gimdymas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gimdymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gimdymas“.

15-kos pagimdžiusi Ieva papasakojo, kokių reakcijų sulaukdavo: „Tiesiog išmokau ignoruoti“

Lietuvoje dažniau nei kitose Europos šalyse pasitaiko atvejų, kai vaikus gimdo vaikai. Kiekvienais metais mamomis tampa apie 100 paauglių nuo 11 iki 16 metų. Pasak ginekologų, taip yra, nes trūksta lytinio ugdymo, mat labai dažnai vaikai nieko nežino apie savo kūno ypatumus. Kaip pasakoja Ieva, kuri pagimdė vaiką vos 15 metų, neretai tokios jaunos mamos, kaip ji, patyčių susilaukia ir iš bendraklasių, ir iš suaugusiųjų. Ieva pagimdė būdama 15 metų moksleivė.
Prieš 1 val.

Šios garsios Lietuvos moterys šiemet pirmąkart tapo Mamomis

Motinos diena – viena gražiausių pavasario švenčių, skirta padėkoti brangiausiam žmogui pasaulyje – mamai. Tapimas mama yra gyvenimą keičianti patirtis, o šiemet pirmąkart mamomis tapo ne viena žinoma Lietuvos moteris. Gandrai nuo šių metų pradžios aplankė ne vieną garsią moterį – pirmąkart mamomis tapo žurnalistė Asta Žukaitė-Nalivaikienė, aktorė Toma Vaškevičiūtė, „Gero vakaro šou“ vedėja, modelis Dijora Petrikonytė ir „Raudonojo kryžiaus“ komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė.
2024-05-05

Kaune 20-metė pagimdė apleistame name: medikų nekvietė, nes neturėjo telefono

Apleistame, ne kartą degusiame ir asocialių asmenų landyne paverstame name, dvidešimtmetė pagimdė sūnų. Jauna moteris kone parą su naujagimiu leido tarp šiukšlių. Ją apleistame name aptiko policijos pareigūnai, kuriuos važiuojančius pro šalį sustabdė neblaivūs asmenys. Šiuo metu mama su berniuku ligoninėje, o pareigūnai aiškinasi sunkiai suvokiamo įvykio aplinkybes. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

TV3 Žinios. Seime – siekis pripažinti komunistų partiją nusikalstama organizacija; Aiškėja daugiau detalių apie 20-metės gimdymą apleistame name

Ant Seimo narių stalo dar vienas bandymas pripažinti komunistų partiją nusikalstama organizacija. Konservatoriai daugybę kartų bandė priimti šį įstatymą, bet vis nesėkmingai, o šį kartą pavyko įveikti pirmąją procedūrą. Tiesa, patys kadaise buvę komunistais, dabartiniai Seimo nariai sako, kad komunistaudami nieko nusikalstamo nedarė, ir kritikuoja konservatorius, kad šie ir vėl prieš rinkimus traukia šį siūlymą iš stalčiaus.
2024-03-26

Įspėja visas moteris: Sandrai pogimdyvinė depresija peraugo į pogimdyvinę psichozę

„Tėvai paprastai“ laidoje viešėjo vaikų teisių gynėja, psichologė Neringa Martišienė, kuri papasakojo apie moteris po gimdymo galinčią užklupti pogimdyvinę psichozę.  Laidos metu mama, vizažistė Sandra Lukaševičienė papasakojo apie pogimdyminę depresiją, kuri jai prilygo siaubo filmui, o vėliau peraugo net į pogimdyvinę psichozę. Liga progresavo Sandros situacija buvo gana sudėtinga. Liga progresavo, tad netrukus pogimdyminė depresija peraugo į pogimdyminę psichozę.
2024-03-24

Vaikų neturinti Rusijos vicepremjerė paragino ruses gimdyti 18-os

Rusijos valdžios atstovai, prisiklausę Vladimiro Putino kalbų apie šeimos vertybes, vis reiškiasi reprodukcijos ir lytinio švietimo klausimais. Šalies vicepremjerė Tatjana Golikova paragino ruses pradėti anksčiau gimdyti, nors pati neturi nė vieno savo vaiko, bet labai mėgsta prabangius papuošalus. Rusijoje vykstančiame jaunimo forume T. Golikova ragino ruses gimdyti 18-24 metų, kad „vėliau spėtų dar 2 ir 3 vaiką pasigimdyti“. „Idealiu atveju, jei taip galima sakyti, tai nuo 18 iki 24 metų.
59 2024-03-06

Po gimdymo vilnietė išgyveno pragarą: net šeima nesuprato, kas vyksta

Tapimas mama – euforijos kupinas laikotarpis, tačiau skaičiuojama, kad viena iš penkių mamų po gimdymo susiduria su pogimdyvine depresija. Vilnietė dviejų vaikų mama Gintarė, atvirai prabilusi apie savo patirtis, kai gimus antrajam vaikui užklupo pogimdyvinė depresija, atvirai sako – tai buvo laikas, kai bijojo pati savęs.
2024-03-02

Išgirdusi vyro žodžius gimdymo metu apsiverkė: tokio įžūlumo neatleis

Gimdymas nėra lengvas darbas, todėl ne viena moteris tikisi, kad iš vyro sulauks palaikymo ir tai padės ištverti gimdymą lengviau. Tačiau išgirdusi vyro žodžius moteris sprogo iš pykčio – to iš jo nesitikėjo. 26 metų mama paaiškino, kad jos nėštumas buvo gana sunkus, o atėjus laikui gimdyti ji patyrė neįtikėtinai stiprius gimdymo skausmus.
2024-03-01

Gimdyti renkantis cezario pjūvį Lietuvoje dar neįprasta – dalis moterų vyksta į Latviją

Praėjo metai, kai moterys gali rinktis cezario pjūvį, o ne gimdyti natūraliai, tačiau bumo toks valdžios leidimas nesukėlė. Nors dėl kūdikio ar mamos sveikatos moterys galėjo gimdyti natūraliai, tik šešiolika mamų pasirinko cezario operaciją. Viena iš priežasčių – už ją reikia sumokėti 2 tūkstančius eurų. Tačiau lietuvės rado, kaip operuotis kone už dyką – važiuoja į Latviją, o ten sumokėtus pinigus atgauna iš ligonių kasų Lietuvoje.

Gimę gargždiškės trynukai nustebino net medikus: buvo mažesni už cukraus pakelį

2014 metais sausio 6 dieną pasaulį išvydo trys maži berniukai – Kasparas, Vakaris ir Danielius. Simboliškai per Trijų karalių dieną gimusiam trejetukui tuo metu buvo vos 23 savaitės. Gargžduose gyvenanti mama Anželina Papievienė pasakoja, kad tuo metu kiekvieno berniuko svoris buvo net mažesnis nei pakelio cukraus.
2024-02-25
REKLAMA
REKLAMA

Sovietmečiu gimdyvėms statė klizmas, ištepdavo jodu, o vyrai laukdavo po langais: kaip viską ištvėrė?

Statomos klizmos, specialus krūtų spenelių apruošimas, artimųjų nebuvimas šalia, gimdymas priverstine padėtimi – tai dabar ne vieną jauną moterį išgąsdintų, tačiau būtent taip gimdymai vykdavo sovietmečiu. Ilgametę patirtį turinčios akušerės dalijasi prisiminimais, darbo gimdykloje kasdienybe sovietmečiu ir pirmaisiais nepriklausomybės metais.

25-erių kaunietės dukra mirė vos gimusi: gyvenimas akimirksniu dužo į šipulius

Dažnai galima išgirsti frazę, kad vaikai turėtų laidoti tėvus, o ne tėvai vaikus. Tačiau 25-erių metų kaunietei Gretai Vilionei prieš mėnesį laiko teko atsisveikinti ir palaidoti savo dukrytę Meilę. Greta neslepia, kad tas mėnuo buvo be proto ilgas ir emociškai sunkus.
2024-02-17

Moterims – nauji pokyčiai: bet medikai siunčia perspėjimą – infekcijų rizika didėja

Sveikatos apsaugos ministerija pakeitė cezario pjūvio operacijų atlikimo tvarką, nuo šiol jos gali būti atliekamos pačių gimdyvių pageidavimu, nesant jokioms santykinėms indikacijoms, o po procedūros kilusių komplikacijų gydymas bus apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Vertinimų dėl šių pokyčių kilo įvairių, o pačią paslaugą teikia tik viena kita įstaiga.

Ekspertė paaiškino, kodėl Lietuvoje moterys gimdo vis vėliau ir rečiau

Lietuvoje moterys gimdo rečiau ir vėliau dėl aukštesnio išsilavinimo ir prioriteto darbui, sako į situaciją besigilinusi ekspertė. Tiesioginė parama pinigais gali padėti apsispręsti su finansiniais sunkumais susiduriančioms šeimoms, bet ilgalaikėje perspektyvoje to negana.

Ukrainietė Aliona pagimdė Lietuvoje: „Gydytojai šaunuoliai, viską padarė greitai, net jei nesupranti, jie tau padeda“

Lietuvoje mažėjant gimstamumui valdžia su viltimi žiūrėjo į nuo karo pabėgusias ukrainietes – vienos atvyko besilaukdamos, kitos lauktis pradėjo jau Lietuvoje. Tačiau stebuklas neįvyko – karui prasidėjus gimdymų buvo daugiau, kai kurios ligoninės priimdavo iki pusšimčio naujagimių per metus, tačiau pernai mažųjų ukrainiečių gimė jau mažiau. Mažoji Ania, kaip sako jos tėvai Aliona ir Andrėjus, tik dieną tokia rami, o naktį juos gerokai pašokdina.

Lietuvos moterys gimdo vis vyresnės ir vis rečiau: vyriausiai pirmagimio susilaukusiai mamai – 48 metai

Nors dauguma sausio pirmąją gimusių kūdikėlių jau namuose, dalis tebelaukia su mamomis išrašymo gimdymo skyriuose. Kalbintos mamos džiaugiasi, kad jų vaikai gimė ypatingą dieną ir draugai neturėtų užmiršti gimtadienio. Tačiau pernykščio gimstamumo statistika ne tokia džiuginanti. Nors gruodžio mėnesio gimimai dar nesuskaičiuoti, palyginus praėjusių metų 11 mėnesių su tuo pačiu laiku 2022 m., gimė 2 tūkst. vaikų mažiau.

Mokykloje pastojusi šiaulietė griauna stereotipus: į ją pagalbos kreipiasi ir kitos

Praeitų metų vasaros pradžioje dabar jau 20-metė Kamėja Balcerienė baigė mokyklą. Tuo metu šiaulietė pasakojo, kad išlaikiusi visus egzaminus gyveno stebuklingu laukimu – ji ir jos vyras Lukas laukėsi sūnelio. Dabar Kamėja augina 1 metų savo sūnelį Atilą.
2023-12-31

Ypatingas nėštumas: moteriai gimė dvynukės, kurias skiria net para laiko

Jungtinėse Valstijose gimė dvynukės, tik jas skiria ne kelios ar keliolika minučių, o ištisa para. Ligoninės gimdymo palatoje – begalinis džiaugsmas. 32-ejų Kelsey ką tik pagimdė vieną iš dvynukių, o kol į pasaulį ateiti nusprendė kita mažylė, dar teko palaukti. Ne kelias ar keliolika minučių, o ištisą parą. „Viena gimė antradienį, kita – trečiadienį. Taigi, gimtadienius jos švęs ne tą pačią dieną. Viena mažylė gimė 19 dieną, kita – 20-tą.

Po gimdymo Giedrė atsidūrė psichiatrinėje: siunčia žinią visiems

Tapimas mama – euforijos lydimas gyvenimo momentas. Tačiau 27-erių vilnietės Giedrės Kralikauskienės patirtys rodo, kad ne viskas primena filmuose matomus siužetus. Po gimdymo apėmusi euforija taip įsisiūbavo, kad perėjo į pogimdyminę psichozę ir galiausiai atsidūrė psichiatrinėje ligoninėje. Ji atvirai dalijasi savo istorija, kad padėtų kitoms nesijausti vienišoms ir sugriautų stigmas, gaubiančias psichikos sveikatą.
2023-12-28

Radinys moters pilve medikus paliko be žodžių: tokie atvejai – vienetiniai

Moteris iš Prancūzijos, atvykusi į ligoninę dėl neįprastų pilvo skausmų, šokiravo net medikus – atlikus tyrimus paaiškėjo, kad ji jau 23 savaitę nėščia, nors to nė nežinojo, o vaisius augo ne gimdoje, o pilvo ertmėje. Gydytojai buvo priblokšti, kai sužinojo, kad pilvo skausmų kamuojama moteris buvo 23 savaites nėščia, nors nė nežinojo, kad laukiasi ir šalia jos žarnyno augo kūdikis, rašo mirror.co.uk.
2023-12-24

Psichiatrinėje atsidūrus 2-ejų mirusių sesučių mamai – duria pirštu: šiuos ženklus turi pastebėti visi

Pogimdyvinė depresija yra viena iš dažniausiai moteris po gimdymo veikiančių emocinių problemų. Neseniai Lietuvą sukrėtusi istorija apie galimai savo vaikus nuskandinusią mamą, kuri šiuo metu gydosi psichiatrinėje ligoninėje, sukrėte nemažai šalies gyventojų.​​​ Ar tai pogimdyvinės depresijos pasekmės – nėra žinoma, tačiau laiku nepastebėta arba nesuprasta pakitusi mamos būklė gali daryti įtaką ne tik motinai, bet ir naujagimiui bei šeimai.
2023-12-09

Vilniečių porai – neeilinė Visatos dovana: gimė trynukai

Prieš trejus su puse metų vilniečių Navickų šeimą aplankė triguba laimė – jiems gimė trynukai Nikolė, Markas ir Marija. Trynukų mama Karolina Navickienė šypsosi, kad vienu metu tapti ne vieno, o net trijų vaikų mama kelia tam tikrų iššūkių, bet viską atperka trigubas džiaugsmas. Namuose bėgiojant trims 3,5 metų vaikučiams, šurmulio čia niekad netrūksta, ypač jiems grįžus iš darželio.
2023-12-03

Norite būti supermama? Štai kur viskas gali nuvesti

Pogimdyvinė depresija – vis garsiau ir dažniau aptariama tema po to, kai Lietuvą sukrėtė siaubinga istorija. Praėjusių metų rugsėjį jauna 27-erių kaunietė išėjo iš namų ir ant rankų išsinešė tik į pledą suvyniotą savo 5 dienų pirmagimę. Kaunietės kūną ir mergytę vėliau ugniagesiai aptiko upėje.
2023-12-02

Garsi olimpietė pagimdė negyvą kūdikį: „Mes vis tiek leidome laiką su ja“

Olimpietė Rebecca Adlington su liūdesiu pranešė, kad jos 20 savaičių dukrelė gimė negyva po to, kai medikai nenustatė širdies plakimo. Rebecca Adlington su jauduliu pranešė, kad jos dukrelė gimė negyva. Olimpinė čempionė ir televizijos žvaigždė atskleidė šią skaudžią žinią po to, kai po 20 savaičių atlikto skenavimo paaiškėjo, kad jos kūdikio širdelė neplaka. Širdį draskantį pranešimą ji parašė socialiniame tinkle „Instagram“ ir padėkojo medicinos darbuotojams už jų darbą.
2023-11-09

Alytiškiai fantazijos nestokoja: gimusius kūdikius pavadino neįprastais vardais

Demografinė šalies padėtis – įtempta. Praėjusiais metais šalyje gimė 22068 kūdikiai, kai dar prieš dešimtmetį šis skaičius buvo perkopęs kitą dešimtį ir užregistruoti 30459 gimimai. „Dzūkijos veidas“ pasidomėjo, ar naujagimių mažėja ir Alytaus mieste bei rajone. Rajone daugiau, mieste mažiau Statistikos departamento duomenimis 2022 metais Alytuje įregistruoti 314 kūdikiai, o rajone – 133. 2021 metais šie skaičiai buvo didesni – Alytuje 337, rajone 161 mažylis.
79 2023-10-18

19-metė apie nėštumą sužinojo pamačiusi kyšančią vaiko koją: patyrė šoką

19-metė Faye White iš Esekso patyrė didžiausią šoką savo gyvenime – ji teigia nė neįtarusi, kad yra nėščia, kol nepamatė kyšančios vaiko kojos. Mergina šių metų gegužę visiškai netikėtai pagimdė dukrelę. Kai jai nutekėjo vandenys, ji manė, kad tai – ne nėštumo, o šlapimo takų infekcijos ženklas. Trijų vaikų mama neturėjo didesnio pilvo, kuris išduotų nėštumą, o paskutiniais mėnesiais prieš dukros Luna-Grace Behrens gimimą vis dar reguliariai sirgo mėnesinėmis.
374 2023-10-06

Per gimdymą mirus žmonai našlys po lova rado dėžę: pamatęs, kas joje – apsiverkė

Gydytojas po savo lova rado dėžę su širdį virpinančiomis kalėdinėmis dovanomis nuo žmonos, kuri mirė praėjus kelioms dienoms po jų antrojo vaiko gimimo. „Jaučiuosi taip, tarsi laukčiau, kada galėsiu atsikvėpti, pakilti į orą ir palengvinti naštą. Bet tai niekad nenutinka. Ji amžinai bus mano ir mūsų visų širdyse. Jie visada žinos, kad jų nuostabi mama dėl jų atidavė viską“, – apie sunkumus, su kuriais susiduria po tragiškos žmonos mirties, pasakojo dr. Jaredas Nelsonas.
2023-10-05

Išgirdę, kaip gimdė Victoria Beckham, gerbėjai išrėžė: „Ji per daug išlepus“

Victoria Beckham atvėrė širdį ir papasakojo, kad po sūnaus Brooklyno gimdymo atliekant cezario pjūvio operaciją gerbėjai iš jos tyčiojosi ir sakė, kad ji buvo „per daug išlepusi, kad gimdytų natūraliai“. Mados dizainerė V. Beckham atsakė į teiginius, kad ji per daug išlepusi, kad gimdytų natūraliai, susijusius su sūnaus Brooklyno gimdymu, kuris įvyko prieš beveik 25 metus, rašo mirror.co.uk.
2023-10-05

Apie vaikus net pagalvoti nenorinti Evelina atskleidžia, kodėl pasirinko kitokį gyvenimą: aplinkinių prašo tik vieno

2021 m. gyventojų ir būstų surašymo duomenimis, Lietuvoje lieka negimdžiusi kas dešimta moteris. Tai lemia įvairios priežastys: nevaisingumas, išaugusios karjeros galimybės, o kartais ir vaikystės patirtys. Savo noru bevaikėmis likusios moterys teigia vis dar patiriančios daug spaudimo iš aplinkinių, o ekspertai pažymi, kad įtikinėti jų susilaukti vaikų nereikėtų – verčiau skatinti gimdyti tas, kurios nori.

Nėščios Saulės istorija virto pirma tokia Baltijos šalyse: sunku patikėti

Didelės daugiadalykės Santaros klinikų medikų komandos pastangos išsaugojo jaunos moters gyvybę – ir ji pati, ir jos artimieji, kartu su gydytojais atėjo iki gyvenimo stebuklo – gimusio mažylio. Tai pirmasis atvejis Baltijos šalyse. Šia džiugia naujiena dalinasi Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų medikai, ją vadindami komandinį darbą vainikuojančiu triumfu: stebuklas įvyko dėl pacientės pasiryžimo gyventi visavertį gyvenimą, jos artimųjų išskirtinio palaikymo ir priežiūros.
2023-09-25

Po intymaus nuotykio – į ligoninę: paaiškino, kodėl kai kurios merginos nesuvokia, kad gimdo

2021 metų liepą Dzūkijoje vasaros stovykloje pagimdė 13-metė paauglė. Skelbta, kad apie nėštumą nežinojo nei ji pati, nei jos tėvai. Paaiškėjo, kad vaiko tėvas pilnametis, o dėl įvykio pradėtas tyrimas. Nors atvejų, kai gimdo paauglės, mažėja, ekspertai įspėja, kad švietimo lytiškumo temomis vis dar trūksta ir iš tėvų, ir švietimo įstaigose. „Per visą savo darbo laiką esu nemažai priėmusi nepilnamečių gimdymų, bet šiuo laiku nepilnamečių gimdymų mažėja.

Morgana Danielė atsivėrė apie savo nėštumą: „Kalbančius apie „magiškąjį laukimą“ norėjau padegti“

Po ne vienos pastaruoju metu Lietuvą sukrėtusios tragedijos, kurios siejamos su pogimdymine depresija, garsiai prabilta apie šios problemos mastą ir pagalbos moterims stygių. Šia tema pasisakė ir sako išgyvenimais pasidalino ir Seimo narė, Laisvės frakcijos atstovė Morgana Danielė. Minint Savižudybių prevencijos dieną politikė pasidalino itin asmeniškais išgyvenimais.

Papasakojo 5 istorijas, kaip paaiškėja nepilnamečių nėštumas: laukėsi ir 15-metė, galimai pastojusi nuo senelio

Gydytojai specialistai viešai pasidalijo istorijomis, kurių epicentre atsiduria nėščios moterys. Pasakojama, kad egzistuoja ir tokių situacijų, kai būsimu tėvu galimai yra paauglės senelis. Socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Gimdos kaklelis“ paviešintos skirtingos istorijos, kurios atskleidžia, kodėl mokyklose lytinio švietimo pamokos yra reikalingos. „Ne, jiems tikrai nereikia mokytis mokyklose tose „iškrypėliškose” pamokose.

Vilniečių gyvenimą pakeitė sūnaus diagnozė: tokių gydytojos žodžių niekas nesitikėjo

Lietuvoje jau dešimtus metus veikia asociacija „Lietaus vaikai“, kuri vienija šeimas, auginančias autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus. Ir nors šiandien daugelis žino, kas yra autizmas ir kaip auginti tokius vaikus, deja, visuomenėje vis dar susiduriama su stigmomis, o tolerancijos trūkumą jaučia ne tik autistiški vaikai, bet ir juos auginantys tėvai.
2023-09-04

Lėktuve – neeilinis įvykis: žmonės puolė į pagalbą

Lėktuvo keleiviai Mianmare tapo neeilinio įvykio liudininkais – jų akivaizdoje gimė kūdikis.  Mianmare vietinio lėktuvo iš Tachileiko į Rangūną keleivei staiga pasidarė bloga. Paaiškėjo, kad vos 20 minučių nuo pakilimo nėščia moteris pradėjo gimdyti. Kiti lėktuvu skrendantys žmonės nelaukė, kol lėktuvas nusileis ir atvyks medikai, o padėjo kūdikiui pasaulį išvysti lėktuvo salone. Tuo metu lėktuvas apsisuko atgal į Tachileiką, ten medikai apžiūrėjo gimdyvę su kūdikiu.
2023-08-28

Praėjus 3 metams nuo vyro mirties žmona susilaukė jo vaiko: pasakė, kaip pavyko

34-erių našlė Sian Goodsell iš Australijos ant rankų sūpuoja pirmagimė. Tačiau jos istorija verta knygos – ji vaiko susilaukė praėjus trims metams po vyro mirties ir dabar neslepia džiaugsmo, kad gali su savimi turėti dalelę jo net po skaudžios netekties.  S. Goodsell ir ir 30 metų jos partneris Jasonas Goodsellas 2017 m. vasarį keliavo po Australiją, kai jam buvo diagnozuotas ketvirtos stadijos žarnyno ir kepenų vėžys.
2023-08-15

Pamačiusi šventinį tortą mama apsipylė ašaromis: niekam to nelinkėtų

Moteris puolė į paniką, kai paprasta klaida sugadino jos kūdikio lyties atskleidimo šventei skirtą tortą. Visa tai pavyko užfiksuoti vaizdo įraše, kurį ji planavo parodyti savo šeimai ir draugams. Kiekviena šeima pasirenka individualiai, kaip paminėti kūdikio lyties atskleidimo šventę – vieni renkasi tai išsiaiškinti nedideliame rate, kiti – su visa gimine, tačiau net ir viską suplanavus iki smulkiausių detalių, ne visada viskas pavyksta taip, kaip tikėjotės.
2023-08-14

Lietuvės gimdo vis rečiau ir vėliau: „Gerai gyvenam ir nenorim aukotis“

Lietuvoje gimsta vis mažiau vaikų. Šiemet valstybė artėja prie antirekordo – per metus mūsų šalyje gali gimti mažiau nei 20 tūkstančių kūdikių. Per pirmą 2023-iųjų pusmetį jų gimė mažiau nei 10 tūkstančių. Gimstamumo rodiklius stebintys ekspertai aiškina, kad Lietuvos šeimos keičiasi: joms reikia ne tik vaiko pinigų, bet ir subalansuotų paslaugų tam, kad vaikų auginimas tėvams netaptų per didele našta ir jie galėtų lengvai derinti laisvalaikį, darbą bei vaikų auginimą.
2023-08-14

Vos pagimdžiusi kaunietė atsidūrė psichiatrijos ligoninėje: net šeima nesuprato, kas vyksta

Daugeliui motinystė siejasi tik su džiaugsmu ir geromis emocijomis, tačiau Kauno rajone įsikūrusios Sandros Lukaševičienės patirtis rodo ką kita – vos per kelias savaites po gimdymo dėl pogimdyminės psichozės ji atsidūrė psichiatrijos ligoninėje.  Dabar Sandros sūnui jau penkeri. Jis buvo labai ilgai lauktas džiaugsmo spindulėlis. Sklandus, lengvas nėštumas, po gimdymo apėmusios nuostabios emocijos greitai pasikeitė ir moteris nebepažino pati savęs, nors suvokė, kad baigia išprotėti.
2023-07-11

Neįtikėtina: vienu metu laukiasi net 12 to paties skyriaus ligoninės darbuotojų

Neįtikėtinas sutapimas – „Riverside“ regioniniame medicinos centre vienu metu laukiasi net 12 slaugytojų, kurios visos dirba tame pačiame naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje. Visos jos labai laukia savo didžiausio džiaugsmo – šeimos pagausėjimo. Kai kurioms tai jau nebe pirmas gimdymas, tačiau dalis ant rankų sūpuos pirmagimius.  „Tai daugiausiai, kiek istorijoje per vienerius metus yra buvę nėščiųjų mūsų skyriuje.
737 2023-07-10

Ievos Zasimauskaitės vyras pasidalijo tėvystės įspūdžiais: prakalbo apie iššūkius ir ligoninę

Birželio viduryje dainininkė Ieva Zasimauskaitė su sutuoktiniu Simonu Grabausku tapo tėvais. Sutuoktiniams gimė pirmagimė, kuri į poros gyvenimą atnešė naujų spalvų. Tėčiu tapęs vyras pasidalijo įspūdžiais, kaip praėjo pirmosios mažylės savaitės bei kaip jam sekasi priimti naująsias – tėvo – pareigas. „Viskas, užrakinau – palieku trobelę, važiuojam pas gydytojus pasitikti savo vaikelį“, – pradėdamas pasakojimą vaizdo įraše sakė S. Grabauskas.
63 2023-06-25

Ginekologas kreipėsi į nėščias moteris: įsidėmėkite tai visam laikui

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi 39-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale. Šį kartą vedėjas – tėtis Simonas – ir vėl ne vienas: studijoje jau greitai mamyte tapsianti atlikėja ir muzikos mokytoja Donata Virbilaitė bei klinikos „Sveikata Jums“ gydytojas akušeris ginekologas Mindaugas Balnys. Šį kartą – išsamiai ir paprastai apie nėštumą, mitus ir faktus.
2023-06-16

Įvardijo didžiausius nėštumo pavojus: ginekologas skubiai įspėja

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi 39-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale. Šį kartą vedėjas – tėtis Simonas – ir vėl ne vienas: studijoje jau greitai mamyte tapsianti atlikėja ir muzikos mokytoja Donata Virbilaitė bei klinikos „Sveikata Jums“ gydytojas akušeris ginekologas Mindaugas Balnys. Šį kartą – išsamiai ir paprastai apie nėštumą, mitus ir faktus.
2023-06-15

Vilnietės gimdymo ginekologas nepamirš dar ilgai: viskas vyko kaip filme

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi 39-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale. Šį kartą vedėjas – tėtis Simonas – ir vėl ne vienas: studijoje jau greitai mamyte tapsianti atlikėja ir muzikos mokytoja Donata Virbilaitė bei klinikos „Sveikata Jums“ gydytojas akušeris ginekologas Mindaugas Balnys. Šį kartą – išsamiai ir paprastai apie nėštumą, mitus ir faktus.
2023-06-14

Ieva Zasimauskaitė prabilo apie sunkiausią periodą: „Baigėsi mano gyvenimas“

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi 34-iąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale. Šį kartą kalbame apie buvimą ir tapimą mama.
115 2023-05-09

Gimdymo metu mirusios alytiškės vyras neranda ramybės: gydytojos žodžius prisimins amžinai

Balandžio 21 dieną į Alytaus S. Kudirkos ligoninę gimdyti atvykusi alytiškė namo nebesugrįžo. Dėl gimdymo metu, kaip įtariama, įvykusios gimdymo komplikacijos – embolijos vaisiaus vandenimis – gimdyvė paniro į komą, naujagimis pasaulį išvydo po cezario pjūvio, abu jie buvo skubiai išgabenti į Kauno klinikas. Po savaitės šeimą pasiekė tragiška žinia: gimdyvė mirė, naujagimis – reanimacijoje, jo būklė sunki.
2023-05-04

JAV – unikalūs vaizdai: policininkas padėjo moteriai pagimdyti automobilyje

Floridos valstijos pareigūno kūno kamera užfiksavo unikalius vaizdus – policininkas padėjo moteriai pagimdyti automobilyje, sustojusiam greitkelyje. Iš pradžių pareigūnas dar laukė medikų, tačiau kūdikis nusprendė pasaulį išvysti tučtuojau, tad policininkui teko padėti moteriai gimdyti. Po šio įvykio paaiškėjo, kad tai – jau trečiasis kartas, kai šis policininkas padėjo moteriai pagimdyti.
2023-05-04

21-erių kaunietės šeimą ištiko skaudi tragedija – ką tik gimęs naujagimis mirė: paaiškėjo naujų detalių

Viename iš Kauno daugiabučių prasidėjęs moters gimdymas pasibaigė tragedija. Nors medikai jauną moterį su naujagimiu dar spėjo nuvežti į Kauno klinikas, deja, vaikelis neišgyveno, o moterį dabar stebi gydytojai. Tragedijos aplinkybes tiria teisėsauga, bet sako, neturi duomenų, kad moteris specialiai gimdė namuose. Jaunos kaunietės gimdymas, įvykęs namuose, pasibaigė tragiškai – naujagimis mirė, o pati gimdyvė dabar medikų globoje. Nelaimė nutiko viename iš Šiaurės prospekto daugiabučių.

Cezario pjūvio operacijos kelia aistras: šeima sumoka tūkstančius, o gimus vaikui parama – 500 eurų

Sveikatos apsaugos ministerija keis nuo šių metų įsigaliojusią, bet moterų iniciatyvų, gydytojų bei dalies politikų sukritikuotą cezario pjūvio tvarką. Mat nors ji leido nėštukėms susimokant gimdyti cezario pjūvio būdu, po operacijos ištikus komplikacijoms, gydymo išlaidas mamos jau turėjo dengti pačios. Dabar tvarką ministeriją keis ir gimdyvės už komplikacijų gydymą pačios nebemokės.
2023-04-16

Aiškėja daugiau apie landynėje Kauno r. gimusią mažylę: naujagimė nepilnai išnešiota, ji su mama klinikose

Kauno rajone, Neveronių seniūnijoje, apleistoje patalpoje, kaip įtariama, neblaivi moteris pagimdė kūdikį. Antradienį įvykusį gimdymą Neveronių seniūnijoje apleistoje patalpoje be elektros, šildymo ir vandens BNS trečiadienį patvirtino Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties vyr. gydytoja, direktorė Nelita Gudžiūnaitė-Bybartienė. Vis tik daugiau detalių medikė tvirtino negalinti suteikti. Apie tai pirmasis pranešė portalas lrytas.lt.
Į viršų