Sidnėjuje – neįprasti aplinkos švarinimo turai

Sidnėjaus uoste matyti baidarininkus visiškai įprasta. Tačiau stebėti, kaip jie plaukiodami renka šiukšles, ne kasdienis vaizdas. Pasiėmę irklą, kibirą, sietą ir specialią lazdą baidarininkų komanda švarina Sidnėjaus uostą. Toks užsiėmimas per pandemiją vienija Sidnėjaus gyventojus, mat kiekvienas jų gali užsirašyti į tokį gamtos švarinimo turą.

„Pastaruoju metu sulaukiame daug susidomėjusiųjų. Manau, kad žmonės mąsto apie savo aplinką, nes negali keliauti, neturi ką veikti. Tad ši veikla yra gerai ne tik jiems, bet ir gamtai. Mes radome aukštakulnių batelių, vyno butelių, golfo trofėjų. Šią savaitę, panašu, kad kažkas į uostą tiesiog sumetė visą biblioteką – radome tiek knygų, tiek paveikslų rėmų“, – sako turų sumanytoja Laura Stone.

Turai su baidarėmis, kurių metu renkamos atliekos, pradėti organizuoti prieš kelerius metus, kai žmonės pastebėjo, kiek šiukšlių Sidnėjaus uoste.

Remiantis Jungtinių Tautų aplinkos programos duomenimis, kasmet visame pasaulyje į vandenyną patenka 8 milijonai tonų plastiko, žalingo gyvūnijai.

Valymo turų su baidarėmis iniciatoriai užsibrėžė, kad per vasario mėnesį šiame uoste surinks 200 kilogramų atliekų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų