Vilniuje uždarytas vienas Austėjos Landsbergienės darželių – auklėtojoms pasidarė bloga po skiepo

Po skiepų nuo koronaviruso dėl prastos auklėtojų savijautos sostinėje uždarytas vaikų darželis. Tėvai gavo pranešimus pasilikti su vaikais namuose ir atžalų į darželį nevesti.

Sklaidydami gandus apie ,,AstraZeneca“ vakciną, viešai jau skiepijasi kaimyninės Latvijos vadovai – prezidentas ir premjeras. Kada nuo koronaviruso skiepysis Gitanas Nausėda ir kiti politikos lyderiai? 

Sostinėje po skiepų nuo koronaviruso užsidarė vienas iš Austėjos Landsbergienės darželių. Žvėryne įsikūrusio darželio ,,Vaikystės sodas“ auklėtojos paskiepytos ,,AstraZeneca“ vakcina pasijautė itin blogai. Dėl prastos auklėtojų savijautos tėvai gavo pranešimus vaikų į darželį nevesti. Nors plačiau komentuoti situaciją darželis atsisakė, aiškėja, kad pasiskiepijusios auklėtojos sukarščiavo, kai kurioms pasidarė bloga.

O vaistų kontrolės tarnyba skaičiuoja sulaukusi 500 pranešimų dėl nepageidautinų reakcijų į skiepą – ne tik dėl „Pfizer“, „Moderna“, bet ir „AstraZeneca“ vakcinos. Tiesa, pasak tarnybos, šalutinės reakcijos į ,,AstraZeneca“ vakciną niekuo nesiskiria nuo kitų, yra silpnos.

„Daugiau nei pusei tiriamųjų klinikiniuose tyrimuose pasireiškia skausmingumas injekcijos vietoje, skausmas, nuovargis ir galvos skausmas. Mažesniam tiriamųjų kiekiui pasireiškia raumenų skausmas, sąnarių skausmas, pykinimas“, – sako Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos patarėja Simona Stankevičiūtė.

Dėl šalutinio „AstraZeneca“ vakcinos poveikio nerimauja ir mokyklų pedagogai. Kaune skiepytis nuo koronaviruso neatvyko beveik trečdalis vakcinuotis užsiregistravusių švietimo įstaigų darbuotojų. Tiesa, pasak Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidento Dainiaus Žvirdausko, dalis mokytojų skiepytis nori ir nesibaimina šalutinio efekto, mat tikisi kuo greičiau grįžti į darbus.

„Yra įvairių tų situacijų, ką tik pavaduotojom kalbėjome, tai viena nieko nejaučia absoliučiai jokių požymių, šiek tiek maudžią ranką. Yra kam pakyla temperatūra, bet kad reiktų į ligoninę važiuoti, nieko negirdėjau“, – pasakoja Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirgždas.

REKLAMA

Latvijos vadovai skiepijasi, rodo pavyzdį

O štai kaimynės Latvijos vadovai rodo pavyzdį ir skiepijasi nuo koronaviruso „AstraZeneca" vakcina. Latvijos prezidentas Egilas Levitas puikiai nusiteikęs įžengia į Rygos universitetinę ligoninę. Dar kelios minutės ir prezidentas netrukus bus paskiepytas nuo COVID-19. Šį istorinį momentą stebi ne tik būrys žiniasklaidos atstovų, bet ir ligoninės medikai, prilipę prie langų.

Netrukus prezidentas gauna pirmąją britų ir švedų bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos dozę. Po skiepo prezidentas pareiškė norintis savo pavyzdžiu paskatinti visus, abejojančius vakcinos nauda, pasiskiepyti.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Latvijos vadovų pėdomis pasiskiepyti Lietuvos politikai nežada sekti: lauks savo eilės

„Raginčiau visus pasiskiepyti tam, kad mes galėtume sugrįžti į įprastą gyvenimą – eiti į darbus, vaikai eitų į mokyklas, mes į kavines, teatrus kaip įmanoma greičiau“, – teigia Latvijos prezidentas Egilas Levitas.

Po skiepo prezidentas antrino tikintis mokslu, Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos vaistų agentūros ekspertais. O netrukus po prezidento, į ligoninę skiepytis ateina ir Latvijos premjeras, kuris atėjus eilei. kviečia nuo koronaviruso skiepytis visus Latvijos žmones.

„Vakcinacija tėra mažas dalykas, kurį galime ir privalome padaryti, kad apsaugotume ne tik save, bet ir visą visuomenę. Nereikia bijoti skiepytis“, – kalbėjo premjeras Krišjanis Karinis.

Nuo COVID-19 pasiskiepijo ir 4 buvę Latvijos prezidentai. O štai Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda nuomonės nekeičia – žada skiepytis tik tuomet, kai ateis jo eilė. Dar gruodžio mėnesio pabaigoje Nausėda tvirtino, kad nebus tarp pirmųjų vakcinuojamų pagal savo amžiaus grupę.

„Esu pasirengęs skiepytis taip, kaip nustatyta pagal tvarką. Pasitikiu visomis vakcinomis, kurios šiuo metu Lietuvoje tiekiamos, galiu pasiskiepyti bet kuria iš jų, nematau problemos, juo labiau, kad ir amžius dar leidžia“, – sako Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Pasak Komunikacijos eksperto Arūnas Armalio, Lietuvos politiniai lyderiai – Prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė bei ministrai pasiskiepyti nuo koronaviruso turėjo dar pirmąją vakcinacijos savaitę – taip išsklaidę bet kokius gandus apie skiepus.

REKLAMA

„Kabo toksai viešas klausimas, kodėl politikos lyderiai, kurie kalba apie poreikį skiepytis, kurie brėžia planus iki kada Lietuva turėtų pasiskiepyti, jie patys nesiskiepija. Ir jie jau dabar atrodo, kad tikrai kažko tarsi saugotųsi“, – pasakoja komunikacijos ekspertas Arūnas Armalis.

Tiesa, anot eksperto, šį žingsnį ne vėlu padaryti ir dabar, kai nuo koronaviruso „AstraZeneca“ vakcina yra skiepijami pedagogai.

Tiesa, panašu, kad jei ministras skiepysis pagal eilę, ji gali ateiti vėliau nei šalies vadovas tikisi.  Stringant vakcinoms ir jų pristatymo terminams. Prezidentas vis dar viliasi Lietuvoje iki Mindauginių ar iki vasaros pabaigos pasiskiepys apie 70 procentų visuomenės. Vis dėlto tokį optimistinį scenarijų ministras Arūnas Dulkys linkęs grąžinti į realybę.

„Šiuo metu viešai skelbiami vakcinavimo grafikai, kurie yra sudaryti pagal faktus, kada kokia vakcina į Lietuvą jau tikrai atvyks. Deja, šitie grafikai šiai dienai nerodo tokios galimybės, kad mes vasarą pasieksime tą tikslą. Tačiau tie grafikai po truputėlį keičiasi“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Kitą savaitę Lietuvoje, paskiepijus pedagogus, planuojama vakcinuoti ir šalies vyriausius gyventojus – aštuoniasdešimt ir daugiau metų sulaukusius asmenis. Iš viso Lietuvoje paskiepyta apie 3 procentai gyventojų – daugiau kaip 80 tūkstančių.


Rašyti komentarą...
Ūkis
2021-02-12 21:37:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dvi šlykštynės viename.
Atsakyti
-10

I
Ilona
2021-02-12 21:53:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo šito čipavimo dar numirs daug żmonių
Atsakyti
-35

N
Nu
2021-02-12 22:18:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kirvis kotą atitiko
Atsakyti
-13

SKAITYTI KOMENTARUS (81)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų