REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nusikelti šimtmečiu į praeitį – tokią atrakciją siūlo Lenkijos institutas. Valdovų rūmuose – išskirtinė galimybė pamatyti virtualios realybės filmą apie lenkų pergalę prieš Sovietų Rusiją 1920 metais.

Nusikelti šimtmečiu į praeitį – tokią atrakciją siūlo Lenkijos institutas. Valdovų rūmuose – išskirtinė galimybė pamatyti virtualios realybės filmą apie lenkų pergalę prieš Sovietų Rusiją 1920 metais.

REKLAMA

Tokioje virtualioje kelionėje laiku dalyvaujantys žiūrovai šoka su parašiutu, atsiduria sovietų nelaisvėje ir ginasi nuo apšaudymo. Ir tai, tikėtina, yra vienas ilgiausių virtualios realybės filmų pasaulyje.

Valdovų rūmų auditorijoje žiūrovai ruošiasi neįprastam filmo seansui. Tuoj per virtualios realybės akinius jie įsijaus į daugiau nei šimto metų senumo įvykius – Lenkijos ir Sovietų Rusijos karą.

Žiūrovai patenka į Lenkijos kovotojų gretas prieš 100 metų. Leidžiasi parašiutu laukuose, šalia karvės. Vėliau žiūrovai patenka į sovietų nelaisvę. Bėga nuo raudonarmiečių ir eina į kovą su jais.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš tikrųjų, labai norėjosi reaguoti. Ir kartais reaguoji, nes su tavim kalba, tau duoda raštelį, tau mirkteli, tavęs paklausia, tai tu esi visą laiką dalyvis tame – ir tiesi ranką ar kažkaip reaguoji, kai prieina rusai ir kažką ten irgi tau sako“, – pasakoja žiūrovė Violeta.

REKLAMA

„Galėjau netgi kautis. Tai iš tikrųjų esi vienas iš herojų šitame filme“, – kalba Lenkijos instituto direktorė Małgorzata Stefanowicz-Pecela.

„Keistas jausmas apėmė. Kalbam apie šimto metų senumo įvykius, bet visą laiką matau Ukrainą. Iš esmės tie įvykiai atsikartoja“, – sako žiūrovė Violeta.

Filmą „Pergalė. 1920-ieji“ kūrė lenkų režisierius Tomašas Dobošas, 2020-aisiais, Lenkijai minint 100 metų nuo visai Europai reikšmingos šalies pergalės prieš Raudonąją Armiją Varšuvos mūšyje.

„Buvo plačiai rodomas Lenkijoje, po visą šalį, taip pat užsienyje. Ir šiemet gavome pasiūlymą iš Lenkijos kultūros ministerijos parodyti jį taip pat, pristatyti Lietuvos visuomenei“, – sako M. Stefanowicz-Pecela.

REKLAMA
REKLAMA

„Varšuvos mūšis buvo lemiamas Lenkijos ir Sovietų Rusijos karo mūšis. Prieš 100 metų atkūrusi valstybingumą Lenkija susidūrė su įvairiais iššūkiais“, – kalba „Niepodległa“ biuro vadovas Wojciech Kirejczyk.

Tačiau istorikai pripažįsta, kad stebuklas prie Vyslos išsaugojo ne tik Lenkiją, bet ir visą Vakarų Europą nuo komunistinio teroro. Pasirodo, prie pergalės reikšmingai prisidėjo ir Lenkijos šifravimo biuras, kuris ne tik iššifruodavo sovietų, bet lemtingu – Varšuvos mūšio – metu dvi paras blokavo Raudonosios Armijos ryšius. Apie šį faktą ilgą laiką buvo tiesiog nežinoma.

„Nepertraukiamai Morzės abėcėle buvo perduodamas būtent Šventasis Raštas, kad būtų sutrukdytas ryšys tarp šiaurėje ir pietuose buvusių bolševikų dalinių“, – pasakoja W. Kirejczyk.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Filmui sukurti prireikė metų, iš jų filmavimai truko tik 20 dienų. Per likusį laiką buvo sudedamas, tvarkomas iš daugybės objektyvų užfiksuotas vaizdas. Filmas trunka beveik pusvalandį. Gali būti, kad tai šiandien vienas ilgiausių virtualiosios realybės filmų pasaulyje.

„Tai tikriausiai pagrindiniai filmai bus labai trumpi, bet laikui bėgant, kokybei gerėjant paties filmo, žmonės galės vis ilgiau ir ilgiau žiūrėti tą virtualią realybę“, – teigia „Digital After-Life“ specialistas Žygimantas Pagalys.

Filmą Valdovų rūmuose galima pamatyti trečiadienį ir ketvirtadienį.

nematau pagrindo dzaugsmui, kai propaguojamas karas, ir kokia forma, tai yra daroma, nera svarbu, zemas lygis, tai pasidziaukit, kaip ivanas dauzo UA......
A ten irgi rodys,kaip lenkai įsiveržia į Vilnių?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų