Kauniečiai Margarita ir Karolis padarė tai, apie ką daugelis šeimų retsykiais pagalvoja, tačiau dėl drąsos stygiaus nesiryžta padaryti. Savo kūdikio neturėję sutuoktiniai priėmė sprendimą auginti vaikelį, kurio dėl tam tikrų priežasčių negalėjo auginti jo biologiniai tėvai.

Laiminga kauniečių šeima (nuotr. asm. archyvo)

Laiminga kauniečių šeima (nuotr. asm. archyvo)

Iš pradžių tapę laikinais, dabar jie ruošiasi tapti nuolatiniais dvimečio globėjais. Negana to – šeima gyvena laukimu, mat sausio mėnesį pasaulį turėtų išvysti pirmasis bendras jų kūdikis.

Apie globą svajojo nuo vaikystės

Apie tai, kad kada nors gyvenime Margarita augins ne savo biologinį vaikelį, žinojo jau vaikystėje. „Aš visą gyvenimą norėjau paimti vaikelį iš kūdikių namų. Iki šiol nesuprantu tokio savo didelio noro, tačiau jis mane lydi nuo pat vaikystės.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Laiminga kauniečių šeima

Būdama maža galvojau, kad labai nesąžininga vieniems augti savo namuose, o kitiems – įstaigose. Deja, gyvendami su tėvais neturėjome sąlygų paimti vaikelio, todėl pažadėjau tai padaryti, kai turėsiu savo šeimą“, - kalbėjo Margarita.

Ji atvira – įkalbėti sutuoktinį įsivaikinti vaikelį nebuvo itin lengva, tačiau tam padėjo vyrui rodyti filmai, o vėliau – artimų draugų pavyzdys.

REKLAMA

„Filmai apie vaikus iš kūdikių namų yra įrodymas, kokie vaikai tampa paimti iš kūdikių namų į normalias šeimas. Jie niekuo nesiskiria nuo kitų vaikų – yra linksmi, judrūs, laimingi.

Visai neseniai ir mūsų draugai įsivaikino mergytę, kurią aš buvau labai pamilusi, kol pati laikinai dirbau kūdikių namuose. Kai vyras ją pamatė laimingą ir linksmą draugų namuose, mačiau, kaip „ištirpo“.

Tai ir buvo tas gražus, užkrečiantis pavyzdys, kuris įkvėpė ir mano vyrą patikėti, jog ir mums reikia priimti tokį sprendimą“, - sako pašnekovė.

Įtėvius vadina vardais

Po apsisprendimo šeima ėmė lankyti paruošiamuosius kursus ir netrukus po jų atsirado dvimetis berniukas, kuriam tą akimirką reikėjo globos.

„Mes jį paėmėme iš kitų laikinų globėjų. Perėmimas vyko palengva, neskubant, kad berniukui nebūtų šokas dėl pokyčių. Viskas, mūsų akimis, klostėsi ramiai ir sėkmingai.

Nors visuomenėje vyrauja nuomonė, kad vaikeliui keisti globėjus gali būti psichologiškai sunku, vis dėlto taip tikrai nėra – vaikui visada išlieka svarbiausias klausimas, kur yra ir ką veikia jų tikrieji tėvai.

Laiminga kauniečių šeima (nuotr. asm. archyvo)

Apie savaitę bendravome su berniuku, tačiau reikėjo gerokai mažiau laiko, kad jis „priliptų“ prie mano vyro“, - prisiminė Margarita.

Trimetis jau pusmetį gyvena Margaritos ir Karolio namuose. Jam čia – jauku ir gera, jis ramiai miega, dienomis lanko darželį, o vakarus leidžia su įtėviais, kuriuos vadina tiesiog vardais.

Kasdien mokosi pažinti vaiką

Margarita sako, kad jai visiškai nesvarbu, kaip ji yra vadinama – svarbiausia, kad mažylis jaustųsi saugus ir laimingas.

REKLAMA

„Kai tik pasiėmėme berniuką globoti, mes turėjome jį vežti į susitikimus su biologiniais tėvais. Jiems buvo suteikta galimybė susitvarkyti gyvenimus ir problemas, tačiau jiems nepasisekė.

„Sužinojome, kad berniukas lieka nuolatinėje globoje. Bendravome su psichologe ir tarėmės, kaip reikėtų jam apie tai pranešti, tačiau jis puikiai priėmė šią žinią.

Sava kalba jis aiškino, kad negali būti su mamyte ir tėčiu, nes jiems „popa“, o mums ne, todėl jis ir gyvens pas mus.

Šiuo metu kauniečiai gyvena laukimu – sausio mėnesį pasaulį turėtų išvysti bendras Margaritos ir Karolio kūdikis. „Trimetis labai jo laukia, ruošia žaislus. Sako, kad būtinai su juo žais ir rūpinsis juo.

„Paėmus globoti vaiką labai svarbu išmokti nustatyti tam tikras ribas, kad vaikas jaustųsi saugus, svarbu išmokti pritaikyti vienokias ar kitokias pasekmes.

Net tokie dalykai, kaip tam tikrų vaiko pomėgių žinojimas, yra labai svarbu, siekiant užtikrinti jo saugumą. Iš pradžių nežinojome, kad jis labai mėgsta razinas, todėl atradę tai – tikrai stebėjomės.

Dabar berniukas lanko darželį, sėkmingai socializuojasi su savo amžiaus vaikais“, - pasakoja Margarita.

Biologinių tėvų buvo neprižiūrėtas

Ji prisimena, kad berniuko požiūris į moteris buvo gana komplikuotas. „Tikėtina, kad taip buvo dėl santykio su biologine mama. Net ir iš susitikimų su ja jis grįždavo kiek sudirgęs.

Mes nežinome, ar berniukas buvo skriaudžiamas, tačiau buvę globėjai pasakojo, jog jis buvo maitinamas ypač prastu maistu, jam buvo duodami saldumynai, kurių dabar bandome atsisakyti“, - aiškina kaunietė.

REKLAMA

Kai Margaritos ir Karolio artimieji sužinojo, jog jiedu ryžosi auginti vaikelį, neslėpė džiaugsmo. Šeima sulaukė didelio palaikymo, pagyrų dėl tokio apsisprendimo.

Vis dėlto vyresnio amžiaus žmogaus replika Margaritai yra įstrigusi iki pat širdies gelmių.

„Buvo pasakyta, kad tokį sprendimą priėmėme todėl, kad patys negalime susilaukti vaikelio, o kai tai kada nors įvyks, įvaikintą berniuką galėsime atiduoti“, - skausmu pasidalijo moteris, šiuo metu gyvenanti laukimu.

Moteris džiaugiasi, kad jos šeimos pavyzdys gali įkvėpti – mes norime, kad visuomenė matytų, jog vaikai, paimti iš vaikų namų arba netinkamų šeimų, nėra raupsuotieji.

Jie yra tokie patys, kaip ir kiti vaikai, - smagūs, laimingi, gražūs, tik, deja, gimę netinkamoje šeimoje.

 

skaitytoja
2017-11-23 18:59:50
Tai saunu, mano aplinkoje taip pat buvo isivaikino vaikuti ir suzinojo zinia kad laukesi vaikucio zimoma buvo laimingi ir tas vaikutis atnese dziaugsma vaikuciai pradejo bireti kaip zirniai viens po kito smagu
Atsakyti
(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Laiminga kauniečių šeima
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Aldona 2017-11-24 22:16:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vaikai atneša laimę. Kūdikystė gražiausias gyvenimo laikotarpis. Kaip darbuotoja globėja turėjo nuraminti gimdyvę ir padėti jai auginti mažylius. Atliko klastotę ir visą laiką džiaugsis svetima laime. Yra patyrusių medicinos ir švietimo darbuotojų kurie supurvina žmonių laimę. O tai yra baisiausia.   ATSAKYTI
Ruta 2017-11-24 19:06:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mieloji,kai gims jusu kudikelis,neatstumkite ivaikintojo berniuko.Kiek jam gali keistis tie iteviai,vaikas nesusiformuos kaip asmenybe.Jis deda i jus viltis,laukia jusu vaikelio,turi svajone.Bukit visi laimingi   ATSAKYTI
Ale va 2017-11-24 09:18:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dievas nedavė ,nedavė ,o kai davė ,tai net drėbtelėjo...   ATSAKYTI
Gintaras 2017-11-23 23:15:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Siūlau laikytis" visai nupušėjęs (jusi)... Reikia vaikams finansų, žinoma. Ir labai labai retas vaikas Lietuvoje gauna visko, ko nori. Bet argi čia priežastis neturėti vaikų? Svarbu aprengti, pavalgę būtų, kad ir ne prabangiai, bet pakankamai. Žinoma, su mūsų atlyginimais savo poreikius tenka pamiršti ir gyventi dėl vaikų. Bet taip ir turi būti :)   ATSAKYTI
siūlau laikytis sveiko proto 2017-11-23 20:48:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Nematau jokio smagumo, kad vaikai byra kaip žirniai. Tas įsivaikintas irgi pabyrėjo, kaip žirnis. Tiesiog nieko nėra paprasčiau, kaip ,,pagaminti'' vaiką.. tereikia proto užtemimo ir instinkto... ir pabyra vaikai į vaikų NAMUS. Kai jie pabyra šeimoje, tai reikia savęs paklausti, ar jie norėjo ateiti į šią ašarų pakalnę - dar neteko girdėti, kad nors vienas naujagimis vos gimęs juoktųsi... JIE VERKIA. VEIDAI KLAIKIAI GRAUDŪS. Oi, tik nereikia, kad jie taip įkvepia oro- oro įkvėpti galima ir juokiantis. Tai reiškai, kad atėjimas čia sukelia klaikų vaizdą... pradėkim nuo to. O vėliau? Kas vėlia? Amžini draudimai- negalima, neimk, nepirksiu, privalai paklusti, darytsi patogus kitiems.... Dar toliau? Ogi amžinas pinigų trūkumas... KIEK REIKIA UŽDIRBTI, KAD GALĖTUM SAU LEISTI KOKYBIŠKAI... PABRĖŽIU ... KO KY BIŠ KAI AUGINTI VAIKUS.. jie ne žirniai darže. jie asmenybės. Puiku, kas pasiėmė vaiką iš vaikų namų... bet aprašyta Margarita aiškiai pasakė - gimė netinkamoje šeimoje.... jeigu taip atmetus visus sentimentus, tai kasdien po kelis vaikus gimsta netinkamose šeimose... tai nebūtinai degradai ir alkholikai. Užtenka, kad mamytė taip nutarė suvystyti tėvelį ir taip kelis kartus iš eilės... laimės vaikui nebus tokioje šeimoje, nors į vaikų namus gal ir neatiduos.. tik močiutei į šančius ar kokį kaimą.. o tada mamytė nurujos pas kitą ,,tėvelį'' .. Taip kad vaikai nėra žirniai, jie negali būti vadinami daržovėmis ir auginami plantacijose...    ATSAKYTI
Tiesa 2017-11-23 21:15:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nereikia taip kategoriškai mąstyti, ar būti siauro suvokimo, skaitytoja tik komentare pasidalijo tuo ką žino ir liaudies posakį pasakė ,,byra kaip žirniai,,, Reikėtų daugiau savišvietos, kas suprastumėte išsireiškimus   ATSAKYTI
a.š. 2017-11-24 11:43:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Užuojauta užguitam nevykėliui išliejusiam tiek savo nuoskaudų. Kūdikis verkia tiek pat kiek ir juokiasi. Jo organizme yra puiki hormonų pusiausvyros savireguliacija. Jei vaikas verkia, žiūrėk po 15min jau juokiasi. Jei nesuvaldomai juokiasi, po kurio laiko graudžiai verkia. Tai juk gyvenimas - emocijų kaitos būdingos visiems žmonėms, o mūsų mažuliukai tiek daug atneša džiaugsmo! Asmenybės vystymosi kelias atskira tema, nes būna jog pas prastai gyvenančius tėvus išauga vosm prasmėm stiprūs vaikai, o pas turtuolius dažnai atvirkščiai - degraduoja... Svarbiausia stengtis auginti gerosiom vertybėm motyvuojamus žmones, o kur jie nukeliaus, jau jų pasirinkimas...    ATSAKYTI
To a.s. 2017-11-24 12:13:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Oi pereksle sujudo. Gal su narkoze gimdei,negirdejai,kad vaikas gimes verkia. Neteko matyt,kad gime vaikai juoktusi. Vaikai tikrai atnesa daug dziaugsmo,ypac tie kur buna sumaise laikus,diena miega,nakti verkia. Vaikus reik isaukleti ,zmonemis uzauginti. Aisku,tu tokia protinga budama,nezinai,kad mazi vaikai- mazi vargai,dideli vaikai- dideli vargai ( cia turima omeny paauglyste). Kita nevykeliu isvadinusi,savo kvailumo nematai.   ATSAKYTI
, 2017-11-24 12:20:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Zinoma,vaikai taip juokiasi,kad atejus i didesne parduotuve,galva ima skaudet nuo to staugimo. Gatvej irgi. Ziurek,jau klykia lyg skerdziamas. Suprantu,kai vaikas verkia uzsigaves issigandes,kai jam skauda. Bet dsbar mada staugti siaip,o tevai ziuri ir sypsosi. Protingi supras,ka parasiau,pereksles uzminusuos.   ATSAKYTI
Atsigauk 2017-11-24 15:34:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Galvos nepašalai? Vaikas gimęs kodėl verkia. . Biologijos vadovėlį pasiskaityk šeštos klasės, nes matomai šį tą praleidai.    ATSAKYTI
To atsigauk 2017-11-24 16:05:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mokslincius kame buves. Vis dar 6 klasej sedi? Vaikas ima sypsotis tada,kai ima suvokti aplinkini pasauli,kai ima mataruoti rankom,kojom ,iki tol jis miega ,valgo ir verkia. Tu verciau savo galva pasirupink. Tau nusalti nera ka,galvoj vakumas.   ATSAKYTI
skaitytoja 2017-11-23 18:59:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai saunu, mano aplinkoje taip pat buvo isivaikino vaikuti ir suzinojo zinia kad laukesi vaikucio zimoma buvo laimingi ir tas vaikutis atnese dziaugsma vaikuciai pradejo bireti kaip zirniai viens po kito smagu   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų