REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prie kovo 15 d. atidarytų ne maisto prekių parduotuvių jau tįsta ilgos eilės. Tris mėnesius negalėję apsipirkti savo mėgstamose parduotuvėse, žmonės šąla lauke eilėse po dvi ir daugiau valandų. Beje, šiandien jau atsiveria ne tik daugiau parduotuvių, bet ir muziejai, galerijos. Lankytojų jau laukia ir Gedimino pilies bokštas.

Prie kovo 15 d. atidarytų ne maisto prekių parduotuvių jau tįsta ilgos eilės. Tris mėnesius negalėję apsipirkti savo mėgstamose parduotuvėse, žmonės šąla lauke eilėse po dvi ir daugiau valandų. Beje, šiandien jau atsiveria ne tik daugiau parduotuvių, bet ir muziejai, galerijos. Lankytojų jau laukia ir Gedimino pilies bokštas.

REKLAMA

„Žinokit tikrai nervuoja, eilė lėtai juda. Virš valandos tikrai stovėjom“, – tokios emocijos virė prie parduotuvės Vilniuje, atsidariusios po trijų mėnesių pertraukos.

Eilė prie drabužių ir namų apyvokos prekių parduotuvės buvo nutįsusi visą dieną. Moterys su mažamečiais laukė, kad galėtų vietoje pasimatuoti ir nusipirkti rūbų, mat viduje vienu metu gali būti tik iki 24 pirkėjų, tad stovėjo eilėje dvi ir daugiau valandų.

Šiandien pirkėjus jau įsileidžia parduotuvės, kurių plotas viršija 300 kvadratinių metrų, ir kurios turi atskirą įėjimą iš lauko. Tad pirkėjai jau plūsta pirkti statybinių, remonto prekių.

REKLAMA
REKLAMA

Prie didžiulio prekybos centro pirkėjams tenka laukti apsaugos darbuotojo leidimo užeiti. Šis kontroliuoja, kad lankytojai nesigrūstų ir laikytųsi atstumų.

REKLAMA

Štai, ką pasakoja gyventojai:

„Yra reikalingų daiktų, kurių reikia. Internetinėje prekyboje sunku staigiai, eilės po dvi savaites. Jei kažkoks dalykas su vandeniu, elektra, ką daryti? Džiaugiuosi, kad gali dabar nuvažiuoti į parduotuvę ir nusipirkti iš karto.“

„Reikia kojinių, kodėl negaliu nuvažiuoti į drabužių parduotuvę nusipirkti, kodėl reikia visus žmones sugrūsti į vieną vietą. Nebūtų blogiau juos išskirstyti po kitas parduotuves.“

„Virtuvinė įranga, internete nuotraukos yra vienas atspalvis, o fiziškai parduotuvėje – visai kitas.“

REKLAMA
REKLAMA

„Nieko rimto, viena spintelė. Nuo sausio laukiu, internetu užsisakyti nepavyko, neteikia prekės, reikia gyvai laukti atsiimti.“

„Griežtai įgyvendiname saugumo priemones. Prie įėjimo kontroliuojamas pirkėjų srautas, reguliariai dezinfekuojami liečiami paviršiai. Vietose, kur vyksta darbuotojo ir pirkėjo kontaktas, sumontuotos apsauginės sienelės, kontroliuojame atstumų laikymosi. Kol susiformuos pirkėjų rutinos, papildomi darbuotojai kontroliuoja, kad žmonės nesibūriuotų“, – sako „IKEA“ atstovė Renata Dantė.

Kitos parduotuvės laukia toliau

Parduotuvėse vienam klientui turi būti skiriamas ne mažesnis nei 20 kvadratinių metrų plotas arba aptarnaujamas tik vienas klientas. Į šiandien atsidariusias parduotuves pavydžiai žvelgia prekybos centruose įsikūrusių parduotuvių, kurios neturi įėjimo iš lauko, šeimininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl karantino ribojimų didžiuosiuose prekybos centruose dar negali atsidaryti dauguma ne maisto prekių parduotuvių. Nors prekybininkai tvirtina jau dabar pasirengę įsileisti pirkėjus ir užtikrinti saugų apsipirkimą.

„Mes pasirengę kad ir šiandien atsidaryti, užtikrinam saugumą. Mūsų kaip prekybos centro valdytojo nuomone, dėl saugumo esminio skirtumo nėra, įėjimas iš lauko ar per bendras patalpas. Patalpos ventiliuojamos pilnu pajėgumu, valomi paviršiai, daug yra dezinfekcinio skysčio“, – pasakoja „Akropolio“ atstovas Dominykas Mertinas.

Atidaromos ir galerijos, muziejai

Šiandien duris atveria ne tik didžiosios parduotuvės, bet ir muziejai, galerijos. Vilniaus Gedimino bokštas – vienas iš jų. Jau nuo ryto čia laukiami lankytojai.

REKLAMA

Per pirmas porą valandų Gedimino bokšte jau apsilankė per dešimt lankytojų.

Vienam lankytojui muziejuose turi tekti didesnis plotas nei parduotuvėse – mažiausiai 30 kvadratinių metrų. Tad Gedimino pilies bokšte vienu metu gali būti tik 10 lankytojų. Yra ir daugiau ribojimų: ateiti galite ne daugiau kaip po du, nebent esate iš vienos šeimos.

„Prašome, jei yra galimybė, iš anksto užsiregistruoti, tik tada atvykti. Dėvėti kaukes, laikytis atstumų, kantrybės, jei reikėtų palaukti, nes gali lankytis tik tam tikras skaičius lankytojų“, – teigia Nacionalinio muziejaus direktorė Rūta Kačkutė.

Su lankytojais susiduriantys muziejaus darbuotojai žada kas dešimt dienų profilaktiškai tikrintis koronaviruso testais. Tuo metu Seimui vyriausybė jau pateikė įstatymo projektą, kuriuo prašo leidimo nustatyti darbų ir veiklų sąrašą, kur dirbti būtų leidžiama tik profilaktiškai pasitikrinus. Atsisakiusį tikrintis darbuotoją darbdavys privalės nušalinti nuo darbo, nemokėti atlyginimo arba turės duoti nuotolinį darbą.

Nuo šiandien jau leidžiama veikti ir kioskams bei paviljonams, tiesa, turgavietėse dėl susibūrimų rizikos jiems atsidaryti dar draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų