Kauniečių šeimos stebuklas: įsivaikinus dvimetį pasiekė dar viena jaudinanti žinia

Kauniečiai Margarita ir Karolis padarė tai, apie ką daugelis šeimų retsykiais pagalvoja, tačiau dėl drąsos stygiaus nesiryžta padaryti. Savo kūdikio neturėję sutuoktiniai priėmė sprendimą auginti vaikelį, kurio dėl tam tikrų priežasčių negalėjo auginti jo biologiniai tėvai.

3

Iš pradžių tapę laikinais, dabar jie ruošiasi tapti nuolatiniais dvimečio globėjais. Negana to – šeima gyvena laukimu, mat sausio mėnesį pasaulį turėtų išvysti pirmasis bendras jų kūdikis.

Apie globą svajojo nuo vaikystės

Apie tai, kad kada nors gyvenime Margarita augins ne savo biologinį vaikelį, žinojo jau vaikystėje. „Aš visą gyvenimą norėjau paimti vaikelį iš kūdikių namų. Iki šiol nesuprantu tokio savo didelio noro, tačiau jis mane lydi nuo pat vaikystės.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Laiminga kauniečių šeima

Būdama maža galvojau, kad labai nesąžininga vieniems augti savo namuose, o kitiems – įstaigose. Deja, gyvendami su tėvais neturėjome sąlygų paimti vaikelio, todėl pažadėjau tai padaryti, kai turėsiu savo šeimą“, - kalbėjo Margarita.

Ji atvira – įkalbėti sutuoktinį įsivaikinti vaikelį nebuvo itin lengva, tačiau tam padėjo vyrui rodyti filmai, o vėliau – artimų draugų pavyzdys.

„Filmai apie vaikus iš kūdikių namų yra įrodymas, kokie vaikai tampa paimti iš kūdikių namų į normalias šeimas. Jie niekuo nesiskiria nuo kitų vaikų – yra linksmi, judrūs, laimingi.

Visai neseniai ir mūsų draugai įsivaikino mergytę, kurią aš buvau labai pamilusi, kol pati laikinai dirbau kūdikių namuose. Kai vyras ją pamatė laimingą ir linksmą draugų namuose, mačiau, kaip „ištirpo“.

Tai ir buvo tas gražus, užkrečiantis pavyzdys, kuris įkvėpė ir mano vyrą patikėti, jog ir mums reikia priimti tokį sprendimą“, - sako pašnekovė.

Įtėvius vadina vardais

Po apsisprendimo šeima ėmė lankyti paruošiamuosius kursus ir netrukus po jų atsirado dvimetis berniukas, kuriam tą akimirką reikėjo globos.

„Mes jį paėmėme iš kitų laikinų globėjų. Perėmimas vyko palengva, neskubant, kad berniukui nebūtų šokas dėl pokyčių. Viskas, mūsų akimis, klostėsi ramiai ir sėkmingai.

REKLAMA

Nors visuomenėje vyrauja nuomonė, kad vaikeliui keisti globėjus gali būti psichologiškai sunku, vis dėlto taip tikrai nėra – vaikui visada išlieka svarbiausias klausimas, kur yra ir ką veikia jų tikrieji tėvai.

Apie savaitę bendravome su berniuku, tačiau reikėjo gerokai mažiau laiko, kad jis „priliptų“ prie mano vyro“, - prisiminė Margarita.

Trimetis jau pusmetį gyvena Margaritos ir Karolio namuose. Jam čia – jauku ir gera, jis ramiai miega, dienomis lanko darželį, o vakarus leidžia su įtėviais, kuriuos vadina tiesiog vardais.

Kasdien mokosi pažinti vaiką

Margarita sako, kad jai visiškai nesvarbu, kaip ji yra vadinama – svarbiausia, kad mažylis jaustųsi saugus ir laimingas.

„Kai tik pasiėmėme berniuką globoti, mes turėjome jį vežti į susitikimus su biologiniais tėvais. Jiems buvo suteikta galimybė susitvarkyti gyvenimus ir problemas, tačiau jiems nepasisekė.

„Sužinojome, kad berniukas lieka nuolatinėje globoje. Bendravome su psichologe ir tarėmės, kaip reikėtų jam apie tai pranešti, tačiau jis puikiai priėmė šią žinią.

Sava kalba jis aiškino, kad negali būti su mamyte ir tėčiu, nes jiems „popa“, o mums ne, todėl jis ir gyvens pas mus.

Šiuo metu kauniečiai gyvena laukimu – sausio mėnesį pasaulį turėtų išvysti bendras Margaritos ir Karolio kūdikis. „Trimetis labai jo laukia, ruošia žaislus. Sako, kad būtinai su juo žais ir rūpinsis juo.

„Paėmus globoti vaiką labai svarbu išmokti nustatyti tam tikras ribas, kad vaikas jaustųsi saugus, svarbu išmokti pritaikyti vienokias ar kitokias pasekmes.

Net tokie dalykai, kaip tam tikrų vaiko pomėgių žinojimas, yra labai svarbu, siekiant užtikrinti jo saugumą. Iš pradžių nežinojome, kad jis labai mėgsta razinas, todėl atradę tai – tikrai stebėjomės.

Dabar berniukas lanko darželį, sėkmingai socializuojasi su savo amžiaus vaikais“, - pasakoja Margarita.

Biologinių tėvų buvo neprižiūrėtas

Ji prisimena, kad berniuko požiūris į moteris buvo gana komplikuotas. „Tikėtina, kad taip buvo dėl santykio su biologine mama. Net ir iš susitikimų su ja jis grįždavo kiek sudirgęs.

REKLAMA

Mes nežinome, ar berniukas buvo skriaudžiamas, tačiau buvę globėjai pasakojo, jog jis buvo maitinamas ypač prastu maistu, jam buvo duodami saldumynai, kurių dabar bandome atsisakyti“, - aiškina kaunietė.

Kai Margaritos ir Karolio artimieji sužinojo, jog jiedu ryžosi auginti vaikelį, neslėpė džiaugsmo. Šeima sulaukė didelio palaikymo, pagyrų dėl tokio apsisprendimo.

Vis dėlto vyresnio amžiaus žmogaus replika Margaritai yra įstrigusi iki pat širdies gelmių.


Rašyti komentarą...
s
skaitytoja
2017-11-23 18:59:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai saunu, mano aplinkoje taip pat buvo isivaikino vaikuti ir suzinojo zinia kad laukesi vaikucio zimoma buvo laimingi ir tas vaikutis atnese dziaugsma vaikuciai pradejo bireti kaip zirniai viens po kito smagu
Atsakyti
-2

G
Gintaras
2017-11-23 23:15:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Siūlau laikytis" visai nupušėjęs (jusi)... Reikia vaikams finansų, žinoma. Ir labai labai retas vaikas Lietuvoje gauna visko, ko nori. Bet argi čia priežastis neturėti vaikų? Svarbu aprengti, pavalgę būtų, kad ir ne prabangiai, bet pakankamai. Žinoma, su mūsų atlyginimais savo poreikius tenka pamiršti ir gyventi dėl vaikų. Bet taip ir turi būti :)
Atsakyti
0

,
,
2017-11-24 12:20:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zinoma,vaikai taip juokiasi,kad atejus i didesne parduotuve,galva ima skaudet nuo to staugimo. Gatvej irgi. Ziurek,jau klykia lyg skerdziamas. Suprantu,kai vaikas verkia uzsigaves issigandes,kai jam skauda. Bet dsbar mada staugti siaip,o tevai ziuri ir sypsosi. Protingi supras,ka parasiau,pereksles uzminusuos.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų