Spaudžiate sultis iš citrinų? Štai, kaip tai padaryti lengviau

Citrinos yra dažnai naudojamas ingredientas virtuvėje. Jos suteikia malonų kvapą, padeda sustiprinti skonį ir tinka gaminant įvairius desertus, todėl nenuostabu, kad daugelis joms neatsispiria. Pakankamai dažnai norisi iš citrinos sultis išspausti šviežiai, tačiau ne visada tai paprastai pavyksta padaryti.

Asociatyvi nuotrauka (nuotr. shutterstock.com)

Turbūt daugeliui yra įprasta citriną perpjauti per pusę ir tada iš jos spausti sultis. Dažnai gali atrodyti, kad jau išspaudėte pakankamai, bet iš tiesų sulčių dar yra likę. Alissa Gaskell dalijasi keliais patarimais, kurie palengvins šį procesą ir padės iš citrinų išspausti daugiau sulčių.

Vienas iš būdų, galinčių padėti – citrinų pašildymas mikrobangų krosnelėje vos 20 sekundžių. Šiluma padeda vaisiaus sultims laisviau tekėti ir tai ypač naudinga yra tuo atveju, jei prieš tai citrinos buvo laikomos šaldytuve. Citrinoms šiek tiek pašilus, palikite jas maždaug minutę atvėsti ir tik tada iš jų spauskite sultis.

Nors dažniausiai citrinos yra perpjaunamos pusiau, iš tiesų vertingesnis yra kitoks būdas. Citrusinį vaisių reikėtų supjaustyti kaip obuolį į keturias dalis ir „priversti“ jį stovėti ant pjaustymo lentelės. Tai padaryti gali būti šiek tiek sudėtinga, nes citrinos nėra visiškai apvalios, todėl nupjaukite šiek tiek vaisiaus odelės, kad stabilizuotumėte.


Rašyti komentarą...
V
V
2020-08-28 15:44:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar sovietik laikais mano močiūtė citriną palaikydavo dubenyje užpylusi karštu vandeniu, tada lengvai sultis lengvai išspausdavo. Ir aš taip darau be mikrobangės pagalbos, kurią išmečiau kad negadinti sveikatos.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų