Lietuvą pasiekė pirmoji „Moderna“ vakcinos siunta papildyta 12.36 val.

Į Lietuvą pirmadienį atgabenta pirmoji kompanijos „Moderna“ vakcinų siunta, joje – 2,4 tūkst. dozių, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Nuo šiol kas savaitę sausį ir vasarį numatoma atgabenti vis naujas „Moderna“ vakcinų siuntas“, – rašoma ministerijos pranešime.

Siunta Lietuvą pasiekė furgonu iš Belgijos aštuntą valandą ryto. Prieš vidurdienį ji pristatyta į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius ir bus saugoma −20 °C temperatūroje.

„Iš ESSC saugojimo patalpų vakcinos bus transportuojamos į Kauno miesto polikliniką. Vakcinos siunta bus transportuojama 2–8°C temperatūroje – specialioje įrangoje, užtikrinančioje temperatūros palaikymą ir temperatūrinio režimo atsekamumą viso transportavimo metu“, – informuoja ministerija.

Anot ministerijos, vakcinos „Moderna“ dozės turės būti sunaudotos per 28 dienų laikotarpį.

Tai – jau antrojo gamintojo vakcinos, atgabentos į Lietuvą.

Gruodžio pabaigoje į šalį pradėtos vežti „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos, jomis skiepijami medikai, kiti ligoninių darbuotojai, savanoriai, sunkūs ligoniai. Antradienį taip pat pradėti skiepyti slaugos ir globos įstaigų gyventojai bei darbuotojai. Iš viso Lietuvą jau pasiekė kiek daugiau nei 66 tūkst. šių bendrovių skiepų dozių.

Statistikos departamento duomenimis, iki šiol Lietuvoje pirmąja doze jau paskiepyta beveik 25 tūkst. žmonių.

Skiepijant tiek „BioNTech“ ir „Pfizer“, tiek „Moderna“ vakcinomis, reikia dviejų dozių.

Po pirmojo „BioNTech“ ir „Pfizer“ skiepo antrasis turi būti suleidžiamas po trijų savaičių, o po pirmojo „Moderna“ skiepo antrasis turi būti suleidžiamas po keturių savaičių.


Rašyti komentarą...
A
As
2021-01-12 16:28:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Modernoje yra cipai
Atsakyti
0

A
As
2021-01-12 16:30:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Moderna yra cipai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų