi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, o išlaidas Abu Dabyje padengė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

VTEK tyrimų skyriaus vyresnioji patarėja Jurgita Jurkienė per posėdį sakė, kad įstatymas neleidžia valstybės tarnautojams priimti dovanų, jeigu dėl jų gali kilti interesų konfliktas.

Tuo tarpu susisiekimo ministras su Lietuvos automobilių kelių direkcija bei Klaipėdos uostu yra susijęs „ne tik valdymo ir kontrolės, bet ir tarnybinio pavaldumo ryšiais“, todėl J. Narkevičiui anksčiau ar vėliau atsiras būtinybė priimti su įstaigomis ir įmonėmis susijusius sprendimus, tvirtino komisijos specialistė.

„Šis veiksmas (priimami sprendimai), aišku, yra tarnybinių pareigų dalis, tačiau turint omenyje, kad sprendimai bus priimti dovanotųjų atžvilgiu, tai kelia abejonių dėl ministro veikimo interesų konflikto situacijoje“, – teigė J. Jurkienė.

„Ta aplinkybė turėtų lemti ministro sprendimą atsisakyti tokios dovanos iš pavaldžių subjektų“, – pridūrė ji.

Prezidentas Gitanas Nausėda ne kartą ragino susisiekimo ministrą atsistatydinti, tačiau jis to daryti neketina ir po VTEK sprendimo, nes, anot J. Narkevičiaus, nustatytas pažeidimas yra mažareikšmis.

„Aš manau, kad nėra tokio masto, nes būčiau apsisprendęs kitaip“, – žurnalistams sakė J. Narkevičius.

REKLAMA

Jis tvirtino, kad svarstys, ar skųsti VTEK sprendimą teismui. 

Ministras laikosi pozicijos, kad pietūs su pavaldžių įstaigų ar įmonių vadovais buvo darbiniai susitikimai, o apmokėta sąskaita nesiekta pelnyti jo palankumo.

„Turbūt neina kalba apie tai, kad su 10 ar 70 eurų yra galimybė mane papirkti. Aš esu absoliučiai nepaperkamas“, – teigė susisiekimo ministras.

Jo pirmtakas E. Masiulis pernai taip pat dukart pietavo susisiekimo sektoriuje veikiančių valstybės valdomų įmonių sąskaita, anksčiau rašė žiniasklaida.

VTEK nusprendė nutraukti tyrimą dėl įtarimų, kad J. Narkevičius netinkamai deklaravo žmonos individualią veiklą, pagal kurią ji nuomoja nekilnojamąjį turtą. Sprendimą komisija motyvuoja tuo, kad šiais metais įsigaliojęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas įpareigoja deklaruoti tik tuos duomenis, kurie gali kelti interesų konfliktą.

Komisija taip pat nutraukė tyrimą dėl to, kad J. Narkevičius nedeklaravo esantis Lietuvos lenkų sąjungos Trakų skyriaus pirmininku. Anot VTEK, šis skyrius nėra juridinis asmuo.


Rašyti komentarą...
D
Del int.konfliktu
2020-01-22 11:22:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai, kad neapsipukaves jaunas zmogus su garsia pavarde tampa dideles partijos vadovu nekvepia interesu konfliktu? Mano akimis tai akivaizdziau nebuna
Atsakyti
-4

b
bobulė
2020-01-22 11:06:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
už tokį nusikaltimą reikia išvaikyt visus, esančius valdžioje, seime , prezidentūroje iki paskutinio seimūno ir savivaldybių ponus, ir Narkevičius - ne pirmas, toli gražu , juokinga, pradėkit ponai nuo savęs.
Atsakyti
-5

A
Aha
2020-01-22 11:15:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sugadino Narkevicius bizniuka - neleido parduoti pasto pastatu po 1 eur. O jau viskas buvo sutarta, tai kaip dabar prezidentas netries i kelnes?
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų