cerebrinis paralyžius

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „cerebrinis paralyžius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „cerebrinis paralyžius“.

Mažos mergaitės tėveliai prašo pagalbos: padėkite pastatyti Patriciją ant kojų

Spastinis dipleginis cerebrinis paralyžius – nors Patricijai dar tik rytoj sueis du metukai, mažajai mergaitei jau diagnozuota judesius stipriai ribojanti liga. Gydymas užsienyje kainuoja daug, tačiau jis padeda mergaitei nors šiek tiek judėti. Patricijos tėveliai prašo prisidėti ir padėti pastatyti jų dukrelę ant kojų.
2024-04-17

Koronavirusas sugriovė Viktorijos gyvenimą į šipulius: to, kas įvyko, nelinkėtų net priešui

24-ą nėštumo savaitę gimusios, dabar jau 3 metų klaipėdietės Nikolės kūną kausto cerebrinis paralyžius, paveikęs abi jos kojas ir dešinę kūno pusę. Tik tėčio ar mamos stiprių rankų laikoma, ji sparčiai judina kojytes ir imituoja bėgimą.  Mergaitės mama Viktorija Arnotienė pasakoja, kad Nikolė yra guvi 3 metų mergaitė, mėgstanti balionus, sukneles ir rožinę spalvą.    „Ji labai nori bėgioti, deja, pati negali“, – pasakoja Viktorija.
2024-04-16

Ajanos Lolat „Svajonių žygis“ prasidėjo: gimtieji Usėnai išlydėjo kaip tikrą žvaigždę

Pakili muzika, nesuskaičiuojama daugybė asmenukių, dovanos, moksleivių pasigaminti įkvepiantys plakatai ir skanduotės: taip Guinnesso rekordininkę Ajaną Lolat į didįjį žygį – 320 km per Lietuvą – išlydėjo žmonės, susibūrę prie Usėnų pagrindinės mokyklos, kurią ji lankė. Neapsieita ir be ašarų. Ajanos ryžtas – gerokai stipresnis už negalią.
2024-04-09

Nuo gimimo neįgali Ajana: „Negalia yra tik dar viena žmogaus savybė“

34 metų Socialinių mokslų doktorantė Ajana Lolat–Pažarauskienė gimė neįgali – jai nustatytas cerebrinis paralyžius. Jos gyvenimo diagnozė – lovos režimas. Kaip ji pati sako, viskas buvo nulemta. Bet ji nepamena tokios dienos, kai negalvojo, jog pasveiks.
2024-03-11

Klaipėdietės 25-erių sūnus Liutauras nyksta akyse: meldžia tik vieno

25-erių klaipėdietis Liutauras Sukauskis ilgus metus gyveno su cerebrinio paralyžiaus diagnoze, tačiau praėjusiais metais paaiškėjo, kad jo kasdienybę koreguoja visai kas kita – reta liga, su mitochondrijų membranos baltymais susijusi neurodegeneracija. Per pastaruosius mėnesius jis tiesiog ėmė nykti akyse, tačiau šeima vilties nepraranda – vaikino mama sako, kad didžiausias tikslas šiuo metu stengtis, kad situacija bent jau neblogėtų.
63 2024-01-23

Jovita apie sūnaus neįgalumą sužinojo tik po metų: „Verkiau tris paras“

Kristijonui tebuvo metukai, kai jam buvo diagnozuotas cerebrinis paralyžius. Gimęs sveikas ir guvus berniukas nepradėjo vaikščioti. Berniuko mama Jovita kreipėsi į „TV Pagalbą“ ir šiandien prašo tik vieno – padovanoti jos vaikui tūkstančius žingsnių. Jauna mama pasakoja, kad gimus vaikui ilgą laiką nė neįtarė, kad jos sūnus galėtų sirgtų kažkokia rimta liga ar jam grėstų labai didelės problemos.
2023-12-27

Siaubinga kaunietės lemtis: nėščia 18-metė pabėgo iš namų

Nuo vaikystės cerebriniu paralyžiumi serganti Agnė Petrauskienė – pavyzdys, kad nepagydoma liga nesustabdo gyvenimo. Jos gyvenime buvo visko, tačiau galiausiai viskas susiklostė taip, kaip turėjo – gražią šeimą sukūrusi moteris ne tik džiaugiasi kiekviena diena, bet ir savo kūryba džiugina kitus. Muiliukus ir muilo gėlių puokštes kurianti Agnė šypteli, kad nors nuo pat vaikystės gyvena su liga, ji niekada jos nestabdė. „Kasdienybė mano kaip ir visų, tik gal kiek sunkiau vieni ar kiti darbai.
2023-10-27

Klastinga žarnyno infekcija smogė nėščiai visaginietei: dabar šeima meldžia tik vieno

Dvi dukreles auginantys visaginiečiai Maksim ir Inna Paz su džiaugsmu laukė abiejų dukrelių gimimo. Tačiau jaunesnioji Adelina prieš 11 metų į šį pasaulį pasibeldė per anksti, tai nepraėjo be pasekmių – mergaitei diagnozuotas cerebrinis paralyžius. Kad ir kokios negandos užklupo, šeima nenuleidžia rankų, tačiau tam jiems reikalinga neabejingų žmonių pagalba.
2023-06-20

Išvydęs birštoniškės dukrą medikas ištarė 7 žodžius: sudaužė širdį

Mažosios Elijos laukimas jos mamai Eglei buvo stebuklingas, tačiau ji nė nenutuokė, kad dukros gimimas apvers gyvenimą aukštyn kojomis. Rodos, sveikas vaikas nusilpo mamos akyse, o tada pasipylė visa puokštė diagnozių. Tačiau mama nenuleidžia rankų – šviesesnis rytojus išauš, tik tam reikia neabejingų žmonių pagalbos. Elijai jau šešeri, ji – tikras saulės spindulėlis.
2023-05-13

Dvynių besilaukusi vilnietė namo grįžo su vienu kūdikiu: mirtis nebuvo vienintelė skaudi žinia

Besilaukdama dvynukių, kurios turėjo gimti tik vasaros pradžioje, Vilniaus rajone gyvenanti Galina Jakšto pasakoja net ir negalėjusi pagalvoti, kad abi jos dukrytės į šį pasaulį ateis vos 24 nėštumo savaitę. Gimusi mažoji Elija svėrė tik 750 gramų. Praėjus devynioms dienoms po mažylių gimimo, šeima susidūrė su skaudžiu likimo smūgiu – neišgyveno viena iš dvynukių. Jai tėvai buvo spėję suteikti Gabijos vardą.
377 2023-03-29
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų