Neproduktyvu vesti pamokas tokiomis oro sąlygomis, patvirtina švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Tačiau jis pabrėžia – mokyklos turėtų ne užsidaryti, o toliau stengtis įgyvendinti ugdymo planą kūrybiškai, nebūtinai dėstant įprastas pamokas, o organizuojant ekskursijas.

asociatyvi nuotr.

asociatyvi nuotr.

Porą savaičių iš eilės besitęsiant karščiams, A. Monkevičius pirmadienį su mokyklų ir tėvų bendruomene aptarė ugdymo galimybes per karščius.

„Ugdymo planai tvirtinami dviem metams. Kaip žinia, šiemet jie yra ilgesni, siekia 185 dienas ugdymo programa. Tai tikrai tampa iššūkiu pirmiausia dėl to, kad birželio mėnesį klimatas neįprastai pasikeitęs. Sąlygos mokyklose labai sudėtingos. Jau kreipiausi į mokyklas, informavau ir kviečiau prisiminti higienos normas. Bet situacija yra tokia, kad mokyklose dirbti sudėtinga“, – žurnalistams po susitikimo ministerijoje sakė A. Monkevičius.

Ministro teigimu, kiekviena mokykla laisva priimti sprendimą tokiu oru pamokų nevesti. Vis tik daugelis mokyklų šiuo metu nusprendė pamokų ne atsisakyti, o jas trumpinti, užsiėmimus vykdyti tik iki 12 val.

REKLAMA

Ilgesni mokslo metai

Praėję mokslo metai buvo dešimčia mokslo dienų ilgesni nei užpernai, 2018–2019 mokslo metais pridėtos dar penkios papildomos mokymosi dienos.

A. Monkevičius atsisakė komentuoti ankstesnės švietimo ministrės ilginti mokslo metus. Vis tik, jo teigimu, būtent nuo mokyklų priklauso, kaip jos susidėlios ugdymo planą, ir ar sugebėtų mokslo metus baigti dar iki birželio.

„Galime galbūt svarstyti šitą klausimą, bet turėtume jį atsakingai svarstyti. Turime kalbėti apie vaikų ugdymo rezultatą. Turėtume išdėstyti dienų skaičių taip, kad tai nėra vien tik pamokos, o ir kiti dalykai. Jeigu vaikai ilgą pertrauką turės, matome, kad labai nukenčia rezultatai“, – teigė ministras.

Tačiau A. Monkevičius pripažino, kad „tik laiko ištempimas savaime naudos neduoda“. Pats mokslo metų ilginimą ministras, jo teigimu, būtų daręs etapais, o ne iš karto.

Algirdas Monkevičius (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Algirdas Monkevičius (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Reaguodami į prailgintus mokslo metus ir varginantį karštį, praėjusią savaitę Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos 7–8 klasių mokiniai Akmenės rajono savivaldybės prašė trumpinti pamokas vasaros metu.

Rekomenduoja trumpinti pamokas

Savo ruožtu ŠMSM mokykloms primena, kad esant karštiems orams, kai patalpų temperatūra viršija 28 laipsnius, ugdymo procesas gali būti koreguojamas. Ministerija mokykloms pataria užsiėmimus rengti lauke, parke ar vėsesnėse patalpose.

Be to, ŠMSM rekomenduoja ir trumpinti pamokas, rengti jas tik iki pakylant minėtai temperatūrai.

A. Monkevičius pažymi, kad karštuoju periodu būtina suderinti vaikų ugdymą su jiems sveika ir saugia aplinka.

REKLAMA

„Šalyje esant didesniems karščiams kviečiame mokyklas lanksčiai derinti ugdymo procesą su vaikų sveikos aplinkos užtikrinimu. Pamokos gali būti trumpinamos, daugiau veiklų organizuojamos ten, kur nėra tvanku ir neplieskia saulė“, – teigia ministras A. Monkevičius.

Pasak ministro, higienos normose reikėtų platesnio reglamentavimo, kaip elgtis esant karščiams. Būtent todėl su Sveikatos apsaugos ministerija bus svarstoma, kaip aiškiau reglamentuoti, kada mokiniams neberekomenduojama būti lauke, mokykloms nebeorganizuoti pamokų.

Svarbiausi patarimai

Kai už lango itin karšta, vaikams nepatariama būti saulėje nuo 11 iki 16 valandos. Jeigu pavėsyje oro temperatūra siekia 28 laipsnius, vaiko iš viso negalima vesti lauką.

Būtina tinkama apranga: lengvi, laisvi, natūralaus pluošto drabužiai. Reikėtų nepamiršti pasirūpinti ir natūralaus pluošto galvos apdangalu.

Nepamiršti duoti vaikui gerti negazuoto vandens, sulčių, net jeigu ir nekamuoja troškulys. Atviras odos vietas patepkite apsauginiu kremu SPF 50.

Anot kardiologų, jautriausi karščiui – vyriausieji ir patys mažiausi. Kadangi vaiko kūno termoleguliacija dar nesusiformavusi prie didelės temperatūros, jis prisitaiko ne taip greitai kaip suaugusysis. Taip pat prasčiau išsivystę vaiko atsivėsinimo mechanizmai. 

2019-06-10 12:38:17
Patys priima kvailus įstatymus, patys paskui pergyvena
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
L.A. 2019-06-11 19:21:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Metai laiko gyvenu su vaikais švedijoje, ir patikėkit į lietuvą vaikai grišti nenori. Namu darbu užduoda, bet ne daug. Knygų nešiotis nereikia, pratybos taip pat lieka, į ekskursijas važiuoja nemokamai veža mokyklos autobusas. Maistas mokykloj nemokamas. Atostogu daugiau nei Lietuvoj. Mokslo metai prasideda dviem savaitėm ankščiau, bet turi daug žygių į gamtą kol gerai orai. Ir niekas iš mokytojų neverkšlena, kad pamokos praleistos ir pan. Tiesiog nėra tokio krūvio vaikams, jie nepervargsta mokykloj.   ATSAKYTI
aaa 2019-06-10 23:01:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kitaip ir būti negalėjo, žiemą streikavo, užtat vasarą per karščius verčia eiti į mokyklą...    ATSAKYTI
Anonimini 2019-06-11 22:39:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
100% nesutinku Streikavo mokytojai , o ne mokiniai . Todėl nes mokytojoms per mažos algos . O mokiniai per ministerija turi kentėti nes jie nesugeba pakelti algu ir įvedė kažkokį mokestį , ir mokytojai pikti. Kitais metais ir bus streikas nei nepakels algų   
sadsad 2019-06-10 22:45:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ministras mano, kad mokytojai, gaudami alga kaip valytojai privalo dar ir kurybiskai ugdymo procesa pravesti? Jis savo prote? Antra - ner uz ka kondicionieriu nupirkti, o jau kurybiskumas, matai, nemokamas? Is kokio medzio jis iskrito? Manau jam laikas i pensija.. gana..   ATSAKYTI
As 2019-06-10 17:42:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mano dukra buvo pirmūnė iki kol neprasidėjo karščiai, ir iš vis ji buvo pirmūnė, kol napažino atostogas per tuos metus, jai prasidėjo galvos skausmai, nuo tokio krūvio, paminėjo net tai, kad nebespėja namų darbus atlikt, kai turi į meno mokyklą eit ir maldauja atsakyt grot meno mokykloj, kai yra toks krūvis namų darbų. Mokytojai nesigaudo tarpusavį kiek užduot namų darbų, jie visi tarpusavy tokie svarbūs, kad kuo daugiau reik užduot, net nepažiūri kiek susideda jų užduoti namų darbai, net reikia atsisakyt papildomų mokslų vaikams!!!!!   ATSAKYTI
Vita 2019-06-10 18:56:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prirariu 100%
Mano sūnus gavo saulės smūgį, vėmė ir skaudėjo galvą.
Dabar nenori eiti vasarą į mokyklą.
Mokykloje nėra kondicionierių, nors ir pamokos sutrumpintos, bet namo turi kulniuoti per patį karštį. Pertraukos trumpos, nesuspėja mokykloje pavalgyti, nei nusipirkti vandens.
Kuprinėje įdėtas vanduo sušyla, tokio siusiuko vaikas negeria.
Problema didžiulė dėl buvusios ministrės ir kitų bendraminčių klaidos prailgint mokslo metus, o kenčia mūsų vaikai ir tėvai pergyvena, bet niekam tai nerūpi.  
Irma 2019-06-10 16:20:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zurnalistai nuvykite į švietimo ministeriją pereikite per kabinetus ir pateikite statistika keliuose kabinetuose nerasite kondicionieriu, abejoju aar tokių atsiras. Kiek galima kankinti vaikus, turiu gimnazistai tai nuo karščio kraujas iš nosies bėga po kelis kartus per diena , apie kokį mokslą gali būti kalba. Reikia susiburti ir tiesiog neleisti vaikų į
mokykla.   ATSAKYTI
Vita 2019-06-10 18:59:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neleiskime savo vaikų ir tiek, vistiek jau nieko naujo nesimokina, stumia laiką, kad tik išpildyt buvusios ministrės norus.
Švietime taip lėtai viskas sprendžiama....  
Nu jo 2019-06-10 21:27:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man ir tartis nieko nereikia - as tiesiog neleidziu ir man dzin visokie bauginimai.  
2019-06-10 15:46:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Trupinkit dienas, o ne pamokas, per tokius karščius patys kas norit ir sėdėkit mokykloj! Niekas nepamiršta jokių, kas nesimoko tas ir nežino, baikit juokus su savo ilgesniais mokslais. Vaikų krūvis toks perpaustas, kad besimokydami persimoko,smegenys bliūkšta nuo tokios informacijos. Nėra tokių krūvių kitose šalyse, kaip čia!   ATSAKYTI
Onutė 2019-06-10 15:30:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip ministras įsivaizduoja ekskursijas! Gal tada į Antarktidą organizuoti. Ar miške apsigyventi po krūmais. Kas iš to, kad dabar mokiniai ir mokosi, dirba, tačiau pažymiai yra mažesni, nes karšta.   ATSAKYTI
Vita 2019-06-10 19:06:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Į kokias ekskursijas per tokį karštį.
Per kiekvieną pertrauką jie grįžta į mokyklą ir kita kokytoja vėl vedasi į ekskursijas. Per dieną 6-7 dalykai, tai po tiek ekskursijų?
Tegul švietimiečiai nueina į mokyklą,ten pasižiūri tvarkaraščius, apžiūri klases, keliose yra kondicionieriai, kur vaikams slėptis pertraukų metu ir ar jie spėja pavalgyt ir nusipirkt atsigerti.
Tegul pamato kokie nugeibę vaikai grįžta namo per patį karštį.
Šiltuose kraštuose per karštį niekas nedirba, o pas mus prailgina mokslą, kad tik blogiau visiems būtų.  
Edita 2019-06-10 14:49:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Ilgesni mokslo metai yra ir Vokietijoi. Bet užtai mokslo metų bėgyje jie turi daugiau išeiginių dienų.Aš nežinau kur mūsų tėveliai mato problemą.Mano nuomone trumpesnis atostogų laikas, yra normalus dalykas.Per tris mėnesius tikrai yra daug kas pamirštama ,praeitos programos.Ir dėlto mokslo metų pradzioje kartojama praeitų metų medžiaga, ir prarandamas laikas,kur būtų galima mokintis naują medžiagą.    ATSAKYTI
Saulė 2019-06-10 19:07:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vokietijoje gal klasėse yra kondicionieriai?  
Anonimas 2019-06-11 15:03:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pas mums sutrumpino visas atostogas ir rudens ir Kaledines ir Velykines, apie ka jus cia kalbat, kiek mokemes niekada nekliuvo kad atostogos trys menesiai  
Nijole 2019-06-10 14:32:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o kai tėvai sakėm, kad taip bus, mūsų niekas negirdėjo.
Tik pašaipiai aiškino,kad reikalinga reforma ir reikia,kad įvyktų pokytis.    ATSAKYTI
Qq 2019-06-11 00:17:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ryzos deka nio zodzio "pokytis" susuka vidurius  
Auklėtoja 2019-06-10 14:25:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
O darželis pilnas vaikų,maudosi prakaite 10+ val.ir visiems viskas gerai.
Burokus ravėti veždavo 14-16 m.,vadinosi- darbo stovykla ir nieko.Mokytoja lauke deginasi,mes ravim.Jokio alkoholio,narkotikų ar atsigerti.Žinojom ko į mokyklą einam ir kas laukia jei blogai mokysies.   ATSAKYTI
Liucyna 2019-06-10 14:04:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-22
Pasaulio pabaiga. Kelios karštos dienos per metus ir tiek nerimo dėl mokslo metų pailginimo 10 dienų. Kai mokysimės kaip mokosi daugumos šalių mokiniai, gal tokių kvailų diskusijų nekils.   ATSAKYTI
bum 2019-06-10 14:01:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Brazilijoi lusnyne visai nesimokina nū į ką.....    ATSAKYTI
Stkhlm 2019-06-10 13:54:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Kuriuo čia galu smogė? Smogė nekūrybingiems tingiems mokytojams.    ATSAKYTI
Joana 2019-06-11 12:16:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Wow,matau toks/tokia kūrybinga,bet net sau Vardelio nesugalvojai  
Petriukas 2019-06-10 13:07:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ar tai reikalinga privačioms mokykloms ?   ATSAKYTI
Kristina 2019-06-10 13:06:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kam reikėjo ilginti mokslo metus??!! Namų darbų vistiek nesumažiejo!!!! Nėra ko lygintis prie užsienio, nes ten vaikai mokosi lengvesni kursą ir namų darbų tiek neuzduoda.    ATSAKYTI
Edvinas 2019-06-10 13:48:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Va būtent!  
Loreta 2019-06-10 13:01:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Reikia atšaukti mokslo metų ilginimą,o tie, kurie gyvenat ne Lietuvoj, tai ir gyvenkit, Kinijoj vaikai mokosi nuo ryto iki vakaro ir be atostogų, gal tada į ten žiūrėkime...    ATSAKYTI
Mokytoja 2019-06-10 13:01:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ekskursijos mokamos, o ką jeigu tėvai nesutinka mokėti.   ATSAKYTI
Mamike 2019-06-11 19:27:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Butent. Sunu isleidom i Vokietija snd. Tegul daro nemokamas stovyklas vaikams per ta prailginta laika arba nemokamas ekskursijas. Bus visiem gerai.  
Romas 2019-06-10 12:49:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O ar.išviso.reikėjo ilginti neišmoko permetus tai per prailginima nebeišmoks    ATSAKYTI
Evelina 2019-06-10 12:44:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-29
Laba diena.Gyvenu anglijoij,vaikai cia lanko mokykla.Mokosi iki liepos 22.Ir patikekit labai gerai teveliai gali ramiai dyrbti,kodel lietuvoij ,keliama probleme,kad vaikai mokysis daugiau.cia vaikai eina ir niekam nekyla klausimu lodel?
mokymo nasumas geresnis ,jai vaikai daugiau mokysis ,o ne sedes namie.Aciu   ATSAKYTI
:) 2019-06-10 12:58:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Anglija - ne Lietuva. Ten visada buvo kitaip, o čia irgi skiriasi edukacinė sistema.   
keista 2019-06-10 13:01:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
o jus,Evelina, noretumete eiti i mokykla iki pat liepos 22? ar tik vaikai, esantys namie, jums trukdo? :)  
Agnė 2019-06-10 13:06:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jei gyvenat Anglijoje,tai ten ir komrntuokit  
To angličkai 2019-06-10 13:41:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Laba diena, hmmm...Anglija nedomina, parasikyte kiek vaikai mokosi Antarktidoje, na pvz.Švedijoje iki geguzes 31...  
Ne iš Anglijos 2019-06-10 15:44:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O Anglijoje kokia šiuo metu oro temperatūra? Girdėjau, kad + 18...  
LLL 2019-06-10 16:21:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kiek zinau, Londone dabar nesiekia +20. niaukstosi ir lyja karts nuo karto. vasaros taip pat vesios ir lietingos. musu vaikai eina i mokyklas, kai neperzengia -20 ar - 25. UK tai butu katastrofa  
Nepagerės kokybė 2019-06-10 19:13:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvoje sutrumpintos pamokos, vaikai per patį karštį grįžta namo ir vieni ten sėdi.
Išvežt negali pas močiutę į kaimą, nes reikia į mokyklą.
Klasėse nėra kondicionierių. Lietuvoje nėra pritaikyta mokytis per karščius.
Tėvai negali per karščius atsiprašyt iš darbo, kad grįžt anksčiau pas savo vaikus.
Lietuvoje labai vaikams sunku mokytis, labai daug namų darbų, kiekvienas mokytojas reikalauja geriausio. Vaikai yra pervargę ir nori pailsėti.
Klasėse nugeibę, perkaitę, persimokę vaikai, visus mokslo metus įtemptai dirbę.
Nuo mokslo metų ilginimo nepagerės mokslo kokybė, dabar tik vyksta laiko stumimas.
  
Saulelė 2019-06-10 19:19:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Evelina, Lietuvoje dabar +32 laipsniai karščio.
Klasėse nėra kondicionierių .
Čia yra didžiausia problema, nes tai kenkia vaikų sveikatai!
Koks darbas darbe, kai žinai, kad tavo vaikas per tokį karštį sėdi mokykloje, o po to saulėkaitoje turi grįžti namo  
Emigrantei jibanai 2019-06-10 23:23:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dūsk tu naxui, pasėdėtum tu mano kailyje kai mokyklos kabinete +32°. Našumas jai blet geresnis. Tu savo galvos našumą pasitikrink angliste  
As 2019-06-10 12:44:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-26
Tegu nenumirsta, zmones po 10valandu lauke dyrba ant saules ir px gyvi   ATSAKYTI
ka as zinau 2019-06-10 13:05:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
taip, gal ir dirba, taciau jie uz tai gauna alga, o ka gauna mokiniai? nebent sveikatos problemu. juokas ima is ale protingosios busimosios kartos.   
As 2019-06-10 13:14:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ziniu gauna ko, o jei neeina tai nx isvis ten eit  
As 2019-06-10 13:15:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ziniu gal gauna, o jei negauna tai kam isvis ten eit  
Pagalvok 2019-06-11 16:40:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas dirba? Suage ju sveikata geresne ir patvaresne ne taip kaip vaiku  

Top Video

Įspūdingi Ziono Williamsono žaidimo epizodai NBA ikisezoninėse varžybose
DABAR RODOMA
Įspūdingi Ziono Williamsono žaidimo epizodai NBA ikisezoninėse varžybose
DABAR RODOMA
Moteris manė, kad namuose vaidenasi: tiesa pasirodė visai kitokia
DABAR RODOMA
Kamerų įrašas atskleidė moterų sąmokslą: apsvaigino vyrą ir juo pasinaudojo
DABAR RODOMA
Šiurpą keliantis reginys: vyras kameromis užfiksavo neįprastą reiškinį
DABAR RODOMA
100-metį atšventusios dvynės atskleidė paprastą savo ilgo gyvenimo paslaptį
DABAR RODOMA
Užfiksuotas šokiruojantis tėvų poelgis su kūdikiu: istorija kelia pyktį
DABAR RODOMA
Berniukas įsiuto dėl mamos poelgio – jo moralas nepaliks abejingų
DABAR RODOMA
Pikantiškas moters elgesys ant automobilio: netrukus buvo sulaikyta
DABAR RODOMA
Užfiksavo šlykšų pabėgioti išėjusios moters poelgį: paviešino, kad sugėdintų
DABAR RODOMA
Po paviešinto įrašo iš darbo mergina buvo atleista – klientai pašėlo
REKLAMA
Seimas (nuotr. stop kadras)
Seimas priėmė svarstyti valdančiųjų „valstiečių“ siūlymą nuo 2020 metų įvesti naują prekybos mokestį, kurį mokėtų  daugiau kaip 2 mln. eurų mėnesio apyvartą (be ...
Ramūnas Karbauskis (nuotr. stopkadras)
Penkis mėnesius trukusi Seimo pirmininko Pranckiečio nuvertimo iš posto epopėja Ramūnui Karbauskiui baigėsi šnipštu. Galutinis balsavimas galiausiai įvyko, tačiau Karbauskis ...
Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė (nuotr. lrp.lt)
Istorinė diena Japonijoje. Vos prieš porą valandų ten prisiekė naujasis šalies imperatorius – 59-erių Naruhito. Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo net 2000-iai ypatingų svečių. ...
Alytuje gaisrą gesinančių gaisrininkų kasdienybė (nuotr. Raimundo Maslausko)
Išskirtiniuose portalo tv3.lt kadruose – su gaisro padariniais Alytuje kovojančių gaisrininkų kasdienybė. Pareigūnai užkandžiauja nemokamai jiems teikiamu maistu ir sulaukia ...
Vytautas Bruveris (nuotr. stop kadras)
Antradienį Seime vyko balsavimas dėl Seimo pirmininko ateities. Po jo paaiškėjo, kad Viktoras Pranckietis lieka poste, o Ramūno Karbauskio norai jį patraukti iš pozicijos liko ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų