Praėjus 4 mėnesiams po nėštumo, lietuvė tapo čempione: į sporto salę keliavo net su vaikučiu

Sportas Silvijos Sviatlovičiūtės gyvenime atsirado jau pirmoje klasėje, tačiau tik po daugelio metų – ir susilaukus vaikelio – visa tai įgavo pagreitį. Nors iš pradžių į tai žiūrėjo nepatikliai ir klausė stereotipų, vėliau moteris ėmė sportuoti net ir besilaukdama, ir tai darė iki pat paskutinės savaitės. O praėjus vos 2 mėnesiams po gimdymo, jau buvo atgavusi ankstesnes savo kūno formas. 

Silvija Sviatlovičiūtė (tv3.lt fotomontažas)
18

Tikriausiai nedaugelis moterų siektų svajonės taip stipriai, kaip Silvija, kuri užsibrėžė tikslą sudalyvauti pirmose savo lengvojo kultūrizmo varžybose – į salę ją kartais lydėdavo ne kas kitas, o… jos vaikelis. Naujienų portalui tv3.lt moteris papasakojo, kas paskatino jos susižavėjimą šiuo sportu ir kaip pavyko pasiekti čempionės titulo, o taip pat pasidalijo patarimu, kuris prieš daugelį metų jai užsibrėžtų tikslų būtų padėjęs pasiekti greičiau.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Praėjus 4 mėnesiams po nėštumo, lietuvė tapo čempione: į sporto salę keliavo net su vaikučiu

Silvija, kada prasidėjo jūsų kelias į sportą?

Mano kelias į sportą prasidėjo tada, kai buvau dar pirmokė. Jau tada tėvai leido mane į karate būrelį. Sportavau visada – pradedant nuo kvadrato, baigiant rankiniu (šiek tiek teko žaisti Lietuvos jaunių rinktinėje), krepšiniu (geriausia visų laikų gimnazijos krepšininkė). Vėliau, universiteto laikais, buvo ir virvės traukimas – mano komanda ir studentų gretose, ir apskritai Lietuvoje buvo pirma. 

Kalbant apie fitnesą, jis mano gyvenime atsirado tik po nėštumo. Nors prisimenu, kad apie varžybas svajojau dar nė nepastojusi, bet pati pradžia buvo tik po gimdymo. Aš ilgai svajojau, stebėjau varžybas būdama nėščia, o galiausiai, nieko nelaukusi, pasiryžau ir pati. 

REKLAMA

Savo „Instagram“ buvote pasidalijusi nuotrauka, kaip atrodėte anksčiau, ir kaip atrodote dabar, praėjus vos 2 metams po sūnelio gimimo. Kas paskatino jus imtis didžiųjų kūno pokyčių?

Nuotraukoje man 17 metų – ji užfiksuota vasarą, po mokyklos baigimo. Jau ir tada mano gyvenime sporto buvo nemažai, bet… visiškai neturėjau supratimo apie mitybą – valgiau ką norėjau, ir kiek norėjau, maisto racionas toli gražu nebuvo subalansuotas. Vienintelis dalykas, kuris mane skatino judėti į priekį buvo svajonė. 

Kiek kilogramų buvote priaugusi per nėštumą?

Nėštumo metu priaugau 20 kilogramų, paskutinę nėštumo savaitę svėriau 90. Tiesa, treniruoklių salėje sportavau visą nėštumo laikotarpį, iki pat paskutinės nėštumo savaitės (pagimdžiau lygiai 41 savaitę). Galima sakyti, kad būtent nėštumo metu aš ir buvau „priversta“ sportuoti ir pažindintis su treniruokliu sale, o taip prasidėjo ir kelias į fitnesą

Prisimenu, kai blogai jaučiausi be sporto pirmą nėštumo mėnesį, tiesiog laikiausi stereotipo, kad nėštukei nieko negalima daryti – jokio sporto. Tačiau kai pasitariau su savo ginekologe, jai leidus, ir vėl pradėjau aktyviai sportuoti. Savijauta iškart pagerėjo, dingo pastovus pykinimas. Tada pradėjau labiau domėtis, skaityti mokslinę literatūrą apie sportą nėštumo metu bei pradėjau ruošti kūną gimdymui, nes supratau, kad seni stereotipai – ne man. Dariau ir kardio treniruotes, taip stiprindama širdį. 

Per kiek laiko atsikratėte per nėštumą priaugtų kilogramų?

Labai greitai. Jau po 2 mėnesių buvo pasiekusi savo ankstesnį svorį, o praėjus 4 mėnesiams po nėštumo, pradėjau pasiruošimą pirmoms savo fitneso varžyboms „Fitmodel“ Lietuva projekte. Kai sūneliui sukako pusė metų, buvo pirmas mano pasirodymas ant scenos, kada iškovojau trečią vietą. Mano kūnas tuo metu buvo toks, kokio niekada iki to dar nebuvau turėjusi. Tiesa, negaliu nepaminėti, kad jei ne tam tikri žmonės, atsiradę tuo metu mano gyvenime, to nebūčiau pasiekusi. Už palaikymą, pastūmėjimą ir tikėjimą manimi būsiu dar labai ilgai dėkinga.

REKLAMA

Silvija Sviatlovičiūtė

Kas labiausiai jus motyvavo ir vėl grįžti į savo kūną po nėštumo?

Kaip ir sakiau, svajonė. Ne, tai nebuvo vien tik svajonė turėti tobulą kūną – tai buvo daug daugiau. Aš svajojau išbandyti save fitneso sferoje, sudalyvauti varžybose, patobulinti kūno linijas. Bet svarbiausias dalykas buvo tai, kad aš svajojau apie sveiką kūną, nes frazė „sveikame kūne – sveika siela“ yra ne šiaip sau žodžiai. 

Supratau vieną dalyką – esu mama. Kokia būsiu aš, toks, greičiausiai, bus ir mano vaikas, kokie mano įpročiai, tokie bus ir jo. Pradėjau sveikai maitintis, o tam motyvacija tapo maitinimas krūtimi. Privalėjau rūpintis vaiko sveikata ir sveikai maitintis, kad pirmuosius mėnesius būtų normali pieno gamyba ir vaikas gautų visus reikiamus vitaminus ir mineralus.

Kaip dabar atrodo jūsų mityba, treniruotės?

Sportuoju 4 kartus į savaitę. Mano mityba yra įvairi, subalansuota, bet nieko sau nedraudžiu – jei kurią dieną noriu picos ar ko saldaus, aš sau leidžiu, bet su saiku. Niekada nesilaikau dietų, o tada nekyla didelis noras nukrypti nuo disciplinos, nuo mitybos. 

Savo „Instagram“ kasdien dalinuosi receptais ir maistu, kurį valgau kasdien, bei puikiomis alternatyvomis, kai labai norisi kažko saldaus. 

Silvija Sviatlovičiūtė

Kaip atrodydavo jūsų treniruotės ir pasiruošimas varžyboms? Kiek laiko jis truko?

Tai – 14-12 savaičių griežtas režimas, kada tiksliai yra numatyta, ko ir kiek turi suvalgyti, kada ir kiek sportuoti, kada ilsėtis. Viskas yra labai svarbu, nes kuo arčiau varžybų, tuo didesnis krūvis, o jėgų vis mažiau – miegas ir laikas poilsiui jokiu būdu neturi būti švaistomas šiaip sau. 

REKLAMA

Ar tuo laikotarpiu jūsų mityba labai skyrėsi nuo tos, kurią turite dabar?

Ji iš dalies yra panaši ir dabar, tiesiog šiuo metu sau daug daugiau leidžiu. Kaip ir sakiau, jei kažko labai noriu 0 suvalgau. Pasiruošimo metu jokių „kažko noriu“ nėra. 

Kokia apskritai yra sunkiausia pasiruošimo tokioms varžyboms dalis?  

Man asmeniškai buvo sunkiausia dėl mažiuko – jis dažnai pirmo pasiruošimo metu būdavo su manimi sporto salėje. Nuolat turėdavau su savimi krūvą daiktų, kas sudarydavo tiesiog papildomą didelį nuovargį. Be to, be abejo, sunkiausia yra laikytis mitybos, kai aplink visi valgo saldumynus, picas, sushi ir kitus labai skanius patiekalus, o tu sau to leisti negali. Pirma taisyklė pasiruošimo metu – valgyk tą maistą, kurį pati pasigaminai, nes niekada negali žinoti, kiek ir ko kažkas kitas į jį įdėjo.

Silvija Sviatlovičiūtė

Ar kada nors dar ryžtumėtės tokioms varžyboms ir vėl?

Sunku pasakyti, bet tikrai žinau, kad mano širdis ir kūnas labai norėtų pakartoti tas emocijas, kurias išgyvenau tada. To niekada nepamiršiu. 

Jei kiekvienai moteriai, svajojančiai apie grakščias kūno formas, galėtumėte duoti vieną patarimą, koks jis būtų?

Sunku patarti trumpai ir aiškiai, bet jei kalbėčiau su tuometine savim, kai viskas tik prasidėjo, patarčiau sau – mityba, mityba ir dar kartą mityba! Sportuok, stenkis, svajok! ir rezultatas neprivers tavęs ilgai laukti. Jei nori atrodyti taip, kaip niekada neatrodei – privalėsi sportuoti ir valgyti taip, kaip niekada nesportavai ir nesimaitinai. Taip pat siūlyčiau svajoti, nes svajonės tikrai pildosi.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų