REKLAMA
Kauno klinikos (Alius Koroliovas/Fotobankas) Kauno klinikos (Alius Koroliovas/Fotobankas)

Senjorų traumos pasitaiko dažniau, nei daugelis galvoja: kaip išvengti žalos?

Traumos gali užklupti bet kuriame gyvenimo etape, vis tik medikai pastebi, kad senjorų patiriami sužeidimai yra kur kas pavojingesni, mat gyja gerokai ilgiau. Kaip saugotis traumų ir pasiruošti galimiems netikėtumams? Lietuvos gyventojų tikėtina gyvenimo trukmė išlieka viena mažiausių Europos Sąjungoje.  Higienos instituto (HI) duomenimis, vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė 2021 m. Lietuvoje buvo 74,3 metai: vyrų siekė 69,6, o moterų – 78,9 metus.
REKLAMA
peršalimas (tv3.lt fotomontažas) peršalimas (tv3.lt fotomontažas)

Nuo ligų nesame apsaugotas nė vienas: ar galima joms pasiruošti

Sirgti – nemalonu, bet neišvengiama. Medikai pataria įvairiais būdais stiprinti imunitetą, tačiau sutinka, kad visiškai ligų išvengti pavyksta retam laimingajam. Be to, kai rūpinamės savo fizine sveikata, naudinga pagalvoti ir apie tai, kaip pasirūpinti finansine sveikata. Ne paslaptis, kad tas, kuris dažniau jaučia nerimą ar baimę dėl ateities yra ir linkęs labiau sirgti.
REKLAMA
Poliklinika (nuotr. Živilės Večiorkutės, JP) Poliklinika (nuotr. Živilės Večiorkutės, JP)

Susirgote? Yra būdų išvengti nereikalingo streso

Prasidėjus kalendoriniam pavasariui būtina pasirūpinti savo sveikata. Be įprastų pavasariui peršalimo ligų kyla ir daugiau grėsmių: šylant orams bunda ir įvairūs parazitai, pavyzdžiui, erkės. Ne paslaptis, kad Lietuvoje erkių platinamos ligos fiksuojamos pakankamai dažnai, pavyzdžiui, 2021 m. Lietuvoje erkiniu encefalitu susirgo 365 žmonės, o Laimo liga, kitaip vadinama borelioze – dar 1780 žmonių.
REKLAMA
Liūdna moteris  (nuotr. Shutterstock.com) Liūdna moteris  (nuotr. Shutterstock.com)

Nelikite vienas su liga – užsitikrinkite komfortą iš anksto

Bet kokia liga žmogui reiškia papildomą stresą ir išlaidas, vis tik yra tokių susirgimų, kurie gali iš esmės priversti pakeisti gyvenimą. Tai yra viena priežasčių, kodėl Lietuvoje žmonės vis aktyviau pasirenka apsidrausti ir nuo kritinių ligų: taip sau ir šeimai užtikrinami papildomi resursai prisitaikyti prie naujos kasdienybės. Kritinė liga gali būti vadinami įvairūs susirgimai, tokie kaip miokardo infarktas, insultas, vėžys, išsėtinė sklerozė, galvos smegenų aneurizma, AIDS.
REKLAMA
Sportas (nuotr. Shutterstock.com) Sportas (nuotr. Shutterstock.com)

Pradedate sportuoti? Nepamirškite padaryti vieno dalyko

Sportas – yra vienas geriausių būdų stiprinti kūną ir leisti pailsėti protui. Vis tik sportui būtinas pasiruošimas, kitaip stipriai išauga traumų tikimybė. „Viskas privalo vykti palaipsniui – organizmo sistemos turi priprasti prie fizinio krūvio ir tik tada galima galvoti apie didesnį veiklos intensyvumą. Taip pat svarbu neužsibrėžti nepasiekiamų tikslų.
REKLAMA
Sportas lauke, R. Lukosevičiaus nuotr. Sportas lauke, R. Lukosevičiaus nuotr.

Sportuojate lauke? Dažniausios rizikos ir kaip jų išvengti

Sportas lauke yra naudingas dėl daugybės priežasčių. Ne tik stiprėja ir gražėja kūnas, bet kvėpuojama grynu oru, sportuojant lauke šviesiu paros metu organizmas gamina vitaminą D, galiausiai tvirtėja ir imunitetas, jei lauke sportuojama įvairiais metų laikais. Vis tik, reiktų atkreipti dėmesį į rizikas, su kuriomis gali susidurti kiekvienas.
REKLAMA
Važiuoja paspirtuku (Žygimantas Gedvila/ BNS nuotr.) Važiuoja paspirtuku (Žygimantas Gedvila/ BNS nuotr.)

Paspirtukai – ne tik pramoga: nepasirūpinę savo saugumu skaudžiai nukenčia, sužaloja ir kitus

Paspirtukai Lietuvos gatvėse tapo įprasta susisiekimo priemone šiltuoju metu laiku, vis tik medikus ir policijos pareigūnus šiurpina gatvėje jau įprastais tapę vaizdai: paspirtukininkai lekia be šalmų, važiuojamąja kelio dalimi prieš eismą, pasitaiko ir tokių, kurie paspirtukais vežasi mažus vaikus. Už Kelių eismo taisyklių pažeidimus paspirtukininkams gresia baudos, primena policijos pareigūnai, bet medikams jie kelią šiurpą, mat dažniausiai tokios kelionės baigiasi ligoninės priimamajame.
REKLAMA
riedučių sportas (nuotr. Organizatorių) riedučių sportas (nuotr. Organizatorių)

Riedučių sportas: ruošiantis pramogai naudinga pagalvoti apie savo saugumą

Riedučių sportas yra puikus būdas leisti laiką lauke šiltuoju metų laiku, vis tik medikai pastebi, kad bet koks aktyvus sportas gali baigtis įvairiomis traumomis, todėl pirmiausia reiktų pagalvoti apie papildomas apsaugas. Dažniausiai važinėjantys riedučiais patiria tokias traumas, kaip kaulų lūžiai ir minkštųjų audinių sužalojimai. Dažniausiai lūžta dilbis, riešas, plaštaka ir alkūnė. Itin skausmingos yra sąnarių ir raumenų traumos, be to, jos ir ilgai gyja, po to reikalinga reabilitacija.

Prie šventinio stalo sulaukiate nepatogių klausimų? Įsidėmėkite 1 sakinį

Didžiosios metų šventės yra laikomo šeimos švente, kuomet namus užpildo prie šventinio stalo sėdinčių artimųjų šurmulys. Vis dėl to, šis pasimatymas su seniai matytais artimaisiais ne visada gali būti malonus, ypač tuomet, kai kalba pasisuka apie vaikus ar vestuves, rašoma pranešime spaudai. Specialistų klausiame, kaip reaguoti į šiuos klausimus ir ką daryti, jog poros santykių nepaveiktų šventinė įtampa.

Mamos sugalvotas vardas sukėlė audrą: tinka katei, o ne kūdikiui

Išrinkti vardą naujagimiui – ne pats lengviausias darbas, o kartais nutinka taip, kad randate sau patinkantį vardą, tačiau kitiems jis gali kelti neigiamas asociacijas. Viena mama įsitikino, kad išrinkti vardą vaikui yra daug sudėtingiau, nei atrodo, nes jai patinkantis vardas daugeliui asocijuojasi su katėmis.

Dovana vaikui pagal horoskopą

Gimtadieniai ir kitos šventės yra didelis iššūkis tėvams, nors parduotuvių lentynos ir lūžta nuo žaislų, tačiau, ką apie dovanas sako zodiako ženkliai? Puiki proga pasidomėti, kokią dovaną jūsų vaikui išrinktų astrologai. Avinas Mažieji Avinai nuo vaikystės trokšta savarankiškumo, turi savų interesų ir užsiėmimų. Jiems vienodai patinka ir dinamiški, judrūs žaidimai, ir ramus knygelių ar paveikslėlių vartymas.

Kokia dovana tiks nėštukei?

Žurnaluose moterims bei interneto forumuose yra gana nemažai patarimų ką dovanoti įvairių švenčių progomis. Gausu patarimų kaip įdomiai supakuoti dovaną, ją įteikti ir kokius žodžius ištarti, dovanojant. Tačiau ar kada radote patarimų, ką padovanoti nėštukei? O juk kūdikio laukimas – vienas gražiausių įvykių moters gyvenime.

Į mokyklą dukrą ruošianti Ingrida Martinkėnaitė: „Kainos kosminės“

123
Artėja rugsėjis, o su juo ant kulnų lipa ir nauji mokslo metai. Grupės „69 danguje“ narė, dviejų vaikų mama Ingrida Martinkėnaitė su šeima jau ruošiasi naujam mokslo sezonui. Prieš dvejus metus susilaukusi dukrelės Evos, iki rugsėjo likus kelioms savaitėms ji su dukra Marija planuoja apsirūpinti reikiamomis mokyklinėmis prekėmis. Moteris portalui tv3.lt sako, kad kai kuriais dalykais pravartu pasirūpinti iš anksto.
REKLAMA
Sigutė namuose.  Sigutė namuose.

Socialinei darbuotojai duotas pažadas pakeitė daugiavaikės mamos ir jos vaikų gyvenimą

Stengtis dėl savo vaikų, mylėti ir kurti šviesesnę ateitį – niekada nevėlu. Tai savo pavyzdžiu įrodė Molėtuose gyvenanti Sigutė Gaižutienė. Jos gyvenimo istorija – atsakas visiems, kurie netiki, kad galima įveikti priklausomybę alkoholiui ir atversti naują, visai kitokį gyvenimo knygos lapą. Šiandien Sigutė svečius pasitinka kukliame, bet labai tvarkingame dviejų kambarių bute, o kalbėdama apie savo praeitį sako esanti dėkinga visiems, kurie jai ir jos vaikams ištiesė pagalbos ranką.

Poros santuokoje – netiketas posūkis: žmona suprato, kad yra lesbietė, bet skirtis neketina

26-erių Nicolette nuo mylimo vyro slėpė didžiulę paslaptį – jau būdama maža ji suprato, jog jos netraukia vyrai. Visgi, kai po septynerių metų santuokos mergina galiausiai prisipažino, esanti lesbietė, pora neišsiskyrė – ji tikina, jog jų meilei tai netrukdo. Nicolette su vyru Ryanu susituokė būdama vos devyniolikos. Po beveik septynerių metų santuokos mergina išdrįso sutuoktiniui atskleisti, jog iš tiesų yra lesbietė – ją traukia tik moterys.

Vienišo tėčio poelgis spaudžia širdį: mergaitės atsisakė 20 šeimų

Ši istorija prasidėjo jau seniai, kai maža mergaitė, serganti Dauno sindromu, buvo palikta savo mamos, rašoma brightside.me. Ją atstūmė 20 skirtingų įsivaikinti norėjusių šeimų, ir jos ateitis atrodė labai miglota. Tačiau viskas pasikeitė, kai į jos gyvenimą atėjo vyras, vardu Luca Trapanese. Čia prasidėjo emocijų kupina Albos ir Lucos, jos įtėvio, kelionė.

Lietuvoje registruojama mažiau smurto prieš vaikus: per pusmetį – dešimtadaliu mažiau atvejų

Lietuvoje per pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, registruota 10 proc. mažiau smurto prieš vaikus atvejų, ketvirtadienį pranešė Vaiko teisių apsaugos tarnyba. Per pirmą šių metų pusmetį užfiksuoti 1 370 galimo smurto prieš vaikus atvejai. Per visus praėjusius metus užfiksuotas 2 841 toks atvejis.    „Nors statistika rodo, kad smurto atvejų prieš vaikus mažėja, tačiau šie duomenys gali būti ne visai teisingi.

Atgal į mokyklą: planuojame išlaidas ir pirkinius

Laikas netruks prabėgti ir vėl mažuosius leisime į pamokas, tad metas pradėti planuoti biudžetą ir įsigyti būtiniausių mokyklinių priemonių, tinkamų drabužėlių ir batų mažiesiems moksleiviams. Biudžetas Pirmiausia susėskite su visais šeimos nariais (vaikais taip pat) ir kartu pasvarstykite, koks bus jūsų mokyklinis biudžetas. Tegul vaikas taip pat girdi ir dalyvauja išlaidų planavime, juk jam būtina suprasti pinigų vertę, suvokti, kad išlaidos ir pirkiniai negali būti begaliniai.

Pliaukštelėjote vaikui? Nenustebkite, jei jis užaugęs muš kitus, o ji taps smurtautojo auka

Iki šiol buvo nepastebėta viena smurto prevencijos sritis. Vis daugiau tyrimų nustato nuoseklų ryšį tarp fizinių bausmių patyrimo iš tėvų – pliaukštelėjimo forma – ir tų vaikų, kurie suaugę įtraukiami į partnerių smurtą.

Raseinių rajono meras su žmona išgyvena džiugias akimirkas: porai gimė dvynukės

Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis kartu su žmona Dovile išgyvena vieną iš gražiausių akimirkų – pora susilaukė dvynukių. Apie tapimą tėvu meras pranešė socialiniame tinkle „Facebook“. „Ilgas laukimas ir nerimastinga diena padovanojo du didelius stebuklus – dvi mažas Bautronytes, o taip pat ir naujas tėčio pareigas“, – maloniu išgyvenimu pasidalijo meras.
Į viršų