Per plauką nuo mirties: vilnietės gimdymo istorija vos nesibaigė tragiškai

Trejų metų berniuko Emilio istorija kupina spėlionių ir išbandymų. Jau nuo pirmųjų gyvenimo mėnesių vaikui diagnozuotas cerebrinis paralyžius, mišrus raidos bei maitinimo sutrikimas. Emilio mama Diana Majevskaja pasakoja, kad baimę ir abejones keliančios problemos prasidėjo dar prieš gimdymą.

109

„Nėštumo metu viskas buvo labai gerai, tyrimai visada rodė puikius rezultatus. Visgi, nėštumo pabaigoje sūnus buvo pernešiotas 10 dienų, tada jau pati pasiprašiau, kad guldytų mane į ligoninę gimdymui, nes jaučiau, kad viskas užsitęsė per ilgai ir laikas gimdyti“, – prisimena Diana.

Situaciją pablogino suleisti migdomieji vaistai

Emilio mama pasakoja, kad atsigulus į ligoninę jau tą pačią naktį jai prasidėjo sąrėmiai ir po kurio laiko moteris buvo nuvesta į gimdyklą. Vis dėlto, medikai teigė, kad Diana dar nepasiruošusi gimdyti ir nusprendė moteriai suleisti migdomųjų vaistų.

(109 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mama atlydėjo dukrą į gimdymą – skaudžiai sukrečiantys kadrai

„Akušerė, suleidusi vaistus, vis ateidavo ir klausinėdavo, kodėl vis dar nemiegu, tačiau miego aš nei kiek nenorėjau, kadangi sąrėmiai tęsėsi ir jaučiau, kaip artėja gimdymas.

Taigi, kaip supratau, nesklandumai prasidėjo po vaistų suleidimo, kadangi nuo to laiko medikai pastebėjo, jog vaiko širdies tonai sutriko. Tuo metu buvo nuspręsta pradėti gimdymą“, – sako Emilio mama.

Moteris pasakoja, kad gimdymo pradžia buvo nesėkminga, todėl kūdikį medikai bandė traukti vakuumo pagalba, tačiau ir tai nepasiteisino. Pasak Dianos, po šių nesėkmingų bandymų ją apėmė didelis išgąstis, todėl pati pareikalavo gydytojų ją kuo skubiau vežti į operacinę.

„Po skubios operacijos mačiau, kad vaikelis nejuda, klausiau gydytojų, kodėl negirdžiu jo verksmo. Emilis buvo pridusęs, skubiai išgabentas į reanimaciją, kurioje net kelias minutes jį gaivino.

Vėliau penkias dienas gulėjome reanimacijoje, medikų prognozės vilties neteikė ir jau trečiąją Emilio gyvenimo dieną mes jį pakrikštijome, kadangi galvojome, kad vaikas neišgyvens“, – su nuoskauda pirmąsias dienas po gimdymo prisimena Diana.

Tėvai nepraranda vilties

Moteris sako, kad savo vaikelį į rankas galėjo paimti tik po gimdymo praėjus savaitei, o ligoninėje teko pasilikti dar mėnesį. „Jau nuo pirmųjų dienų žinojome, kad sūnus turės sveikatos problemų, juk vaikas gimstant nebuvo gavęs deguonies. Mus su vyru šiems sunkumams psichologiškai bandė paruošti ir neurologė, o kada Emiliui buvo jau 4 mėnesiai, medikai nustatė tikslias ligų diagnozes“, – kalba mama.

REKLAMA

Emiliui diagnozuotas vaikų cerebrinis paralyžius, mišrus raidos sutrikimas ir maitinimo sutrikimai. Trejų metų berniukas iki šiol gali valgyti tik sutrintą maistą, taip pat nenulaiko galvytės, negeba sėdėti, stovėti ar nulaikyti žaisliuko.

„Nuo tada, kai Emiliui buvo 4 mėnesiai iki pat šiandien lankomės reabilitacijose, vaikštome į mankštas ir tai vaikui tikrai duoda naudos, tačiau progresas labai lėtas. Bendraujant su tėvais, auginančiais panašaus likimo vaikus, sužinojome apie Slovakijoje įsikūrusią „Adeli“ sanatoriją, kur reabilitacijos rezultatai visiems labai teigiami“, – teigia Emilio mama.

Vis dėlto, vieno apsilankymo kaina sanatorijoje, kur reabilitacija trunka dvi savaites, kainuoja 3000 eurų. Deja, tačiau Emilio tėvai tokios sumos susimokėti neįstengia, todėl prašo visų žmonių pagalbos prisidėti prie galimybės Emiliui išvykti į reabilitaciją Slovakijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų