Milžiniškas šiukšlių ežeras Serbijoje: ilgametė problema kankina gyvūnus ir augaliją

Balkanuose, Serbijoje – milžiniškas šiukšlių ežeras, kuriame plūduriuoja per 30 tūkstančių kubinių metrų atliekų. Gamtosaugininkai sako, kad ši problema ežerą kamuoja jau daugelį metų.

Potpečko ežeras Serbijoje labiau primena šiukšlyną, nei gėlo vandens telkinį. Dabar čia darbuojasi dvi baržos ir dideli kranai, mėginantys išvalyti upės atplukdytas šiukšles – daugiausia plastiką. Serbija gelbėti ežerą susigriebė tik po to, kai iškilo pavojus, jog šiukšlės užkimš užtvanką ir netoliese esančią hidroelektrinę.

„Ši problema tęsiasi ilgą laiką, todėl sunku pasakyti, kas kaltas. Vienas pagrindinių veiksnių – į ežerą įtekanti Limo upė. Ji teka per tris šalis – Juodkalniją, Bosniją ir Serbiją – ir atplukdo čia visas šiukšles“, – sako savivaldybės atstovas Dragan Ljeljen.

Aktyvistai sako, kad upė į ežerą šįkart atplukdė net 20 tūkstančių kubinių metrų plastiko. Gamtosaugininkai pastebi, kad dėl tokio kiekio šiukšlių ypač kenčia ežero gyvūnija ir augalija.

„Kasmet ežere vis mažiau žuvų, nes prastėja vandens kokybė, o deguonies kiekis jame mažėja. Nuolat pastebime ir laukinius žvėris, kurie ateina prie ežero, tačiau jiems tenka knaisiotis šiukšlėse. Ši problema – lyg užburtas ratas“, – pasakoja aktyvistas Sinisa Lakovic.

Nors ežerą jau valo, dalį jo vis dar dengia storas šiukšlių sluoksnis. Gamtosaugininkai sako, kad šįkart upė čia atplukdė ne tik gausybę plastiko, metalo nuolaužų ir medžių kamienų, bet net ir karstą. Ekspertai sako, kad ežerą išvalyti pavyks tik po kelių savaičių.


Rašyti komentarą...
u
uztvanka
2021-02-03 22:12:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie gyvenime tu siuksliu nerinko, o i vandeni mete. Kol uztvankos nepasistate nezinojo, kad siuksles uzstrigs. Pries tai siuksliu nepastebedavo jiems jos neegzistavo. Bet beda dabar elektra gali atsijungt del siuksliu ir tarp siuksliu sedet be elektros beda. Nors imk ir mesk tas siuksles per uztvanka, bet dabar visi suprato is kur tos siuksles atplaukdavo iki uztvanka atsirado. O dar pries netiketai siuksliu problemai atsiradus turistai vaziuodavo pagert to vandens gelo is tos balos. Visur prikabinta gelas vanduo ismatuotas universitetu. Visi turistai po stikline viena kita oj mmm kaip skanu. O kita diena iskilo visos siuksles. Tiesiog nuostabu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų