Tokiai grupei sukurti žada imti pajėgas iš Viešojo saugumo tarnybos, kuri jau ilgą laiką susiduria su dideliu pareigūnų trūkumu – trūksta apie 30 procentų. Tokius valdžios užmojus išgirdę karybos ekspertai įsitikinę, kad tai eilinė viešųjų ryšių akcija.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Kai prieš savaitę į Lietuvą įskrido rusų karinis dronas „Gerbera“, viešoje erdvėje kilo nemenkas sąmyšis. Kad bepiločiai iš priešiškos valstybės į Lietuvą ir toliau skris, ekspertams klausimų jau nekyla, tad, kad būtų apsaugoti mūsų kritinės infrastruktūros objektai, Vilniaus valdžia paskelbė, kad imsis veiksmų.
Tiesa, antradienį surengta spaudos konferencija su „Gerberos“ nusileidimu, anot mero, tikrai nesusijusi.
Saugotų strateginius objektus Vilniuje
Vilniaus meras Valdas Benkunskas su Vidaus reikalų ministerija sutarė, kad nuo dronų mūsų strateginius objektus, be kurių sustotų gyvenimas sostinėje, saugos mobilios ugnies grupės.
„Pagal mane, tai čia yra viešųjų ryšių akcija, nes norint kažką daryti, tai visų pirma reikia turėti kompetencijos“, – sakė Ukrainos karius rengęs instruktorius Rimas Armaitis.
Pasak mero, mobilios ugnies grupės, kurios bus sudarytos iš Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų, užtikrintų strateginių objektų apsaugą Vilniaus mieste. Kiek tokių objektų menamos pajėgos turėtų apsaugoti – neaišku. Sąrašas dar neparengtas.
„Bet mes gerai žinome, ką, žiūrint į Ukrainą, reikėtų Vilniuje saugoti“, – teigė V. Benkunskas.
Sąrašas vietų, kurios gyvybiškai svarbios ir dabar nėra saugomos, pasak mero, tik didės. Tik neaišku, kaip mobiliosios ugnies grupės, sudarytos iš viešojo saugumo tarnybos pareigūnų, kovos su bepiločiais.
„Sudėliosime planus, objektus, o tada matysime“, – nedaugžodžiavo vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius.
Tokiais objektais gali tapti elektros transformatorinės, šiluminės elektrinės, vandentvarkos įmonės.
„Tokius kulkosvaidžius mes turime, bet turime suprasti, kad Vilniuje mes jais nešaudysime“, – juokėsi ministras.
Vilniaus valdžia ginkluotei pinigų neduos
V. Kondratovičius patikslina, kad ir antidronines sistemas planuoja strateginiuose objektuose statyti. Bet ir čia neaišku, nes pinigų Vilniaus valdžia duos tik kompiuteriams ir automobiliams, o ne ginkluotei įsigyti.
„Kaip suprantu, tai pas mus finansavimas jau yra paskirtas į labai brangius projektus iki 2030 metų, o ką reikėjo padaryti pirmoje eilėje – pinigų nelieka“, – sakė R. Armaitis.
Nei Vilniaus meras, nei vidaus reikalų ministras aiškiai nepasako, ar mobilios ugnies grupės budės strateginiuose objektuose, ar atvyks į juos esant reikalui.
„Jeigu mes esame pasiruošę visiems gyvenimo atvejams, tai niekas nepraeis. O jeigu mes pastoviai vėluosime, mes pastoviai gausime pistonų. Pastoviai kažkas įskris, pastoviai kažkas pro pasienį“, – teigė R. Armaitis.
Už strateginių vietų apsaugą bus atsakingos viešojo saugumo tarnybos pajėgos, kurie jau kurį laiką susiduria su pareigūnų trūkumu. Trūksta apie 30 procentų. Jie dabar turi ne tik prižiūrėti tam tikrus strateginius objektus visoje šalyje, bet dar ir budi pasienyje.
„Viskas įsiremia į pajėgumus, kaip teisingai pastebėta. Turime pirmiausia pasirinkti svarbiausius objektus, o po to galėsime plėsti“, – sakė V. Kondratovičius.
Viešojo saugumo tarnyba tokių politikų svarstymų nekomentuoja, esą dabar tai tik ketinimai.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:











































































































































































































































