skiepai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „skiepai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „skiepai“.

Klastingą vėžį išduoda vos keli ženklai: pastebėkite laiku

Jūrininkų sveikatos centras primena, jog skiepai nuo ŽPV infekcijos mergaitėms iki 12 metų – efektyviausias „priešnuodis“ nuo klastingojo gimdos kaklelio vėžio, o šį vėžį išduoda vos keli simptomai.  Gimdos kaklelio vėžys, kalbant apie onkologinius susirgimus, išlieka viena dažniausių moterų mirties priežasčių. Ragina skiepytis „Tačiau, užuot bauginus save liūdna statistika, raginame imtis realių veiksmų, siekiant, jog šios ligos diagnozės neišgirstų nei viena Jums brangi moteris.
2024-06-19

Vis auga tikimybė užsikrėsti šiuo virusu: pirmoji Europos šalis siūlo skiepytis ir žmonėms

Suomija taps pirmąja šalimi pasaulyje, kuri kai kuriuos piliečius pradės profilaktiškai skiepyti nuo paukščių gripo. Pranešama, kad pirmosios Europos Sąjungos (ES) parūpintos vakcinos siuntos keliaus į šią šalį, kad tiems, kuriems kyla didžiausia rizika užsikrėsti virusu, būtų suteikta tam tikra apsauga, skelbia portalas „IFL Science“. „Reuters“ praneša, kad ES turi pasirašyti sutartį su vakcinos gamintoja „CSL Seqirus“ dėl 665 tūkst.
2024-06-13

Šie skiepai suaugusiems priklauso nemokamai: kiti to nežino

Europoje baiminamasi pamirštomis laikytų užkrečiamųjų ligų sugrįžimo ir dažnai pabrėžiama, kad nepakankamas vaikų skiepijimas tam daro didelę įtaką. Tačiau nereikėtų pamiršti ir apie nepaskiepytus suaugusiuosius. Nors Lietuvoje difterijos ir stabligės atvejai yra gana reti, tačiau šios infekcinės ligos vis dar egzistuoja. Stabligė – tai ypač sunki ir gyvybei pavojinga liga, kuria galima užsikrėsti tiek susižeidus namie, tiek darbuojantis savo sode, tiek kelionių metu.
2024-06-05

Epidemiologė Razmuvienė įspėja saugotis itin sunkios ligos: nuo spazmo gali lūžti kaulai ar dantys

Daržininkams ir sodininkams kimbant į sezono darbus, sveikatos specialistai primena, kad liečiant žemę galima susirgti sunkia infekcine nervų sistemos liga – stablige. Pasak epidemiologės Daivos Razmuvienės, profilaktiškai nuo stabligės vertėtų net ir tiems, kurie sodina gėles balkone. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė konstatavo, kad stabligės bakterija yra labai paplitusi ir gali labai ilgai išlikti dirvožemyje.

Paaiškino, kodėl „AstraZeneca“ nutraukė savo COVID-19 vakcinas: ar verta sunerimti pasiskiepijusiems?

Praėjus beveik 3,5 metų po to, kai buvo gautas pirmasis leidimas naudoti Oksfordo „AstraZeneca“ vakciną, jos gamyba nutraukiama visame pasaulyje. Vakcina per savo laiką įgijo nekokią reputaciją, tačiau kokia priežastis lėmė, kad jos vartojimas nutraukiamas? Galbūt ji nėra tokia skandalinga, kaip galima pamanyti.
2024-05-14

Nuo rudens – pokyčiai: dalį žmonių nuo Lietuvoje išplitusios ligos skiepys nemokamai

Lietuva – sergamumo erkiniu encefalitu endeminė zona, todėl gyventojai reguliariai raginami pasiskiepyti nuo šios invalidizuoti galinčios ligos. Gera žinia – dalis gyventojų nuo rugsėjo pirmos tą galės padaryti nemokamai. Valstybinė ligonių kasa (VLK) ką tik pranešė įsigijusi 72 600 dozių „Pfizer“ vakcinos nuo erkinio encefalito. Pirkinys Privalomojo sveikatos draudimo fondui kainavo beveik 860 tūkst. eurų.

Skubiai primena: nėščiosioms priklauso du nemokami skiepai – vienas jų dabar itin aktualus

Lietuvoje nėščiosios valstybės biudžeto lėšomis skiepijamos dviem vakcinomis, tęsiantis Europos imunizacijos savaitei primena Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Viena iš jų – sezoninio gripo vakcina, skirta nėščiosios, vaisiaus apsaugai ir naujagimio apsaugai nuo gripo, iki jį patį bus galima apsaugoti skiepijant. Antroji vakcina – nuo kokliušo apsaugo ne tik būsimą mamą bet ir naujagimį. Nėščiųjų skiepijimas nuo gripo jau žinomas ir suprantamas daugumai.

Prasideda erkių sezonas: patarimai, kaip nuo jų apsaugoti augintinius

Atšilus orams gamtoje ėmė siautėti erkės. Ne tik miškuose ar aukštose žolėse, bet ir miestų parkuose jau apstu šių itin pavojingų parazitų, kurie taikosi ne tik į žmones, bet ir į keturkojus augintinius. Šunims erkių platinamos ligos gali būti itin pavojingos, nesureagavus laiku šuo gali net numirti. Veterinarai perspėja, kad privalu pasirūpinti prevencinėmis priemonėmis, o specialistai pabrėžia, net parko pievelėse augintiniai nėra saugūs.
Aktualijos 2024-04-27

„Lengva vaikų liga“ gali baigtis reanimacijoje: primena, kaip apsisaugoti

Vėjaraupiai yra viena labiausiai plintančių užkrečiamųjų ligų. Vis dar įprasta manyti, kad vėjaraupiai – vaikystėje persergama „lengva vaikų liga“. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) paskutinę balandžio savaitę minėdamas Europos imunizacijos savaitę, primena, kad vėjaraupiai gali sukelti sunkias komplikacijas, kurių galima būtų išvengti pasiskiepijus.

Šios ligos padaugėjo beveik 7 kartus: pavojinga situacija Lietuvoje, skelbia apie mirtis Europoje

Imunizacijos savaitę vis didesnis dėmesys krypsta į vakcinomis valdomas ligas ir spartų jų plitimą Europoje dėl kritusių vakcinacijos aprėpčių. Viena tokių ligų – tymai, kurios atvejų šiais metais daugiausiai registruota Rumunijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Vokietijoje. Pranešama ir apie mirties atvejus – Rumunijoje fiksuota 12 mirties atvejų, Airijoje – 1. Nuo šių metų pradžios tymų atvejų skaičius Lietuvoje taip pat auga.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų