Sporto festivalis „Mink dažniau – gyvenk sveikiau“: čia vaikai ir paaugliai varžėsi įvairiose rungtyse

Rugpjūčio 14 d. vyko sporto festivalis „Mink dažniau – gyvenk sveikiau“, kuriame vaikai ir paaugliai varžėsi įvairiose rungtyse, trąsose, estafetėse. Reikėjo važiuoti įvairiomis trąsomis, per lauką, mišką, smėlį. Vaikai buvo suskirstyti skirtingomis amžiaus grupėmis. Estafečių rungtyje reikėjo apvažiuoti kūgį, kitas kliūtis, pravažiuoti griovį.

6

Tėvelius ir vaikus džiugino įvairios pramogos, edukacinės veiklos, viena iš jų – piešyba ant veido, rankų, kuri labai patiko ypač paaugliams. Kiekvienas džiaugėsi nors ir trumpu, bet individualiai jam sukurtu piešiniu.

Renginį organizavo VšĮ Asos komanda ir „Impuls Racing Team“ vykdant projektą tokiu pačiu pavadinimu „Mink dažniau – gyvenk sveikiau“, kuris yra bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, administruojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Švietimo mainų paramos fondo.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sporto festivalis „Mink dažniau – gyvenk sveikiau“,

Asos komanda visus metus kviečia vilniečius į nemokamas dviračių treniruotes, didelį dėmesį skiriant vaikų įsitraukimui į sporto veiklas. Apie 80 procentų vaikų ir paauglių per mažai juda, nepasiekia Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamo fizinio aktyvumo kiekio (ne mažiau 1 val. vidutinio arba didelio intensyvumo fizinės veiklos kasdien). Ši problema ypač išryškėjo karantino metu kai pamokos vyko per nuotolį, kuomet ne tik sumažėjo fizinis aktyvumas, bet truko motyvacijos judėti pačiam, savarankiškai. Kinezeterapeutės specializacija turinti projekto „Mink dažniau – gyvenk sveikiau“ vadovė Laura Sidaraitė-Michailovė atkreipia dėmesį: „remiantis vaikų raidos tyrimais, įgūdžiai ir įpročiai sveikai maitintis bei sportuoti formuojasi dar vaikystėje, iki 5 metų, ir įtvirtinami mokykloje, būnant mokyklinio amžiaus, todėl mokyklos ir sporto bendruomenių vaidmuo, motyvuojant vaikus sportuoti, yra ypatingai svarbus.

REKLAMA

Laura pabrėžia, kad sportas turėtų būti kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis ir pateikia keletą paprastų patarimų kaip išsaugoti sveiką kūną tiek vaikam, tiek suaugusiems:

a) Valgyti kuo mažiau apdorotą maistą,vengti pusfabrikačių, valgyti ne mažiau tris kartu per dieną ir kuo daugiau daržovių.

b)Pasirinkti savo mėgiamą sporto šaką ir judėti mažiausiai tris kartus per savaitę.

c) Labai svarbus miegas, reikėtų išsimiegoti aštuonias valandas.

d) Ieškoti kuo daugiau gerų emocijų ir vengti streso.

VšĮ Asos komandos vykdomame projekte „Mink dažniau – gyvenk sveikiau“ buvo organizuojamos dvi vaikų dviračių stovyklos, kurių metu jau patyrę jaunieji sportininkai ir tik pradedantys keliavo dviračiais Vilniaus miesto apylinkėjse, mokėsi taisyklingos laikysenos ant dviračio, važiavimo judriose miesto vietose, treniravo ištvermę ir patyrė daug linksmybių kartu.

Surengta 10 seminarų sveikatingumo ir sporto tema, kuriuose paskaitas skaitė: Aurimas Skinulis, Eimantas Gudiškis, Ramūnas Navardauskas, Saulius Ritter, ir kt. Šalyje paskelbta pandemija pakoregavo planus ir dalis treniruočių vyko nuotoliniu būdu, tačiau, sprendžiant ir dalyvių atsiliepimų, tai nesutrukdė palaikyti gerą fizinę formą ir ruoštis dviračių varžyboms.

Įgūdžiams formuotis nuo vaikystės reikalingas nuolatinis tėvų įsitraukimas į fizinio aktyvumo veiklas kartu su vaikais. Projekto vykdytojai ir treneriai pataria tėvams atrasti šeimai tinkančią sportinę veiklą ir aktyviai leisti laisvalaikį. Tokiu būdu tėvai ne tik parodo pavyzdį vaikams, bet ir patys gerina savo sveikatą, ilgina gyvenimo trukmę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų