Praėjusių metų lapkričio mėnesį Lietuvą apskriejo Nerijaus Dzingelevičiaus analogų neturėjusi istorija – mokytojo vardą pasisavinę buvę mokiniai internete užgauliojo kitus moksleivius ir mokytojus. Tai patyręs mokytojas metė darbą mokykloje. Vakar jam teko atlaikyti dar vieną smūgį – prokuratūra nusprendė nutraukti tyrimą ir mokinių veiksmus prilygino pokštui.

Buvo sukurtas netikras Nerijaus profilis, iš kurio užgaulias žinutes gavo ir mokiniai, ir mokytojai (nuotr. asm. archyvo)

Buvo sukurtas netikras Nerijaus profilis, iš kurio užgaulias žinutes gavo ir mokiniai, ir mokytojai (nuotr. asm. archyvo)

Savo istoriją Nerijus portalui tv3.lt pasakojo praėjusį lapkritį. Tą kartą mokytojas guodėsi, kad su moksleivių patyčiomis mokytojai susiduria dažnai, tačiau jie negali nieko padaryti ir dažnai bijo bei gėdijasi apie tai kalbėti.

Nerijus tapo mokytojų vilties simboliu, kad pagaliau pavyks atrasti teisybę ir sutramdyti iš jų šaipytis nebijančius mokinius. Taip manė ir pats mokytojas, kai Klaipėdos apygardos prokuratūra atsižvelgė į chemijos mokytojo skunde išdėstytus argumentus ir nusprendė pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 289 straipsnį – valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens vardo pasisavinimas.

REKLAMA

Nutraukė tyrimą

Tačiau sausio 23 dieną Klaipėdos apygardos prokuratūra nusprendė nutraukti savo pradėtą tyrimą, nes padaryto nusikaltimo neįžvelgė, o mokinių veiksmai įvardinti, kaip pokštas.

Portalui tv3.lt buvęs mokytojas sakė, jog pedagoginio darbo atsisakė ne tik dėl patyčių, bet ir dėl gimnazijos administracijos neveiksnumo ir švietimo įstatymo netobulumo, nes jie negina mokytojų, atsidūrusių panašiose situacijose. Šiuo metu jis yra bedarbis, lankosi Užimtumo tarnyboje ir ieško darbo ne švietimo srityje.

Nerijus sako, kad mokiniai, organizavę internetinę ataką, iki šiol neatsiprašė ir net nebandė su mokytoju susisiekti. Be to, kad nepakenktų tyrimui jis nusprendė laikinai atsisakyti socialinių tinklų, kad nesidubliuotų paskyros ir būtų lengviau ištirti internetinę erdvę.

Jis yra įsitikinęs, kad dabartinė situacija leidžia mokiniams laisvai tyčiotis ne tik iš mokinių ir mokytojų, bet ir kitų žmonių.

„Kol toliau bus toleruojamas asmenų nuo 16 metų nebaudžiamumas ir to toleravimas, tik toliau skatins nebaudžiamumą ir tai prives prie visuomenės degradacijos, kada mokytojai mokiniams nebus autoritetas, o mokytojai toliau bus įžeidinėjami ir neturės galimybių apsiginti, kadangi, nors jie ir teikia viešąsias paslaugas, teisėsaugos institucijos toleruoja prieš juos atliekamus neteisėtus asmens garbę ir orumą žeminančius veiksmus.

Nerijus Dzingelevičius

Nerijus Dzingelevičius

Galiausiai, niekas nenorės dirbti mokytojais, kas ir sukurs situaciją, kad mūsų visuomenė degraduos. Nematau skirtumo, kuo valstybės politiko, savivaldybės valdininko, policininko statusas, garbė ir orumas yra svarbesnė vertybė nei mokytojo garbė ir orumas, todėl  būdamas socialiai atsakingu viešai prabilau apie patyčių problemas atstovaudamas ne tik savo, bet ir visų kitų įžeistų, žeminamų mokytojų interesus“, – sako mokytojas.

REKLAMA

Situaciją vadina nesuprantama

Nerijus nurodo, kad pasaulyje yra efektyvių priemonių kovai su patyčiomis, kaip pavyzdį jis pateikia JAV: mokyklose įvestos nuostatos, po kuriomis moksleiviai turi pasirašyti. Tai įgalioja mokyklas „bausti moksleivį už jo veiksmus ne mokyklos teritorijoje, jeigu jie turi įtakos kitam moksleiviui arba neigiamai paveikia kitų mokyklos bendruomenės narių saugumą ir gerovę mokykloje.

„Tie, kurie tyčiojasi iš kitų, turi psichologinių problemų, nes nori pažeminti, aišku, tai priklauso ir nuo šeimoje įdiegtų vertybių. Be to, internetinė platforma suteikia anonimiškumą ir galimybę parašyti tokius komentarus, kokių žmogus negalėtų pasakyti tiesiai į akis. Galbūt tai daroma, nes norima pakelti savo autoritetą, jaustis stipresniu tarp bendraamžių, nes patyčių ataką organizavo ne vienas asmuo, o nepilnamečių gauja.

Šioje situacijoje, kurioje dabar esu, nelinkėčiau niekam pabūti.

Vyr. prokurorė teigė, jog tyrimas pradedamas ir kad prokuratūra išaiškins asmenis, kurie atsakys už atliktus nusižengimas, ir kad prokuratūra patyčių netoleruos jokiomis formomis. Bet dabar prokurorė visiškai neigia vyr. prokurorės išsakytą poziciją. Tikrai kyla daug klausimų, kodėl staiga pasikeitė prokuratūros pozicija ir jie nemato šioje situacijoje jokio nusikaltimo, teigdami, kad tai buvo tik nepilnamečių pokštas.

Negaliu net ir pagalvoti, ką turėjo jausti mokinės, gavusios iš netikros sukurtos „Facebook“ anketos seksualinio priekabiavimo žinutes. Kodėl teisėsauga, mokyklos administracija ir vaikų teisės žinodami, kad tokias žinutės naktį rašė nepilnamečiai savo bendraamžėms, iki šiol nesiėmė jokių priemonių? Man tai nesuprantama ir netoleruotina situacija“, – sako mokytojas.

REKLAMA

Buvo sukurtas netikras Nerijaus profilis, iš kurio užgaulias žinutes gavo ir mokiniai, ir mokytojai

Buvo sukurtas netikras Nerijaus profilis, iš kurio užgaulias žinutes gavo ir mokiniai, ir mokytojai

Skųs prokuratūros sprendimą

Nerijaus advokatas Artūras Andriukaitis naujienų portalui tv3.lt sakė, kad vakar buvo priimtas nutarimas nutraukti iki teisminį tyrimą. Jis per 20 dienų gali būti skundžiamas – tą daryti žada ir nukentėjęs buvęs mokytojas.

„Stebina prokuratūros užimama pozicija. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o po pusantro mėnesio jis buvo nutrauktas. Nežinau, kaip turi jaustis mano klientas, kuris tokiu būdu buvo apšmeižtas, buvo pasisavintas jo vardas ir pavardė.

Buvo daromi kiti baudžiami veiksmai pasisavinus jo vardą, siunčiamos žinutės. Apmaudžiausia tai, kad asmuo, kuris tai padarė yra nustatytas. Ir prokuratūra vis dėlto pati prieš pusantro mėnesio priėmusi nutarimą pradėti tyrimą ir įgyvendinusi mūsų skundo argumentus, kad mano klientas atitinka viešojo administravimo subjekto požymius ir kad prieš jį padaryta nusikalstama veika.

Dabar ta pati prokuratūra po pusantro mėnesio nusprendė nutraukti tyrimą. Man kyla elementarus tyrimas dėl ko vyko tas tyrimas. Dėl akių? Kas padarė įtaką tokiam prokuroro veiksmui, kad iš pradžių jis pripažino tokius požymius, o vėliau nutarė sprendimą viską nutraukti“, – stebisi nukentėjusio mokytojo advokatas.

Jis sako, kad nemato skirtumo tarp chemijos mokytojo, mokyklos direktoriaus ar valdininko, nes mokytojas taip pat teikia viešąsias paslaugas – moko vaikus. Be to, šie vaikų veiksmai sukėlė ir tam tikrus padarinius – Nerijus išėjo iš darbo ir nebegali dirbti mokytoju.

REKLAMA

Buvo sukurtas netikras Nerijaus profilis, iš kurio užgaulias žinutes gavo ir mokiniai, ir mokytojai

Buvo sukurtas netikras Nerijaus profilis, iš kurio užgaulias žinutes gavo ir mokiniai, ir mokytojai

Mokytojas susidūrė su patyčiomis

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad nuo 2018 metų rudens Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijoje dirbantis chemijos mokytojas Nerijus Dzingelevičius nusprendė nebetylėti. Mokiniai suorganizavo į jį nukreiptą patyčių ataką, tačiau nei mokyklos administracija, nei policija negali padėti, nes, pasak jų, tai viso labo mokinių nuomonė.

Tačiau mokytojas nusiteikęs karingai: „Dabar jau negaliu sustoti. Manau, kad kažkas dar atsiras ir prabils, nes mokyklose mokytojai kenčia patyčias. Medikai žudosi. Čia yra bomba, kuri gali sprogti, nes mokytojai irgi gali neišlaikyti“, – įsitikinęs jis.

Patyčių ataką mokytojas patyrė beveik prieš mėnesį, per mokinių rudens atostogas. Po jos Nerijus apsirgo ir jau tris savaites yra nedarbingas, tačiau net ir pasveikęs nežada grįžti į mokyklą, nes nemato prasmės grįžti ten, kur nesuvaldoma grupelė vaikų leidžia sau tyčiotis iš mokytojų.

 „Matosi, kad valdžia niekina mokytojus, mokiniai niekina mokytojus, mokytojų nevertina ir niekina pati administracija. Kur dėtis vargšams mokytojams?“, – sunerimęs klausia jis.

Laimės paieškos

Nerijus savo, kaip mokytojo, karjerą pradėjo Vilniuje, Baltupių progimnazijoje. Vėliau pradėjo dirbti Vilniaus Šaltinio pagrindinėje mokykloje, kur pirmą kartą susidūrė su sunkesnio elgesio mokiniais. Tačiau likimas susiklostė taip, kad Nerijus su žmona persikėlė į Druskininkus, kur prabėgo jo vaikystė.

REKLAMA

„Nusprendėme ieškoti laimės Druskininkuose. Pradėjau dirbti gimnazijoje ir progimnazijoje, nes vis tiek ir miestas mažesnis, ir vaikų yra mažiau. Paskui pamačiau į Druskininkų savivaldybės Leipalingio progimnazijos rengiamą konkursą direktoriaus pavaduotojo ugdymui vietai laimėti.

Man pavyko jį laimėti ir tas pareigas užėmiau 3 metus. Tris metus dirbau vadybinį darbą ir jie man tapo labai svarbūs, kalbant apie šiuo metu vykstančius įvykius“, – pasakoja jis.

Tačiau laimės Druskininkuose rasti nepavyko. Tiek Nerijus, tiek jo žmona yra chemikai. Chemija juos ir suvedė. Žmonos netenkino jos biurokratinis darbas savivaldybėje, be to pasitaikė neeilinis pasiūlymas dirbti Klaipėdoje. Tad jiedu nusprendė rizikuoti ir persikelti gyventi į uostamiestį.

„Kai pradėjau ieškoti darbo, pamačiau, kad chemijos mokytojo ieško Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija. Nusiunčiau savo gyvenimo aprašymą, praėjau atranką ir gavau darbo vietą. Vienintelė problema buvo ta, kad mano mokamos užsienio kalbos yra rusų ir anglų, o mokykloje sustiprinta vokiečių kalba. Bet tai nebuvo didelė bėda – už savo pinigus pradėjau mokytis vokiečių kalbos, kad turėčiau bent suvokimą“, – sako jis.

 

Nerijus nori, kad vaikams chemija būtų išties įdomi, tad jis su žmona sugalvojo projektą, kurio metu vaikai galėtų iš arti susipažinti su chemiko darbu. Šią idėją pavyko įgyvendinti ir mokykloje buvo atrinkti aštuoni motyvuočiausi vaikai, iš kurių per metus liko keturi. Su jais ištisus metus 4-5 valandas kiekvieną savaitę praleisdavo laboratorijoje tirdami kvepalus.

REKLAMA

„Pirmoji mintis buvo supažindinti vaikus su darbu, kuris vyksta chemijos laboratorijose, kad parodytume vaikams, jog nereikia tik juodai kalti. Kas stebėjo mano pamokas, žino, kad aš nesu tas mokytojas, kuris viską skaito iš vadovėlio, – jis reikalingas tik namų darbų pasiskaitymui. Norėjau išeiti iš mokyklos ribų ir mokiniams parodyti, ką galima dirbti pasirinkus chemiko specialybę“, – pasakoja Nerijus.

Grupelėje atsiradus laisvų vietų, prie jos prisijungti panoro vienas dešimtokas. Norą dalyvauti pareiškė ir jis pats, ir jo mama. Kadangi berniukas mokėsi neblogai, Nerijus pasikalbėjęs su juo priėmė jį į tyrimo grupę.

„Per pirmąjį užsiėmimą aš jam parodžiau ką ir kur reikia pilti, kaip filtruoti, bet mačiau, kad kažkas negerai. Jis nenori. Jis įnikęs į savo užsiėmimus, rašo kažkam žinutes. Paklausiau jo, kas yra: čia juk ne mokykla ir jis pats norėjo čia ateiti, o dabar nieko neveikia.

Aš pasijaučiau, kaip mokykloje, pasakiau jam, kad jeigu ateina šiaip ar jį verčia eiti tėvai, tai jis gali neiti, nes čia reikia dirbti“, – pasakoja Nerijus ir priduria, kad buvo labai nustebęs, kai tas mokinys ir jo draugas, kuris visiškai nerodė susidomėjimo šia sritimi, pasirinko mokytis B lygio chemiją 11 klasėje.

Kelias valandas trukusi patyčių ataka

Dabar Nerijus mano, kad tai nebuvo atsitiktinumas. Jis spėja, kad berniukai taip pasielgė norėdami paerzinti mokytoją: „Jie rugsėjį atėjo į pamoką, nieko neveikė. Kažko paklausus atsako, kad nežino. Sakau, kam jūs pasirinkote mano pamoką, o jie tyli. Taip buvo nuo pat rugsėjo“.

REKLAMA

Tiesa, chemijos mokytojas sako, kad dauguma mokyklos mokinių labai motyvuoti ir darbštūs, o patys mokytojai – savo srities žinovai.

„Yra keli mokiniai, kurie trukdo ne tik man. Mokytojai įvardina šiuos vaikus, kurie trikdo mūsų gimnazijos atmosferą, nes dauguma mokyklos mokinių yra motyvuoti, dirba stiprūs mokytojai. Bet tie mokiniai išbalansuoja ne tik mano pamokas, bet ir kitas. Nėra įrankių su jais kovoti, juos drausminti“, – apgailestauja jis.

Spalio 28 dienos vakarą Nerijaus ramybę sudrumstė į išmanųjį telefoną atėjęs pranešimas apie komentarus po jo įkeltu vaizdo įrašu. Jis turi sukūręs du kanalus „Youtube“ paltformoje: vienoje iš jų skelbė vaizdo įrašus apie šunų treniravimą, o kitame – vaizdo pamokos, kuriose patys mokiniai aiškina chemijos procesus.

„Jeigu kažkas kažką parašo mano „Youtube“ kanale, man iškart atsiunčia pranešimą. Jeigu to nebūtų ir man reikėtų užeiti, tai tikriausiai nebūčiau pastebėjęs iškart. Tuo metu lyg specialiai telefoną laikiau savo rankoje. Jis supypsėjo.

 

Iš pradžių komentarai liejosi tik po jo vaizdo įrašu, kuriame jis treniravo savo šunį. Vėliau jie persikėlė į kanalą, kuris skirtas gimnazijai, su vaizdo pamokomis apie chemiją anglų ir vokiečių kalbomis.

„Turėjome nufilmavę 8 pamokas, kurias naudojau pamokose. Patyčioms persimetus ant vaikų, turėjau šitą projektą uždaryti. Ten jau buvo baisu: vaikai buvo išvadinti lo***s, ryžais, durnais, de*****s. Viename vaizdo įrašę yra sesės dvynės. Po tuo įrašu buvo komentarai, „jeigu matei vieną nuogą, matei ir kitą“, „šitą p****iau, o kurią p****m tu?“. Aš toliau viską screenshotinau“, – sako jis.

REKLAMA

Patyčios – ne nusikaltimas

Viskas tuo nesibaigė. Po 15 minučių Nerijus sulaukė kūno kultūros mokytojo skambučio apie tai, kad „Facebook“ yra sukurta anketa su jo vardu, pavarde ir nuotraukomis, o iš jos siuntinėjamos įvairios nederamos žinutės mokiniams ir mokytojams.

„Galvojau „man šakės. Viskas. Ką toliau daryti?“. Susiradau tą anketą, matau, kad paimta mano nuotrauka ir kita informacija, o drauguose yra mūsų mokyklos vienuoliktokių ir mokytojų. Parašiau žinutę, kad ištrintų anketą, nes naudoja mano duomenis. Man atrašė: „ne, tai jūs naudojate mano duomenis“.

Anketą pavyko užblokuoti. Viskas vyko nuo 21:30 iki pat vidurnakčio. Tada viskas aprimo. Paskui aš į savo „Facebook“ profilį gavau kažkokių virusinių žinučių, kuriose kažkokios moterys siūlė seksą. Viena vienuoliktokė parą laiko galvojo, kad prie jos priekabiauja mokytojas, nes ji gavo nederamo pobūdžio žinutę mano vardu. Kol aš nesužinojau to ir nepaaiškinau jai, kad buvo sukurta anketa mano vardu“, – pasakoja Nerijus.

Ankstų rytą visus turimus įrodymus jis išsiuntė į mokyklos administraciją. Jam buvo pasiūlyta nieko nelaukti ir kreiptis į policiją, be to, paskyrė nemokamą teisininką.

Nerijus pateikė pareiškimą elektroninėje Policijos paslaugų sistemoje, prisegė turėtas momentines ekrano nuotraukos. Vienoje iš jų buvo matyti ir moksleivio vardas bei dalis pavardės – tačiau to neužteko. Tyrimas nebuvo pradėtas, nes, pasak policijos pateiktų išvadų, tai yra vaikų nuomonė – ne nusikaltimas.

„Po to pastebėjau, kad man darant screenshotus vienas iš berniukų nespėjo pakeisti savo slapyvardžio: jis buvo pasivadinęs vardu ir pavardės trumpiniu. Gal po 5 sekundžių jis pakeitė jį į „BMWfanai“. Iškart supratau, kad tai tikriausiai daro keturi susėdę klasiokai: buvo rašoma iš keturių skirtingų anketų.

REKLAMA

Žinoma, tą vardą įvardijau ir mokyklos administracijai, ir policijai, tačiau jie tuo nepatikėjo. Į mokyklą buvo atvykę ir mokinio tėvai, kurie pasipiktino, kad jų sūnus yra kažkuo kaltinamas. Nuo to laiko mokykla tiesiog atsiribojo“, – pasakoja Nerijus.

Mokytojai nuolat kenčia patyčias

Chemijos mokytojas nusprendė nepasiduoti ir nepalikti šio įvykio ramybėje. Dabar jis ieško teisininko, kuris padėtų parengti naują skundą .

„Čia ne ta situacija, kad nežinau, kas man automobilio padangas pradūrė, nors ir tokiu atveju, kai nėra jokių liudytojų ir įrodymų, pradedamas  ikiteisminis procesas. O čia mokytojas ir mokiniai puolami. Man labai keista, kad tų vaikų tėvai, iš kurių buvo tyčiojamasi, tyli. Gal bijo? Aš nebetylėsiu, tikrai viską pasakysiu, šnekėsiu tol, kol pasieksiu savo“, – pasiryžęs jis.

Nerijus pasakoja, kad mokyklos bendruomenei buvo pranešta, kad mokytojas serga. Tai – ne melas, tačiau mokytojas įsitikinęs, kad bandoma nuslėpti tikrąją situaciją.

„Žinau, kad buvo šnekėta tik su mokytojais. Buvo pakviesti mokytojai ir jiems pasakė, kad buvo įsilaužtą į anketą ir visko prirašinėta. Jiems sakė, kad turi save saugoti ir jeigu kažką panašaus kels, turi uždėti filtrą, kad niekas nekomentuotų. Juos pamokė, kaip apsisaugoti nuo mokinių. Iki manęs atėjo žinios, kad buvo pasakyta, jog pats mokytojas Nerijus kaltas, nes neapsisaugojo“, – sako jis.

Vyras jau tvirtai nusprendęs, kad negrįš dėstyti į šią mokyklą, nes jis nebegalės stoti prieš mokinius ir apsimetęs, kad nieko nebuvo, pasakoti apie chemiją. Nerijus apgailestauja, kad mokytojai dažnai susiduria su patyčiomis ir emociniais susidorojimais, o dėl to dažniausiai būna atsakingi vos keli mokiniai.

REKLAMA

„Sieksiu tiesos išaiškinimo, kad tie mokiniai būtų nubausti. Į mokyklą negrįšiu. Neturiu ten ko, nes jokio palaikymo iš vadovybės nėra. Jeigu aš dabar sustosiu – šakės kitiems mokytojams. Tikrai eisiu visur, kur mano kvies, nes aš tikrai turiu, ką pasakyti.

Mokytojai tyli – jei bijo. Dabar gaunu daug laiškų ir žinučių iš mokytojų, kurie yra iš kitų mokyklų, nes jie patiria patyčias. Dabar tie mokytojai laikosi manęs, jie skatina mane nepasiduoti, nes aš jaunas, darbą dar vėliau gal ir rasiu“, – sako jis.

Mokykla neturi prisiimti atsakomybės

tv3.lt portalas susisiekė su mokyklos, kurioje dirba Nerijus, direktore Jolita Andrijauskiene, tačiau mokytoja komentuoti situaciją atsisakė.

„Mes nutarėme, kad daugiau jokių komentarų jau nebeteiksime, nes vakar kalbėjome su kita žurnaliste ir viską pasakėme. Ir mes tikrai tikrai jokių komentarų nebeteiksime. <...> Toks yra mūsų bendruomenės sprendimas, tėvų tame tarpe taip pat“, – sakė ji.

Apie tai, kaip derėtų elgtis mokyklos vadovybei, atsidūrus tokioje situacijoje pasiteiravome ir Klaipėdos savivaldybės. Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė teigia, kad mokykla gali padėti tik tuo atveju, jeigu dėl mokinių patyčių bus pradėtas tyrimas. Kitu atveju mokykla neturi prisiimti atsakomybės – ji neatsakinga už mokinių elgesį ne pamokų metu.

„Mokykla iš tiesų rūpinasi savo mokiniais, jų elgesiu ir kultūra pamokų metu. Ką jie daro namuose, mokykla neatsako, arba, ką daro laisvalaikiu. Jeigu yra žinomi faktai, mokykla, be abejo, gali išsikviesti, pavyzdžiui, dabar gautų pranešimus, kad [įtarimai – aut. pastaba] pasitvirtino, vaiko gerovės komisiją, yra kitos priemonės.

REKLAMA

Jeigu tyrimą atsisako atlikti teisėsaugos organai, aš nežinau, prokuratūra ar policija, kaip mokykla gali imtis kažkokių priemonių, kai viskas yra neaišku? Mokyklos kaltinti čia nereikėtų ir daryti iš jos atpirkimo ožio. Apie mokytoją mokykla atsiliepia gana teigiamai ir nemanau, kad dabar tas karas prasideda. Mokykla kalta. Tada mokykla kalta ir dėl to, kad kažkas kažkur susirgo ar paslydo gatvėje.

Aš nežinau, iš kur tas požiūris, kad už viską atsakinga mokykla. Tai klaidingas požiūris. Yra paskirstytos funkcijos, kas, už ką ir kiek. Jeigu jie pilnamečiai, patys atsako už savo neteisėtus veiksmus, o dabar parodyti, kad visi bejėgiai ir kaip gali elgtis nebaudžiami mokiniai, nėra teisinga. Mes esame teisinė valstybė, tad derėtų veikti teisinėmis priemonėmis, o ne kaltinimais“, – sako Klaipėdos švietimo skyriaus vedėja.

Susisiekėme ir su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Jų komentaras:

„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija neseniai yra parengusi Reagavimo į patyčias ar kitokį smurtinį elgesį mokykloje atmintinę ir dar kartą priminusi, ką kas turi daryti, jeigu mokykloje atsitinka smurtinis įvykis arba patyčių atvejis. Atmintinėje konkrečiai parodomi žingsniai, kokių veiksmų imtis, jeigu patyčias patiria mokytojas ar mokyklos darbuotojas.

Visų pirma, apie smurtinį elgesį nukentėjusysis  turi pranešti mokyklos vadovams. Kitas žingsnis – mokyklos vadovas nedelsdamas turi išsiaiškinti įvykio priežastis, konkrečios situacijos aplinkybes, informuoti suinteresuotas puses. Ne vėliau kaip kitą darbo dieną apie tai jis turi pranešti pedagoginei psichologinei tarnybai ir rekomenduoti smurtą patyrusiam mokyklos darbuotojui kreiptis psichologinės pagalbos.

Mokytojui psichologinę pagalbą turėtų suteikti ne mokykloje dirbantis psichologas, bet būtent savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos specialistas. Mokyklos vadovas taip pat turi numatyti, kokie konkretūs veiksmai ir priemonės mokykloje užtikrintų saugumą, kad situacija nesikartotų. Iš aprašytos situacijos nėra iki galo aišku, kaip veikė mokyklos vadovas ar mokyklos vaiko gerovės komisija, ar šioje situacijoje pakako operatyvumo ir priemonių".

jau nemokytoja
2020-01-24 17:00:10
Nerijau ,jūs šaunuolis, palaikau jus. Dabar mokytojas yra šunies vietoje, šunis labiau myli. Vien ko Jurbarko atvejis vertas. Politikai, teisėsauga nusikaltėlių, degradavusių vaikų pusėje. Valstybė, tėvai augina būsimuosius banditus, žmogžudžius, Niekšus. Kol visi tylės nieko gero nebus.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
vai,vai 2020-01-27 13:25:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Huliganai siautėkit laisvai , jūs nebaudžiami.   ATSAKYTI
Pastebėjimas 2020-01-26 15:30:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad ši gimnazija visai neseniai jau buvo pasižymėjusi paauglių patyčiomis ir pokštais. Yra straipsnis 15 min - Gąsdinimas ar rimti planai: H.Zudermano mokykloje išpuolį planavo patyčias kenčiantis mokinys   ATSAKYTI
Aušra 2020-01-25 13:37:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar į mokytoją gali kojas visi: valstybė, darbdaviai (o ypač privačių ugdymo įstaigų), mokiniai,Šaunu   ATSAKYTI
mokytojui 2020-01-25 12:19:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
siulau iseiti is neteisingu teismu karuseles ir netgi laikinai emigruoti. Tokia dar sita visuomene.    ATSAKYTI
MokinėsMama 2020-01-25 10:42:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Toks yra mūsų bendruomenės sprendimas, tėvų tame tarpe taip pat“, – sakė ji." Labai įdomu būtų sužinoti, kada direktorė apklausė tėvus. Visi tyli...Ši tema - tabu mokykloje... Labai gaila, kad mokykla nesugebėjo išsaugoti tokio Mokytojo...Didžioji dauguma tėvų, ypač vyresniųjų klasių, nusivylę tokiu mokyklos atsiribojimu...
   ATSAKYTI
Silva 2020-01-25 04:24:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Buvo laikai kai kai mokytojas buvo gerbiamas žmogus,o mokyniai žinojo savo pareigas.Visa tai atėjo iš vakarų,ir turbūt nepasikeis.Manau kad greitai nebebus kam mokinti vaikus   ATSAKYTI
Maša 2020-01-25 09:36:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Ir šiandien daug mokytojų,kuriuos gerbia.Yra visokių.Vaikų neapgausi.Ir tik mokytojas arba sugeba suvaldyti klasę,arba ne.Bet mokytojas turi būti pavyzdys mokiniams,kaip negalima elgtis.Šioje situacijoje,mano nuomone,mokytojas parodė,kad yra silpnas.Nereikia mokinių menkinti,nekokia paslaptis,kad mokytojai toli gražu,nėra tokie šventi,ir įžeidžia,ir pažymius pamažina,jei pakliūna į nemalonę,jei vaikai grįžta verdami,tai atsiprašau!Nei vienas mokytojas neprisipažino,kad suklydo.Norit pagarbos - rodykit pavyzdį.  
blusa to mašai 2020-01-25 10:11:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
esate super mamytė, to ir viskas pasakyta. Aš savo vaikui visada sakiau, kai mokytojus durniais pavadindavo, kad mokytojas aukštąjį mokslą baigė, kad jus 31 puskvailį išmokintų  
Maša 2020-01-25 02:22:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Neseniai Rusijoje per pamoką mokinys primušė mokytoją,jei pasisekė,nes mušė per galvą.Gavo ,todėl,kad nuėmė ausinės,nes į pastabas vaikinas nereagavo .Ją atleido iš darbo,o ji savo ruožtu,pasakė,kad bausti jo nereikia,ji supranta,kad jam reikalinga pagalba.Klausimas:kodėl toks didelis noras nubausti vaikus?Negi mokytojas tokios silpnos sveikatos?Ar jau ruošiasi teismo procesui?   ATSAKYTI
Maša 2020-01-25 11:02:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Norėčiau blusai pakomentuoti,jeigu jūsų vaikai puskvailiai,tai jau jūsų problema.Siūlyčiau,visų taip nevadinti.Mano vaikai,kai kurie jau baigė mokyklą,kiti dar mokosi,nė karto nebuvo pastabų dėl elgesio,ar mokymosi.Toks požiūris neteisingas.  
kikimara 2020-01-25 12:25:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pilnai sutinku su blusa. Kokią teisę turi super vaikelis aukštąjį baigusį mokytoją vadinti durniumi? O ką daryti mokytojui, kada negali lepūnėliui griežtesnį žodžio pasakyti. Tas rėks, pjaaauna!  
Mociute 2020-01-24 19:38:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar jus,svietimo sistemos darkytojai ,kad jau visai nusivadovavot su savo begalinem reformom ir sistemos tobulinimais ,su visiskai absoliuciai palaidom vaiku teisem,ir einat NE ,bet suoliuojat visai ne i ta puse ?Ar nematot ,kad reikalai krypsta tik blogyn ,tai reikia sustot ir ,pripazinus ,kad pasukot ne ten.skubiai taisyti padeti .Bet kur tau .per rietenas ir kedziu dalybas neturit laiko...O tuo tarpu ,vaikuciai.. su visom sabo teisem zvereja ir nabaudziami ,o mokytojas laikomas suns vietoje.Apie teisesauga jau nera nei ka kalbet ,nes pasidare dideli chuliganu globejaiir uztarejai:-)Kiek dar gali testis sita klampyne ir zmoniu zeminimas ?   ATSAKYTI
Akivaizdu 2020-01-24 19:54:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Patys mokytojai turi kovoti dėl mokinių tinkamo elgesio mokykloje ir vertinti jų elgesį. Tik tuomet reikalai pagerės.  
Maša 2020-01-25 11:05:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Akivaizdu,kad su vaikais niekas neturi kovoti!  
Šiaip jau 2020-01-24 18:57:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kol mokykloje nebus mokiniai auklėjami bei jų elgesys vertinamas, tol tokia betvarkė ir bus. Deja.   ATSAKYTI
Taspats 2020-01-24 19:26:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Reikia sudėti visose klasėse kameras ir kolidoriuose tegu pamato tėvai kokie angeliukai jų vaikai pamokose yra, tada būtų saugūs mokytojai ir kaikurie mokiniai nuo patyčių ir smurto.  
Maša 2020-01-25 11:08:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tikrai ,manyčiau,kameros būtų pats tas,tik tai turbūt nelabai teisėta.  
Marius 2020-01-24 18:24:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Klaipėdos prokuratūra ir Jurbarko apsiverkusio berniuko,kur sudaužė mergaitę byla...
Teršalai metų metais...
"Prašiktas" laivynas...   ATSAKYTI
DEmokratija 2020-01-24 18:16:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nerijau, Lietuvoje teisingumas neadekvatus valstybės nustatytoms teisingoms pajamoms , todėl savo teisių gynybai teisme, nesidrovėk, kreipkis į tautą piniginės paramos, nes kitaip būsi teisingumo nukelnėtas. Ne amerikonišką atlyginimą gauni, ar ne taip?   ATSAKYTI
Jonė 2020-01-24 18:07:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai gal tas nustatytas patyčių organizatorius ,prieš mokytoją yra vaikas,o jo tėvai priklauso kokiai tai partijai,ir jis gerai žino ,kad išsuks nuo atsakomybės save ,ir savo vadinamą vaiką.   ATSAKYTI
DEmokratija 2020-01-24 17:48:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvoje yra vyriausybės kišeninė mokytojų profsąjunga (unija), ir kas?   ATSAKYTI
UTLT Remiam 2020-01-24 17:41:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mokytojai yra labai pažeidžiami - tai faktas!

JAV privačiose mokyklose yra panaši situacija.
Public / visuomeninėse mokyklose viskas vyksta kitaip: mokytojai yra sukūrę savo Unijas, pvz, UTLA - Union Teachers Los Angeles, ir jų paskirtis yra kovoti už mokytojų teises per derybas su administracija, per teismus ir t.t.
Apsimoka sekti jų kasdienines akcijas per Facebook ar Twitter ( @UTLAnow)

Linkiu mokytojui Nerijui inicijuoti tokią mokytojų Uniją Klaipėdoje (UTKL ar MUKL) ar net Lietuvoje (UTLT ar MULT) ir sutelkti mokytojus kovai už savo teises. Sėkmės!    ATSAKYTI
DEmokratija 2020-01-24 17:33:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ką veikia Klaipėdos miesto vyriausias darbdavys - meras, kuriam priklauso visos miesto viešosios mokyklos, įstaigos? Reiškia, kad nieko su savo miesto taryba ir biurokratine administracija, išlaikomą miesto visuomenės lėšomis, neveikia nes nebaudžiami vaikai šeimininkauja jo valdose. Jo funkcija vadovauti miestui, o netrinti kelnėse kiaušus. Kada gi pagaliau miesto visuomenė pradės reikalauti, kad jos išrinktieji vykdytų duotus įsipareigojimus.    ATSAKYTI
Tai gi 2020-01-26 10:33:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
direktorių darbą įvertino l. gerai ir visiems skyrė priedus. O kaip tikrino?  
DEmokratija 2020-01-24 17:11:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar Lietuvos valstybė su tokiu teisiniu nihilizmu, kuris negina žmogų ir jo teises, kur žmogus yra nesaugus, turi teisę vadintis teisine valstybe? Ar valstybė, kurioje vaikai turi neribotą teisę, gali vadintis teisine? Už vaikus atsako tėvai, todėl būtina išaiškinti ''šposininkų'' tėvus ir skirti jiems už vaikų nepriežiūrą teisėtas bausmes. Tik taip elgiantis galima užtikrinti mokytojų moralinį ir fizinį saugumą. Mokytojas taip pat - žmogus su teisėmis, kurių negali pažeidinėti vaikai. Bet čia, matomai, elitinių tėvų vaikai, su ypatingomis teisėmis.   ATSAKYTI
Marytė 2020-01-24 17:03:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ačiū mokytojui už atvirumą ir drąsą. Tokia pat problema egzistuoja ne vienoje mokykloje. O teisėsauga matyt tik pinigus myli, o ne teisybę. Stiprybės ir sėkmės Jums!   ATSAKYTI
Kazys 2020-01-24 17:32:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuva stebuklu salis , galima net mkkytolui spiaut į veida, spyrt ,juk tai daro kieti pusgalviai , kokia teisesauga tokia ir tvarka  
Vytautas 2020-01-24 17:44:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuva- ne tik stebuklų šalis, bet ir Marijos žemė...  
jau nemokytoja 2020-01-24 17:00:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nerijau ,jūs šaunuolis, palaikau jus. Dabar mokytojas yra šunies vietoje, šunis labiau myli. Vien ko Jurbarko atvejis vertas. Politikai, teisėsauga nusikaltėlių, degradavusių vaikų pusėje. Valstybė, tėvai augina būsimuosius banditus, žmogžudžius, Niekšus. Kol visi tylės nieko gero nebus.   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
REKLAMA
„Galėjau funkcionuoti ir gyventi savo gyvenimą tik tuomet, kai žinojau, kada gausiu savo sekančią sekso dozę.“ – sako Frankie, permiegojusi su daugiau nei 130 vyrų (nuotr. facebook.com)
Pasiėmusi telefoną Frankie Considine pradėjo slinkti dešimčių jos kontaktuose esančių vyrų sąrašu. Per paskutines 24 valandas ji jau buvo pasimylėjusi su keturiais iš jų, ...
Lietuvių Andriaus ir Karolinos istorija – tarsi iš pasakos: įspūdingos sužadėtuvės ir 100 medaus mėnesio dienų (nuotr. asm. archyvo)
Gražiausios meilės istorijos dažniausiai būna kupinos netikėtumų ir atsitikimų. Visai, kaip Andriaus (29) ir Karolinos (28) Lipskių. Jie prieš 7 metus susipažino darbe, o ...
Ugniagesys gelbėtojas E. Mežuk (nuotr. asm. archyvo)
Ugniagesys gelbėtojas, aukštalipis Edvard Mežuk jau penkerius metus rizikuoja savo sveikata, o kartais ir gyvybe bei gelbsti kitus žmones. Tačiau dėl to didvyriu jis nesijaučia ...
17-mečio Armando gyvybę nusinešė vos vienas lemtingas smūgis  (nuotr. facebook.com)
Kai Vaida Draugelienė prieš du metus įsodino savo 17-metį sūnų į lėktuvą, skridusį iš Anglijos į Lietuvą, moteris net baisiausiame košmare nebūtų susapnavusi, kad ši ...
Laura Nichols (18) vaizdo įrašu programėlėje „TikTok“ pasidalino įspėjimu apie tai, kaip dėl nagų kramtymo sukeltos infekcijos ji vos neprarado rodomojo piršto (nuotr. facebook.com)
Laura Nichols (18) vaizdo įrašu programėlėje „TikTok“ pasidalino įspėjimu apie tai, kaip dėl nagų kramtymo sukeltos infekcijos ji vos neprarado rodomojo piršto, rašoma ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų