REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors dabartinė Lietuvos Vyriausybė yra iš visų pusių mėtoma ir vėtoma įvairiausių krizių, kol kas nepasikeitė nei vienas ministras. Artėjant naujam rudens politiniam sezonui, opozicija jau kalba apie interpieliacijas kai kuriems ministrams, o Algirdas Sysas sako, kad „profilaktiškai apsivalyti“ būtų naudinga ir pačiai premjerei.

Nors dabartinė Lietuvos Vyriausybė yra iš visų pusių mėtoma ir vėtoma įvairiausių krizių, kol kas nepasikeitė nei vienas ministras. Artėjant naujam rudens politiniam sezonui, opozicija jau kalba apie interpieliacijas kai kuriems ministrams, o Algirdas Sysas sako, kad „profilaktiškai apsivalyti“ būtų naudinga ir pačiai premjerei.

REKLAMA

Apie tai naujienų naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Vyšniauskas ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos atstovas Algirdas Sysas.

Opozicija kelia klausimus dėl ministrų. Pone Sysai, teko girdėti, kad jūs norėtumėte kelti interpeliaciją ponui Landsbergiui. Ar ji bus keliama rudens sesijoje?

A. Sysas: Čia vėlgi yra opozicijos susitarimas. Pirmiausia buvo kalbama apie aplinkos ministrą. Aišku, po tam tikrų įvykių, kurie buvo su užsienio politika, buvo pradėta šnekėti ir apie Gabrielių Landsbergį. Bet vasara praeina, bus tokios nuotaikos ar nebus...

REKLAMA
REKLAMA

Mes visada išsakome savo poziciją valdančiai daugumai, premjerei, nes čia pirmiausia premjerės reikalas laikyti ministrą ir eiti į dugną su svarsčiu ant kojos, ar paprasčiausiai pakeisti. Ką padarė, prisimenant Skvernelį, – norėjom nuimti vieną, o nuėmė tris ir buvo ramu. Tada niekas per daug nekėlė klausimų dėl ministrų.

REKLAMA

O dėl energetikos ministro? Jūsų partijos pirmininkė sakė, kad gal reikėtų svarstyti interpeliaciją ir ponui Kreiviui.

A. Sysas: Tai nuo pavasario, kai viskas prasidėjo, mes pirmiausia kvietėm ministrą ir aiškinomės. Buvo ne vienas siūlymas ir kiekvieną kartą ponas Kreivys ateidavo, nuramindavo ir sakydavo, kad viskas yra valdoma, stebima ir kontroliuojama. Deja, gyvenimas parodė, kad ne viskas iki galo buvo apgalvota ir situacija su „Perlas energija“ akivaizdžiai parodo, kad netgi priimti įstatymai nebuvo iki galo tobuli, kurie neleistų daliai piliečių dėl to nukentėti.

REKLAMA
REKLAMA

Gali būti, kad opozicija brandins ne vieną interpeliaciją ne vienam ministrui. Pone Vyšniauskai, kaip jūs žiūrėtumėte į tą procesą? Per interpeliaciją ministras turi progą atsakyti į klausimus, tai ar čia yra proga valdantiesiems paaiškinti savo sprendimus, ar čia trukdymas dirbti darbą?

A. Vyšniauskas: Pradėkime nuo to, kad jeigu būtų opozicijos valia, tai manau, kad opozicija interpeliuotų visus ministrus, nes tokia opozicijos prerogatyva. Ministrai gali atsakyti į opozicijos ar kitų frakcijų užduodamus klausimus bent 3 žanrų procese – rašytiniai klausimai, kurio nors ministro pusvalandis kiekvieną antradienį, Vyriausybės valanda. Yra pilna galimybių tai padaryti. Mūsų ministrai mielai ateina į kiekvieną frakciją, kalbasi. Be abejo, galbūt kartais būna komandiruotės ir negali taip greitai, bet čia nematau kažkokios problemos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kada keičiasi ministrai? Tada, kai yra problema. Kai ministras padaro kažką iš tikrųjų blogo.

Tai jūsų nuomone, šių vardijamų ministrų – aplinkos, užsienio reikalų, energetikos, žemės ūkio – problemos nepakankamai didelės?

A. Vyšniauskas: Aš manau, kad tai yra einamieji klausimai, kurie turi būti išsprendžiami. Jeigu yra kažkokių neaiškumų, turi būti atsakoma į klausimus. Aš nematau nei vieno pagrindo kažkuriam ministrui būti atleistam, atstatydintam ar panašiai. Juolab, kad šį rudenį mes turime kalbėti ir apie politinį stabilumą, nes norint suvaldyti tiek infliaciją, tiek ir ekonominę situaciją, stabili Vyriausybė yra tam tikra vertybė.

REKLAMA

Bet aplinkos ministro sprendimą imasi tirti Generalinė prokuratūra, nuomonę išsakiusi buvo ir STT. Ar čia nepakankamas pretekstas bent jau kelti klausimą apie galimybę atsistatydinti?

A. Vyšniauskas: Manau, kad ministras pirmiausia turėtų paaiškinti situaciją, atsakyti į kylančius klausimus – tiek ir viešumoje, tiek ir premjerei. Tai, kad STT, prokuratūra ar kitos institucijos pradeda analizuoti kurios nors ministerijos kokį nors sprendimą, dar nėra tiesioginis atvejis. Tiesą pasakius, jeigu mes taikytume šį kriterijų, tai visa Vilniaus valdžia jau turėjo 5 kartus atsistatydinti, o Kauno mieste neliktų nė vieno valstybės tarnautojo.

Yra tam tikras procesas, kurio metu pateikiamos išvados. Dažniausiai mūsų Vyriausybėje būna taip, kad į visas STT išvadas yra atsižvelgiama. Matysime, kaip judės ir šis procesas. Kalbant apie interpeliacijas, man atrodo, kad yra puikus pavyzdys – interpeliacija žemės ūkio ministrui. Kur buvo surašyta kelios dešimtys puslapių klausimų, kurie neturėjo nieko bendro tarpusavyje ir niekas iki galo nesuprato, kodėl tas ministras yra atleidžiamas. Kodėl? Todėl, kad ne ūkininkas. Ką padarysi.

REKLAMA

A. Sysas: Norėčiau priminti, kad berods pats ministras ar valdančioji dauguma buvo išsakiusi tokį dalyką, kad interpeliacija praeis, o rudenį ministras pats atsistatydins.

Tai rudenį atsistatydinimų neturėtume laukti?

A. Vyšniauskas: Aš nematau tam priežasčių. Bet kalbant apie kabineto sudėtį, tai yra premjerės ir prezidento prerogatyva. Ką galvoja jie, aš jums pasakyti negaliu.

Ponas Skvernelis kažkada kalbėjo apie kraujo nuleidimą, tai, pone Sysai, jūs nuleistumėte kraujo šiai Vyriausybei, kurioje nė vienas ministras dar nepasikeitė?

A. Sysas: Koks opozicijos narys nenorėtų nuleisti kraujo valdančiajai daugumai? Bet jeigu žiūrint realiai, tai sutinku, kad tai pirmiausia premjerės klausimas. Nuo to, kaip į valdančiąją daugumą žiūri rinkėjas, priklauso ateities rinkimai. Todėl aš tikrai manyčiau, kad tam tikri pakeitimai galimi. Aš manau, kad profilaktiškai – kodėl ne? <...> Tai būtų ženklas, kad premjerė įsiklauso į visuomenės balsą ir dirba toliau. Gali būti ir taip.

A. Vyšniauskas: Vyriausybės darbas nėra higienos klausimas, kad reikėtų profilaktiškai kažką daryti. Man atrodo, svarbiausias klausimas – ar ministras dirba gerai ar blogai. Ministrai, mano nuomone, dirba gerai.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Ir vėl konservams kažkas is pašalies i triusikus prishiko.
prieš dešimtmetį valdė pažangūs koncervai,tai pabėgo iš ltu neregėtas mastas
Ponas Vyšniauskas šiai vyriausybėi ir kiekvienam ministrui turi kelti tokius pačius reikalavimus, kokius kėlė Skvernelio vyriausybės ministrams. Net jei politinė korupcija legalizuota. O tai kad keli mėgėjai yra ir pirmą atsakingą darbą pradeda nuo ministro posto tas irgi akivaizdu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų