REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo Covid-19 Lietuvoje skiepijami koronaviruso židiniais tapusių globos ir slaugos įstaigų darbuotojai ir gyventojai. Tiesa, kol kas skiepo atsisako apie penktadalis ministerijai pavaldžių globos įstaigų gyventojų ir dešimtadalis darbuotojų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tarsis su ekspertais, kaip elgtis su nepasiskiepijusiais darbuotojais, ar šiems leisti dirbti su senyvo amžiaus globotiniais. 

Nuo Covid-19 Lietuvoje skiepijami koronaviruso židiniais tapusių globos ir slaugos įstaigų darbuotojai ir gyventojai. Tiesa, kol kas skiepo atsisako apie penktadalis ministerijai pavaldžių globos įstaigų gyventojų ir dešimtadalis darbuotojų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tarsis su ekspertais, kaip elgtis su nepasiskiepijusiais darbuotojais, ar šiems leisti dirbti su senyvo amžiaus globotiniais. 

REKLAMA

Kovingai prieš koronavirusą nusiteikę Tremtinių socialinės globos namų gyventojai laukia savo eilės, kai galės pasiskiepyti nuo Covid-19. Iš viso juose gyvena 78 globotiniai, apie 90 procentų jų planuoja skiepytis nuo koronaviruso. Skiepo atsisakė tik kai kurie gyventojai, kurie yra pasiligoję ir turi gretutinių ligų.

Nuo koronaviruso paskiepyti ir pirmieji globos namų darbuotojai, kurie kasdien bendrauja su senoliais, jais rūpinasi, teikia medicininę pagalbą. Pasak socialinių darbuotojų, skiepai jiems yra vienintelė viltis ir patiems neužsikrėsti, ir viruso nepernešti pasiligojusiems senoliams.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš tiesų labai apsidžiaugiau, kad buvo tokia galimybė skiepytis ir labai laukiau, nes dirbame labai atsakingą darbą“, – sako socialinio darbuotojo padėjėja Jurgita Domarkaitė.

REKLAMA

„Smagu tikrai, laisvai gyvensime dabar, laukiame, žiūrėsime, kas toliau bus“, – pasakoja socialinė darbuotoja Violeta Čeplinskienė.

Tiesa, Tremtinių globos namų vadovas tikina, kad ne visiems, persirgusiems koronavirusu, susiformavo imunitetas, todėl jie taip pat bus skiepijami. Iš viso koronavirusu globos namuose jau persirgo 8 gyventojai ir 12 darbuotojų.

„Iš tikrųjų, įtampa didžiulė, nes tai surišta ir su pačia liga, kuri yra labai sudėtinga pagyvenusiems žmonėms, tačiau ir darbuotojus tai veikia psichologiškai ir emociškai“, – teigia direktorius Artūras Melianas.

REKLAMA
REKLAMA

Skiepai nuo koronaviruso skirti slaugos ir globos įstaigoms pasiekė penkis didžiuosius centrus, jie paskirstyti slaugos ir globos įstaigoms. Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės, apie penktadalis ministerijai pavaldžių globos įstaigų gyventojų ir dešimtadalis darbuotojų skiepytis neplanuoja.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, Lietuvoje slaugos ir globos namuose iš viso gyvena apie 13 tūkstančių globotinių ir dirba daugiau kaip 8 tūkstančiai žmonių. Net apie 40 procentų iš jų jau yra persirgę koronavirusu. Tiesa, ministrės teigimu, nebus toleruojamas nei vienas piktnaudžiavimo vakcina atvejis, slaugos įstaigos jau yra įspėtos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Prašome visų pavaldžių globos įstaigų vadovautis tiktai numatytais skiepijimo grafikais, netraukti absoliučiai jokių kitų papildomų žmonių, dėl kiekvienos situacijos tartis su Sveikatos apsaugos ministerija“, – kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia, kad koronaviruso židiniai ir toliau liepsnoja slaugos ir globos namuose, o dažniausiai į juos koronavirusas atkeliauja iš išorės, jį atneša darbuotojai. O skiepai globos įstaigų gyventojams yra gyvybiškai svarbūs.

„Jau šiai minutei nebėra nei vienų slaugos, globos namų, kuriose nebūtų registruoti atvejai tiek susirgimų, tiek mirties atvejai. Ten rizika žmonėms gulintiems yra didžiulė“, – sako epidemiologė Daiva Razmuvienė.

REKLAMA

Pirmąja doze slaugos ir globos įstaigos gyventojus ir darbuotojus planuojama paskiepyti per penkias dienas. O kol skiepijami didžiausią riziką turintys gyventojai, Lietuvą jau pasiekė ir pirmoji kompanijos ,,Moderna“ vakcinos siunta. Tiesa, kol kas ji yra tik simbolinė – 2400 dozių. 

„Vakcinaciją pradedame trečiadienį, skiepysime pagal ministro įsakymą – mobilaus punkto darbuotojus, karščiavimo klinikos darbuotojus. Taip pat skiepysime socialinių ir globos įstaigų darbuotojus bei gyventojus“, – pasakoja Kauno miesto poliklinikos laboratorijos vedėja Živilė Jacikė.

„Moderna“ vakcinai nereikalingi ultra žemos temperatūros šaldikliai. Ji saugojama įprastuose šaldytuvuose. Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad į Lietuvą kompanijos ,,Moderna“ vakcina atkeliaus reguliariai kiekvieną mėnesį.

REKLAMA

„Pirmajį ketvirtį kas dvi savaites gausime tam tikrus ,,Modernos“ kiekius, konkrečių kiekių negaliu atskleisti kaip ir ,,Pfizer“, bet gausime vis daugiau dozių“, – teigia kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Pirmadienį Lietuvą pasiekė ir ketvirtoji ,,BioNTech“ ir ,,Pfizer“ vakcinos siunta – 25740 vakcinos dozių. Statistikos departamento duomenimis, iš viso Lietuvoje jau paskiepyti 24995 žmonės. Tiesa, pasigirsta kalbų, kad Lietuva turėtų vienašališkai pradėti derėtis dėl vakcinų su gamintojais, o ne per bendrą Europos Komisijos organizuojama pirkimą.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad tokiu atveju kyla didžiulė rizika atsidurti eilės pabaigoje ir skiepų negauti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu Lietuva yra užsirezervavusi daugiau nei 8 milijonus vakcinų. Per įvairius skirtingus tiekėjus, jie rezervuoti per Europinį skiepų mechanizmą“, – kalbėjo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Nors skiepijimo tempai Lietuvoje įsibėgėja, koronavirusas ir toliau šienauja žmonių gyvybes. Nuo Covid-19 Lietuvoje mirė žinomas gydytojas, urologas Narimantas Balčiūnas. Gydytojas buvo vienas iš ultragarsinės diagnostikos pradininkų Lietuvoje. Taip pat Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausiasis ultragarsinės diagnostikos specialistas konsultantas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų