Vis dėlto taip buvo ne visada – iš įprastos šeimos kilusiai Ingai pradėti teko nuo pat pradžių, o šį kelią palengvino per praktiką suprastos 7-ios pamokos, kuriomis ji šiandien mielai dalijasi su jaunais žmonėmis, rašoma pranešime spaudai.
„Būdama maždaug 15-os metų buvau labai drovi, nepasitikėjau savimi, bet žinojau, kad gyvenime noriu siekti daugiau ir įgyvendinti savo svajones. Supratau, kad mano kelias yra išsilavinimas ir nuolatinis mokymasis – tai man atneš laisvę ir sėkmę“, – „WoW University“ tarptautinio projekto „Future Heroes“ atidarymo renginyje į jaunas merginas kreipėsi Inga Langaitė.
Pašnekovė išskiria 7-ias pamokas, kurias pati būtų norėjusi girdėti būdama paauglė. „Kai kurias iš šių pamokų jau išmokau, o kai kurių vis dar mokausi“, – priduria ji.
Priimkite savo unikalų kelią. „Kartais tavo kelias nėra tradicinis, kartais jį pradedi nuo visai kito taško nei tavo kolega, ir su tuo viskas yra gerai. Priimkite tą kelią ir supraskite, kad visos jūsų kelionės patirtys yra svarbios“, – sako I. Langaitė.
Atsparumas yra supergalia. Anot I. Langaitės, atėjus sunkesniems laikams, susidūrus su sudėtingesniais žmonėmis, situacijomis ar tuomet, kai planai sugriūva, atsparumas ar polinkis nepasiduoti – ypač reikalingi įgūdžiai/savybės.
Bendradarbiavimas, o ne konkurencija. „Lietuvos startuoliai tarpusavyje nekonkuruoja. Viena priežasčių – dauguma jų dirba ne vietinėse, o pasaulinėse rinkose, kurios yra labai didelės, tad visi čia atranda savo nišą“, – sako I. Langaitė.
Ji priduria, kad „kai visi vieni kitiems padeda, laimi visi. Startuoliai tarpusavyje dalijasi patirtimis, kontaktais, žiniomis. Ką matome šiandien?
Lietuvos startuolių ekosistema yra laikoma viena atspariausių, labiausiai augančių ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Pasauliniai investuotojai tarpusavyje šnekasi, kad Lietuvos startuolių ekosistema yra paslėptas brangakmenis. Tikiu, kad bendradarbiaudami galime pasiekti daug daugiau nei konkuruodami.“
Palaikymo komanda. Dar viena I. Langaitės pamoka jaunimui – auksinė taisyklė apie supančią aplinką, draugus, šeimą, kolegas.
„Sakoma kad tu, kaip žmogus, esi atspindys ar apibendrinimas penkių asmenų, su kuriais praleidi daugiausia laiko. Taigi išmintingai rinkitės, su kuo savo laiką renkatės leisti Būkite atviri naujiems draugams, kolegoms, bet kartu nebijokite, jei kai kurie draugai, aplinkiniai, kolegos jus paliks – tai natūrali gyvenimo tėkmė.
Kiekviename etape apsižvalgykite, kas jus supa. Labai svarbu nelikti aplinkoje, kurioje esate negerbiamas, nepalaikomas, nes tai nėra aplinka, kurioje efektyvu augti. Taigi rinkitės atsakingaii, su kuo leidžiate laiką.“
Nesėkmė – žingsnis į priekį. Šiandien įvairių sričių nuomonės formuotojai vis drąsiau kalba ne tik apie savo pasiekimus, bet ir klaidas. Kaip mano I. Langaitė, klaidos – nepakeičiami mokytojai.
„Mano gyvenime buvo etapas, kai galvojau, kad sunkiai dirbsiu ir tada jau galėsiu atsipalaiduoti, atsisėsti ant sofos ir turėsiu tobulą gyvenimą, kurio siekiau. Tačiau tai buvo didelė iliuzija.
Nesėkmės yra įprastas dalykas gyvenime. Dėl to apie nesėkmes reikėtų galvoti kaip apie pamokas. Kai susiduriate su sudėtinga situacija, pagalvokite, ką iš jos išmokote. Nekartokite nesėkmių, mokykitės, galvokite, ką galite padaryti kitaip šiandien ar savaite vėliau, kad išvengtumėte panašių situacijų, ir judėkite į priekį.“
Savo kelyje įgalinkite ir kitus. „Sakoma, kad pragare yra speciali vieta moterims, kurios nepalaiko kitų moterų. Norėčiau, kad tai įsisavintumėte nuo ankstyvo etapo – merginos, turite viena kitą kelti aukštyn, o ne stumti žemyn. Būti didžiausios viena kitos palaikytojos, o ne konkurentės.“
Niekada nenustokite mokytis. Anot I. Langaitės, gyvenime niekada neateis etapas, kai „žinosime viską“, tad atsipalaiduoti šiuo atveju negalima: „Gyvename greitai kintančioje aplinkoje, nežinome, ką atneš ateitis, nes viskas keičiasi labai greitai. Dėl to reikia mokytis kasdien ir visą gyvenimą.
Nebijokite pažinti naujų dalykų, netgi jeigu juos pradėsite mokytis nuo absoliutaus nulio. Nesvarbu, kokio amžiaus esate ir ką darėte prieš tai, mokytis galite visada. Tiesiog dėl to reikės sunkiai dirbti.“
Kasmet – nauja, talentinga komanda
Projektą „Future Heroes“ „WoW University“ kartu su „British Council“ ir „The Ella Fund“ pradėjo prieš trejus metus, vedini misijos įkvėpti 14–17 metų merginas lyderystei ir verslumui. Kiekvienais metais projekte dalyvauja 60 mergaičių iš visos Lietuvos ir dalyvavimas yra nemokamas. Dalyvės dirba su verslo profesionalais paskaitų ir mentorystės metu.
Vienas iš projektų tikslų – skatinti tarpkultūrinį dialogą, todėl yra siekiama, kad projekte dalyvauti galėtų merginos iš įvairiausių Lietuvos regionų, be to, į veiklas įtraukiama bent 50 proc. merginų, kurių gimtoji kalba nėra lietuvių.
Tai yra svarbi iniciatyva, siekiant, kad kiekviena jauna mergina grįstų savo autentišką karjeros kelią, nevaržomą visuomenės stereotipų. Projektas vykdomas anglų kalba, mergaitės tarpusavyje taip pat bendrauja tik angliškai: taip gerinamos anglų kalbos žinios ir nelieka barjero tarp lietuvių ir kitataučių mergaičių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!