dienos pjūvis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dienos pjūvis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dienos pjūvis“.

DIENOS PJŪVIS. Rusija provokuoja Lietuvą ir Baltijos jūros regioną: ar atsakysime asimetrinėmis priemonėmis?

Rusijos provokacija – šį kartą Kremlius užsimojo perbraižyti jūrų sienas su Lietuva ir Suomija. Rusijos Vyriausybės nutarimo projekte nurodyta vidaus vandenimis pripažinti teritorijas aplink Kaliningradą, o taip pat ir Suomijos įlankoje. Lietuvos politikai atkerta, kad tai eilinė Kremliaus provokacija, kuria bandoma testuoti vakarų reakciją.

DIENOS PJŪVIS. Ar brangs degalai, draudimas, kils mokesčiai – iš kur imsime pinigų gynybai?

Ekonomistai jau skelbia, kiek dėl gynybos keliami mokesčiai patuštins gyventojų pinigines. Jei Seimas palaimins finansų ministerijos idėjas, dyzelino litras, įvertinus ir kitus mokesčius, kitąmet brangtų maždaug 16-a centų, o benzino beveik 9-iais centais. Brangesni degalai – brangesnės ir prekės: esą vien didesni akcizai šalies infliaciją pašokdintų puse procento, brangtų ir maisto produktai.
2024-05-23

DIENOS PJŪVIS. Ateina nauji mokesčiai – iš kur paimsime pinigų gynybai?

Po ilgų diskusijų, Vyriausybė pagaliau pristatė savo planą, kuriuos mokesčius siūlo didinti norint daugiau pinigų skirti gynybai. Planuoja labiau apmokestinti alkoholį, tabako gaminius, degalus. Taip pat papildomai apmokestinti draudimo kompanijas ir metams pratęsti bankų solidarumo mokestį. Nors premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad dėl šių siūlymų iš esmės visi pritarė, tačiau taip nėra. Atskirus siūlymus kritikuoja ne tik opozicija, bet ir patys koalicijos partneriai.
2024-05-22

DIENOS PJŪVIS. Valdžia ruošiasi didinti pensijas – ar tam tikrai užteks pinigų?

Prieš artėjančius rinkimus socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia pensijų augimo prognozes. Pasak ministrės Navickienės, per artimiausius porą metų šalies senjorai vidutiniškai gaus pusę šalies vidutinio darbo užmokesčio. 2027-aisiais su būtinuoju stažu pensininkas turėtų vidutiniškai gauti 900-us eurų, o vidutinė senatvės išmoka sieks 830-imt eurų. Tiesa, ekonomistų prognozės niūresnės, mat mažėjant dirbančiųjų, orias pensijas būsimiems senjorams teks pamiršti.
2024-05-21

DIENOS PJŪVIS. Vairuotojams – naujas mokestis: kada Kauno pavyzdžiu paseks kiti miestai?

Kaunas tapo pirmuoju Lietuvos miestu, Senamiestį paskelbusiu mažos taršos zona ir apmokestinusiu žmones, važiuojančius per jį. Nuo rugpjūčio 1-osios kelio trumpintojai, važiuodami per unikalią Kauno vietovę, privalės mokėti 2 eurus. Dalis gyventojų tokius mokesčius vertina skeptiškai, o kavinių savininkai viliasi, kad lankytojams bus patogiau.
2024-05-20

Aktualu visiems – minimalus atlyginimas perkops 1000 eurų: „Ilgą laiką buvom visiškam dugne“

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad minimali mėnesinė alga (MMA) kitais metais turėtų viršyti tūkstantį eurų. Anot jos, šiuo metu dėl MMA dydžio prasidėjo diskusijos Trišalėje taryboje ir politikė tikisi, kad darbdaviams ir darbuotojams pavyks rasti sutarimą šiuo klausimu. Apie tai, ar tam laikas, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja ekonomistas Marius Dubnikovas ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

DIENOS PJŪVIS. Dabar jau bus galimos atostogos ir nuo skolų – kaip tai vertinti?

Skolų turintys bedarbiai, pradėję dirbti, galės pasinaudoti vadinamosiomis „skolų atostogomis“, tai yra laikinai sustabdyti išieškojimą, o išskaitos iš atlyginimo bus mažesnės nei iki šiol, taip skatinant žmones dirbti legaliai. 0 Be to, numatyta griežtesnė nelegalaus darbo kontrolė ir didesnės baudos už pažeidimus. Tokioms Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtoms pataisoms ketvirtadienį pritarė Seimas.

DIENOS PJŪVIS. Nausėdos planuose – Vyriausybės perkrovimas: ar tikrai tam laikas?

Vis garsiau aidi prezidento Gitano Nausėdos pareiškimas, kad jam laimėjus rinkimus Vyriausybės sudėtis turės keistis. O premjerei Ingridai Šimonytei esą gali tekti ieškoti ne vieno naujo ministro, o bent keleto. Konservatoriai ir kiti koalicijos partneriai ramina save – esą tai tik Nausėdos rinkiminė retorika, kuri po antrojo turo galimai pasikeis.

DIENOS PJŪVIS. Nebinarinės tapatybės asmenys: ar tokių žmonių daugėja Lietuvoje?

Praūžus skandalingajam „Eurovizijos“ finalui, socialinėje erdvėje kilo nemažai diskusijų dėl dainų konkurse pasirodžiusių atlikėjų. Dalis socialinių tinklų vartotojų piktinosi, kad dauguma pasirodymų buvo labai vulgarūs, o laimėtojas atvirai kalbėjo apie savo lyties tapatybės paieškas ir pripažino, kad jis savęs nelaiko nei moteriškos, nei vyriškos lyties atstovu.

DIENOS PJŪVIS. Žemaitaitis prieš Žalimą – kokius signalus prezidento rinkimai siunčia Seimo rinkimams?

Jei dėl antrojo prezidento rinkimų turo varžėsi trys kandidatai, tai likę 5 kandidatai medžiojo politinę naudą savo ateičiai. Daliai jų pavyko – visus gerokai nustebino Remigijaus Žemaitaičio populiarumas, nuostabą sukėlė ir prorusiško kandidato Eduardo Vaitkaus gauti balsai. Ir jeigu šie kandidatai po rinkimų nakties liko laimingi, tai kitus tris galima užtikrintai vadinti patyrusiais skaudžius pralaimėjimus.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų