vyriausybė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vyriausybė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vyriausybė“.

Vyriausybės atstove Vilniaus ir Alytaus apskrityse siūloma skirti Eimontienę

Vyriausybės atstove Vilniaus ir Alytaus apskrityse siūloma skirti Gedmantę Eimontienę, antrai kadencijai atstove Klaipėdos ir Tauragės apskrityse – Daivą Kerekeš. Ministrų kabinetas šį trečiadienį apsispręs, ar pritarti jų skyrimui į šias pareigas penkerių metų kadencijai. G. Eimontienė šiose pareigose pakeistų Julių Arlauską. Anksčiau ji buvo vyriausioji jo patarėja. Naujas pareigas G. Eimontienė pradėtų eiti nuo rugpjūčio 1 dienos.
Aktualijos Prieš 6 val.

Ant Vyriausybės stalo – draudimas dirbantiesiems su įslaptinta informacija vykti į Rusiją

Dirbantiesiems su įslaptinta informacija Krašto apsaugos ministerija (KAM) siūlo drausti vykti į Rusiją, Baltarusiją ir Kiniją. Pritarus Ministrų kabinetui, KAM parengtos Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo pataisos keliaus į Seimą. „Projektu siekiama apsaugoti valstybės institucijų darbuotojus, kuriems yra išduotas leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija (...) nuo priešiškos jų atžvilgiu užsienio valstybių tarnybų veiklos“, – BNS nurodė ministerija.
Aktualijos 2024-06-23

Seimas paragino Vyriausybę parengti nacionalinę kovai su mobingu skirtą strategiją

Seimas ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, kuria ragina Vyriausybę parengti ir įgyvendinti nacionalinę kovai su mobingu darbo vietoje skirtą strategiją. Už Seimo socialdemokratų inicijuotą rezoliuciją dėl mobingo darbe balsavo 83 parlamentarai, prieš buvo 1, susilaikė 11. „Raginame visuomenę netoleruoti mobingo.
Aktualijos 2024-06-20

Vyriausybė leido Miškų urėdijai perduoti 3,1 ha naujiems miškams

Vyriausybė trečiadienį leido Nacionalinei žemės tarnybai perduoti 3,1 tūkst. hektarų valstybinės žemės Valstybinių miškų urėdijai (VMU) naujiems miškams veisti. VMU atiteks 250 sklypų Šiaulių (2,4 tūkst. ha), Kėdainių (0,3 tūkst.) ir Tauragės (0,18 tūkst.) rajonuose.   „Taip sudaromos galimybės didinti šalies miškingumą ir priartėti prie Vyriausybės programoje numatyto tikslo, kad miškai Lietuvoje užimtų 35 proc. šalies teritorijos“, – trečiadienį pranešė Aplinkos ministerija.

Vyriausybė: naftos degalų vartojimas transporte iki 2030-ųjų turėtų mažėti 39 proc.

Vyriausybė trečiadienį pritarė iniciatyvai teisiškai įtvirtinti, jog iki 2030-ųjų naftos degalų suvartojimas kelių transporte turi sumažėti, tačiau kiek mažiau nei siūlo iniciatoriai – 39 proc., palyginti su 2021 metų lygiu.  Vyriausybė palaikė grupės parlamentarų siūlymą Alternatyviųjų degalų įstatyme įtvirtinti tikslą švelninti transporto taršą ir poveikį aplinkai, tačiau nepritarė jų pozicijai, kad iki 2030-ųjų taršių degalų suvartojimas turėtų mažėti 41 proc.
2024-06-19

Vyriausybė detalizavo išmokų tėvams už vaikų aukles mokėjimo tvarką

Vyriausybė trečiadienį detalizavo nuo kitų metų tėvams planuojamų mokėti išmokų, skirtų iš dalies padengti vaikų auklių paslaugas, mokėjimo tvarką.  Numatyta, kad išmoka kas mėnesį būtų mokama iki vaiko priežiūros sutarties pabaigos, tačiau ne ilgiau nei iki jo ikimokyklinio ugdymo pradžios.
2024-06-19

Vyriausybė leido 26 ha miško atiduoti „Rail Balticai“ ir Kazlų Rūdos poligonui

Vyriausybė trečiadienį nutarė skirti 25 hektarų (ha) valstybinio miško Jonavos rajone europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ statybai bei apie 1 ha – kariniam poligonui šalia Kazlų Rūdos.   Ministrų kabineto sprendimu 25,32 ha bus išbraukti iš valstybinės reikšmės miškų plotų ir paversti kitomis naudmenomis.
2024-06-19

Vyriausybė nutarė nustatyti valstybės šešis mėnesius finansuojamą užsieniečių apgyvendinimo laikotarpį

Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad laikinąją apsaugą įgiję ar sprendimo dėl šio statuso suteikimo laukiantys užsieniečiai nemokamai gyventi valstybės ar savivaldybės valdomose įstaigose galėtų pusę metų, šį laikotarpį pradėjus skaičiuoti nuo migrantų prašymo dėl leidimo gyventi Lietuvoje užregistravimo.

Nuotrauka plinta it virusas – neįtikėtinai panaši į Šimonytę: ekspertas įspėja, kad tokių atvejų tik daugės

Socialiniuose tinkluose išplito reklama, kurioje skatinama pirkti „drėgmę sulaikančias kelnaites“. Didžiausio dėmesio ši reklama susilaukė dėl to, jog reklamoje dirbtinio intelekto sugeneruota moteris itin panaši į Lietuvos ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę. Rinkodaros specialistas teigia, kad tokių reklamų, sukurtų su dirbtiniu intelektu ateityje vis daugės, o tam, kad būtų sustabdytas tokių reklamų platinimas – būtina visuomenės reakcija.

Vyriausybė pasiskolino už 3,467 proc.

Pirmadienį įvykusiame Lietuvos Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione vidutinės palūkanos sudarė 3,467 proc. Per biržą pranešta, kad 60 mln. eurų pasiskolinti 2 metams ir beveik 2 mėnesiams. Numatoma, kad vertybiniai popieriai bus išpirkti 2026 m. rugpjūčio 2 d. Bendra konkurencingų ir nekonkurencingų pavedimų apimtis sudarė 122,7 mln. eurų.
2024-06-10
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų