Kultūros atašė Ukrainoje konkursą laimėjo Tomas Ivanauskas

Kultūros ministerijos konkursą eiti kultūros atašė pareigas Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Ukrainoje, taip pat vykdant kultūros atašė funkcijas Sakartvele, laimėjo Tomas Ivanauskas.   Iš konkurse dalyvavusių trijų pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų. 2019–2022 metais T. Ivanauskas dirbo kultūros atašė Lietuvos Respublikos ambasadoje Kinijoje ir Pietų Korėjai.
Kultūra 2023-03-20

Kairys su Prancūzijos kolege aptarė būsimą Lietuvos kultūros sezoną šioje šalyje

Kultūros ministras Simonas Kairys susitikime su Prancūzijos kolege Rima Abdul Malak ir aptarė kitąmet šioje šalyje vyksiantį Lietuvos kultūros sezoną. „Įgyvendinant Lietuvos kultūros sezoną bus svarbi atsparumo tema, apimanti visuomenių atsparumą, kritinį mąstymą: Lietuva istorijos eigoje parodė savo atsparumą turėdama ilgalaikę viziją ir augindama savo laisvę. Prancūzams šios vertybės taip pat nuo seno yra labai svarbios“, – kalbėjo S. Kairys.
Kultūra 2023-03-16

Žilvinas Kempinas: man reikėjo išvykti iš Lietuvos, kad po 27 metų sugrįžčiau ir pabaigčiau šį projektą

Išbūti po vėsia gipso mase užspaudus akis, kvėpuojant pro į burną įstatytus šiaudelius reikia pasiryžimo. Neįprastus pojūčius vieni pasitinka ramiai, kiti laikosi šalia esančio žmogaus rankos, treti neišlaukia ir pašoka iš vietos gipsui dar nespėjus apstingti. Prieš kovo 2 d. MO muziejuje prasidėjusią vizualiųjų menų kūrėjo Žilvino Kempino parodą „Portretai-fosilijos 2023“ vyko mėnesio trukmės dirbtuvės, į kurias nusilieti savo veido gipso kaukę jis kvietė  bičiulius ir pažįstamus.
Kultūra 2023-03-15

Prieš uždarymą renovacijai – papildomi LNOBT spektakliai

Tie, kam nepavyksta gauti bilietų į LNOBT spektaklius, turėtų suklusti: balandžio pradžioje skelbiami papildomi ispaniškosios operetės „Sarsuela“, baleto „Piaf“ ir mažiesiems skirtos operos „Alisa stebuklų šalyje“ spektakliai. Į gala koncertą „Viva la voce“ operinio vokalo gerbėjus pakvies LNOBT operos stažuotojai.
Kultūra 2023-03-13

Jauniesiems Vilniaus garsintojams išdalinti Mažųjų Kristoforų apdovanojimai

Išskirtiniais mokslo, kultūros, meno, sporto ir pilietiškumo pasiekimais garsėjantiems moksleiviams Vilniaus rotušėje šiandien įteikta dvylika Mažojo Šv. Kristoforo apdovanojimų. Tai – jų talento ir pasiekimų pripažinimo ženklas bei miesto padėka už darbštumą bei atkaklumą, siekiant tikslų ir kuriant ateities Vilnių, rašoma pranešime žiniasklaidai.  „Apdovanojimas pavadintas Mažojo Šv. Kristoforo vardu, bet negaliu pasakyti, kad tai mažesnis apdovanojimas nei Šv.
Kultūra 2023-03-11
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų