Moksleiviai kilo į kovą su ilgesniais mokslo metais: nebetveria karščio klasėse

Termometro stulpeliui sparčiai kylant aukštyn, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai prailginus mokslo metus, Naujosios Akmenės moksleiviai vienijasi ir reikalauja per karščius trumpinti pamokas. Ministerija ne tik neprieštarauja tokiam žingsniui, bet ir jį skatina.

10

Praėję mokslo metai buvo dešimčia mokslo dienų ilgesni nei užpernai, 2018–2019 mokslo metais pridėtos dar penkios papildomos mokymosi dienos.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dešimtys moksleivių šturmavo savivaldybę

Moksleiviai susibūrė streikuoti

Antradienį Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos 7–8 klasių mokiniai prašė trumpinti pamokas vasaros metu. Kadangi mokyklos direktorė teigė neturinti įgaliojimų trumpinti mokymosi laiką, apie 70 moksleivių išreiškė savo prašymą savivaldybei.

„Mokyklos direktorė negalėjo trumpinti pamokų, nes negavo leidimo iš Švietimo skyriaus, ir pasiūlė vietoj trumpinimo pabūti lauke arba kur nors, kur vėsu. Vaikai, nesutikę su direktorės nuomone, nužygiavo į miesto centre esančią savivaldybę ir šaukė „Sutrumpinkit pamokas!“ 70 mokinių užėmė visą savivaldybės pirmą aukštą, prašydami sutrumpinti pamokas“, – laiške tv3.lt rašė Naujosios Akmenės gyventojas Simonas.

Analogiškai situaciją nupasakojo moksleivis Dominykas (tikrasis vardas redakcijai žinomas), portalui tv3.lt rašęs, kad moksleiviai streikavo dėl to, kad mokyklose viršijamos karščio normos.

Mokyklų reikalas, kaip organizuoja pamokas

Akmenės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Rekis antradienį susitiko su mitingavusiais moksleiviais ir priėmė jų raštu pateiktą prašymą trumpinti pamokas. Galiausiai Švietimo, mokslo ir sporto (ŠMSM) ministerija antradienį išplatino pranešimą, kuriuo mokyklas ragina vasaros metu organizuoti trumpesnes pamokas lauke, o ne klasėse.

„Mokyklos darbą ir ugdymo plano įgyvendinimą organizuoja direktorius. Pagal dabartinę tvarką, žinant, jog vasarą mokslo metai prailginti, pamokas galima organizuoti, pavyzdžiui, surengiant kokią istorikų dieną ir vienos dienos metu užskaityti keletą pamokų į priekį ir taip susitrumpinti mokslo metus. Tai daugiau organizavimo reikalas“, – tv3.lt kalbėjo D. Rekis.

REKLAMA

Rekomenduoja trumpinti pamokas

Savo ruožtu ŠMSM mokykloms primena, kad esant karštiems orams, kai patalpų temperatūra viršija 28 laipsnius, ugdymo procesas gali būti koreguojamas. Ministerija mokykloms pataria užsiėmimus rengti lauke, parke ar vėsesnėse patalpose.

Be to, ŠMSM rekomenduoja ir trumpinti pamokas, rengti jas tik iki pakylant minėtai temperatūrai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pažymi, kad karštuoju periodu būtina suderinti vaikų ugdymą su jiems sveika ir saugia aplinka.

„Šalyje esant didesniems karščiams kviečiame mokyklas lanksčiai derinti ugdymo procesą su vaikų sveikos aplinkos užtikrinimu. Pamokos gali būti trumpinamos, daugiau veiklų organizuojamos ten, kur nėra tvanku ir neplieskia saulė“, – teigia ministras A. Monkevičius.

Pasak ministro, higienos normose reikėtų platesnio reglamentavimo, kaip elgtis esant karščiams. Būtent todėl su Sveikatos apsaugos ministerija bus svarstoma, kaip aiškiau reglamentuoti, kada mokiniams neberekomenduojama būti lauke, mokykloms nebeorganizuoti pamokų.

Svarbiausi patarimai

Kai už lango itin karšta, vaikams nepatariama būti saulėje nuo 11 iki 16 valandos. Jeigu pavėsyje oro temperatūra siekia 28 laipsnius, vaiko iš viso negalima vesti lauką.


Rašyti komentarą...
v
vejas
2019-06-05 12:14:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
lauke pamokos ? tai seimo posedziai tegul vyksta irgi lauke ir tepasi kremais , o kur kondicionieriai mokyklose ? nu nebejuokinkit pasaulio ? nera pinigu ? kodel toks izeidinejimas vaiku ? dar ir zaliuzes yra kurios atmusa saules kaitra .
Atsakyti
-3

a
2019-06-05 12:20:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie pratęsti mokslo metai - tikra nesąmonė. Išmokti per juos niekas daugiau neišmoks, nes mokiniams ne mokslai rūpi, o laukas, vanduo. ŠMSM rekomendacija panaudoti juos ekskursijoms, muziejams - tikra nesąmonė, nes lėšų tam nėra!
Atsakyti
-4

m
mama
2019-06-05 14:11:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
sveiki visi ir nesveiki tie kas prilgino mokslo metus , jus ten savo kabinetuose turite kondiconierius o priiminėjate debiliškus įstatymus , per tris savaites vaikai išmoks lietuvių kalba ir matematika , na absurdas , man kai mamai rūpi kad vaikas baigtų mokykla sveikas , tegul valdininkai 28 c temperaturoje kabinete išsėdi . Vienu žodžiu durnių durniai !
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (110)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų