REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Politinių pasitraukimų sezonas tęsiasi. Iš valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir frakcijos Seime traukiasi ilgametė Ramūno Karbauskio dešinioji ranka Agnė Širinskienė. Ji buvusius kolegas kaltina ne tik nekompetencija, bet atvirauja ir apie ne vienus metus besitęsusį atvirą kolegų pavydą.

Politinių pasitraukimų sezonas tęsiasi. Iš valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir frakcijos Seime traukiasi ilgametė Ramūno Karbauskio dešinioji ranka Agnė Širinskienė. Ji buvusius kolegas kaltina ne tik nekompetencija, bet atvirauja ir apie ne vienus metus besitęsusį atvirą kolegų pavydą.

REKLAMA

Esą buvo net tokių, kurie draudė jai žiūrėti į akis ir nurodinėjo į Seimo salę eiti per atokesnę laiptinę. Karbauskio šis pasitraukimas nenustebino, jis tikina, kad smarkiai išsiskyrė Širinskienės ir kitų frakcijos narių charakteriai, o dabar visiems bus tik lengviau. Tik štai kiti seimūnai įtaria, kad dėl skyrybų kalčiausias pats „valstiečių“ pirmininkas.

Kai beveik lygiai prieš tris mėnesius nuo „valstiečių“ atskilo Saulius Skvernelis su dar 12 kolegų, Agnė Širinskienė kandžių replikų jiems negailėjo. Feisbuke klausė, kuo partija skiriasi nuo šutvės? Ir pati paaiškino tą skirtumą – esą partija vienija vienminčius žmones, turi savo vertybes bei ideologiją. Tačiau šiandien traukiasi ji pati – palieka ir valstiečių frakciją, ir pačią partiją. Panašu, kad kalbos apie vienybę ir tebuvo kalbos. Dabar pati Širinskienė jau sako, kad nesutarimai prasidėjo dar 2017-aisiais.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo kolegų, kurie negalėjo pakęsti mano žvilgsnio ir buvo reikalavimas į juos nežiūrėti posėdžių salėje“, – pasakoja ji. 

Pasak Seimo norės, kolegos valstiečiai jai pavydėjo žiniasklaidos dėmesio, priekaištaudavo už tai, kad nuolat dalyvauja laidose. Senbuviai jaunesniems kolegoms esą ėmė drausti su ja bendrauti, o jai pačiai net liepė rinktis kitą kelią į posėdžių salę.

REKLAMA

„Nurodymą nevaikščioti pagrindine Seimo laiptine, prie posėdžių salės eiti aplinkiniais keliais, ten yra avariniai įėjimai, kad susitikčiau mažiau žurnalistų“, – tikina ji. 

Dar Širinskienę pykdo kolegų pasyvumas. Šešėliniai ministrai esą stokoja idėjų, neteikia pasiūlymų projektams. Vienu paskutinių lašų esą tapo Jono Jaručio iniciatyva Seimo nariams vėl leisti nuomotis automobilius iš parlamentinių lėšų.

„Valstiečiai savo rankomis atšaukė savo sprendimą. Tai čia puikios iliustracijos“, – kalba Seimo narė. 

REKLAMA
REKLAMA

Taigi kabinete ji leidžia paskutines dienas, netrukus tikriausiai jungsis į kitą opozicinę – Regionų frakciją greta Pinskaus, Tamašunienės, Gražulio, Žemaitaičio.

„Gerokai nusivylusi pačiu kolektyvu, žmonių noru dirbti, žmonių suvokimu, kur tu esi, komandos pajautimu“, – teigia ji. 

Tačiau Širinskienė ne vienus metus frakcijoje buvo vienas svarbiausių žmonių – Ramūno Karbauskio politinė ginklanešė ir dešinioji ranka. Bent jau tol, kol jis pats atsisakė mandato šios kadencijos pradžioje. Savaitgalį pirmininku perrinktas Karbauskis teigia, kad žinia „nei tikėta, nei netikėta“.

„Tai daugiau charakterių klausimai. Agnė yra labai geras, darbštus žmogus, bet kai kurios charakterio savybės šiek tiek sunkiai priimamos kolegų. Gal ne tuo tonu, ne taip, kažkas įskaudino ir tai subrendo. Agnė šiuo atveju išlaisvina frakciją nuo įtampų, kartu ir jai pačiai bus lengviau“, – sako valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai stiprios moterys su valdingais vyrais pradeda santykius, dažniausiai jie būna grįsti karšta meile ir audringomis glamonėmis. Dažniausiai skyrybos vyksta ne ką mažiau audringai ir karštai“, – priduria darbietis Andrius Mazuronis. 

Kol dalį seimūnų iš kitų frakcijų ši istorija pralinksmino, valstiečių seniūnė viešai dėl Širinskienės išėjimo apgailestauja.

„Netikėta žinia, mane asmeniškai ji labai nuliūdino“, – teigia valstiečių seniūnė Aušrinė Norkienė. 

Tiesa, Seimo koridoriuose gandai apie frakcijos nesutarimus su Širinskiene sklido jau seniai, kurį laiką ji nebelankė ir frakcijos posėdžių.

REKLAMA

„Negalėčiau sakyti, kad tai kažkoks pavydas dėl žurnalistų dėmesio. Kiekvienas kiek reikia, tiek turime žurnalistų dėmesio. Kažkokio dar pavydo – tikrai ne“, – sako A. Norkienė. 

„Matyt, ji susipykusi su visa frakcija. Kadangi visa frakcija negali išeiti, tada Agnė Širinskienė išėjo“, – svarsto socialdemokratas Algirdas Sysas. 

Tiesa, nemažai parlamentarų svarsto, kad kalta čia nebūtinai frakcija.

„Čia kalba ne apie Širinskienę turi būti, o apie Karbauskį, kuriam bet koks kitos nuomonės pareiškimas yra netinkamas“, – tikina liberalas Eugenijus Gentvilas. 

„Man atrodo, kad ne santykiai su frakcija, bet santykiai su partijos pirmininku“, – tęsia A. Mazuronis. 

REKLAMA

Politikai svarsto – jei Karbauskis būtų labai norėjęs, Širinskienė būtų likusi. Pirmininkas aiškina, esą kampus tarp Širinskienės ir frakcijos jis gludino, kol dar buvo Seime, o paskui nebepajėgė.

„Mes nebuvom apsipykę. Aš bandžiau padaryti, ką galėjau, iš išorės, bet nesugebėjau“, – paaiškina R. Karbauskis. 

Vidinę partijos virtuvę užtat gerai žino iš pradžių Karbauskio iniciatyva iš partijos išmestas, o paskui su Skverneliu kitą frakciją įkūręs Tomas Tomilinas. Sako – tiesiog išmušė tiesos valanda.

„Agnė tikrai padarė viską, kad ir aš, ir kiti kolegos, kurie suformavo Demokratų frakciją, išeitų, prisidėjo prie represijų, kurias mes patyrėme. Bet dabar tapo pati savo kalavijo auka“, – sako jis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokie perėjimai parodo dabartinės opozicijos silpnumą, perspektyvos stoką“, – teigia konservatorius Jurgis Razma.

„Ji buvo viena geriausių LVŽS. Kaip intelektualinis variklis, tai yra praradimas, aš neabejoju“, – rėžia konservatorius Laurynas Kasčiūnas. 

Valstiečių praradimu Širinskienės išėjimą vadina ir dalis politologų. Įskaitant patį Karbauskį, iš frakcijos jau išėjo šeši iš dešimties daugiausiai balsų per rinkimus surinkusių valstiečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų